Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-30, 12:00   #811
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Makijaż dzienny a kształt moich oczu (zdjęcie)

Hej dziewczyny
Czy mogłabym prosić o poradę odnośnie makijażu moich oczu? Nigdy ich nie malowałam a strasznie mi się podobają różne kombinacje czarną kreską, kiedyś ktoś mi powiedział, że do mojego kształtu oka nie pasuje kreska i tak jakoś odrzuciłam tą opcję ale czy słusznie?
Dotychczas malowałam się tylko tuszem do rzęs, mam strasznie proste rzęsy a do tego po użyciu jakiegokolwiek tuszu wyginają się na wszystkie strony świata nawet po użyciu zalotki, jakieś rady?
Załączam zdjęcie.

Z góry dziękuje za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (49,4 KB, 266 załadowań)
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 23:45   #812
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijaż dzienny a kształt moich oczu (zdjęcie)

Też mi się wydaje, że niespecjalnie można poszaleć z czarną kredką, chyba że tylko na dolnej powiece albo w kącikach.

Mam podobną budowę oka, tzn. moja widoczna część górnej powieki (pod załamaniem) jest równa na całej długości i tak "akurat" gruba.
Ty masz oczy w klasycznym kształcie, linia górnej powieki ma najwyższy punkt bliżej nosa, na końcach skierowane lekko w dół. Plusy - nic nie trzeba poprawiać, żeby dobrze wyglądało. Minusy - trudno się bawić eyelinerem.

Być może doświadczone wizazystki będą mogły ci coś doradzić. Ja prawdę mówiąc odpuściłam sobie, a sposoby w jakich używam kredki lub eyleinera:
-jeśli czarny to albo w wersji bardzo mocnej i musze wtedy popracować kajalem, nie wystarczy mi po prostu objechać równą linią albo do bardzo ciemnych smokey eyes pasuje, szczególnie czarnych
-znacznie większe możliwości dają kredki i linery w nie tak ciemnych kolorach, a szczególnie błyszczące. Mogę wtedy sobie obrysować całe oko równą linią. Dobrze się też sprawdza robienie kresek cieniem do powiek na sucho lub mokro.
-kombinowanie dwóch kolorów kredki, ciemniejszego i jasniejszego (można nawet kupić takie dwustronne kredki) - ciemnym robię zewnętrzną część, jaśniejszym wewnętrzną.
-kiedy chcę przedłużyć kreskę poza oko to "fałszuję" załamanie górnej powieki (u ciebie, jak u mnie dochodzi ono aż za kącik oka) - ciemnym cieniem staram się je poprawić żeby szło trochę wyżej i dalej, wtedy nie spotyka się z malowaną kreską. Ogólnie na co dzień jeśłi używam ciemnej kredki to raczej w samiuśkim zewnętrznym kąciku, tak go wzmacniam, wygląda to naturalnie, bo to miejsce i tak zachodzą ostatnie rzęsy (u ciebie też)



A jak wygląda to wyginanie się rzęs?

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-30 o 23:47
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 18:39   #813
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Makijaż dzienny a kształt moich oczu (zdjęcie)

Dziękuję Ci bardzo za rady Zawsze jak próbuje coś zrobić kreską to wygląda to przekomicznie i w domu mówią, że wyglądam jak naćpana ;p

Z tymi rzęsami to trochę wybrzydzam chodzi mi o to, że jedna sobie idzie wyżej, druga niżej, jedna na prawo, druga na lewo i tak jakoś nie ma w tym składu i ładu (jak je pomaluje, normalnie są proste jak drut, może to kwestia tego, że wybieram tusz podkręcający, unoszący rzęsy... który i tak tego nie czyni jak widać na załączonym obrazu)... ale może taka moja "uroda".

Czyli wychodzi na to, że powinnam jeśli już to pobawić się cieniami. To odpuszczam sobie czarną krechę ... zostawię ją na zbliżający się Halloween

Pozdrawiam
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:14   #814
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Makijaż dzienny a kształt moich oczu (zdjęcie)

szczerze mówiąc - ja bym polemizowała z tym, że nie pasuje ci kreska. Myślę że typowa kreska-jaskółka (eyelinerem, nie kredką) wyglądałaby całkiem ładnie. Tylko (jak przy każdym makijażu oka zresztą) przydałoby się zatuszować cienie pod oczami, bo będą bardziej widoczne.
Na pewno nie pasowałaby ci kreska, której grubość jest taka sama na całej długości oka. Mogłaby się na dobrą sprawę zaczynać nawet na połowie oka i być najgrubsza przy samym zewnętrznym kąciku, i mogłaby wyjść trochę poza oko. To by nieco podniosło optycznie kąciki (które lekko opadają) i oddaliło od siebie oczy, które są osadzone dość blisko siebie.
Cieniami też się możesz pobawić, jak najbardziej, wiele makijaży by ci pasowało bo masz ładną, jak by to nazwać klasycznie-europejską budowę oka. ale tu już bym odesłałą na YT, wpisać choćby "makijaż dzienny" i będzie miliard filmików
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 17:17   #815
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijaż dzienny a kształt moich oczu (zdjęcie)

Ona nie ma blisko osadzonych oczu, odległość między jej oczyma wynosi tyle co szerokość jednego oka. Może się wydawać inaczej ze względu na kształt oczu i brwi, ale wg mnie bardzo łądny efekt, nadaje spojrzeniu intensywności. Nie ma też cieni pod oczyma.


Co do jaskółki... może to kwestia gustu, ale osobiście uważam, że np. u mnie efekt nie jest wart stosowania. Wielu osobom taka kreska zmniejsza oczy i postarza, nie wiem dlaczego zrobiłą się ostatnio taka popularna.


Milon, bo masz gęste rzęsy - niektórzy mówią na to "kilka rzędów" ale tak naprawdę to nie jest kilka rzędów, bo wtedy by równo rosły Wiem o co ci chodzi, też tak mam, tyle że nie mam prostych rzes, więc trochę łatwiej. Możesz próbowac z zalotką, łyżeczką albo poszukać innego tuszu. Azjatki (majana ogół proste rzesy) bardzo ostatnio sobie chwalą zalotki na baterie, zakręcają rzęsy na ciepło. Plusem gestych rzęs jest, że jak już się pomaluje to dają czarną linię nad powieką - a to już prawie jak eyeliner.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 22:59   #816
9sunshine2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Kształt oczu

Hej Mam problem z ustaleniem, jaki jest mój kształt oczu i jak je malować. Wydaje mi się, że mam opadającą powiekę, ale porównując się do zdjęć kobiet z opadającą powieką, jednak zmieniam zdanie. Z kolei porównując się do kobiet, które mają normalny kształt oczu, mój jakoś mi nie gra. Proszę, doradźcie w miarę możliwości

Ps. Mam nadzieję, że coś na tym zdjęciu widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Oczy.jpg (15,3 KB, 109 załadowań)
9sunshine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 23:53   #817
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kształt oczu

Nie wiem, jaki to kształt, ale ja mam podobne I malować je można na wszystkie możliwe sposoby, jedyne czego radziłabym unikać, to malowania ciemnym cieniem całego załamania powieki, pomalowane do m/w połowy wygląda o wiele lepiej.
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 18:49   #818
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Kształt oczu

Nie masz opadającej powieki, tylko opadający kącik oka, to całkiem coś innego Co do makijażu to już nie bardzo Ci pomogę, oprócz tego, żeby kreski malować tak, by w zewnętrznym kąciku były grubsze i unosiły się delikatnie do góry. Na youtubie jest sporo propozycji takich makijaży.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 06:16   #819
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Kształt oczu

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:16
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 18:52   #820
Magdalenamakeup
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenamakeup
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Kształt oczu

Zgodzę się z poprzednią wypowiedzią, że masz opadające kąciki, nie powiekę. Dodatkowo oczy są spore i wypukłe, dobrze widać powiekę ruchomą, co daje duże pole do popisu w makijażu To, czego radzę unikać, to eyeliner w płynie - graficzne kreski mogą bardziej podkreślić opadające kąciki. Lepiej Ci posłuży roztarta kredka. Co do samej kreski - bardzo ważne jest, abyś nie rysowała jej do samego kącika zewnętrznego, bo znowu oko zacznie opadać. Lepiej postaw na krótsze kreseczki - do ostatniej rzęsy max! Ten zabieg co prawda trochę skraca oko, ale Ty masz na tyle duże, że Ci to nie grozi Dobrym pomysłem będzie też zalotka do rzęs. Zobaczysz jak Ci oko w góre poszybuje
Magdalenamakeup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 13:20   #821
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Hej dziewczyny
Może mi któraś poradzić co mogę zrobić ze swoimi beznadziejnymi oczami?
Jak widać powieki nie widać
Rzęsy również są częściowo przykryte powieką. W dodatku piękny, soczysty zez... Nie został uchwycony w pełni swej okazałości.
Czego bym nie zrobiła to i tak nie widać żadnego efektu. Górne rzęsy są tak schowane, że maskara niewiele daje. Oczywiście rozmazuje się na powiece żeby nie było za różowo Nijakości mojej twarzy dodają brwi, których również prawie nie mam. Niewyregulowane bo tam nawet nie ma co skubać.

Nie wiem co z tym fantem zrobić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczywiście.jpg (44,0 KB, 27 załadowań)
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 20:17   #822
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

Cześć dziewczyny,

Mają kształt jakby pestek dyni, są duże, bardzo wypukłe, a do tego z opadającą powieką.
Jedynie co pasuje do nich, to kreska od połowy oka zakończona jaskółką.
Natomiast problem tkwi z całą resztą np. z dobraniem cieni (zaznaczam, że ciemne 'niby pomniejszają' oko, ale bardziej je uwypuklają).
Zauważyłam, że jak mam jasny, jednolity, matowy cień to oczy się bardziej 'chowają'. Ale i tak są bardzo duże...
Dziewczyny proszę Was o porady, jak je malować.

W załączniku dołączam zdjęcie.
Dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 30429456435.jpg (51,2 KB, 307 załadowań)
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:49   #823
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

Jaka Ty głupia

Nie widzę tam żadnej wypukłości czy tam wyłupiastości sama mam duże oczy, ale nie takie jak Twe, a marzę o takich jak dla mnie możesz nakładać wszystko co oczywiście pasuje do Twojego typu urody, tutaj nie pomogę bo kompletnie się nie znam na kolorach, odcieniach itp, po prostu muszę widzieć efekt i albo mi się podoba, albo nie

Albo wiesz coo, w sumie pokażę Ci moje, sama ocenisz ale tak patrzę, że mam inny kształt raczej jednak, wydłużony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przykład.jpg (37,4 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przyklad1.jpg (37,5 KB, 79 załadowań)
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 21:35   #824
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

chlastać na powieki co się żywnie podoba

na tak pieknych oczach wszystko bedzie dobrze wyglądać.
__________________

paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 11:09   #825
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

no właśnie nie bardzo... : ( typowy smoky eyes czy zwykłe cieniowanie ku zewnętrznemu kącikowi powoduje u mnie efekt starej baby...
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 13:40   #826
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

Masz piękne duże oczy ( i jeszcze ładne rzęsy w pakiecie) i nie musisz się martwić o to czy coś Ci szczególnie pasuje czy nie bo ciężko takim oczom zaszkodzić. Eksperymentuj, baw się, z pewnością znajdziesz coś w czym będziesz się dobrze czuła. Nie jedna da się pokroić za takie duże oczy. Jak ma się maleńkie to jest problem. Twoje to fart
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 14:09   #827
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

dokładnie, trzeba eksperymentować aż znajdziesz makijaż, w którym się będziesz dobrze czyłam, bo na takich oczach to arcydzieła można malować Tylko nie zapominaj o korektorze od oczami, nie masz może ciemnych sińców ale żyłkę w zewnętrznym kąciku, takie rzeczy trochę odejmują świeżości jak malujemy oczy
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 23:36   #828
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

Dla oczu.

Nie widzę, żeby były wypukłe czy wyłupiaste, są po prostu duże, bez wad.

Najlepsze ponoć dla takich oczu jest obramowanie ciemną kreską dookoła. Możesz też zrobić kreskę tylko na górnej powiece.

Ja bym ci jeszcze radziła, żebyś robiąc kreskę na dolnej powiece, starała się jej nadać raczej prosty kształt (wiadomo, że nie jak od linijki, ale raczej prostszy niż naturalna linia powieki), nie podkreślała okrągłości - bo właśnie okrągła kreska dolna nadaje oczom bardzo okrągły kształt, to chyba o to ci chodzi.
Poza tym masz chyba raczej blisko osadzone oczy albo przynajmniej tak wypadają przez swój rozmiar i długie rzęsy, więc odradzałabym malowanie samych zewnętrznych kącików. Wiem, że część osób tak radzi, ale to raczej się odnosi do rozłożenia jasnego i ciemnego cienia na powiece, a zrobione zbyt mocno albo samą kreską może przynieść efekt odwrotny. Jeśli już czujesz potrzebę korekty, to lepiej użyć raczej takiego sposobu:
http://www.marykay.com/en-US/TipsAnd...seSet-Eye.aspx

Ale myślę, że wcale tego nie potrzebujesz i przy bardziej zrównoważonym makijażu wszystko będzie cacy.

BTW inne rzeczy, o których warto pamietać, żeby uniknąć efektu okrągłych, wytrzeszczonych oczu:
-unikamy mocnego tuszowania rzęs w środkowej części górnej powieki, za to podkreślamy rzesy w zewnętrznym kąciku.
-unikamy tuszowania dolnych rzęs, a jeśli już koniecznie, to najlepiej tylko zew. kąciki
-i jak już pisałam wyżej, unikamy rysowania zaokrąglonej kreski na dolnej powiece. Lepiej narysować lekko wyprostowaną. Można też użyć dwóch kredek lub kolorów cieni - jasnego i ciemnego, aby wymodelować oko lekko wydłużając jego kształt i "prostując" dolną powiekę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 00:30   #829
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu typu moich oczu oraz podpowiedzeniu mi jak powinnam je malować. Wiem, że mam opadające powieki i kąciki, ale także podejrzewam, że mam głęboko osadzone oczy.
Z góry bardzo dziękuję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130419_231951.jpg (31,6 KB, 18 załadowań)
__________________

tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 20:21   #830
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

Dziękuję dziewczyny za pomocne wskazówki. Teraz będę eksperymentować i szukać trików na forum.
Temat można zamknąć.
Pozdrawiam
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 16:13   #831
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

Cytat:
Napisane przez gilgocze Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za pomocne wskazówki. Teraz będę eksperymentować i szukać trików na forum.
Temat można zamknąć.
Pozdrawiam
poszukaj przede wszystkim na YT - zwłaszcza anglojęzyczne filmiki, większość "beauty gurus" ma spore oczy
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 08:58   #832
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Makijaż dla dużych oczów (zdjęcie)

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
poszukaj przede wszystkim na YT - zwłaszcza anglojęzyczne filmiki, większość "beauty gurus" ma spore oczy
Faktycznie! Fantastycznie! Dzięki! : D
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:36   #833
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Soulmate27 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażystki

Korzystając z okazji, że trafiłam na ten wątek bardzo bym Was prosiła o to żebyście pomogły mi określić rodzaj moich oczu.
Zdjęcia może nie są jakoś starannie wykonane ale to chyba nie wpłynie na określenie kształtu moich oczu...
wg mnie są duże, być może w kształcie migdałów, wypukłe, głęboko osadzone i blisko być możę też....
W każdym razie mam nadzieję, że ktoś jeszcze zagląda na ten wątek i mi pomoże.

Pozdrawiam
bardzo nie ładnie wyrywasz brwi Kształt jest nijaki i sztuczny Pozwól im odrosnąć i idz do kosmetyczki mysle ze wiele oko zyska
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 22:02   #834
Soulmate27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Hej judge
haha tak wiem, brwi były okropne xD to właśnie kosmetyczna tak mnie oskubała, ale już je zapuściłam, jak patrze na poprzednie zdjęcia to nie mogę uwierzyć, że tak chodziłam xD (God Why? )
Soulmate27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 00:01   #835
Smok w paski
Raczkowanie
 
Avatar Smok w paski
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 36
Poprawny makijaż wąskich, głęboko osadzonych oczu

Z góry uprzedzam, że jeśli jest jakiś zbiorczy wątek z makijażami a ja go przeoczyłam, to śmiało można mój temat tam przerzucić. Chociaż wydaje mi się, że nie ma (albo nie znalazłam )

Od jakiegoś czasu intensywnie przeglądam wszelkie poradniki na temat "jak umalować oczy". I od informacji jakie tam znajduję mam niezły mętlik.

Moje oczy są małe, wąskie, głęboko osadzone a w dodatku kącik oka opada- pełen zestaw Jedyne co mam "poprawne" to rozstaw oczu (ani za szeroki ani za wąski). Jeśli chodzi o kolor- to są piwne, konkretnie jasno brązowe z zielonym wąskim paskiem (albo żółtym- zależy od światła).

I czytam, czytam, czytam... i wychodzi, że przy małych- cienie opalizujace, ale przy głęboko osadzonych- broń boże. Że przy jednych- jasne cienie przy brwi, ale przy drugim- bron boże, za to przez środek powieki. Idzie zwariować

Może macie jakieś uniwersalne rady jak zabrać się do prawidłowego makijażu takich oczu?
Smok w paski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 15:59   #836
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Poprawny makijaż wąskich, głęboko osadzonych oczu

Proszę bardzo
http://www.youtube.com/watch?v=pXc90e9g-9Y
http://www.youtube.com/watch?v=1V3E4DSON0I
http://www.youtube.com/watch?v=ktrl6LuyHFo
__________________
Don't worry, don't cry, drink vodka and fly
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 11:18   #837
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Poprawny makijaż wąskich, głęboko osadzonych oczu

Cytat:
Napisane przez Smok w paski Pokaż wiadomość
Z góry uprzedzam, że jeśli jest jakiś zbiorczy wątek z makijażami a ja go przeoczyłam, to śmiało można mój temat tam przerzucić. Chociaż wydaje mi się, że nie ma (albo nie znalazłam )

Od jakiegoś czasu intensywnie przeglądam wszelkie poradniki na temat "jak umalować oczy". I od informacji jakie tam znajduję mam niezły mętlik.

Moje oczy są małe, wąskie, głęboko osadzone a w dodatku kącik oka opada- pełen zestaw Jedyne co mam "poprawne" to rozstaw oczu (ani za szeroki ani za wąski). Jeśli chodzi o kolor- to są piwne, konkretnie jasno brązowe z zielonym wąskim paskiem (albo żółtym- zależy od światła).

I czytam, czytam, czytam... i wychodzi, że przy małych- cienie opalizujace, ale przy głęboko osadzonych- broń boże. Że przy jednych- jasne cienie przy brwi, ale przy drugim- bron boże, za to przez środek powieki. Idzie zwariować

Może macie jakieś uniwersalne rady jak zabrać się do prawidłowego makijażu takich oczu?
Jeśli chodzi o dokładną technikę to nie będę się wymądrzać, bo się nie znam, ale co do konkretnych kolorów, to bym radziła dobrać do typu kolorystycznego. Dobrze jest też po prostu poeksperymentować, ale imho po prostu unikaj skrajności. Strasznie błyszczące cienie zwykle bardziej przykuwają uwagę niż odwracają, zawsze bezpieczne są cienie satynowe czy półmatowe, bo mają podobny połysk jak zdrowa skóra. Matowe w małych ilościach też nie zrobią krzywdy, szczególnie użyte jako "cień" czyli np. ciemny w załamaniu powieki, ciemnym matowym imho można więcej pokłamać np. maskując prawdziwe miejsce załamania powieki czy kącika oka. Za to w wewnętrznym kąciku czy miejscu, które chcemy uwypuklić najlepiej się sprawdza bardziej błyszczący i jaśniejszy cień, przy czym naturalny efekt uzyskamy raczej satynowym niż skrzącym i raczej jasnym cielistym kolorem niż np. białym czy srebrnym.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 23:33   #838
zelka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 2
Unhappy Problem z malowaniem oczu.

Witam.

Mam taki dość uciążliwy problem iż posiadam dwie różne powieki czyli lewą normalną a drugą opadającą i nie mam pojęcia jak malować przez to moje oczy, ponieważ każde oko powinnam inaczej pomalować co nie jest zbyt wygodne ani ładne. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakakolwiek taktyka do malowania oczu takich jak moje? Czy jest jakaś nadzieja na ten mój przykry problem?

Czekam niecierpliwie na jakąkolwiek pomoc.
zelka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 12:46   #839
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Problem z malowaniem oczu.

Pooglądaj sobie filmiki z tutorialami dla opadających powiek i maluj jedną w ten sposób po prostu będziesz musiała wyżej poprowadzić cień i zrezygnować z kreski 'jaskółki', przynajmniej ja tak sądzę. Urban ma chyba taki sam problem co Ty, przejrzyj jej blog, może okaże się pomocny.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 13:46   #840
zelka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z malowaniem oczu.

Dzięki za info, a mogłabyś dać mi do niej link?
zelka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-27 18:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.