CZĘSTOTLIWOŚĆ i długość mycia zębów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-26, 14:08   #1
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292

CZĘSTOTLIWOŚĆ i długość mycia zębów.


Witam, poszukuję odpowiedzi na pytanie jak często i długo myć zęby. Różne źródła podają różne informacje, często zupełnie inne. Stąd moje pytanie do Pani doktor: ile razy dziennie i jak długo należy myć zęby. Najczęściej pojawia się opcja 2 razy dziennie przez 2-3 minuty. Dla mnie to zdecydowanie za mało, szczególnie dlatego, bo mam aparat. Moje mycie zębów trwa ok. 6 minut-szybciej po prostu się nie da. Myję trzy razy dziennie. Czy nie uszkodzę w ten sposób szkliwa? Czy poleca mi Pani dodatkowe fluoryzowanie żelem elmexu?

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

I jeszcze jedna sprawa- po jakim czasie od spożycia posiłku należy umyć zęby? Słyszałam, że od razu po posiłku nie należy myć, ale ok. 40 minut po. Proszę o odpowiedź
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 14:01   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: CZĘSTOTLIWOŚĆ i długość mycia zębów.

Zęby należy myć tak długo, aż będą czyste. Nie wolno tutaj stosować twardej reguły. Po prostu pod językiem mamy nie wyczuwać płytki nazębnej. Czyli precyzyjnie myjemy zęby, docierając do wszystkich zakamarków. W przypadku aparatów ortodontycznych higiena jamy ustnej może trwać i kwadrans. Warto nauczyć się nitkowania pod drutami, używać jednopęczkowych szczoteczek, sięgać po specjalne płukanki antypłytkowe. To powinno być precyzyjne działanie, a nie siłowe szczotkowanie. Proszę absolutnie się nie ograniczać czasowo, jesli czuje Pani, że zęby są brudnę - trzeba myć dalej. Gdy będzie Pani w pełni kontrolować poziom płytki nazebnej, próchnica Pani nie grozi
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:33   #3
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: CZĘSTOTLIWOŚĆ i długość mycia zębów.

Dziękuję pięknie za odpowiedź
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 08:17   #4
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: CZĘSTOTLIWOŚĆ i długość mycia zębów.

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
Moim zdaniem optymalnie jest 3 razy dziennie, ale chyba 3 minuty szczotkowania to zbyt długo. Wydaje mi się, że ja szczotkuję jakoś około minuty, a mimo wszystko zęby wyglądają naprawdę korzystnie, a może nawet bardziej niż korzystnie ;-)
Nieźle Ja nie wyobrażam sobie, żeby zdążyć umyć zęby w trakcie minuty. Szybka jestes bardzo.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 09:15   #5
ModnaLusia
Raczkowanie
 
Avatar ModnaLusia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Wiadomości: 131
Dot.: CZĘSTOTLIWOŚĆ i długość mycia zębów.

A ja zaś uważam, że jeśli się odpowiednio przyłożysz to i w ciągu minuty jesteś w stanie ogarnąc swoję ząbki To zależy od tego kto jak je myje ;P
ModnaLusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 07:53   #6
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: CZĘSTOTLIWOŚĆ i długość mycia zębów.

Cytat:
Napisane przez kadriga Pokaż wiadomość
A ja sobie nie wyobrażam co robić w tym zakresie przez 3 minuty ;-) Przecież to mnóstwo czasu ;-) Na spokojnie w minutę można dokładnie przeszczotkować całe zęby. Wystarczy tylko chcieć ;-)
Ja myję 6, w 3 za cholerę bym nie zdążyła. No ale to może dlatego, bo myje szczoteczką elektryczną, czyli każdy ząb po kolei. No i mam aparat ortodontyczny. Jak używałam zwykłej szczoteczki, to faktycznie mycie trwało krócej.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.