Warszawa- praca, studia, życie, zarobki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 22:44   #61
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Centra handlowe, kino, hostessowanie, call-center. opcji jest dużo napewno coś znajdziesz. Ja zaczynałam od pracy asystentki w księgowości za 14zł netto - dzienne studia i dzienna praca.
Spoko praca

Chciałabym jeszcze zapytac czy posiadacie ksiazeczki sanepidu?
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 08:31   #62
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez lyane Pokaż wiadomość
Spoko praca

Chciałabym jeszcze zapytac czy posiadacie ksiazeczki sanepidu?
Na studiach pracowałam jako hostessa i tam był wymóg posiadania książeczki zdrowia, szczególnie na promocjach w marketach. Wydaje mi się, że kelnerzy/pracownicy w kfc itp też muszą ją mieć bo w końcu mają kontakt z jedzeniem. Dlatego teraz póki wakacje i masz czas zrób sobie ją. Nie jest to duży koszt (zależny od miasta) a będziesz miała spokój.

A co do pracy to często w centrach handlowych, czy na mieście są wywieszki szukamy pracownika, więc podejrzewam, że nie będziesz miała z tym problemu jeśli włożysz trochę energii w poszukiwania. Tutaj są lepsze stawki (czasami) niż w innych miastach, ale też życie jest droższe i trzeba mieć to na uwadze przy wyborze pracy.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 18:38   #63
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Praca w Warszawie??

ja teraz rozpocznę drugi rok własnie w Warszawie i na pierwszym roku nie pracowałam ale teraz już zamierzam i tak samo od września będę szukać pracy
przez miesiac od połowy czerwca pracowałam jako teleankieterka
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 23:10   #64
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
ja teraz rozpocznę drugi rok własnie w Warszawie i na pierwszym roku nie pracowałam ale teraz już zamierzam i tak samo od września będę szukać pracy
przez miesiac od połowy czerwca pracowałam jako teleankieterka

I ile zarobilas przez ten miesiac?
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 06:07   #65
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez lyane Pokaż wiadomość
I ile zarobilas przez ten miesiac?
pierwsze 50h było płatne 8.50 (do ręki 7.20zł) a kolejne 10.50 (do ręki 9.20zł) jeśli chcesz więcej info to pisz pw
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:34   #66
aphista
Raczkowanie
 
Avatar aphista
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 47
Dot.: Praca w Warszawie??

Wbrew pozorom masz wiele opcji. Kino, call center, szkoły językowe dla dzieci, bycie nianią, hipermarkety budowlane... Zastanów się dobrze jakie są twoje umiejętności, jakie warunki ci odpowiadają itp.

Kurczę, dopiero zauważyłam, co ja odkopałam - przepraszam :s

Edytowane przez aphista
Czas edycji: 2012-02-01 o 17:46
aphista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 22:04   #67
Anchelina
Raczkowanie
 
Avatar Anchelina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Praca w Warszawie??

Ja polecam studentkom wszelkie sklepy odzieżowe typu Bershka, Zara, H&M itp. Generalnie sieciowki, bo co prawda placa malo (10-13zl brutto), to dla studenta to i tak sporo wychodzi (odlicz 16% i bedziesz wiedziec ile dostaniesz), a przede wszystkim sa elastyczne grafiki i osoby w podobnym wieku. Jak ktos chce pracowac krotko (4-6 godzin w ciagu dnia), to polecam np. H&M - tu trudno uświadczyc zmiany 8-godzinnej, a jak ktos chce zarabiac kupe kasy, to niech idzie do Marks&Spencer- tam dolecowo placa calkiem niezle. A! I zapomnijcie o calym etacie! W tych firmach zatrudniaja na 1/4 , 1/2 lub 3/4 etatu. Cale etaty tylko dla kierownikow.
Anchelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 16:48   #68
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez Anchelina Pokaż wiadomość
Ja polecam studentkom wszelkie sklepy odzieżowe typu Bershka, Zara, H&M itp. Generalnie sieciowki, bo co prawda placa malo (10-13zl brutto), to dla studenta to i tak sporo wychodzi (odlicz 16% i bedziesz wiedziec ile dostaniesz), a przede wszystkim sa elastyczne grafiki i osoby w podobnym wieku. Jak ktos chce pracowac krotko (4-6 godzin w ciagu dnia), to polecam np. H&M - tu trudno uświadczyc zmiany 8-godzinnej, a jak ktos chce zarabiac kupe kasy, to niech idzie do Marks&Spencer- tam dolecowo placa calkiem niezle. A! I zapomnijcie o calym etacie! W tych firmach zatrudniaja na 1/4 , 1/2 lub 3/4 etatu. Cale etaty tylko dla kierownikow.
pracowałaś czy tak słyszałas? bo ja pracuję i całe etaty mają prawie wszyscy, którzy chcą. i "uświadczam" zmian 8-godzinnych będąc zatrudnioną na 1/2. większość to te 6 godzinne, ale te 8 też się zdarzają i to nawet dość często
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:42   #69
Anchelina
Raczkowanie
 
Avatar Anchelina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez kombinacja Pokaż wiadomość
pracowałaś czy tak słyszałas? bo ja pracuję i całe etaty mają prawie wszyscy, którzy chcą. i "uświadczam" zmian 8-godzinnych będąc zatrudnioną na 1/2. większość to te 6 godzinne, ale te 8 też się zdarzają i to nawet dość często
A gdzie pracujesz? W H&M nie ma pelnych etatow dla nie-kierownikow i w marksie to samo. Tak- pracowalam w tych właśnie 2 sieciach.
Anchelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:44   #70
Cornette
Raczkowanie
 
Avatar Cornette
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 259
Dot.: Praca w Warszawie??

a polecacie jakieś dobre strony z ogłoszeniami o pracę, oprócz Gumtree?
__________________

Cornette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 20:58   #71
Anchelina
Raczkowanie
 
Avatar Anchelina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez Cornette Pokaż wiadomość
a polecacie jakieś dobre strony z ogłoszeniami o pracę, oprócz Gumtree?
Z Gumtree jet trochę ten problem, że trudniej poznac kim jest pracodawca, ale generalnie ja polcam portale gdzie pracodawcy dużo pisz na temat oferty pracy, np nie tylko czego wymaga, ale tez co oferuje i jak jest zakre obowiazków, np. pacuj.pl itp. Polecam tez infopracę, bo jest bardzo latwo aplikowac- trzeba tylko najpierw zamiescić CV itp. Trohe to trwa, ale wg mni warto, bo potem aplikacja trwa moment.
Z wyszukiwarek konkretnych stanowisk fajna jest np. jobrapido i pracadam.pl
Anchelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 15:51   #72
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez Anchelina Pokaż wiadomość
A gdzie pracujesz? W H&M nie ma pelnych etatow dla nie-kierownikow i w marksie to samo. Tak- pracowalam w tych właśnie 2 sieciach.
pracuję w h&m i na pewno są pełne etaty dla "zwykłych" pracowników. może to zależy od wielkości sklepu i ilości pracowników. ten w którym pracuję zatrudnia duużo ludzi
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 21:53   #73
Anchelina
Raczkowanie
 
Avatar Anchelina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez kombinacja Pokaż wiadomość
pracuję w h&m i na pewno są pełne etaty dla "zwykłych" pracowników. może to zależy od wielkości sklepu i ilości pracowników. ten w którym pracuję zatrudnia duużo ludzi
Pytanie czy są pełne etaty czy są "napewno"? Ja powiem ci coś co jest faktem- weszłam właśnie na stronę H&M na oferty pracy i NIE MA ofert pracy na cały etat dla doradców klienta. Całe etaty sa tylko dla kierowników wszelkiej maści (w w tym pracowników nadzoru kas- skoro "nadzór", to jest to tez stanowisko kierownicze). Ani jednej oferty pracy w pełnym wymiarze godzin dla sprzedawców.
Anchelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 11:30   #74
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez Anchelina Pokaż wiadomość
Pytanie czy są pełne etaty czy są "napewno"? Ja powiem ci coś co jest faktem- weszłam właśnie na stronę H&M na oferty pracy i NIE MA ofert pracy na cały etat dla doradców klienta. Całe etaty sa tylko dla kierowników wszelkiej maści (w w tym pracowników nadzoru kas- skoro "nadzór", to jest to tez stanowisko kierownicze). Ani jednej oferty pracy w pełnym wymiarze godzin dla sprzedawców.
sorry, ale nie mam zamiaru Cię przekonywać.
i wiem, co to jest pełny etat.
u mnie NA PEWNO są osoby zatrudnione na cały etat. i na pewno nie są to kierownicy tylko zwykli, szarzy doradcy klienta.

ale widzę, że i tak wiesz lepiej, bo u Ciebie nie było całych etatów.
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:00   #75
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Praca w Warszawie??

Moja pierwsza praca - kelnerka w kawiarni. Zaczynałam od podstawy 6brutto + tipy w całości dla mnie. Średnio za 6-7h dziennie miałam około 100zł napiwków. Praca męcząca, ale z elastycznym grafikiem.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 08:36   #76
Anchelina
Raczkowanie
 
Avatar Anchelina
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez kombinacja Pokaż wiadomość
sorry, ale nie mam zamiaru Cię przekonywać.
i wiem, co to jest pełny etat.
u mnie NA PEWNO są osoby zatrudnione na cały etat. i na pewno nie są to kierownicy tylko zwykli, szarzy doradcy klienta.

ale widzę, że i tak wiesz lepiej, bo u Ciebie nie było całych etatów.
Sluchaj! Nie było moja intencja wchodzić na to forum i wprowadzać kogos w błąd, ale poinformować jak wyglada sytuacja.
Nie wiem jak było u Ciebie i jesli mówisz, że były lub są całe etaty dla sprzedawców, to niech ci bedzie! Skoro tak mówisz, to widocznie tam gdzie pracujesz/pracowałaś tak jest. Ale weź pod uwage, że tak nie jest w zdecydowanej WIĘKSZOŚCI tego typu sklepów.
Napisalam posta czysto informacyjnie, żeby ktos kto szuka pracy na stałe np. w H&M czy Marks&Spencer nie robił sobie złudzeń, że dostanie cały etat, bo pewnie go NIE DOSTANIE. Co innego wyjatki, a co innego reguła.
Jesli ktos szuka pracy na cały etat, to lepiej żeby sobie poszukał pracy np. w butikach, typu Max Mara, Stefanel, Solar , Simple itp. Tam NAPEWNO sa całe etaty

Pozdrawiam!
Swoją drogą- w którym miescie pracowałaś?

PS. - jak ktos dalej sie ze mna nie zgadza, to ok. Ja polecam strone H&M gdzie sa oferty pracy i jest wszystko "czarno na białym".

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Jeszcze dodam, że jeśli ktos szuka pracy "na szybko" i nie boi sie typowo fizycznej pracy, to może się zgłosić do jakiejs agencji, typu Most Wanted i poszukać pracy na produkcji.
Polecam do szukania portale pracadam.pl, gdzie szuka sie po stanowisku, miejscowości lub branży, jak również jobrapido i careerjet, gdzie szuka sie po miejscowości i stanowisku.
Koleżanka z pracy szukala tez pracy w ten sposób, że wytdrukowała CV na kilogramy i chodziła po galeriach zostawiając Cv w niemal każdym sklepie. Efekt był taki, że znlazła prace w niecały tydzień.
Anchelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:10   #77
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Praca w Warszawie??

Cytat:
Napisane przez Anchelina Pokaż wiadomość
Sluchaj! Nie było moja intencja wchodzić na to forum i wprowadzać kogos w błąd, ale poinformować jak wyglada sytuacja.
Nie wiem jak było u Ciebie i jesli mówisz, że były lub są całe etaty dla sprzedawców, to niech ci bedzie! Skoro tak mówisz, to widocznie tam gdzie pracujesz/pracowałaś tak jest. Ale weź pod uwage, że tak nie jest w zdecydowanej WIĘKSZOŚCI tego typu sklepów.
Napisalam posta czysto informacyjnie, żeby ktos kto szuka pracy na stałe np. w H&M czy Marks&Spencer nie robił sobie złudzeń, że dostanie cały etat, bo pewnie go NIE DOSTANIE. Co innego wyjatki, a co innego reguła.
Jesli ktos szuka pracy na cały etat, to lepiej żeby sobie poszukał pracy np. w butikach, typu Max Mara, Stefanel, Solar , Simple itp. Tam NAPEWNO sa całe etaty

Pozdrawiam!
Swoją drogą- w którym miescie pracowałaś?

PS. - jak ktos dalej sie ze mna nie zgadza, to ok. Ja polecam strone H&M gdzie sa oferty pracy i jest wszystko "czarno na białym".

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Jeszcze dodam, że jeśli ktos szuka pracy "na szybko" i nie boi sie typowo fizycznej pracy, to może się zgłosić do jakiejs agencji, typu Most Wanted i poszukać pracy na produkcji.
Polecam do szukania portale pracadam.pl, gdzie szuka sie po stanowisku, miejscowości lub branży, jak również jobrapido i careerjet, gdzie szuka sie po miejscowości i stanowisku.
Koleżanka z pracy szukala tez pracy w ten sposób, że wytdrukowała CV na kilogramy i chodziła po galeriach zostawiając Cv w niemal każdym sklepie. Efekt był taki, że znlazła prace w niecały tydzień.
wątek jest o pracy w warszawie i tu właśnie pracuję
ja z kolei chciałam podkreślić, że są różne warunki zatrudnienia i nie ma tylko tak, że w h&mie wszyscy pracują na pół czy 3/4 etatu. zawsze trzeba się po prostu dowiedzieć jak jest w danym oddziale. oczywiście chętniej zatrudniają na część etatu, ale nie jest jak mówię niemożliwe dostać w h&m cały etat.
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 16:22   #78
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: Praca w Warszawie??

Hej skoro o pracy w Warszawie to mam pytanie, czy latwo mozna sie zalapac na jakis bezplatny staz/praktyke?
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 23:06   #79
MartaMar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 20
praca zarobki i życie w Warszawie

Hej
O zyciu i pracy w Warszawie czytalam bardzo skrajne opinie. Jedni mówią ze ogromna konkurencja, pensje niskie a koszty zycia wysokie. W dodatku ciagly pośpiech i wyścig szczurów.
Inni natomiast mówią ze w Wawie zarobi się 2x więcej na tym samym stanowisku, najwięcej jest pracy, możliwości itp

Zastanawia mnie jaka jest Wasza opinia?
MartaMar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 07:16   #80
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Cytat:
Napisane przez MartaMar1 Pokaż wiadomość
Hej
O zyciu i pracy w Warszawie czytalam bardzo skrajne opinie. Jedni mówią ze ogromna konkurencja, pensje niskie a koszty zycia wysokie. W dodatku ciagly pośpiech i wyścig szczurów.
Inni natomiast mówią ze w Wawie zarobi się 2x więcej na tym samym stanowisku, najwięcej jest pracy, możliwości itp

Zastanawia mnie jaka jest Wasza opinia?
jestem za 2 opinią, osoba na identycznym stanowisku jak ja w Wawie ma dużo więcej niz ja.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 07:16   #81
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Cytat:
Napisane przez MartaMar1 Pokaż wiadomość
Hej
O zyciu i pracy w Warszawie czytalam bardzo skrajne opinie. Jedni mówią ze ogromna konkurencja, pensje niskie a koszty zycia wysokie. W dodatku ciagly pośpiech i wyścig szczurów.
Inni natomiast mówią ze w Wawie zarobi się 2x więcej na tym samym stanowisku, najwięcej jest pracy, możliwości itp

Zastanawia mnie jaka jest Wasza opinia?
Ja uważam, że to zależy od człowieka.

Jak ktoś ma jakiś pomysł na siebie, dbał o to, żeby być atrakcyjnym pracownikiem i może zaproponować coś więcej niż jakieś tam wyższe wykształcenie, to może rozwinąć skrzydła i wybrać miejsce pracy (a nie praca wybiera jego).

Jak ktoś nie ma sensownych kwalifikacji, to wiadomo - łapie byle co, tego typu praca (sklep, itp) to 1600 - 1800 netto.

Przykładowe koszty życia, to od 1000 zł za zakurzoną kawalerkę ze słabym dojazdem i ok. 100 zł za bilet miesięczny. Koszt jedzenia jest pewnie zbliżony do tych w innych miastach, bo zawsze są sieciówki.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 12:55   #82
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;44753245]Ja uważam, że to zależy od człowieka.

Jak ktoś ma jakiś pomysł na siebie, dbał o to, żeby być atrakcyjnym pracownikiem i może zaproponować coś więcej niż jakieś tam wyższe wykształcenie, to może rozwinąć skrzydła i wybrać miejsce pracy (a nie praca wybiera jego).

Jak ktoś nie ma sensownych kwalifikacji, to wiadomo - łapie byle co, tego typu praca (sklep, itp) to 1600 - 1800 netto.

Przykładowe koszty życia, to od 1000 zł za zakurzoną kawalerkę ze słabym dojazdem i ok. 100 zł za bilet miesięczny. Koszt jedzenia jest pewnie zbliżony do tych w innych miastach, bo zawsze są sieciówki.[/QUOTE]

Zgadzam się. Praca pracy nierówna. Osoby z wysokimi kwalifikacjami, dodatkowymi umiejętnościami, chęcią rozwoju są wręcz rozchwytywane przez pracodawców i same dyktują warunki finansowe (moja siostra np mogła sobie ostatnio pozwolić na zaśpiewanie na rozmowie 10 tysięcy netto i pracodawca był w stanie tyle jej dać, tylko dlatego, że chciał ją podkupić). Moi pracodawcy też zarabiają chyba czterocyfrowe kwoty, ale to są mega specjaliści w swojej dziedzinie.
Z drugiej strony znam trochę osób, które zarabiają 2-2,5 tysiąca, a nawet mniej, ale zwykle albo są to jakieś najniższe stanowiska (sklepy, sekretarki, cc) albo ludzie zupełnie młodzi, którzy dopiero zaczynają karierę.

Jeżeli chodzi o ceny to jedzenie jest oczywiście porównywalne z resztą kraju (markety), bilety drożeją, ale według mnie 140 zł za 3-miesięczny bilet studencki na wszystkie linie i wszystkimi środkami komunikacji to wciąż nie jest dużo. Droższe są mieszkania i rozrywka.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 13:00   #83
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Praca pracy nierówna. Osoby z wysokimi kwalifikacjami, dodatkowymi umiejętnościami, chęcią rozwoju są wręcz rozchwytywane przez pracodawców i same dyktują warunki finansowe (moja siostra np mogła sobie ostatnio pozwolić na zaśpiewanie na rozmowie 10 tysięcy netto i pracodawca był w stanie tyle jej dać, tylko dlatego, że chciał ją podkupić). Moi pracodawcy też zarabiają chyba czterocyfrowe kwoty, ale to są mega specjaliści w swojej dziedzinie.
Z drugiej strony znam trochę osób, które zarabiają 2-2,5 tysiąca, a nawet mniej, ale zwykle albo są to jakieś najniższe stanowiska (sklepy, sekretarki, cc) albo ludzie zupełnie młodzi, którzy dopiero zaczynają karierę.

Jeżeli chodzi o ceny to jedzenie jest oczywiście porównywalne z resztą kraju (markety), bilety drożeją, ale według mnie 140 zł za 3-miesięczny bilet studencki na wszystkie linie i wszystkimi środkami komunikacji to wciąż nie jest dużo. Droższe są mieszkania i rozrywka.
Zdradzisz w jakiej branży pracuje twoja siostra?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 13:12   #84
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Korporacja z BIG4, dział controllingu (chyba tak to się nazywa). W każdym razie audyt robi.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 21:10   #85
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

A ja polecam zapoznać się z kilkoma innymi wątkami na Wizażu na ten temat.
Prawda jest taka, że ile ludzi, tyle opinii. Jedni będą narzekać, inni wręcz przeciwnie.
Ja przeprowadziłam się z Krakowa do Warszawy ze względu na pracę. Zaczynałam byle gdzie i zarabiając 1500zł. Po ponad roku mieszkania tutaj mam dobrą pracę w prywatnej, niewielkiej firmie, robię ciekawe rzeczy, rozwijam się, zarabiam o wiele więcej. Żyje mi się bardzo dobrze, nie mam na co narzekać, uważam że przeprowadzka do stolicy była moim życiowym strzałem w dziesiątkę.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 08:13   #86
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

visionaM, a jak mają się zarobki do kosztów życia i kosztów zakupu nieruchomości? Bo ja akurat z Warszawy się wyniosłam do Radzymina. Nowe mieszkanie kupiłam za mniej niż dostałam za stare mieszkanie w stolicy. I co ciekawe - dojazd do pracy zajmuje mi teraz dużo mniej czasu, niż wyglądało to poprzednio!
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 16:08   #87
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Cytat:
Napisane przez kajankas Pokaż wiadomość
visionaM, a jak mają się zarobki do kosztów życia i kosztów zakupu nieruchomości? Bo ja akurat z Warszawy się wyniosłam do Radzymina. Nowe mieszkanie kupiłam za mniej niż dostałam za stare mieszkanie w stolicy. I co ciekawe - dojazd do pracy zajmuje mi teraz dużo mniej czasu, niż wyglądało to poprzednio!
zależy gdzie zakupisz ową nieruchomość.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 09:51   #88
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Napisałam gdzie kupiłam - wiadomo, że wszystko zależy od konkretnej inwestycji. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Ja przemierzałam pół miasta żeby dojechać do pracy, a w momencie kiedy były problemy z autem, to już była droga przez mękę. A w [reklama] mamy na prawdę fajne gniazdko.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-07-25 o 18:08 Powód: reklama
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 19:41   #89
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Lokalizację trzeba dobierać pod miejsce pracy... teoretycznie. Bo przecież tą pracę można przez lata zmieniać kilkanaście razy.
Dojazd to jedno, a komfort życia to druga sprawa. I moim zdaniem w małym mieście żyje się dużo łatwiej, spokojniej, koszty tego życia są bardziej przyjazne.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 21:39   #90
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: praca zarobki i życie w Warszawie

Koszty życia są proporcjonalne do zarobków a jedzenie kosztuje tyle, co w mniejszych ośrodkach. Plus, można zredukować koszty życia (mieszkaniowe) przeprowadzając się pod Warszawę. Wątpię, by "ciagły pośpiech i wyścig szczurów" były w Warszawie bardziej widoczne, niż w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu.

Jestem warszawianką i kocham to miasto, kocham jego zgiełk, nie wyobrażam sobie mieszkać gdzieś daleko od centrum, bo w centrum czuję się jak w domu, czuję klimat Warszawy. Mam nadzieję, że nie będzie mi dane przeprowadzać się gdzieś dalej, bo wiem, że czułabym się źle i koszty mnie w tej kwestii nie przekonują.

W mojej opinii Warszawa daje niesamowite możliwości, inna sprawa, jak się je wykorzysta.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-13 14:39:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.