Jak zostać trenerem personalnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-05, 20:46   #1
laseczka18
Beti_0.2
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Arrow

Jak zostać trenerem personalnym


Witam...
Od 1,5 roku ćwicze systematycznie, sport zagościł u mnie w życiu na dobre. Chciałabym zająć się tym profesjonalnie i zostać trenerem personalnym, jednak przed zapisaniem się na kurs chciałabym sie podszkolić i wogóle jakoś przygotować. Dlatego moje pytanie brzmi na co powinnam zwrócić uwagę, jakie informacje powinnam sobie powtórzyć/ przyswoić, jak taki kurs wygląda.? Czy są jakieś kryteria jakie powinnam spełniać przed przystąpieniem do takiego kursu, czy taki kurs można zrobić sobie od tak?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam..
laseczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 18:51   #2
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Najpierw powinnaś zrobić kurs instruktora kulturystyki lub fitness,a potem uzupełnić go dodatkowo o kurs trenera personalnego.
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 06:33   #3
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Tak dokladnie i zaznaczam ze to bardzo fajna praca
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 09:32   #4
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Tak,to prawda. Mi taka praca daje dużo satysfakcji
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 19:28   #5
laseczka18
Beti_0.2
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Dziękuję bardzo za odpowiedź.. Już wiem od czego powinnam zacząć.. Już teraz sport daje mi dużo satysfakcji, poprawia nastrój, więc jak będę pracować między ludźmi np. na siłowni to myślę że będzie tylko lepiej. A żeby zapisać się na taki kurs trzeba jakieś kryteria określone spełnić?

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez haneczka28 Pokaż wiadomość
Tak dokladnie i zaznaczam ze to bardzo fajna praca
A Pani pracuje jako trener personalny?

Edytowane przez laseczka18
Czas edycji: 2014-11-19 o 19:14
laseczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 00:12   #6
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 364
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Hey, jestem po Awfie po specjalizacji fitness siłowy. Przede wszystkim anatomia i fizjologia. Zaopatrz się w pełno książek i wgłębiaj wiedzę no i biblia: Atlas treningu siłowego Delaviera na pamięć znać Ewentualnie jeszcze "Współczesny trening siły mięsniowej" Adam Zając, Michał Wilk.
__________________
'możesz krzyczeć na mnie, ile chcesz,
pokaż, jak w żyłach szybko płynie krew,
będę się uśmiechać, bo wiem, że w środku jesteś taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'
kcia161991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 05:51   #7
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Ja zrobiłam kurs podczas studiów na AWF we Wrocławiu. Poza tym przez wiele lat byłam zawodniczką fitness i kulturystyki,co ułatwia mi pracę w tym zawodzie
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 08:49   #8
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Zauważcie że trenerzy który cieszą się największą popularnością to byli uczestnicy zawodów sylwetkowych więc proponuje iść tą ścieżką.
Totalnie nie przemawiają do mnie trenerzy którzy sami nie osiągnęli nigdy formy na zawody ale za to naczytali się mądrych książek, wpakowali kasę w kursy i myślą że wszystko wiedzą.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 12:33   #9
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Nie da się być dobrym trenerem po samym kursie.Najważniejsza jest praktyka.Dla mnie wiele lat doświadczeń jako zawodniczki jest niesłychanie pomocne,bo wszystko przerobiłam na sobie
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 15:52   #10
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 364
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Zauważcie że trenerzy który cieszą się największą popularnością to byli uczestnicy zawodów sylwetkowych więc proponuje iść tą ścieżką.
Totalnie nie przemawiają do mnie trenerzy którzy sami nie osiągnęli nigdy formy na zawody ale za to naczytali się mądrych książek, wpakowali kasę w kursy i myślą że wszystko wiedzą.
Nie wszyscy trenerzy marzą o tym, by brać udział w zawodach. A mimo to mogą mieć świetną formę. Niestety bez naczytania się odpowiednich książek, bez wiedzy jak funkcjonuje ludzki organizm dobrym trenerem się nie będzie. Ja spotykam się z sytuacjami odwrotnymi, trener na siłce pięknie wyrzeźbiony, wizualnie wszystko w porządku, ale jak zapytać go np. o ćwiczenia na trójgłowy ramienia, i dlaczego tak a nie inaczej, i jak to działa, i jakie procesy wtedy zachodzą itp. itd. to się miota, mówi tylko ogólniki, które większość osób zna. Także trzeba coś sobą reprezentować jeszcze intelektualnie, a nie tylko wizualnie. Poza tym łatwo się mówi:"wpakować kasę w kursy." Ale nie zdajesz sobie w takim razie sprawy ile wysiłku również trzeba w to włożyć i chęci i trudu, żeby taki kurs skończyć. Każdy tylko ocenia efekty czyjejś pracy, ale nikomu nie przychodzi do głowy, ile ten ktoś dał z siebie energii, ile wylał potu, krwi czy łez by osiągnąć to co osiągnął.
__________________
'możesz krzyczeć na mnie, ile chcesz,
pokaż, jak w żyłach szybko płynie krew,
będę się uśmiechać, bo wiem, że w środku jesteś taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'

Edytowane przez kcia161991
Czas edycji: 2014-11-20 o 15:57
kcia161991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 16:13   #11
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Cytat:
Napisane przez kcia161991 Pokaż wiadomość
Nie wszyscy trenerzy marzą o tym, by brać udział w zawodach. A mimo to mogą mieć świetną formę. Niestety bez naczytania się odpowiednich książek, bez wiedzy jak funkcjonuje ludzki organizm dobrym trenerem się nie będzie. Ja spotykam się z sytuacjami odwrotnymi, trener na siłce pięknie wyrzeźbiony, wizualnie wszystko w porządku, ale jak zapytać go np. o ćwiczenia na trójgłowy ramienia, i dlaczego tak a nie inaczej, i jak to działa, i jakie procesy wtedy zachodzą itp. itd. to się miota, mówi tylko ogólniki, które większość osób zna. Także trzeba coś sobą reprezentować jeszcze intelektualnie, a nie tylko wizualnie.
Pytanie co to znaczy mieć świetną formę? Dla mnie to właśnie forma startowa na zawody.

Jasne, trzeba mieć wiedzę, odpowiednie podejście, umieć rozmawiać z ludźmi i motywować ich ale jak się chce być profesjonalistą to ... trzeba coś sobą reprezentować i wyjść trochę poza rekreacyjne uprawianie sportu + książkowa wiedza.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 16:22   #12
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Ale nie uogólniajmy, trener personalny nie musi być specem od treningu siłowego. Istnieją jeszcze inne, np. trening funkcjonalny A tam formy na zawody sylwetkowej raczej się nie miewa
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 19:45   #13
laseczka18
Beti_0.2
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Red face Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.. Już wiem czym powinnam się kierować chcąc iść tą ścieżką... Mam 22 lata więc jeszcze wszystko przede mną, ale już wiem od czego zacząć, jestem technikiem farmaceutycznym więc anatomii miałam troszkę więcej niż w zwykłej szkole.. ale wiem że to nie wystarczy jak chcę być \dobra w tym zawodzie...
laseczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 22:48   #14
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 364
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
jak się chce być profesjonalistą to ... trzeba coś sobą reprezentować i wyjść trochę poza rekreacyjne uprawianie sportu + książkowa wiedza.
Jestem innego zdania.
__________________
'możesz krzyczeć na mnie, ile chcesz,
pokaż, jak w żyłach szybko płynie krew,
będę się uśmiechać, bo wiem, że w środku jesteś taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'
kcia161991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 16:02   #15
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Niekoniecznie trzeba mieć za sobą karierę zawodniczą.Jednak wiedza książkowa to za mało,bo najważniejsza jest praktyka czyli wypróbowanie na samym siobie różnych metod treningowych,diet,obserwa cja jak reaguje organizm na różne bodźce. No i bardzo istotna rzecz to PRAWIDŁOWA TECHNIKA ĆWICZEŃ,której nie da się nauczyć z książki

W wieku 22 lata jeszcze wszystko przed Tobą

kicia161991 - rozwiń szewrzej swoją opinię
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 19:38   #16
laseczka18
Beti_0.2
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Red face Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Cytat:
Napisane przez kcia161991 Pokaż wiadomość
Hey, jestem po Awfie po specjalizacji fitness siłowy. Przede wszystkim anatomia i fizjologia. Zaopatrz się w pełno książek i wgłębiaj wiedzę no i biblia: Atlas treningu siłowego Delaviera na pamięć znać Ewentualnie jeszcze "Współczesny trening siły mięsniowej" Adam Zając, Michał Wilk.
Dziękuję.. postaram się zaopatrzyć w te książki szukałam już ich na allegro to ta pierwsza jest bez problemu dostępna lecz drugiej nie widziałam... Mogła by mi Pani powiedzieć gdzie można dostać tą drugą książkę? Bardzo dziękuję za rady..

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Niekoniecznie trzeba mieć za sobą karierę zawodniczą.Jednak wiedza książkowa to za mało,bo najważniejsza jest praktyka czyli wypróbowanie na samym siobie różnych metod treningowych,diet,obserwa cja jak reaguje organizm na różne bodźce. No i bardzo istotna rzecz to PRAWIDŁOWA TECHNIKA ĆWICZEŃ,której nie da się nauczyć z książki

W wieku 22 lata jeszcze wszystko przed Tobą

kicia161991 - rozwiń szewrzej swoją opinię
Oczywiście wiem że praktyka to podstawa, ale najpierw muszę ten kurs zaliczyć.. Mam jeszcze pytanie jak wygląda takowy egzamin na trenera fitness i poźniej na trenera personalnego?
laseczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 07:37   #17
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Ja miałam egzaminz terorii, na którym trzeba było ułożyć plany treningowe np.na masę,rzeźbę,gęstość mięśni itp.

Egzamin praktyczny odbywał się na siłowni i egzaminujący mówił np.proszę zademonstrować ćwiczenia na poszczególne głowy mięśnia trójgłowego ,dwugłowego itp.
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 09:55   #18
laseczka18
Beti_0.2
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Red face Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Aha czyli egzamin wygląda tak jak przypuszczałam... a Pani jakie książki może polecić.?
laseczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 16:42   #19
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Ja robiłam kurs podczas studiów na AWF we Wrocławiu.Prowadził go wówczas dr (a obecnie profesor) Tadeusz Stefaniak i z książek jego autorstwa korzystałam. Konkretnie "Atlas uniwersalnych ćwiczeń siłowych" cz.I i cz.II Zresztą te książki są moją "biblią" do dziś i często do nich zaglądam
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 20:06   #20
laseczka18
Beti_0.2
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Dziękuję wszystkim za odpowiedź... Mam jeszcze jedno pytanie czy na taki kurs mogę pójść bez dużego doświadczenia a maszynach które są w siłowni, pytam ponieważ u nas w mieście jest dość słaba siłownia i nie mam jak nabrać doświadczenia..
laseczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 19:22   #21
ksikora2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

kursy mają w Fit-Academy, w najbliższym czasie tj. 14.11.2015 rusza kolejny kurs w Warszawie, tu znajdziesz xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-07-19 o 13:00 Powód: reklama
ksikora2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 22:13   #22
nina xxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Przez 6 lat prowadziłam siłownie . Najlepsi trenerzy wyszli spod naszych skrzydeł .Zaczynali od kontaktu. Ludźmi na siłowni , motywowaniu ich i rozmawianiu o celach. Motywator taki w zamian miał darmowy karnet do klubu. Następnym etapem było szkolenie przez pracującego już trenera personalnego jak i pomoc w treningach personalnych . Kolejnym etapem był kurs trenerski i dodatkowe umiejętności typu dietetyka , masaż itp

Trener taki automatycznie był zatrudniony w klubie. Znał ludzi , oni mu ufali gdyż był z nimi od początku .Uważam że to procentuje dla obu stron 😉💪
nina xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 22:36   #23
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Jak zostać trenerem personalnym

Na pewno z zakresu dietetyki i techniki ćwiczeń.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-23 23:36:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.