Problem z włosami, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-03, 16:35   #1
Marlena2006225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6

Problem z włosami, pomocy!


Może w szczegółach opiszę o moim problemie.
Od jakiegoś czasu mam problem z włosami. Włosy po umyciu (a nawet już w trakcie mycia) strasznie się plątają, ciężko je rozczesać, nawet szerokim grzebieniem. Zazwyczaj muszę to robić bardzo delikatnie, pasmo po paśmie Jeszcze do niedawna, kiedy nakładałam maskę na włosy, rozczesywały się idealnie. Trzy pociągnięcia i włosy były rozczesane.
Są nieprzyjemne w dotyku, nawet ciężko mi to określić dokładniej. Gdy troszkę podeschną, puszą się. Do mycia raczej unikam zbyt ciepłej wody. Włosów mocno nie pocieram ręcznikiem, zostawiam ręcznik na głowie, aż wciągnie nadmiar wody z włosów. Po całkowitym wyschnięciu włosy są twarde, matowe. Ostatnio kiedy użyłam prostownicy, włos się elektryzował.
Włosy rozjaśniam, ale tylko odrosty, nigdy po całej długości. Prostownicy używam ok 3 razy w miesiącu, suszarki, pianek oraz lakierów do włosów, nie używam.
Używałam różnych szamponów z Avonu oraz z Nivea, problem pozostawał.
Do tej pory jakoś szczególnie nie przywiązywałam uwagi do pielęgnacji włosów, bo nie było to konieczne. Wystarczył szampon "Do wszystkich rodzajów włosów" z Avonu oraz raz w tygodniu maska z tej samej serii. Końcówki podcinam regularnie.

Czy można mi pomóc w określeniu moich włosów. Jaką pielęgnację zastosować (szampon, odżywka, maska, oleje itp.)?

Pozdrawiam!
Marlena2006225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 12:45   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Problem z włosami, pomocy!

Wg mnie plątanie się włosów to raczej objaw cienkich włosów. Sama mam takie i jedyne co mi z tym jako tako pomaga to czesanie włosów przed myciem, w trakcie mycia staram się ich nie plątać, zawsze używam jakieś odżywki na włosy i przeczesuje delikatnie włosy palcami (jeśli nie daje rady bezboleśnie przeczesać palcami włosów to dokładam więcej odżywki aż w końcu się udaje), spłukuje włosy letnią lub chłodną wodą. Nigdy nie okręcam włosów ręcznikiem by zebrał on nadmiar wody bo potem po prostu nie jestem w stanie włosów rozczesać. Włosy wycieram lub ściskam ręcznikiem energicznymi ruchami do momentu aż nie ociekają z wody po czym znów je czeszę.
W okresie zimowym lub późna jesień/wczesna wiosna suszę włosy suszarką, nie używam pianek czy lakierów do włosów w ogóle.

Z odżywek to używam na zmianę Seboradinu Regenerującego, Joanna z Kreatyną (w litrowej butelce) lub Kallosa (na razie miałam tylko mleczną).
Czeszę włosy szczotką Tangle Teezner.
Włosy myje zawsze rano i jeśli na dworze jest mróz lub duży upał to nakładam na końcówki olejek do włosów z firmy Loreal lub Joanna.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 14:22   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problem z włosami, pomocy!

Jakich konkretnie produktów używasz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 00:05   #4
Marlena2006225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z włosami, pomocy!

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakich konkretnie produktów używasz?
Używam szamponu z Avonu Advance Techniques do wszystkich rodzajów włosów.
Odżywki Avon "Natychmiastowa naprawa".
Oraz Avon maska do włosów farbowanych.

Jest teraz taki wybór w doborze szamponów, odżywek itp.,że nie mam pojęcia co miałabym wybrać.

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Wg mnie plątanie się włosów to raczej objaw cienkich włosów. Sama mam takie i jedyne co mi z tym jako tako pomaga to czesanie włosów przed myciem, w trakcie mycia staram się ich nie plątać, zawsze używam jakieś odżywki na włosy i przeczesuje delikatnie włosy palcami (jeśli nie daje rady bezboleśnie przeczesać palcami włosów to dokładam więcej odżywki aż w końcu się udaje), spłukuje włosy letnią lub chłodną wodą. Nigdy nie okręcam włosów ręcznikiem by zebrał on nadmiar wody bo potem po prostu nie jestem w stanie włosów rozczesać. Włosy wycieram lub ściskam ręcznikiem energicznymi ruchami do momentu aż nie ociekają z wody po czym znów je czeszę.
W okresie zimowym lub późna jesień/wczesna wiosna suszę włosy suszarką, nie używam pianek czy lakierów do włosów w ogóle.

Z odżywek to używam na zmianę Seboradinu Regenerującego, Joanna z Kreatyną (w litrowej butelce) lub Kallosa (na razie miałam tylko mleczną).
Czeszę włosy szczotką Tangle Teezner.
Włosy myje zawsze rano i jeśli na dworze jest mróz lub duży upał to nakładam na końcówki olejek do włosów z firmy Loreal lub Joanna.
Dziękuję za radę, na pewno z niej skorzystam.

Edytowane przez Marlena2006225
Czas edycji: 2015-12-06 o 11:43
Marlena2006225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 14:57   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problem z włosami, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Marlena2006225 Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Używam szamponu z Avonu Advance Techniques do wszystkich rodzajów włosów.
Odżywki Avon "Natychmiastowa naprawa".
Oraz Avon maska do włosów farbowanych.
Chodzi o te produkty?
Avon odzywka
Avon maska

Jeśli używasz ich regularnie, to na 90% obstawiam przeproteinowanie keratyną. W tej sytuacji produkty, które Ci poleciła Kori_Yoitama to będzie kolejna dawka protein i pogorszenie obecnej sytuacji.
Przeczytaj sobie ze trzy ostatnie strony wątku o suchych, zniszczonych włosach, tam każdy się pojawia z pdoobnym jak Ty problemem i przyczyna jest z reguły ta sama - przeproteinowanie.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=736519&page=36
Produkty, które są w tej sytuacji polecane też są na każdej stronie powtarzane: w skrócie nawilżanie, emolienty, odstawienie protein. Natur Vital z aloesem, Alterra granat i aloes, Biovax bambusowy, Bioetika aloesowa, Fructis Oleo Repair albo Garnier avokado i karite.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 18:54   #6
Marlena2006225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z włosami, pomocy!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chodzi o te produkty?
Avon odzywka
Avon maska

Jeśli używasz ich regularnie, to na 90% obstawiam przeproteinowanie keratyną. W tej sytuacji produkty, które Ci poleciła Kori_Yoitama to będzie kolejna dawka protein i pogorszenie obecnej sytuacji.
Przeczytaj sobie ze trzy ostatnie strony wątku o suchych, zniszczonych włosach, tam każdy się pojawia z pdoobnym jak Ty problemem i przyczyna jest z reguły ta sama - przeproteinowanie.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=736519&page=36
Produkty, które są w tej sytuacji polecane też są na każdej stronie powtarzane: w skrócie nawilżanie, emolienty, odstawienie protein. Natur Vital z aloesem, Alterra granat i aloes, Biovax bambusowy, Bioetika aloesowa, Fructis Oleo Repair albo Garnier avokado i karite.
Tak, dokładnie. Chodzi o te produkty.
Przyznam, że pierwszy raz słyszę o przeproteinowanie keratyną. Dziękuję za tak ważną informację i poradę.
Jestem tu nowa i cieszę się,że uzyskałam odpowiedź.
Czas na zmiany, więc odstawiam dotychczasowe moje produkty.
Uciekam do linka .
Pozdrawiam !
Marlena2006225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 18:54:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.