Resztki trądziku - jak się pozbyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-18, 18:21   #1
blvckmagic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 17

Resztki trądziku - jak się pozbyć


Cześć!

Od jakichś 8 lat walczę z lepszym lub (zazwyczaj gorszym) efektem z trądzikiem zaskórnikowym Oczywiście korzystałam z pomocy lekarzy, na końcu był grany Atrederm i nie pomógł, pani dermatolog proponowała Izotek na który się ostatecznie nie zdecydowałam. Aż nagle na przełomie września/października poznikało mi z twarzy 90% tego, co tam miałam. Nie wiem do końca, co tak podziałało, ale obstawiam, że mogła mieć na to wpływ wierzbownica w tabletkach, którą zaczęłam przyjmować (oprócz tego nic specjalnego nie stosowałam ani w suplach ani miejscowo) + przeprowadzka, może wiek - mam prawie 24 lata, może organizm przestaje tak szaleć, nie wiem.
Jest naprawdę dużo lepiej niż było, ale do zdrowa buzia to jeszcze nie jest. Zostało trochę zaskórników zamkniętych, czasami wyskakuje mi po kilka pryszczy o dziwo głównie na czole albo przy żuchwie, do tego dużo wągrów, rozszerzone pory. W pełnym makijażu jest nieźle, bez tak sobie.

Postanowiłam, że z nowym rokiem się za to porządnie wezmę, jestem w stanie wydać na to w dłuższej perspektywie trochę pieniędzy, skorzystać z zabiegów u kosmetologa. Rozważam:
- peelingi kwasem migdałowym u kosmetyczki (póki co kupiłam krem 5%, żeby zobaczyć jak skóra reaguje na takie małe stężenia)
- ew. jakiś kosmetyk z kwasem do domu + peeling kawitacyjny
- mikrodermabrazję - nie wiem, czy to można wykonywać na skórze, na której lubi coś wyskoczyć?
Macie jakieś doświadczenia z powyższymi metodami albo możecie podpowiedzieć coś innego na resztki trądziku?
blvckmagic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 13:43   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Resztki trądziku - jak się pozbyć

Peelingi kwasem migdalowym lub glikolowym pomagaja. Nie rob mikrodermabrazji, jesli masz jakiegos pryszcza na twarzy, bo to ci sie moze rozniesc...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 08:39   #3
kylieamour
beauty queen
 
Avatar kylieamour
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 4
Dot.: Resztki trądziku - jak się pozbyć

no właśnie mikrodermabrazja może pogorszyć sprawę jeśli coś jest na twarzy, ale z drugiej strony oczyszcza dużo lepiej niż kawitacja. myślę, że te kwasy będą najbezpieczniejsze na początek
kylieamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-21 09:39:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.