Dziewczyny pomóżcie, problem ze skórą :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-29, 16:40   #1
_Tusia_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2

Dziewczyny pomóżcie, problem ze skórą :(


Hej! To moje pierwsze pytanie na tym forum. Mam dość duży problem, ponieważ zawsze gdy nałożę podkład na twarz otrzymuję efekt ciastka, moja skóra wygląda bardzo sucho i staro a mam dopiero 18 lat Staram się dbać o moją twarz moja pielęgnacja wygląda tak:

1. Demakijaż płynem micelarnym garnier ale nie maluję sie od miesiąca bo nie mogę już patrzeć na tą twarz.

2. Mycie emulsją do skóry suchej gift of nature

3. Tonik ziaja jeju lub hydrolat aloesowy.

4. 2 razy w tygodniu robię peeling, raz peeling enzymatyczny aa vegan, a drugi raz peeling maska 2w1 lirene z maliną i różą.

5. Jeśli robię peeling to potem ponownie spryskujętwarz tonikiem lub hydrolatem.

6. Żel aloesowy holika holika.

8. Krem pod oczy soraya plante

7. Serum gift of nature do cery wrażliwej

8. Krem si si bee nawilżający z mocznikiem (jest polecany do takiej skóry)



Niestety po nałożeniu podkładu skóra wygląda okropnie . Próbowałam zmieniać bazy i kremy pod podkład a i tak było to samo. Mam podkłady bourjois healthy mix, rozswietlający vege flumi bielenda, krem bb under twenty i miss sporty perfect to last, kazdy daje mi taki sam efekt dodatkowo po nałożeniu mam na nosie suche skórki których wcześniej wcale nie widać. Próbowałam nakładać na twarz co kilka godzin gruba warstwę kremu bambino ale nie pomogło Przed nałożeniem podkładu skóra wygląda dobrze a po nałożeniu tragedia.

Może macie jakieś sposoby? Będę bardzo wdzięczna
_Tusia_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 08:37   #2
sylaa_cz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 9
Dot.: Dziewczyny pomóżcie, problem ze skórą :(

W takiej sytuacji less is more. Radziłabym sięgnąć po dobry podkład jak double wear, cienka warstwa i bardzo dobrze zblendować porządnym pędzlem. W przeszłości miałam efek ciasta i ta metoda pomaga
sylaa_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 10:17   #3
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Dziewczyny pomóżcie, problem ze skórą :(

Ciastkowanie się - jesteś pewna, że to wynika tylko z suchości skóry? Jako posiadaczka skóry suchej nie widzę tu podobieństw, nie mam takich problemów...

Wydaje mi się, że prędzej problem może tkwić w szybkim nakładaniu wielu produktów na raz - jest ich dużo, być może za dużo, bazy też używasz często? Co masz za bazy?
Albo w niedopasowaniu podkładów do typu skóry lub do tego co masz nałożone na skórę i na odwrót, pielęgnacja niedopasowana do typu używanych podkładów - niżej podlinkowałam filmik tłumaczący o co tu chodzi.
Albo w za dużej ilości podkładu, za dużej ilości pudru, być może obydwu. Nakładasz cienką warstwę podkładu czy nie zwracasz na to uwagi albo wręcz wolisz grubszą? W jaki sposób nakładasz? Od razu po pielęgnacji? Tu wybór bardziej dopasowanego podkładu i przede wszystkim używanie mniejszych ilości może wyjść na zdrowie, przyłączam się do takiej rady

Być może sam puder potrafi dużo zepsuć, sam rodzaj używanego pudru źle się łączy z tymi podkładami albo w ogóle tobie pasować nie będzie. Albo jest go za dużo. Nigdy też nie rozumiałam nakładania pudru od razu na podkład jeszcze mokry, bez czekania na zastygnięcie - ale też nie jestem profesjonalną makijażystką, może się nie znam. Po prostu dziwi mnie to, tak jakby z punktu widzenia osoby używającej dużo zastygających produktów (filtry przeciwsłoneczne) nie robi to sensu i w makijażu ma być inaczej, zupełnie na odwrót?

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

A propos filtrów przeciwsłonecznych to świetny sposób na to, żeby zachować młody wygląd i chronić skórę przed starzeniem, niszczeniem - im wcześniej z tego zda się sobie sprawę, tym bardziej jest się z anti aging do przodu

Może to będzie pomocne:
https://www.youtube.com/watch?v=H7vtCFq2_S0
Chociaż to raczej o rozwarstwianiu się, warzeniu. Jeśli od razu u ciebie podkład wygląda źle, to niekoniecznie to musi być wina warzenia się. Myślę, że i tak priorytet musi paść na ilość podkładu i na to, żeby pudrem nie zrobić z niego ciastka.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-10-30 o 10:19
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 16:30   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Dziewczyny pomóżcie, problem ze skórą :(

Na twoim miejscu nie nakładałbym podkładu.
W ogóle strasznie dużo tego, co nakładasz na twarz. Może zredukuj ilość kosmetyków do niezbędnego minimum.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 10:47   #5
damstasko
Raczkowanie
 
Avatar damstasko
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 31
Dot.: Dziewczyny pomóżcie, problem ze skórą :(

A może po prostu ten podkład Ci nie służy? Polecam wypróbować sobie inny i zobaczyć czy ten inny podkład również będzie powodował u Ciebie efekt ciastka. Bo być moze inny kosmetyk o wiele lepiej się sprawdzi.

Ze swojej strony polecam również wybrac się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy raz na jakiś czas, polecam albo wodorowe oczyszczanie twarzy albo peeling kawitacyjny. Które są delikatniejsze jak rownież skutecznie oczyszczają.
damstasko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 11:47:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.