Pielęgnacja 13-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-21, 23:10   #1
Zunia1252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2

Pielęgnacja 13-latki


Dzień dobry. Chciałam się zapytać jakich kosmetyków powinnam używać do oczyszczania twarzy. Mam cerę mieszaną/normalną w stronę mieszanej. Niestety mam problem z niedoskonałościami. Jakieś żele, toniki, peelingi, kremy? A, no i dodam że mam problem z kremami pomimo tego, ponieważ nawet po kremów do cery tłustej się świece, wypróbowałam chyba z 5 i po każdym wyglądam dosłownie jak "gwiazdozbiór". Podkreślam że stosując żel,tonik a potem krem moja skóra źle reaguje, więc: jak najmniej kosmetyków, dobre oczyszczenie i żeby nie były za drogie. A i do tego jeszcze napewno co 3 dni peeling z selfie project bo jest super . Tak więc proszę żebyście mi napisały, jaką pielęgnacja i jakie kosmetyki (najlepiej sprawdzone) mogłabym używać żeby moja skórka była gładziutka i bez niedoskonałości.
Zunia1252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 22:06   #2
Ola4142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 19
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Polecam wybrać sie do dermatologa, który przepisze odpowiednie preparaty oraz starać sie o to aby dieta była zdrowa

Co do kosmetyków sprawdź np. markę sylveco, która ma kosmetyki naturalne i niedrogie, polecam również make me bio oraz slyszalam ze vianek jest fajny choć nie używałam kosmetyków tej marki
Ola4142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 22:49   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Cytat:
Napisane przez Zunia1252 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Chciałam się zapytać jakich kosmetyków powinnam używać do oczyszczania twarzy. Mam cerę mieszaną/normalną w stronę mieszanej. Niestety mam problem z niedoskonałościami. Jakieś żele, toniki, peelingi, kremy? A, no i dodam że mam problem z kremami pomimo tego, ponieważ nawet po kremów do cery tłustej się świece, wypróbowałam chyba z 5 i po każdym wyglądam dosłownie jak "gwiazdozbiór". Podkreślam że stosując żel,tonik a potem krem moja skóra źle reaguje, więc: jak najmniej kosmetyków, dobre oczyszczenie i żeby nie były za drogie. A i do tego jeszcze napewno co 3 dni peeling z selfie project bo jest super . Tak więc proszę żebyście mi napisały, jaką pielęgnacja i jakie kosmetyki (najlepiej sprawdzone) mogłabym używać żeby moja skórka była gładziutka i bez niedoskonałości.
Dobre oczysczczenie nie moze byc za mocne, bo to tylko nasila produkcje sebum. Jesli zele to lagodne, tutaj moze byc wazne tez pH, niektore cery lepiej znosza nizsze lub neutralne, inne moga sobie pozwolic na wyzsze (np mydla). Samemu trzeba ocenic, do ktorej grupy sie nalezy. Przyklady lagodnych produktow myjacych to np zele Sylveco, a takze produkty teoretycznie nie do twarzy np zele Hipp lub Babydream dla dzieci sa bardzo lagodne, podobnie jak niektore zele do higieny intymnej np Facelle z Rossmana (zele do higieny intymnej maja przy okazji nizsze pH, wiec w sam raz dla skor wrazliwych na wysokie).
Co do kremu to mozesz z niego calkowicie zrezygnowac. Trzeba go tylko zastapic czyms lzejszym, z niewielka iloscia fazy tluszczowej typu serum wodne, zelo-kremy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 22:37   #4
Zunia1252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Dziękuję bardzo, kupiłam żel z baby dream i jak narazie trochę wysusza Ale możliwe że sie przyzwyczaje
Zunia1252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 09:43   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Cytat:
Napisane przez Zunia1252 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo, kupiłam żel z baby dream i jak narazie trochę wysusza Ale możliwe że sie przyzwyczaje
Moze pomoc tez tonik, szybko wyrowna pH skory, jesli akurat zle reaguje na jego zmiany. Nie musi byc do cery tlustej (ale tez nie do suchej, moze obciazac), na takiej skorze sprawdzaja sie tez czesto produkty do cer wrazliwych. Wazne, zeby nie byl z alkoholem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 10:10   #6
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Spróbuj tez zamiast kremu do cery tłustej zmienić na mocno nawilżający do cery normalnej/suchej.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 10:55   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
Spróbuj tez zamiast kremu do cery tłustej zmienić na mocno nawilżający do cery normalnej/suchej.
Co bedzie skutkowalo jeszcze szybszym przetluszczaniem i nasileniem zanieczyszczania sie skory. Naprawde jest na rynku tyle produktow do cer przetluszczajacych sie i tradzikowych, ktore nie sa wysuszajace, ze sieganie po kosmetyki do dokladnie przeciwnego rodzaju cery to jest strzal w kolano.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 22:13   #8
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co bedzie skutkowalo jeszcze szybszym przetluszczaniem i nasileniem zanieczyszczania sie skory. Naprawde jest na rynku tyle produktow do cer przetluszczajacych sie i tradzikowych, ktore nie sa wysuszajace, ze sieganie po kosmetyki do dokladnie przeciwnego rodzaju cery to jest strzal w kolano.
Ja uzywalam produkty do tlustej cery, a okazalo sie, ze moj smalec na twarzy z tego powodu sie robil, bo cere mam sucha i skora potrzebujac nawilzenia produkowala duuuzo sebum zmienilam pielegnacje na nawilzajaca i pomoglo bardzo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 06:31   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
Ja uzywalam produkty do tlustej cery, a okazalo sie, ze moj smalec na twarzy z tego powodu sie robil, bo cere mam sucha i skora potrzebujac nawilzenia produkowala duuuzo sebum zmienilam pielegnacje na nawilzajaca i pomoglo bardzo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pielegnacja do cery tlustej moze a wrecz powinna byc nawilzajaca. Tylko to nie znaczy, ze trzeba siegac po produkty do suchej skory.
Ale jest w Tym co piszesz cos istotnego, tzn przede wszystkim trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy rzeczywiscie przetluszczanie to naturalny stan naszej skory czy sami sobie go wywolalismy traktujac ja zbyt ageesywnymi, odtluszczajacymi, matujacymi kosmetykami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 10:18   #10
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Pielęgnacja 13-latki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pielegnacja do cery tlustej moze a wrecz powinna byc nawilzajaca. Tylko to nie znaczy, ze trzeba siegac po produkty do suchej skory.
Ale jest w Tym co piszesz cos istotnego, tzn przede wszystkim trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy rzeczywiscie przetluszczanie to naturalny stan naszej skory czy sami sobie go wywolalismy traktujac ja zbyt ageesywnymi, odtluszczajacymi, matujacymi kosmetykami.
Zgadzam sie jako nastolatka tylko po takie produkty siegalam i dopiero od dwoch- trzech lat zmienilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-29 11:18:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.