Brwi -problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-30, 20:16   #1
SzymonLis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9

Brwi -problem


Cześć,mam pewien bardzo frustrujący problem z moimi brwiami.Mianowicie są one bardzo niesforne,a dokładniej mam na myśli to,że za każdym razem,gdy je dotknę po prostu mi się one "rozwalają"(nawet nie wiem jak to nazwać). Jest to bardzo irytujące,ponieważ nawet,gdy ściągam koszulkę muszę uważać,by ich nie dotknąć bo w sekundzie są one na maksa rozczochrane i po prostu wyglądam źle.Codziennie rano,gdy wstaje używam grzebyczka,wyczesuje je i jest ok,lecz tak jak wspomniałem każdy ruch w ich stronę powoduję to,że są od razu messy.Dodam,że mam je dość ogarnięte tzn. wydepilowane i przycięte.Słyszałem,że utrwalanie woskiem bezbarwnym było by jakimś tam rozwiązaniem,lecz nie bardzo wiem gdzie taki kupić i w jaki sposób to ma zadziałać.Chciałbym na zawsze spowodować by w końcu te brwi były bardziej sztywne i utrwalone,a nie męczyć się i poprawiać je grzebykiem co chwile.
SzymonLis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 09:09   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Brwi -problem

Cytat:
Napisane przez SzymonLis1 Pokaż wiadomość
Cześć,mam pewien bardzo frustrujący problem z moimi brwiami.Mianowicie są one bardzo niesforne,a dokładniej mam na myśli to,że za każdym razem,gdy je dotknę po prostu mi się one "rozwalają"(nawet nie wiem jak to nazwać). Jest to bardzo irytujące,ponieważ nawet,gdy ściągam koszulkę muszę uważać,by ich nie dotknąć bo w sekundzie są one na maksa rozczochrane i po prostu wyglądam źle.Codziennie rano,gdy wstaje używam grzebyczka,wyczesuje je i jest ok,lecz tak jak wspomniałem każdy ruch w ich stronę powoduję to,że są od razu messy.Dodam,że mam je dość ogarnięte tzn. wydepilowane i przycięte.Słyszałem,że utrwalanie woskiem bezbarwnym było by jakimś tam rozwiązaniem,lecz nie bardzo wiem gdzie taki kupić i w jaki sposób to ma zadziałać.Chciałbym na zawsze spowodować by w końcu te brwi były bardziej sztywne i utrwalone,a nie męczyć się i poprawiać je grzebykiem co chwile.
Tak, wosk to dobre rozwiązanie dla takich brwi. Sama mam podobne i też używam tylko bezbarwnych wosków w kredce. Niestety oferta rynkowa jest słaba. Kiedyś Catrice miało dobrą, tanią kredkę, ale ją wycofali. Obecnie najczesciej kupuję KIKO . Do takiej kredki potrzebna jest też temperówka.
Tylko że oczywiście taki wosk to nie jest jakiś beton, że przy wielokrotnym ściąganiu ciuchów przez głowę te brwi będą cały czas trzymać ten sam kształt. Ale nic lepszego nie wymyślono. Żele do brwi odradzam, przy sztywnych i twardych włoskach nie robią zupełnie nic.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 14:31   #3
SzymonLis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9
Dot.: Brwi -problem

Dziękuje za odpowiedź.Kredka do której pani dała link wydaje się być fajnym rozwiązaniem z tym,że pewnie działa to na takiej zasadzie,że będe musiał ją nakładać codziennie rano,a nawet po kilku miesięcznym stosowaniu jej brwi gdy kredki nie zastosuje będą takie same czyli totalnie nietrzymające się kupy.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Czyli rozumiem nic wiele z nimi nie zadziałam prócz takiej kredki?Bo właśnie ciągle mi chodzi o to,żebym nie musiał się przejmować rano jakimiś woskami,kredkami,żelami czy innymi takimi rzeczami tylko na stałe bardziej unieruchomić te włoski i nie bawić się codziennie rano w jakieś specjalne rzeczy by je ustawiać.
SzymonLis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 14:32   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Brwi -problem

Cytat:
Napisane przez SzymonLis1 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź.Kredka do której pani dała link wydaje się być fajnym rozwiązaniem z tym,że pewnie działa to na takiej zasadzie,że będe musiał ją nakładać codziennie rano,a nawet po kilku miesięcznym stosowaniu jej brwi gdy kredki nie zastosuje będą takie same czyli totalnie nietrzymające się kupy.
Oczywiście że tak, co więcej może nawet będziesz musiał poprawić coś w ciągu dnia. To jest stylizacja, tak samo jak lakier czy wosk do włosów nie spowoduje, że po iluś tam uzyciach będziesz mieć ten efekt na trwałe.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez SzymonLis1 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem nic wiele z nimi nie zadziałam prócz takiej kredki?Bo właśnie ciągle mi chodzi o to,żebym nie musiał się przejmować rano jakimiś woskami,kredkami,żelami czy innymi takimi rzeczami tylko na stałe bardziej unieruchomić te włoski i nie bawić się codziennie rano w jakieś specjalne rzeczy by je ustawiać.
Nie, nie zdziałasz, nie zmienisz niczym trwale struktury i grubości włosa.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-07-31 o 14:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 20:35   #5
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: Brwi -problem

Cytat:
Napisane przez SzymonLis1 Pokaż wiadomość
Cześć,mam pewien bardzo frustrujący problem z moimi brwiami.Mianowicie są one bardzo niesforne,a dokładniej mam na myśli to,że za każdym razem,gdy je dotknę po prostu mi się one "rozwalają"(nawet nie wiem jak to nazwać). Jest to bardzo irytujące,ponieważ nawet,gdy ściągam koszulkę muszę uważać,by ich nie dotknąć bo w sekundzie są one na maksa rozczochrane i po prostu wyglądam źle.Codziennie rano,gdy wstaje używam grzebyczka,wyczesuje je i jest ok,lecz tak jak wspomniałem każdy ruch w ich stronę powoduję to,że są od razu messy.Dodam,że mam je dość ogarnięte tzn. wydepilowane i przycięte.Słyszałem,że utrwalanie woskiem bezbarwnym było by jakimś tam rozwiązaniem,lecz nie bardzo wiem gdzie taki kupić i w jaki sposób to ma zadziałać.Chciałbym na zawsze spowodować by w końcu te brwi były bardziej sztywne i utrwalone,a nie męczyć się i poprawiać je grzebykiem co chwile.
Spróbuj popsikać wspomniany grzebyczek do brwi lakierem do włosów i wtedy je przeczesać. To bardzo szybka metoda na tymczasowe utrwalenie brwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez frogface
Czas edycji: 2020-07-31 o 20:37
frogface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-01, 20:35   #6
SzymonLis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9
Dot.: Brwi -problem

W takim razie trochę się załamałem bo mam już szczerze tego dość.Dziwne to jest bo nie spotkałem sie z żadną osobą która tak ma.Każdy kto np. przetrze ręce po twarzy,umyje twarz bądź zanurzy głowe w basenie...każdemu trzymają się brwi i są zawsze na swoim normlanym miejscu.Czyli rozumiem mam taki typ włosa i nigdy to sie nie zmieni ani niczym tego nie zmienie?
SzymonLis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-01, 20:50   #7
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: Brwi -problem

Cytat:
Napisane przez SzymonLis1 Pokaż wiadomość
W takim razie trochę się załamałem bo mam już szczerze tego dość.Dziwne to jest bo nie spotkałem sie z żadną osobą która tak ma.Każdy kto np. przetrze ręce po twarzy,umyje twarz bądź zanurzy głowe w basenie...każdemu trzymają się brwi i są zawsze na swoim normlanym miejscu.Czyli rozumiem mam taki typ włosa i nigdy to sie nie zmieni ani niczym tego nie zmienie?
Domyślam się, że masz te brwi bardzo krzaczaste i temu tak wyglądają. Spróbuj z tym lakierem tak, jak Ci napisałam wyżej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frogface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-01, 21:19   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Brwi -problem

Cytat:
Napisane przez SzymonLis1 Pokaż wiadomość
W takim razie trochę się załamałem bo mam już szczerze tego dość.Dziwne to jest bo nie spotkałem sie z żadną osobą która tak ma.Każdy kto np. przetrze ręce po twarzy,umyje twarz bądź zanurzy głowe w basenie...każdemu trzymają się brwi i są zawsze na swoim normlanym miejscu.Czyli rozumiem mam taki typ włosa i nigdy to sie nie zmieni ani niczym tego nie zmienie?
No nie wiem, moje nie są przybetonowane jak ściągnę sweter przez głowę i też pojedyncze wystaja poza linię. A nie uważam, żebym miała jakieś nienormalne brwi. Fakt że są dość sztywne i pojedyncze włoski są grube, ale wolę takie brwi, które rano przeczeszę i przyjadę woskiem niż mieć parę cienkich włosków i musieć sobie domalowywać codziennie nowe albo jakieś permanentne robić.

Dla mnie to jest normalne zjawisko, włosy też się nikomu nie trzymaja jak przyklejone czaszki. Dopiero jakbym miała jakąś krzaczastą monobrew, to bym może przez jakiś czas była "załamana " (posługując się Twoim słownictwem). Potem bym się nauczyła jak z nią postępować, żeby to lepiej wyglądało.

Co do ostatniego pytania: nie zmienisz rodzaju włosa żadnym kosmetykiem. Jak masz grube, to nie staną się one cienkie i delikatne po nałożeniu na nie jakiegoś kosmetyku czy to do pielęgnacji czy do stylizacji. A tym bardziej na stałe.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-08-01 o 21:23
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 16:07   #9
SzymonLis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9
Dot.: Brwi -problem

Zrobiłem na szybko zdjęcia Może to zobrazuje moj problem bardziej.Drugie zdjęcie to moja brew po dosłownie delitaknym dotknięciu jej...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 116792562_949224965593946_3522499358692459801_n.jpg (54,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 116828675_1014539082331504_791835811800596253_n.jpg (45,6 KB, 15 załadowań)
SzymonLis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 17:59   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Brwi -problem

Cytat:
Napisane przez SzymonLis1 Pokaż wiadomość
Zrobiłem na szybko zdjęcia Może to zobrazuje moj problem bardziej.Drugie zdjęcie to moja brew po dosłownie delitaknym dotknięciu jej...
Wspominałeś, że brwi są wydepilowane i przycięte. Być może problemem jest kształt i długość włosków tzn może są trochę za krótkie i jak część się przesunie, to odsłania taką wyrwę?
W każdym razie na pewno polecam wosk. Jeśli masz lakier albo masz od kogo przetestować, to też możesz spróbować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 21:35   #11
SzymonLis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 9
Dot.: Brwi -problem

Ok dziękuje bardzo pani za pomoc
SzymonLis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-04, 14:24   #12
Ceglaxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Dot.: Brwi -problem

Cześć, ja bym mogła Ci zaproponować zabieg laminacji rzęs, który wykonasz w salonie kosmetycznym. Laminowanie polega właśnie na ujarzmieniu niesfornych włosków 🙂 Sam zabieg jest bezbolesny! Także nie musisz się martwić 😉Na Fb są takie grupy w którym salony poszukują modelek do takich zabiegów i pokrywasz tylko koszty materiałów.
Ceglaxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 13:45   #13
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Brwi -problem

Hej
W Drogerii Natura w szafie marki My secret jest bezbarwny żel do brwi, w tej chwili najbardziej trzymający żel do brwi na naszym rynku. Kosztuje jakieś 12 zł. Notabene masz bardzo ładne brwi, głowa do góry
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 14:46   #14
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Brwi -problem

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Hej
W Drogerii Natura w szafie marki My secret jest bezbarwny żel do brwi, w tej chwili najbardziej trzymający żel do brwi na naszym rynku. Kosztuje jakieś 12 zł. Notabene masz bardzo ładne brwi, głowa do góry
on jest bezbarwny czy ma w sobie jakiś kolor?
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-11 15:46:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.