Henna rzęs - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-17, 09:06   #1
kasien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 49

Henna rzęs


Znajoma kosmetyczka namawia mnie do zrobienia henny rzęs. Już prawie dałam się przekonać, ale zastanawiają mnie ew skutki uboczne. Czy henna bardzo zniszczy mi rzęsy?Martwię się, że zaczna się łamać albo wypadać. Jak to jest naprawdę? Z góry dziekuję
kasien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-17, 16:08   #2
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: Henna rzęs

Henna zawiera wodę utlenioną, więc na pewno działa na rzęsy niekorzystnie. Ja jednak chodzę na tego typu zabieg, bo rzęsy ładnie wyglądają. Często jednak nadal używam maskary, więc czasami zastanawiam się po co mi ta henna No co innego jeśli chodzi o brwi. Nie znoszę malować ich cieniem, czy kredką. Henna często jest super rozwiązaniem gdy nie mamy czasu, lub po prostu nie lubimy sie malować, jedziemy pod namiot, nad morze itp. Nie wiem czy jest to regułą, ale po hennie naturalny kolor włosków lekko jasnieje. Często więc później henna, albo makijaż staje się obowiązkiem.
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-17, 18:04   #3
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Re: Henna rzęs

u mnie było dokładnie inaczej,miałam bardzo jasne brwi prawie niewidoczne,po kilku latach robienia henny ściemniały na tyle że henne robie raz na 1-2 miesiące.
Na rzęsach robie bardzo rzadko bo faktycznie ten zabieg je osłabia.
Kiya ex Mała-Mi
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 10:27   #4
kociamberek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Henna rzęs

witaj.Ja dopiero kupilam sobie henne w proszku i nie wiem jak sie zabrac do tego.Poprosze o rade
kociamberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 11:05   #5
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Question Dot.: Henna rzęs

A gdzie w ogóle mozna kupić sobie henne do robienia z domku?
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 11:32   #6
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
A gdzie w ogóle mozna kupić sobie henne do robienia z domku?
W drogeriach, między innymi w Rossmanie.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 11:33   #7
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Henna rzęs

myślę że w drogeriach
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 11:33   #8
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Henna rzęs

Nie radzę robić w domu, bo efekty mogą być nieprzewidywalne. U kosmetyczki nie kosztuje to dużo, więc lepiej zrobić pewnie. Mi henna nie osłabia brwi i rzęs. Jest dal nich obojętna. Za to daje ładny głęboki efekt(naturalnie mam ciemne brwi, ale za mało...czarne).
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 12:27   #9
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Henna rzęs

Ja chętnie robię henne na brwi. Na rzęsach miałam robioną dopiero 3 razy, ale potem zrezygnowałam, doszłam do wniosku, że lepszy efekt jest, gdy umalujęrzesy tuszem. Zaś na brwi robię regularnie co 3-4 tygodnie od dwóch lat i jestem zadowolona.

A tak na marginesie orientuje się kto ile kosztuje zestaw henny do robienia w domku?
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 12:50   #10
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
A tak na marginesie orientuje się kto ile kosztuje zestaw henny do robienia w domku?
Henna taka w proszku kosztuje około 2 zł, do niej woda utleniona-ok 3zł (?) za buteleczkę; droższa, ale lepsza jest henna w tubce (moja kosmetyczka takiej używa) ona kosztuje chyba jakos 18 zł.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 14:07   #11
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez primavera
Henna taka w proszku kosztuje około 2 zł, do niej woda utleniona-ok 3zł (?) za buteleczkę; droższa, ale lepsza jest henna w tubce (moja kosmetyczka takiej używa) ona kosztuje chyba jakos 18 zł.
Dziękuję za odpowiedź
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 14:46   #12
laseczka.wąglika
Raczkowanie
 
Avatar laseczka.wąglika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 306
Dot.: Henna rzęs

Osobiście, bardzo lubię hennę rzęs. Robię ją zawsze kiedy trafia mi się jakiś wyjazd wymagający wygody np. wakacje, snowboard itp.
Mój naturalny kolor rzęs to ciemny blond, więc nie ubolewam nad faktem, że henna jeszcze bardziej mi rozjaśniła włoski, w końcu i tak były "niewidoczne"
Za to moja teściowa "załatwiła się" henną, gdyż mając dośc ciemne i w miarę wyraźne rzęsy uległa namowom, chyba dośc mało doświadczonej kosmetyczki i zrobiła hennę... w rezultacie teraz krzyczy i denerwuje się, bo nie umie się doczekać kiedy jej rzesy odrosną ( po hennie zupełnie straciły kolor, bo kto to widział rozcieńczać hennę 10% wodą utlenioną! wystarczy przecież 3%), znów takie ładne, ciemne...
__________________

Kobieta łatwa do zdobycia, może być trudna do zniesienia...

Książki - wymiana:
Vasconcelos, Czepiel, Fitzgerald, Beauman, Fielding i inne książki...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post16594958

Kosmetyki - wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post13661126
laseczka.wąglika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 15:03   #13
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Dot.: Henna rzęs

nie polecam osobom nie wprawionym robienia henny w domu!!! skutki moga byc oplakane. nie plecam rowniez henny w tubce jest o wiele slabsza niz ta proszkowa.fakt ze nie brudzi skory i bez problemu sie ja zmywa...ale ja wole proszkowa.ewentualnie mieszam proszkowa z granatem z tubki wtedy wychodza kruczoczarne rzesy z niebieskim odbiciem.sliczniuchne!
co do rozjasnianai wloskow to owszem gdy pigment sie wyplucze to moze pozostac ciut jasniejszy wlos ze wzgledu na dzialanie wody utlenionej.ale po jakims czasie kolor wraca do normy poniewaz wlosy ulegaja wymianie.poza tym slabszy kolor rzes lub brwi w starszym wieku to normalne...trudno zeby miec taki sam kolor jak sie mialo w dziecinstwie.
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 12:45   #14
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Henna rzęs

Nie polecam henny osobom z cienkimi, delikatnymi rzęsami. Po pierwsze, faktycznie pojaśnia naturalny kolor rzęs, po drugie - rzęsy stają się jeszcze bardziej kruche, łatwiej wypadają. Henna jest dobra na szczególne przypadki, tak jak piszą dziewczyny, wyjazdu na wakacje itp. Ale na codzień - jednak tusz
Zrobić sobie samej hennę w domu jest trudno. Wszystko się brudzi, trudno nałożyć i baaardzo łatwo o podrażnienie oczu. Kiedy dostanie się choć odrobinka tego czegoś na wewnętrzną powiekę lub choćby na jej skrawek - pali żywym ogniem, a zmyć to bardzo trudno. Uprzedzam - ryzykowna akcja, próbowałam tego ze trzy razy i za każdym razem zostawiałam po sobie pobojowisko - i w łazience i na oczach.
U kosmetyczki kosztuje to 5 - 7 zł, a zrobione jest delikatnie i fachowo. Wszystkie, nawet najkrótsze rzęski są pokryte, o co bardzo trudno, gdy robi się to samej, i mniejsze ryzyko podrażnienia, bo jest nakładana wprawną ręką, dokładnie tam gdzie potrzeba.
Jeśli już zdecydujecie się na samodzielne "hennowanie", najlepsza do nakładania jest szczoteczka po starym tuszu - dokładnie wymyta. No i woda utleniona z niższymi procentami niż 10% Pamiętajcie też o porządnym wysmarowaniu się wazelinką w miejscach, gdzie skóra może się zabrudzić. Czyli - tak jak przy farbowaniu włosów
Pozdrowienia
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 17:18   #15
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Unhappy Dot.: Henna rzęs

Jessy i Olla22 miałyście rację Zrobiłyśmy z mamą sobie hennę w domu i wyszła nam nawet niezła, ale tak się pobrudziłyśmy, ze szok
Może poradzicie coś??? Zapraszam na http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=1#post1226018

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 17:28   #16
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Henna rzęs

ucze sie w studium kosmet. i po kilku razach robienia henny rzęs stwierdzam, ze chyba nie warto: tak osłabiły mi sie rzesy i brwi, ze wypadaja przy niemal kazdym demakijazu oczu czy nawet myciu twarzy. musze teraz inwestowac w dobra odzywke do rzes. efekty co prawda sa bardzo fajne: nigdy jeszcze nie mialam takich ładnych ciemnych rzęs, ani takiego kształtu brewek, ale jesli cena za to ma byc takie ich osłabienie, to ja dziekuje! zdecyduje sie na henne tylko okazjonalnie, tak jak mówia dziewczyny - na co dzien lepszy tusz do rzes
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 17:31   #17
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Question Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez Hanka20
ucze sie w studium kosmet. i po kilku razach robienia henny rzęs stwierdzam, ze chyba nie warto: tak osłabiły mi sie rzesy i brwi, ze wypadaja przy niemal kazdym demakijazu oczu czy nawet myciu twarzy. musze teraz inwestowac w dobra odzywke do rzes. efekty co prawda sa bardzo fajne: nigdy jeszcze nie mialam takich ładnych ciemnych rzęs, ani takiego kształtu brewek, ale jesli cena za to ma byc takie ich osłabienie, to ja dziekuje! zdecyduje sie na henne tylko okazjonalnie, tak jak mówia dziewczyny - na co dzien lepszy tusz do rzes
Polecam odżywkę z keratyną i panthenolem Pierre Rene. Jest świena Hanka20 może znasz jakiś sposób na to, jak pozbyć się plam po hennie z rąk i paznokci???
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 13:04   #18
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Polecam odżywkę z keratyną i panthenolem Pierre Rene. Jest świena Hanka20 może znasz jakiś sposób na to, jak pozbyć się plam po hennie z rąk i paznokci???
oo, fajnie bede musiala sobie ja zakupić! sposobu na plamy niestety nie mam, ale po kilku dniach powinno sie zmyc. mozesz próbowac przemywac spirytusem, ale z autopsji wiem, ze i to nie wiele daje. ale nie martw sie, niedlugo zejdzie
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 13:13   #19
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez Hanka20
oo, fajnie bede musiala sobie ja zakupić! sposobu na plamy niestety nie mam, ale po kilku dniach powinno sie zmyc. mozesz próbowac przemywac spirytusem, ale z autopsji wiem, ze i to nie wiele daje. ale nie martw sie, niedlugo zejdzie
Bogu dzięki już nam trochę zeszło A ta odżywka z Pierre'a Rene jest naprawdę fajna.

Pozdrawiam Haniu
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-30, 18:56   #20
leva84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 65
Dot.: Henna rzęs

dziewczyny. najlepsza henna to ta, którą używają w salonach kosmetycznych. nazywa sie ona henna żelowa-Refectocil.dostępna jest w czterech kolorach. dobra jest zarówno do rzęs jak i brwi. kiedyś koleżanka mi zawsze nią robiła rzęsy, bo chodziła na studium kosmetyczne i dostała opakowanie gratis. starcza na ok. 20 użyć i trzyma się naprawdę długo. w moim przypadku ok. 3 miesiące(dodam ,że mam bardzo jasne rzęsy). własnie zakupiłam sobie ją dzisiaj na allegro za 14.50+ przesyłka to wychodzi ok. 20 zł. i właśnie tyle też kosztuje normalnie.pozdrawiam
leva84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 11:17   #21
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Henna rzęs

Leva84, a w jakich kolorach jest dostępna ta henna? bo do tej pory kupowałam zwykłą hennę, brązową i na moich rzęsach wychodzi prawie czarna. mam jasną cerę i nie wiem, czy ten Refectocil jest np. brązowy, grafitowy i który kolor wybrać...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 14:14   #22
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146
Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez justa79
nie wiem, czy ten Refectocil jest np. brązowy, grafitowy i który kolor wybrać.
Na pewno dostępne są kolory: czarny, brązowy i grafitowy. Nie wiem jaki jest czwarty. Brązowy wychodzi faktycznie jak średniej intensywności brąz, więc jeśli chcesz uzyskac bardzo ciemny brąz, to zmieszaj go z czarną henną. Z grafitem nie miałam na razie doczynienia.
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 14:30   #23
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Wink Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez leva84
dziewczyny. najlepsza henna to ta, którą używają w salonach kosmetycznych. nazywa sie ona henna żelowa-Refectocil.dostępna jest w czterech kolorach. dobra jest zarówno do rzęs jak i brwi. kiedyś koleżanka mi zawsze nią robiła rzęsy, bo chodziła na studium kosmetyczne i dostała opakowanie gratis. starcza na ok. 20 użyć i trzyma się naprawdę długo. w moim przypadku ok. 3 miesiące(dodam ,że mam bardzo jasne rzęsy). własnie zakupiłam sobie ją dzisiaj na allegro za 14.50+ przesyłka to wychodzi ok. 20 zł. i właśnie tyle też kosztuje normalnie.pozdrawiam
Brzmi interesująco, chyba poszukam jej u mnie w mieście
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:45   #24
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Henna rzęs

Zgadzam się. Refectocil oferuje dość bogatą gamę kolorów henn: czarny, brąz, jasny brąz, kasztanowy, grafitowy, granatowy, czerwony i blond. Z tego co pamiętam
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 12:07   #25
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Henna rzęs

zastanawiam sie czy robic henne rzes, poniewaz ostatnio rzęsy troche mi sie skróciły. Ale jade za pare dni na wczasy i byloby to bardzo wygodne. Jak myslicie warto? Nie pogorszy to stanu rzęs?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 14:55   #26
Dudi86
Raczkowanie
 
Avatar Dudi86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
GG do Dudi86
Thumbs up Dot.: Henna rzęs

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
zastanawiam sie czy robic henne rzes, poniewaz ostatnio rzęsy troche mi sie skróciły. Ale jade za pare dni na wczasy i byloby to bardzo wygodne. Jak myslicie warto? Nie pogorszy to stanu rzęs?
Myślę, że jeden raz nic nie powinno Ci się nic pogorszyć.
Nawet wskazane przed wyjazdem na urlop sobie zrobić, bo wiem że różnie bywa z tym makijażem na wakacjach...
Ja od wielu lat robię sobie henne czarną - tylko i wyłącznie PROSZKOWĄ !
Uważam, że jest dużo mocniejsza i dłużej utrzymuje się jej kolor- niż żelowej.
Nie zauważyłam pogorszenia stanu rzęs i brwi, może też dlatego, że mam z natury dośc mocne włoski.
Henna fajna sprawa- dzięki niej czuję się pewniej, ładniej wyglądają oczka nawet bez makijażu.
__________________
02.o8.2010r.
Zdrowo się odżywiam
Poszerzam horyzonty

Kocham, Wierzę i mam Nadzieję... (12.06.2010r. )

Piękna Kobieta jest jak rzeka, w której toną mędrcy...

Dudi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 17:01   #27
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: Henna rzęs

kurde.. teraz to już wogole woda z mozgu..:P

w innym wątku tez odnosnie henny na rzesy dziewczyny wypowiadaly sie baardzo pozytywnie.. no i juz mialam smaka sobie zrobic no ale teraz to juz niewiem

tam pisały ze henna nie niszczy rzes .. nie wypadaja ani nic a tutaj wprost przeciwnie boje sie troszke bo mam rzesy dosc krotkie i baaaaaardzo jasne (jestem jasna blondynkka) i bez tuszu wygladam jkabym miala obłed w oczach (naprawde strasznie)

Dzisiaj byłam u kosmetyczki zrobic sobie probe henny na nadgarstku ( niemam jej zbyt duzo bo troszke mi sie rozmazala no ale mam nadziej ze z tego tez wyjdzie czy mam jakies uczulenie na to czy nie .. naraziue nic mi sie niedzieje, a wolalam sprawdzic bo czesto mam problemy z uczuleniami np. na jakies masci na tradzik ehh ) no ale kosmetyczka mnie troche nastraszyla bo stwierdzila ze jak jade do grecji to przez slonce moze mi sie cos dziac z oczami i henna jescze to spotenguje ... kurcze no nieiwme czy robic sobie ja czy nie niby juz jezdzilam do goracych miejsc i nic nigdy z oczami mis ie niedzialo no ale jak by co .. to nie mam zamiary siedziec 2 tyg jak jakis potworek z opuchnietymi oczami.


Dziewczyny czy znacie takie przypadki zeby komus sie cos dzialo pzrez henne .. takw jakims innym klimacie albo co ..?
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 18:24   #28
ju_stysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 18
Dot.: Henna rzęs

Mi kosmetyczka powiedziała, że henna jest dla rzęs lepsza niż tusz ponieważ pod tuszem rzęsy się "duszą" a henne robisz raz i masz na kilka tygodni spokuj. Po 2 rzęsy ulegają całkowitej wymianie w ciągu kilku miesięcy (pojedyńczo oczywiście ). Jeśli chodzi o oczy to się nie martw, henna nie wchodzi w żadne reakcje ze słońcem . Rób śmiało. Pozdr.
ju_stysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 01:06   #29
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: Henna rzęs

ja zrobiłam-pierwszy raz-i jestem zadowolona;D
byłam u kosmetyczki za regulacje brwi i henne na rzęsy zapłaciłam raptem 15 zł
ładnie to wyglada,przestałam sie malować tuszem i w sumie o to mi chodziło!!!
nie mam juz podrażnień po tuszu, koniec demakijażu
co ile nalezy robic henne?
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:32   #30
siuska89
Przyczajenie
 
Avatar siuska89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Małe miasteczko pod Kielcami
Wiadomości: 11
Dot.: Henna rzęs

ja juz od dwóch lat systematycznie odwiedzam gabinet kosmetyczny w celu przyciemnienia sobie rzęs przy pomocy henny
Nie wyobrażam sobie życia bez niej.Jestem bardzo zadowolona.
I w cale nie powiedziałabym,żeby rzęsy mi się zniszczyły.Bałam się,że zaczną mi wypadać,tym bardziej że mam bardzo cienkie rzęsy i jaśniutkie Jedynie co to troche się wyprostowały,ale to można nadrobić za pomocą zalotki
rzęsy są piękne i czarne!!
Bardzo polecam
mieszkam z narzeczonym i o każdej porze dnia i nocy wyglądam ładnie
Ale henna jednak nie oznacza,że możemy pożegnać się z tuszem!!
ja przynajmniej mam rzadkie rzęsy i gdy ich nie pogrubie tuszem,są mało widoczne.
Tak więc pamiętajcie,henna owszem poprawia nasze rzęski ale niestety ich nie pogrubia,wiec jeśli ktoś ma rzadkie i proste rzęsy,to niestety musi je malować...
Dużym pocieszeniem może być to,że gdy mamy hennę,to nie musimy nakładać dużo mascary,żeby były czarne i ładne a przecież im mniej tuszu,tym mniej niepotrzebnych i sztucznie wyglądających grudek!!
siuska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-14 17:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.