Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-04, 23:11   #1
krystjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32

Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne


Może wspólnymi siłami stworzymy listę skutecznych-takich,które czyjaś skóra jednak tolaruje-kosmetyków do ciała,twarzy,skóry głowy dla biednych wrażliwców,alergików i chorujących na atopowe zapalenie skóry?
krystjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 01:11   #2
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Hmmm... Sama jestem atopowcem i znam wiele osób mających na tę alergię i o dziwo niekażdy z nas toleruje te same kosmetyki Np. ja nie mogę używać kremu Nivea a niektórzy mogą, ja i koleżanka reagujemy silnymi "plackami" na niektóre mydła a inni stosują wszystkie, mnie osobiście podrażnia sam zapach... wystarczy że powącham jakiś kosmetyk o intensywnym zapachu, nawet nie musze stosowac
Moim zdaniem będzie trudno stworzyć listę kosmetyków odpowiednich dla wszystkich atopowców... ale możecie spróbować
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 08:02   #3
ZU!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 206
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Atopia i alergie u każdego obawiają się nieco inaczej. Zresztą, jedna osoba może na ten sam specyfik reagować różnie, zależnie od... nie wiadomo czego (ja ).
Ale co tam... Podzielić się mogę :
1. Avene- absolutnie wszystko! Pierwsza firma, której produkty mnie nie uczulają, bez żadnych wyjątków. Kosmetyki są bardzo dobrej jakości i robią to co obiecuje producent. Mój faworyt!
2.Dermedic- zachwycałam się kremem nawilżającym do cery trądzikowej, mleczkiem oczyszczającym i żelem nawilżającym. Dobre, polskie produkty po przystępnej cenie. Niestety jako "pewniaka", bez próbek, kupiłam krem do skóry wrażliwej i okrutnie mnie "wyplackowało".
3. Mustela- z serii Selatopia polecam żel a właściwie krem do mycia. Od kiedy go używam okazuje się, że woda tak bardzo nie podrażnia. Krem do ciała i twarzy bardzo ładnie łagodzi podrażnienia i tworzy barierę ochronną na skórze. Stosuje go także na suche partie twarzy, ale tylko na noc, bo nie nadaje się pod makijaż.
4. SVR- nowa seria z ogórecznikiem u mnie odpada. Dostałam próbki kremu i żelu do mycia i podrażniłam sobie skórę
5. Vichy-NIC NIE POWIEM, bo bez użycia inwektyw nie potrafię :ble:
Z aptecznych tyle. Sklepowe zwyklaki z reguły omijam, wyjątkiem są balsamy do ciała:
Loreal z serii Nutrilift- moja skóra (suuuucha) jest z niego zadowolona, zero podrażnień, treściwa konsystencja, warstwa ochronna.
Kolastyna-mam balsam lekko brązujący ze złotymi drobinkami i nic złego mi nie zrobił (a obstawiałam wysypkę )
Dove- balsamy do ciała wszystkie, z wyjątkiem drobinkowego (uczula), mogą być, nie są takie najgorsze...
Szerokim łukiem obchodzę całą Ziaję i Niveę Na widok opakowań już mnie swędzi . Oceanic u mnie odpada albo nic nie robi, leń jeden, albo robi... swędzące plamy ;(
Szampony i odżywki zwykłe, "dla normalnych", ale zawsze muszę uważać, żeby nie spłynęły na twarz.
Więcej narazie nie pamiętam. Jakby co, to dopiszę
Ufff
Pozdrawiam z klubu AA (Alergia Atopia)
Zuzia
ZU! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 08:27   #4
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

ZU! napisał(a):
> Atopia i alergie u każdego obawiają się nieco inaczej. Zresztą, jedna osoba może na ten sam specyfik reagować różnie, zależnie od... nie wiadomo czego (ja ).

Zgadzam się całkowicie!

> Szampony i odżywki zwykłe, "dla normalnych", ale zawsze muszę uważać, żeby nie spłynęły na twarz.

Ja muszę zawsze uważać by zaden szampon nie spłynął mi po rękach... już nie mówiąc o tym że każdy podrażnia moje nadgarstki Czasami mam "poplamioną" szyję, zwłaszcza w zimie, oj wtedy też nie jest ciekawie

> Pozdrawiam z klubu AA (Alergia Atopia)

tez tak mówie
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 09:29   #5
ZU!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 206
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

To łączmy się w bólu
ZU! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 10:16   #6
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

jest taki jeden krem- niestety- "gabinetowy", ale naprawde skuteczny do łagodzenia wszelkich nadwrazliwosci, a do tego c=ochronny.to krem Isabelle Lancrey "Rutilia"
nie jest tani(ponad 100 zł) ale niezwykle wydajny.pozdrowka!
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 12:48   #7
krystjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

oczywiście,zdaję sobie sprawę,że to każda skóra reaguje inaczej. Myślałam raczej o pewnym ułatwieniu,podpowiedzi. Ja osobiście czuję się wśród gąszczu kosmetyków bardzo zagubiona, większość i tak trafia potem do śmieci,bo okazuje się,że nie mogę ich używać
Szamponu nie używam żadnego,wypróbowałam wiele i po każdym świąd staje się nie do wytrzymania-odpadają więc szapony typu extra volume i takie tam,z przymusu...myję je płynem do higieny intymnej,podobnie jak całe ciało.
Natomiast trochę lepiej toleruję kremy i tutaj używam wyłącznie niebieskiej tłustej Ziaji z olejem avokado do cery wrażliwej na zmianę z pantenolem w żelu, a na ciało oliwkę rumiankową w żelu Johnson`s baby,bo efekt natłuszczenia i nawilżenia utrzymuje się rewelacyjnie dłuuugo
krystjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-06, 14:25   #8
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Ojoj, Krystjanno- kosmetyki Johnson's baby sa uznane przez dermatologów, alergologów i pediatrów za najbardziej uczulajace Tobie nic?
Tymbardziej rumianek to pierwszy potencjalny alergen- kiedy to ziaja zmieniła linię kosmetyków dla dzieci i poszerzyła np sklad oliwki petitini o rumianek zrobiła straszny błąd! Skórka mojej małej córki, którą potraktowałam tą raz oliwką wyglądała jak wypalona /a przecież smarowalam nią syna, ale starą wersją, wtedy było ok/
Podam zatem kilka kosmetyków do "mycia", które alergolodzy uważają za ogólnie przyjazne dla atopowej skóry, a my je przetestowaliśmy:
do kąpieli
hascosan- płyn do kąpieli
balneum hermal plus- droższa wersja tegoż
balsam-nawilża i natłuszcza: lipikar baume LRP
z balneum jest nowy krem- wybitnie łagodny i pielęgnacyjny, nie pamiętam jednak jak się nazywa...
seria Oilatum- emulsja, mydło!!!, płyn- skuteczna drożyzna i chyba jeszcze znajdziesz kremy... w takich tubkach małych i drogich, niestety...ale bardzo łagodnych nawilżaczy)
seria Ducray A-Derma- ale uwaga, zawierają np benzoic alcohol i mogą podrażniać- przetestowałam wszystkie od dermalibura aż po mydło /może być/- nie ma dla mnie z nich pożytku. Nie nadaje się do bardzo podraznionej cery.
Generalnie właściciele Atopowej skóry mają nie lada problem- i to nie tylko dlatego, ze każda cera jest inna i ma indywidualne potrzeby...,ale też dlatego, ze większość kosmetyków ze specjalnym przeznaczeniem jest bardzo, bardzo droga
Pozdrawiam cieplutko
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-07, 14:03   #9
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Ja podobnie jak koleżanka ZU! uważam, że najlepszymi kosmetykami dla wrażliwców są kosmetyki Avene. Wypróbowałam większość z nich i jestem bardzo zadowolona. Jak dla mnie są ona na pierwszym miejscu i staram się stosować je cały czas. Poczynając od mleczka do demakijażu a skończywszy na kremie i maseczce. Wcześniej używałam krem Erisa OCTOPIROX, który również nadaje się do cery wrażliwej polecił mi go dermatolog i to narazie byłoby tyle. Od czasu do czasu używam jeszcze Pantenol ponieważ łagodzi on podrażnienia.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-07, 18:43   #10
Offca_A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Wiadomości: 49
GG do Offca_A
Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Hmm... Ja mam "tylko" podejrzenie atopii, dobrze toleruje wiekszosc kosmetyków... Ale jeżeli chodzi o nawilżanie to nic nie radzi sobie lepiej z moją skórą jak emulsja intensywnie nawilżająca Neutrogeny. Nawet Balneum i osławiony Xerial nie radziły sobie tak dobrze
Poza tym testuję wciąz Iwostin i jak najbardziej polecam - nie uczulił mnie, dobrze nawilża.
Jeżeli chodzi o szampony - wszystko mi odpowiada, ale to pewnie dlatego, że alergii na kosmetyki nie mam zbyt dużej.
Aha, ogolnie cała seria Neutrogeny - formuła norweska jest godna polecenia.
Pozdrawiam
Offca_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 09:01   #11
OCO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

witam! seria iwostion i la roche posay sa rewelacyjne!avne rowniez 100% kosmetyk dla atopowców, jako szampon jedynie H. shoulder z mineralkami z morza/ chłodzący;jezeli chodzi o kosmetyki myjace do twarzy sa dla mnie duze ograniczenia i polecam te wyzej wymienione jezli chodzi o preparaty do ciała nie mam wiekszych problemów jednak z pewna doza ostroznosci dobieram kometyki owocowe.
Pozdrawiam klubowiczów AA i zycze wytrwałosci w leczeniu
OCO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 12:43   #12
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

temat trochę stary , ale oproocz, LRP dodam Avene , sVR ma super serie dla atopowoow, również ADERMĘ polecę
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 21:12   #13
panna_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Jak myjecie twarz ? Zwykłą wodą? Woda termalną? Samym tonikiem?
Macie jakieś swoje sprawdzone spsooby ?
panna_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 14:06   #14
Cosmata
Przyczajenie
 
Avatar Cosmata
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: Re: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Cytat:
Napisane przez panna_a Pokaż wiadomość
Jak myjecie twarz ? Zwykłą wodą? Woda termalną? Samym tonikiem?
Macie jakieś swoje sprawdzone spsooby ?
ja po kontakcie z wodą mogę zwariować tak mnie skóra twarzy boli, ale jest lepiej odkąd używam delikatny krem myjący do AZP (AA + Help do atopowej skóry) i od razu lece po krem.
W niktórych regionach woda mi wybitnie nie służy (np. warmia) i wtedy twarz myłam mineralną wodą...
Rano natomiast tonikiem (też AA + Help) przemywam twarz.
__________________
Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to co robimy ale także za to, czego nie robimy.
pozdrawiam, Cosmata.
Cosmata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 15:19   #15
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Hej

Jejku współczuję bardzo tym dziewczynom, które mają tak silną alergię (nawet na wodę)!
Ja od urodzenia jestem alergikiem, do któregoś tam roku życia również miałam bardzo silną alergię, ale na szczęście po okresie dojrzewania choroba znacznie ustąpiła
Ja do mycia twarzy używam żelu z serii AA Help i jest bardzo dobry, zero jakich kolwiek reakcji alergicznych
Pozdrawiam!
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 15:55   #16
Cosmata
Przyczajenie
 
Avatar Cosmata
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Cytat:
Napisane przez *Sweety* Pokaż wiadomość
Hej

Jejku współczuję bardzo tym dziewczynom, które mają tak silną alergię (nawet na wodę)!
to nie do końca jest tak że mam alergię na wodę bo od niej np. rany się nie robią tylko strasznie boli skóra po niej bo niestety jest to skóra z bardzo osłabioną barierą ochronną przy AZS - chora i praktycznie każde ciało opce może ją podrażniać, niestety, a alergia może dodatkowo, obok występować. Szkoda że to nie jest tak właśnie że jest się uczulonym konktetnie na to, tamto i siamto... i to jest tylko powodem problemów - wtedy można iść na odczulanie i wie się czego unikać ale tu niestety jest tak że raz może mnie uczulać mleko, potem pyłki tawy, potem jakiś metal itp. U mnie alegrię akurat najmniejszym problemem są bo tylko mam ciągłe zapalenie gardła i spojówek i katar od tego, niekiedy jakieś wysypki ale z tym da się żyć w miarę normalnie zazwyczaj jak nie dojdzie do bardzo ostego zapalenia
pozdrawiam.
__________________
Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to co robimy ale także za to, czego nie robimy.
pozdrawiam, Cosmata.
Cosmata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 17:51   #17
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Hmm mam takie pytanie: Jak u Was dokładnie objawia się Atopowe zapalenie skóry? Chodzi Mi o to, czy macie bardzo podrażnioną, wręcz z ranami skórę?

Mam sąsiadkę, która ma około 14 lat, i również ma AZS. Wg Mnie Jej objawy są "straszne". Jej skóra twarzy jest baaardzo przesuszona, usta i skóra w okół nich jest bardzo czerwona, popękana, często krwawi. To samo występuje na dłoniach. Paznokcie Jej odchodzą, rosną nierówno, gdy obcina strasznie Ją to boli itd... Ja zauważyłam "tylko" te objawy, ale zapewne jest ich więcej...:/
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 22:07   #18
Cosmata
Przyczajenie
 
Avatar Cosmata
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

nie ma reguły, jednak w większości przypadków przeplatają się te elementy prędzej czy później. Najgorsze że leczyć można tylko objawowo a zapobiegawczo nie No i nie wiedomo kiedy się spodziewać takiego napadu, raz jest to, potem znowu inny odjaw itp.
Poza wysuszoną skórą (może boleć, swędzieć itp.) pojawiają się rany na ciele takie liszaje które pękają, niektórym bąble wyskakują na tym i zaczyna się wysiew... masa przerozmaitych podrażnień skóry czy wysypek, napuchnięć itp., pęknięcia skóry i kolejne ranki przez to, wysuszenie oczu, zapalenia spojówek - wieczne probemy z oczami, ginekologiczne, nieustające przeciębienia i grypy, osłabiony organizm bo wszyskie zanieczyszczenia przez skórę przedostają się do organizmu, alergie ciągle na coś innego, astma, skorupa na twarzy nagle, brak jędrności skóry bo nie potrafi ona wystarczającej ilości wody zatrzymać, podatność na uszkodzenia skóry, rany w kącikach ust. Osoby o bardzo silnych objawach mają naprawdę poważny problem aby normalnie funkcjonować, nie mówiąc już o znalezieniu pracy. kremować można się ileś dziesiąt razy dziennie, po paru minutach sahara znowu, znajdzie się krem który daje ukojenia na trochę dłużej to najczęściej po miesiącu jest jak inne...
i tak można wymieniać. Najbardziej przerażająca jest nieświadomość lekarzy z czym mają do czynienia, bo tu nie chodzi tylko o dermatologów i alergologów no i to ze atopową skórę ma się już do końca - mogą objawy osłabnąć, niektóre pozostać ale osłabiona będzie zawsze.
__________________
Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to co robimy ale także za to, czego nie robimy.
pozdrawiam, Cosmata.
Cosmata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 09:29   #19
gudrunkartika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Ja od kilku lat używam:
1. Iwostin Sensitia - krem nawilżający na co dzień, Iwostin Oftalin lipo-protektor pod oczy, gdy skóra wymaga silniejszego nawilżenia robię sobie raz na tydzień maseczkę z Elo-bazy (np. w zimie po prostu smaruję grubo na noc)
2. Iwostin Sensitia Zero - emulsja oczyszczająca do twarzy, świetna do demakijażu (z wodą lub bez)
3. Emolium emulsja do ciała, na zmianę z tłustszym Seni Care balsamem do skóry suchej
4. do mycia: szampon Emolium, kremowy żel do mycia Emolium, płyn do higieny intymnej Lactacyd
5. okresowo (zwłaszcza w zimie) na bardziej podrażnione miejsca: Emolium krem do twarzy i krem barierowy, jak się robią rany doraźnie smaruję Sudocremem
6. makijaż: wszystkie produkty firmy Paese, szczególnie podkład Long Cover Fluid, od którego trochę się uzależniłam i nie wychodzę z domu nie nałożywszy go na twarz
7. Dermaglin naturalne maseczki - raz na jakiś czas, żeby poprawić kondycję i wygląd skóry
8. Khadi - ziołowa farba do włosów
Pozdrawiam wszystkie atopiczki

Edytowane przez gudrunkartika
Czas edycji: 2013-10-07 o 09:41 Powód: dodatek
gudrunkartika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 00:47   #20
ZysiaA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

znacie jakies samoopalacze dla osób z AZS??pozdrawiam
ZysiaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:21   #21
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

A czy kosmetyki naturalne na bazie aloesu w Twoim wypadku będą OK? Moim zdaniem tak być powinno - sama oceń. Wiem, że przypadki są bardzo różne, ale musisz testować.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 17:49   #22
kakasiencja
Przyczajenie
 
Avatar kakasiencja
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

A jakiś dobry krem na AZS jesteście w stanie polecić?
kakasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 13:25   #23
bartoszkowa
Przyczajenie
 
Avatar bartoszkowa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 16
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Preparaty na alergię i AZS powinny być środkami jak najbardziej naturalnymi w swoim składzie. Atopowe zapalenie skóry to dolegliwość uciążliwa i problematyczna, ale z tym da się żyć . U mnie akurat sprawdził się ten krem: http://www.langsteiner.eu/pl/produkt...ektoina-30-ml/. Świetnie łagodzi i naprawdę przynosi odczuwalną ulgę. Znacząco znosi świąd i zaczerwienienie, jak na razie najlepszy preparat, jakiego używałam .
bartoszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 18:39   #24
kata_strofa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 69
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Moja mama uzywa Avene i jest zadowolona
kata_strofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 08:49   #25
madziula_86
Przyczajenie
 
Avatar madziula_86
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Do takiej wrażliwej skóry najlepsze są dermokosmetyki, a w szczególności emolienty. Nie ma co eksperymentować z tanimi kosmetykami ze zwykłej dogerii (no chyba, że nie ma się żadnych problemów z cerą). Do cery z AZS jest kilka serii kosmetyków aptecznych, a dla mnie najlepsze są z firmy la roche
madziula_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 13:01   #26
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

U mnie sprawdzają się kosmetyki tych firm:
-Avene
-La roche Posay
-Uriage
-Bioderma
-Emolium
-Vichy
-Cetaphil
-Organique
-niektóre z kosmetyków yves roher

Generalnie praktycznie wszystkie kosmetyki drogeryjna w moim wypadku odpadają oprócz kosmetyków do włosów. Zwłaszcza zimą, gdy skóra robi się wyjątkowo wrażliwa. Latem mogę sobie pozwolić, od czasu do czasu, na kosmetyki zapachowe co mnie bardzo cieszy
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:00   #27
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Moja skóra najlepiej reaguje na naturalne oleje, masła, mediderm i nawilżające kremy z YR w niedużych ilościach
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 22:42   #28
vixen1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Ja szczerze polecam balsam i plyn do kapieli Renew. Kosmetyk sciagany z USA. U mojego malego atopika sprawdzil sie genialnie. Skora w koncu nawilzona i tak nie wysycha, schodza plamy i krostki. Niestety ciezko u nas go dostac. W razie czego sluze pomoca
vixen1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 13:41   #29
korceliistka
Raczkowanie
 
Avatar korceliistka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

super produktem jest masło shea
__________________
A true love story never ends
korceliistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 07:11   #30
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki dla wrażliwców- atopowe zapalenie skóry i inne

Cytat:
Napisane przez kata_strofa Pokaż wiadomość
Moja mama uzywa Avene i jest zadowolona
Avene jest najlepsze! Szczerze polecam stosowanie wody termalnej, a pozniej Tolerance Extreme. Na wieczor i wielkie podraznienia Xera Calm jest wrecz cudowny! Z tanszych produktow to polecam Atoperal.
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 10:52:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.