Sucha, chropowata, podrażniona , czerwona skóra twarzy. Co robić??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-21, 18:23   #1
patibka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Zdomu:)
Wiadomości: 57
Wyślij wiadomość przez ICQ do patibka1

sucha skóra????????????s


co robic jeżeli moja skóra jest sucha nie tylko na twarzy ale na całym ciela jak dbac o taką skóre/??prosze o rade
patibka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 14:12   #2
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Re: sucha skóra????????????s

Duuużo pić wody mineralnej. Minimum 2 litry dziennie. A ciało kąpać w olejku pod prysznic Nivea. Jest rewelacyjny!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 14:59   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: sucha skóra????????????s

Samo picie nie pomoże, wodę musi mieć co związać, dlatego warto wzbogacić dietę o nienasycone kwasy tłuszczowe (tłuste ryby, orzechy, oliwa z oliwek, olej lniany etc.), można też łykać kapsułki z olejem lniany, wiesiołkowym albo z tranem. To wszystko ma przy okazji dużo wit. E.

Olejki do ciała są w porządku, ale trzeba pamiętać, że nawilżają tylko naskórek.

Rozumiem, że skóra jest sucha i niekomfortowa - ja robię tak: po wyjściu spod prysznica nie wycieram się dokładnie, tylko szybko wsmarowuję w wilgotne ciało balsam, a najbardziej upodobałam sobie balsamy Ziai, oliwkowy i "Kozie Mleko". Nie mają tego w nazwie, ale natłuszczają - i to jest właśnie coś, czego trzeba wysuszonej skórze ciała. Możesz wypróbować też mleczka po opalaniu, np. Posthelios LPR jest dosyć treściwy (sposób nakładania ten sam - jak Ci już skóra wyschnie po kąpieli i odczujesz ściągnięcie, niewiele zaradzisz, bo kremy wiążą wilgoć, która już na powierzchni jest, nie mogą jej same z siebie dostarczyć).

Ostatnie badania dowodzą, że picie ponad 2,5l wody dziennie nie jest wcale dobre - wypłukuje z organizmu pierwiastki śladowe. Wyjątki to duży wysiłek fizyczny (np. uprawiasz sport, albo cały dzień myjesz okna ).

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-12, 12:28   #4
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Sucha, chropowata, podrażniona , czerwona skóra twarzy. Co robić???

Jest żle-----> przesuszyłam ją, potem wyszłam na mroz, a potem jeszcze umyłam wodą z mydłem i posmarowałam kremem nivea, ktory zawsze mnie uczułał...Wszystko to z powodu przebywania u kogoś na wsi...wrrr... no i jest rezulta, wczoraj niemiłosiernie piekło, dzis już nie, ale jest jak papier ścierny, czerwona i w ogóle...Jak sobie pomóc?
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-12, 13:03   #5
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: Sucha, chropowata, podrażniona , czerwona skóra twarzy. Co robić???

Nie myj twarzy mydłaem. Kup sobie żel do mycia physiogel. Krem również jest bardzo dobry.
Jednak przy takich czynnikach atmosferycznych lajlepszy będzie krem lekko natłuszczający np. Iwostin krem półtłusty. Jest hypoalergiczny więc nie podrażni. Rzczywiście nie smaruj sie nivea, bo może zaszkodzić.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 18:17   #6
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Re: Sucha, chropowata, podrażniona , czerwona skóra twarzy. Co robić???


Ja również uważam, że nie powinnaś używać mydła. Twarz zmywaj wodą termalną z AVENE jast dobra na podrażnienia i zaczerwienienia (sama jej używam). Kup sobie narazie zamiast kremu emulsję z AVENE CLEAN-AC, która nawilża skórę i łagodzi podrażnienia. Bardzo mi pomogła. Stosuj ją rano i wieczorem. Iwostin narazie odradzam, zamiast niego lepszy będzie OCTOPIROX z Erisa, lecz na początek polecam emulsję o której napisałam wcześniej, możesz też sprawdzić recenzję tych produktów na KWC.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 13:39   #7
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Sucha, chropowata, podrażniona , czerwona skóra twarzy. Co robić???

Bardzo dobrze nawilża i łagodzi podrażnienia maseczka nawilżająca Avene. Można nakładać ją również pod oczy i trzymac całą noc. Jesli Cię stać to z kosmetyków wysokopółkowych polecam olejek Clarinsa (ok.210zł) Natychmiast łagodzi, likwiduje podrażnienia i zaczerwieninenia.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-16, 00:52   #8
martusia***
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 4
sucha skóra???

Zawsze myślałam że mam cerę mieszaną lub normalną ostatnio byłam u kosmetyczki i okazało się że zwłaszcza na policzkach mam strasznie przesuszoną zresztą tak samo czoło i broda.Od jakiegos czasu czuję dyskomfort, napięcie skóry ale nigdy mi do głowy nie przyszłoby że brakuje jej nawilżenia.Czasami bywało że czoło i brodę miałam lekko przetłuszczona dlategoteż zdziwiły mnie wyniki.Ostatnio jednak korzystam z solarium od tej pory moja skóra bardzo wysuszyła się .Nigdy nie przyglądałam się z bliska mojej cerze ale zauważyłam że mam takie czerone nierównomierne plamki i lekko zaczerwienioną skóre zwłaszcza na szczytach policzków.Co to może być??Proszę o fachową porade, martwię się o moją bużke.Kosmetyczka dałam mi próbkę kremu dla suchej i wrażliwej skóry l'oreal ale po tym gdzieniegdzie powyskakiwały mi krostki.Chyba zaprzestanę używania ale czym nawilżać??Moja skóra zresztą słabo toleruję jaliekolwiek kremy bo albo mi się pory zatykają albo krostki a myję twarz codziennie Garnier żelem z mikrogranulkami i oczyszcza tonikiem więc o braku higieny nie ma mowy.
martusia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 16:53   #9
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Re: sucha skóra???

Ja mialam podobny problem, myslalam ze mam skore tlusta, ewentualnie mieszana, ale zauwazylam ze skora mi sie luszczy, szczegolnie na czole i nosie a na gornej czesci policzkow mialam takie suche przebarwienia. Przestalam uzywac kosmetykow do cery tlustej,codziennie wieczorem nakladam krem AA Oceanic-poltlusty do cery wrazliwej(dla mnie bardzo pasuje) i zmienilam tonik, ktory bardzo wysuszal i zaczelam uzywac toniku Nivea Visage do cery suchej i wrazliwej (takie rozowe opakowanie, czy tez przezroczyste a tonik rozowy), ktory jest naprawde swietny i pomogl mi najbardziej. Od czasu do czasu nakladam maseczke nawilzajaca i jest naprawde ok. Nie mam problemow z napieta, przesuszona skora. pzdr
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 08:47   #10
lenqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Arrow sucha skóra??

słyszałam,że skóra sucha dzieli się na odtłuszczona i odwodnioną.jak je rozpoznać?jaka jest róznica między nimi?czym się charakteryzuja i jak je pielegnować?pozdrawiam:ju pi:
lenqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 14:18   #11
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: sucha skóra??

wg mnie sucha skóra to taka, którą mamy "od zawsze" natomiast odwodniona to taka, która wcześniej była np. normalna, mieszana czy tłusta, a wskutek niewłaściwej pielęgnacji, np. stosowania kosmetyków p/trądzikowych, matujących, braku kremów nawilżających, albo czynników zewn. typu klimatyzacja, stała się wysuszona, odwodniona. myślę, że suchą skórę najlepiej natłuszczać, zaś odwodnioną intensywnie nawilżać i ew. lekko natłuszczać.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-09, 10:40   #12
Honeyrata
Przyczajenie
 
Avatar Honeyrata
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 16
Dot.: Sucha, chropowata, podrażniona , czerwona skóra twarzy. Co robić???

Hej, podepne sie pod temat bo po co zakladac nowy:

Od jakiegos czasu mam bardzo sucha skore i probowalam stosować na nia holike holike aloesową, ale średnio mi z nią szło i do tego zostawiała mi taki dziwny, jakby silikonowy osad na skorze. Potem poszlam w bardziej naturalne kosmetyki typu sevolium i rzeczywiscie z nawilzeniem bylo o wiele lepiej i stan skory mi sie ustabilizowal.

Edytowane przez Honeyrata
Czas edycji: 2019-08-30 o 10:03
Honeyrata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-09 10:40:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.