Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-16, 13:39   #1
Patrysia92
Raczkowanie
 
Avatar Patrysia92
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 45

Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?


Po pierwsze chcialam napisac ze jestem fanku naturalnego makijazu 'nude' i to jest zdecydowanie moj ulubiony 'look' ale...Lubie tez zadbac o moja skore wiec odrazu po pracy o okolo 17.30-18.00 zmywam makijaz itp itd..

Wszystko byloby ok gdyby nie moj narzeczony..ktoremu wciaz sie podobam bez makijazu ale on lubi 'opowiadac' mi o jego kolezance ktora zawsze bardzo 'ladnie' wyglada...

Nie zrozumcie mnie zle, nie jestem zazdrosnym typem dziewczyny bo jego kolezanke znam i on tego nie mowi bo ona mu sie podoba tylko poprostu...

Ostatnio tez wlasnie duza paczka poszlismy na zajecia Zumby, i nawet nie przyszlo mi do glowy zeby makijaz zakladac, ona tez tam wlasnie byla (pelny makijaz jak zawsze i tez bardzo obcisly 'tracksuit') i moj chlopak znow zaczal o niej gadac...troche mnie juz zaczyna to denerwowac (tak dla wiadomosci ona ma 28 lat, zamezna i ma 2 dzieci, jest dosyc ladna z twarzy i cialo rozmiar ok 38-40)

Wiec powiedzcie mi...jak to dobrze wygladac bez makijazu (szczegolnie ze mam care po tradziku - mnustwo przebarwien i blizn).

Z niczym innym nie mam problemu, zawsze wlosy zrobione, zawsze dobrze jestem ubrana, nawet po domu...ale krew mnie zalewa jak juz on znow wspomina o niej! szczegolnie ze poprostu my sie z nia bardzo lubimy a on zawsze co do jej wygladu ma ZAWSZE cos dobrego do powiedzenia ?!?!?!



Czy moze rzeczywiscie zaczac caly czas nosic jakis BB cream czy poprostu olac to? dbam o siebie bardzo wiec czasami jak cos o niej mowi to mi sie troche glupio robi...

Wiem ze ten post dla wiekszosci jest troszke glupi ale 'znosilam' juz to od chyba 6 miesiecy i na poczatku troche zlewalam a teraz...wrrrr..haha xx

Edytowane przez Patrysia92
Czas edycji: 2012-10-16 o 13:40
Patrysia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 14:21   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Czemu z nim nie porozmawiasz i nie powiesz wprost, że sprawia Ci przykrość takimi tekstami?
Może wstaw swoje zdjęcie jak wyglądasz. Będzie łatwiej ocenić, może przesadzasz z tymi przebarwieniami skoro wyjście do ludzi bez makijażu to nie jest dla Ciebie problem?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:00   #3
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Mi by się zapaliła czerwona lampka. Co z tego, że jest starsza, ma męża i dzieci... Niektórym facetom to nie przeszkadza Nawet jeśli ona nic od Twojego narzeczonego nie chce, to on może nie być do końca fair... Problem nie leży w Twoich bliznach i przebarwieniach, tylko w jego głowie. I jak to się stało, że razem byliście na zumbie... Jeśli on to zapropnował, wiedząc, że ona tam będzie, to uważaj... nie chcę Ci mącić w głowie przed ślubem, lepiej go znasz, tylko mówię jak to wygląda z zewnątrz...
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:14   #4
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Mi by się zapaliła czerwona lampka. Co z tego, że jest starsza, ma męża i dzieci... Niektórym facetom to nie przeszkadza Nawet jeśli ona nic od Twojego narzeczonego nie chce, to on może nie być do końca fair... Problem nie leży w Twoich bliznach i przebarwieniach, tylko w jego głowie. I jak to się stało, że razem byliście na zumbie... Jeśli on to zapropnował, wiedząc, że ona tam będzie, to uważaj... nie chcę Ci mącić w głowie przed ślubem, lepiej go znasz, tylko mówię jak to wygląda z zewnątrz...
Oj popieram, ja tu też nie widzę problemu w braku makijażu, tylko w związku.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:45   #5
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Powiedz chłopakowi prosto z mostu, że przykro Ci, że ciągle porównuje Cię do koleżanki, bo tak to właśnie odbierasz, jako porównywanie, z którym źle się czujesz. Powiedz mu, że wiesz, że koleżanka zawsze ładnie wygląda i zapytaj, co chce osiągnąć ciągle to podkreślając. Jeśli chce Ci dać do zrozumienia, żebyś z domu też była umalowana, to niech to powie wprost, a nie robi takie przykre aluzje. A jeśli po prostu podoba mu się wygląd koleżanki i musi się tym podzielić, to stanowczo mu powiedz, żeby tego nie robił, bo to Ci sprawia przykrość. Jeśli pomimo takiej rozmowy, często będzie się "zapominał" i miał gdzieś Twoje uczucia, to by znaczyło, że coś tu nie halo.

A co do ładnego, naturalnego wyglądu... krem z odrobiną podkładu to dobry pomysł, wydaje mi się, że dobrze dobrany krem tego typu nie zrobi Twojej twarzy nic złego. Ja, żeby wyglądać w domu na umalowaną robię co jakiś czas hennę na rzęsach i brwiach. Do tego w razie potrzeby rzęsy podkręcam zalotką i już.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:27   #6
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

to nie jest problem z Tobą, tylko z nim. Może zacznij go porównywać do lepiej ubranego / bardziej wysportowanego / wyższego kolegi. może się zorientuje?

dlaczego dajemy mężczyznom prawo do decydowania o naszym wyglądzie? prawo do komentowania go? ale skoro je już dałaś... to może przecież działać w drugą stronę

Edytowane przez chochol
Czas edycji: 2012-10-16 o 18:28
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:08   #7
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Oj, dziewczyny, ukamienowałyście chłopaka Z tego, co pisze autorka wynika, że ona mu się podoba, że ją kocha. A że ją porównuje do koleżanki nie w prost to wcale nie musi być przejaw braku miłości Mnie się wydaje, że facet chce autorkę zdopingować do jeszcze większej dbałości o wygląd zewnętrzny, po prostu nieświadomie wybrał złą drogę, chciał zasugerować, co by tam ewentualnie poprawić i tyle Niekoniecznie musi to być przejaw złej woli, chłopak chce dobrze, po prostu nie pomyślał, że to można inaczej wyrazić.
Ja na m-scu autorki bym powiedziała chłopu, że mi przykro, że mnie tak porównuje, ale dziękuję za troskę i niech mi powie konkretnie co poprawić wg.niego. Wtedy się zastanowić czy jego wizja mnie jest tożsama czy bliska mojej wizji

BTW. blizny potrądzikowe i przebarwienia można skorygować kwasami. Skóra się wygładzi i rozjaśni. Bez makijażu
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 19:14   #8
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

jestem zwolenniczka wyraznego stawiania granic i takie zachowanie w moim mniemaniu te granice przekracza, stad chec ukamienowania

a poza tym boli mnie to, ze kobiety stereotypowo są oceniane w naszym kraju po wyglądzie, często przez mężczyzn, ktorym choćby w tej dziedzinie pozostaje wiele do zarzucenia. a jeszcze bardziej boli, ze przyjmujemy to za naturalne (bo taki wizerunek kobiety przeciez kreuja media... ma byc ladna, niewiele wiecej sie liczy). stad moje oburzenie. pewnie przesadzam, ale takie sa moje zasady, ktore moze sprowokuja kogos do przemyslenia zrodla swoich
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:30   #9
martolina1982
Zakorzenienie
 
Avatar martolina1982
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 213
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

hmmm również wg mnie coś nie tak między wami. same uwagi o znajomej sa zwyczajnie nie na miejscu i powinien dostać w ucho za nie, a druga sprawa, że skoro chłopak lubi wiecznie utapetowane kobiety a ty naturalny wygląd to w przyszłości moze być z tego jakiś zgrzyt. jak dla mnie to super, ze wychodzisz bez makijażu, nie dajesz sie zwariować. tamta może na noc nawet sie maluje. uswiadom to chłopakowi, że to nie jest jej naturalne piekno.
martolina1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:54   #10
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Cytat:
Napisane przez chochol Pokaż wiadomość
jestem zwolenniczka wyraznego stawiania granic i takie zachowanie w moim mniemaniu te granice przekracza, stad chec ukamienowania

a poza tym boli mnie to, ze kobiety stereotypowo są oceniane w naszym kraju po wyglądzie, często przez mężczyzn, ktorym choćby w tej dziedzinie pozostaje wiele do zarzucenia. a jeszcze bardziej boli, ze przyjmujemy to za naturalne (bo taki wizerunek kobiety przeciez kreuja media... ma byc ladna, niewiele wiecej sie liczy). stad moje oburzenie. pewnie przesadzam, ale takie sa moje zasady, ktore moze sprowokuja kogos do przemyslenia zrodla swoich
Coś w tym też jest, jeśli TŻ autorki sam nic z sobą nie robi a jej ma coś do zarzucenia to coś tu jest 'nie halo'.
Ja zmierzyłam problem autorki swoją miarą - wiem, ze mój TŻ nie poczyniłby mi nigdy takiej uwagi, a już tym bardziej do nikogo nie porównał tylko powiedział od siebie. I jeśli już by to zrobił to w dobrej wierze, z troski i dbałości o mnie. To nie jest kwestia narzucania czegoś czy podporządkowywania się partnerowi, ja np. lubię wiedzieć, że mu się podobam i szanuję jego zdanie nt.mojego wyglądu, to też jest wyraz wzajemnego zainteresowania(np. powie: lubię Cię w koku - nic nie narzuca i to jest ok). Nie stawiałabym granic - tego mi nie możesz zasugerować, to nie Twoja sprawa jakiego koloru mam włosy itd. Wydaje mi się, że w normalnie funkcjonującym związku to się rozumie samo przez się, że dbamy o siebie nawzajem, nie narzucamy egoistycznie naszego widzimisię. Lubię znać zdanie TŻ,bo go szanuję, nie odcinam się od jego wizji. Trochę OT, przepraszam
Autorka powinna wprost spytać: to ja Ci się nie podobam, czy podoba Ci się koleżanka? Wszystko tu się rozbija właśnie o intencje chłopaka, najlepiej zapytać wprost.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 20:51   #11
Flicka
Rozeznanie
 
Avatar Flicka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 689
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

ja bym miała dość wysłuchiwania o innej lasce. chyba jestem niedobra, bo mój by nie miał łatwo, komplementując cały czas przy mnie inną
swoją drogą, na Vitalii chyba dostałaś więcej odpowiedzi
__________________

„Wierzę w kolor różowy. Wierzę, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest śmiech. Wierzę w pocałunki. Wierzę, że można być silnym, kiedy wszystko wydaje się iść źle. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro będzie kolejny dzień i wierzę w cuda.”
Audrey Hepburn
Flicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 22:28   #12
Patrysia92
Raczkowanie
 
Avatar Patrysia92
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 45
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Mi by się zapaliła czerwona lampka. Co z tego, że jest starsza, ma męża i dzieci... Niektórym facetom to nie przeszkadza Nawet jeśli ona nic od Twojego narzeczonego nie chce, to on może nie być do końca fair... Problem nie leży w Twoich bliznach i przebarwieniach, tylko w jego głowie. I jak to się stało, że razem byliście na zumbie... Jeśli on to zapropnował, wiedząc, że ona tam będzie, to uważaj... nie chcę Ci mącić w głowie przed ślubem, lepiej go znasz, tylko mówię jak to wygląda z zewnątrz...

Nieeeee..odrazu Ci mowie Nie jestem glupia wiec jakby cos takiego sie stalo to bym juz to dawno zakonczyla, szlismy na zajecia zumby jako gruba a moj narzeczony chce schudnac wiec w formie cwiczen niz spotkania towarzyskiego, i szczerze mowiac on nie ma co do niej takiego..najlepszego zdania bo wedlug niego ona nie jest dokonca szczera z wszystkimi...i jej maz zarabia 55 tysiecy funtow na rok wiec nawet jakby moj narzeczony jutro mnie rzuci i pojdzie do niej to watpie zeby zerwala z mezem dla niego, jesli wiesz o co mi chodzi...

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;37103530]Coś w tym też jest, jeśli TŻ autorki sam nic z sobą nie robi a jej ma coś do zarzucenia to coś tu jest 'nie halo'.
Ja zmierzyłam problem autorki swoją miarą - wiem, ze mój TŻ nie poczyniłby mi nigdy takiej uwagi, a już tym bardziej do nikogo nie porównał tylko powiedział od siebie. I jeśli już by to zrobił to w dobrej wierze, z troski i dbałości o mnie. To nie jest kwestia narzucania czegoś czy podporządkowywania się partnerowi, ja np. lubię wiedzieć, że mu się podobam i szanuję jego zdanie nt.mojego wyglądu, to też jest wyraz wzajemnego zainteresowania(np. powie: lubię Cię w koku - nic nie narzuca i to jest ok). Nie stawiałabym granic - tego mi nie możesz zasugerować, to nie Twoja sprawa jakiego koloru mam włosy itd. Wydaje mi się, że w normalnie funkcjonującym związku to się rozumie samo przez się, że dbamy o siebie nawzajem, nie narzucamy egoistycznie naszego widzimisię. Lubię znać zdanie TŻ,bo go szanuję, nie odcinam się od jego wizji. Trochę OT, przepraszam
Autorka powinna wprost spytać: to ja Ci się nie podobam, czy podoba Ci się koleżanka? Wszystko tu się rozbija właśnie o intencje chłopaka, najlepiej zapytać wprost.[/QUOTE]



Kochamy sie, jest swietnym chlopakiem, opiekunczy i zabawny. Wydaje mi sie ze chodzi poprostu o to ze on tej dziewczyny NIGDY nie widzi bez makijazu..zawsze w pracy albo jak wszyscy gdzies idziemy, pytalam sie juz go pare razy 'kto ci sie bardziej podoba, ja czy ona' i zawsze sie na mnie patrzy jak na oszoloma i mowi 'no przeciez ty'. Kiedys sie bedziemy musieli na basen wszyscy umowic to moze jego zdanie sie troche zmieni haha, nie zrozum mnie zle, ona jest ladna, ale nie tak zebym rzeczywiscie sie przez nia 'zakompleksila' xx

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Flicka Pokaż wiadomość
ja bym miała dość wysłuchiwania o innej lasce. chyba jestem niedobra, bo mój by nie miał łatwo, komplementując cały czas przy mnie inną
swoją drogą, na Vitalii chyba dostałaś więcej odpowiedzi

I tak wlasnie dostalam tam wiecej na poczatku wrzucilam tutaj ale na Vitalii o wiele szybciej ludzie odpowiadaja haha x
Patrysia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 22:29   #13
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Facetów zawsze kręci coś, czego nie mają na co dzień

A tak poza tym - przemyśl sobie, co konkretnie chciałabyś zmienić w swoim wyglądzie bez makijażu i zacznij od odpowiedniej pielęgnacji, w Twoim przypadku przyda się dobry krem na przebarwienia
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 08:48   #14
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Cytat:
Napisane przez Patrysia92 Pokaż wiadomość
Nieeeee..odrazu Ci mowie Nie jestem glupia wiec jakby cos takiego sie stalo to bym juz to dawno zakonczyla
no właśnie dlatego napisałam, że Ty znasz go lepiej. Powodzenia i szczęścia!
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 18:57   #15
Moccari
Wtajemniczenie
 
Avatar Moccari
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 345
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

a ja liczę na to że on przeczyta ten post... i już nie będziesz miała problemu zrozumie ile przykrości Ci sprawia, poza tym, skoro jest z Tobą to na pewno dlatego że Ty go kręcisz najbardziej, powodzenia
poza tym na pewno nie dlatego się z Tobą związał że byłaś w pełnym makijażu
__________________
"I've never seen a smiling face that was not beautiful."




Moccari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 21:46   #16
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Nie przesadzajcie... przeciez makijaz to nic zlego POPRZEZ MAKIJAZ;STROJ kobieta wyraza swoja osobowosc ,to nie jest nic zlego ,makijaz to sztuka tak naprawde dodajac zyciu koloru

A te wieczne porowywanie facetow kobiety do innej ...NAJZABAWNIEJSZE ZE FACECI WIDZA WADY W KOBIETACH WIECZNIE JE POROWNUJAC,ale u siebie wad to nie widzi....
Nie sa idealni ,ale w innych to wady wiecznie WYTYKAJA komentuja...




Ona lubi byc bardziej wyrazna (troche wyrazniejszy makijaz) z kolei ty wolisz" Nude" -makijaz,wiec tez ja nie krytykuja sa gusta i gusciki,kazdy lubo cos innego
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-10-18 o 20:47
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 18:07   #17
betiXD
Przyczajenie
 
Avatar betiXD
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Takie uwagi to troche dziwne. Jak mu sie podobasz to taka jak jestes
Jezeli sie chcesz podobac sama sobie to dla skory dobry jest ruch na swiezym powietrzu. Fajne sa tez maseczki naturalne np z marchewki fajnie robi na koloryt
betiXD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:52   #18
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Ja to rozumie , kiedyś byłam 2,5 roku w związku z facetem, który nigdy mi nie powiedział "ładnie dzisiaj wyglądasz". Gdy na sylwestra ubrałam sukienkę i się pomalowałam to, głupio mi powiedział "po co się malujesz" ? Ale o wszystkich jego koleżankach tylko mówił jak ładnie wyglądają i o jego siostrze tak samo. Komentował różne kobiety, które widział i zawsze mówił "no nie jak modelka ale ładna" Ja mam 161 cm wzrostu, noszę rozmiar 38 i czułam się jakoś źle w tym związku.
Ja na Twoim miejscu porozmawiałabym z nim szczerze bo po co masz się męczyc

Co do makijażu to krem z fluidem lub pudrem w kamieniu/sypkim.
Ja niekiedy na niedoskonałości nakładam korektor w odcieniu skóry i całą twarz omiatam pudrem w kamieniu, lub mieszam krem z fluidem to też daje lekki efekt + oczy podkreślone tuszem, niekiedy troszeczkę kredką, na usta pomadka ochronna lub lekki błyszczyk.

Jeżeli nie chcę się w ogóle malowac (na po domu) to żeby skóra ok wyglądała i usta nie były suche to - krem + pomadka, na krostki itp daję troszkę korektora w odcieniu skóry i ważne sa wtedy brwi, ja mam brwi i rzęsy ciemne ale jak ktos ma jasne to fajnym pomysłem jest henna
__________________

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2012-10-18 o 20:59
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:54   #19
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Wybaczcie, ale to jest pomoc psychiczna dla poszkodowanej czy doradzanie jak dobrze wyglądać bez makijażu, bo ciężko się połapać? Jeśli to pierwsze, to lepszym miejscem będą Intymnie a nie Pytania do Wizażystki....
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 10:57   #20
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Wybaczcie, ale to jest pomoc psychiczna dla poszkodowanej czy doradzanie jak dobrze wyglądać bez makijażu, bo ciężko się połapać? Jeśli to pierwsze, to lepszym miejscem będą Intymnie a nie Pytania do Wizażystki....
chyba jedno i drugie
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:02   #21
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

zrob makijaz permanentny, kreske na gornej powiece i brwi np, do twarzy uzywaj jakiegos samoopalacza (ja dzy mama posamoopalaczowana twarz, uzywam minimalne iloscipodkladu lub wcale go nie uwywam )
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 22:43   #22
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
zrob makijaz permanentny, kreske na gornej powiece i brwi np, do twarzy uzywaj jakiegos samoopalacza (ja dzy mama posamoopalaczowana twarz, uzywam minimalne iloscipodkladu lub wcale go nie uwywam )
a to zjarana cera definiuje piękno?
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 14:02   #23
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
a to zjarana cera definiuje piękno?
Dżizas samoopalacz ujednolica cere dzieki czemu np wieczorem gdy jest zimno nie wygladam jak alkoholik z czerwonym nosem kiedy nie jestem umalowana
nie wiem z jakimi samoopalaczami mialas stycznosc o ile mialasale zapewniam Cie ze do spalonej skwarki mi daleko; powiedzialabym nawet ze jestem raczej blada niz opalona
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 23:59   #24
kolorowo_
Raczkowanie
 
Avatar kolorowo_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 145
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Kobieta nieumalowana może wyglądać znacznie lepiej, młodziej i bardziej świeżo niż ta w pełnym makijażu Osobiście jestem przerażona, gdy widzę młode dziewczyny czy dojrzałe kobiety umalowane w ciągu dnia jakby szły do klubu...
Nie trzeba całkowicie rezygnować z kosmetyków kolorowych, można jedynie podkreślić, to, co jest w twarzy mało wyraziste, a niektóre kosmetyki zastąpić czymś lżejszym.
Dobrą alternatywą dla podkładu jest krem tonujący. Z przetestowanych przeze mnie mogę polecić Pharmaceris lub, dla kobiet z "idealną" cerą, emulsję Dr Hauschka, która nie kryje, ale fantastycznie wyrównuje koloryt i buzia wygląda na muśniętą słońcem. Świetny (i naturalny!) jest też krem tonujący firmy Logona. Taki krem tonujący (z odpowiednim składem) to po prostu krem, który nie dość, że pielęgnuje, to jeszcze ożywia twarz
Z kolei świetną alternatywą dla zwykłego pudru jest puder dla dzieci (np. Babydream), puder bambusowy, perłowy itp. Sama natura, bez chemii i tak jak wyżej: pielęgnuje + matowi cerę (jeśli ktoś lubi mat, ja nie przepadam )
Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z makijażu, to takie minimum powinno wystarczyć - to praktycznie nie jest makijaż i zajmuje najwyżej minutę
Jeśli jednak chcesz jeszcze co nieco delikatnie podkreślić, to moja rada jest taka:
róż na policzki - to chyba jedyny kosmetyk kolorowy bez którego naprawdę nie mogłabym się obyć, chyba prędzej zrezygnowałabym z tuszu do rzęs róż fantastycznie ożywia twarz i nawet nieumalowanym oczom nadaje wyrazu.
kredka do powiek - nawet przy jasnej oprawie oczu spokojnie można tonę tuszu zastąpić cienką kreską, najlepiej brązową, oliwkową, szarą... bardziej naturalne niż czerń Oko staje się bardziej wyraziste, ale jednocześnie naturalnie, bo wcale nie widać, że to kredka (sprawdziłam na sobie)
Ewentualnie rozświetlacz pod łuk brwiowy, nad kością policzkową i wzdłuż nosa. Taki "makijaż" zajmuje kilka minut, nie zapycha cery, nie tworzy maski, tapety czy jak zwał tak zwał. Jest naturalny, ale nadaje wyrazu całej twarzy Sam krem tonujący i róż też jest ok, sama nie raz tylko tego używam i jeszcze mi nikt nie powiedział - umaluj się dziewczyno, bo straszysz Ludzie za bardzo się przyzwyczaili do widoku zbyt mocno umalowanych kobiet i dziewcząt, więc czasem kobieta bez makijażu może być szokiem

Ja jednak uważam, chyba podobnie jak Ty, że podstawą jest pielęgnacja i ogólne zadbanie. O wiele ważniejsze są dla mnie kosmetyki pielęgnacyjne niż kolorowe, które zresztą najczęściej, niestety, niszczą efekty pielęgnacji. Zatem oczyszczanie (u kosmetyczki albo tylko regularny peeling w domu), nawilżanie, olejek arganowy (działa cuda!) i krem pod oczy to podstawa.

Edit: Przepraszam, dopiero teraz zobaczyłam, że odkopałam. Źle spojrzałam i myślałam, że to post z grudnia.

Edytowane przez kolorowo_
Czas edycji: 2013-01-07 o 00:01
kolorowo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 08:53   #25
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Umiejętny makijaż kluczem do sukcesu.
Bez makijażu mało która kobieta wygląda dobrze. W delikatnym-każda

A z facetem - porozmawiać.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 09:07   #26
Sylwiusa
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 54
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Ja polecam ci trwały makijaż, wygląda naturalnie i nie musisz się malować codziennie. Czyli zacznij od delikatnego zagęszczenia i przedłużenia rzęs,. Do twarzy możesz kupić krem nadający kolor buzi ja mam taki z loreal różowa seria, a dodatkowo henna do brwi i delikatna pomadka trzymająca się na twarzy 12h lub makijaż permanentny.
Sylwiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:51   #27
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Jak wygladac dobrze i 'zadbanie' bez makijazu?

Uważam, że powinnaś z nim porozmawiać. Jeśli bolą Cie te słowa, on powinien o tym wiedzieć. Możliwe, iż nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak Cie to dotyka.

Swoją drogą jeśli sama dobrze czujesz się bez makijażu to on powinien zaakceptować Ciebie taką jaka jesteś.

Mój chłopak był dla mnie ogromnym wsparciem kiedy moja cera była w fatalnym stanie. Pocieszał, wyciągał z kompleksów w tych trudnych chwilach. Teraz kiedy wreszcie mogę pozwolić sobie na wyjście z domu bez makijażu jeszcze bardziej mu się to podoba, bo uwielbia mnie naturalną.

Mój luby uważa, że dziewczyny zbyt wypielęgnowane wyglądają wręcz śmiesznie. Może i ładnie ale nienaturalnie. Ja mam takie samo zdanie. Znam żywe przykłady dziewczyn (moich koleżanek), które zupełnie się nie malują i wyglądają genialnie, a z kolei te wytapetowane... Szkoda słów. Tylko czekać aż to wszystko spłynie.

Mój minimalistyczny makijaż wygląda następująco:

twarz - krem (0becnie testuję tonujący z Logony i chyba skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie) + korektor mineralny z AM (tam gdzie się przyda np. wyprysk)

oczy - cienie w kremie Maybelline w odcieniu brązowo-szarym + tusz, ale tylko jedna warstwa, bo mam alergię na posklejane rzęsy, czasem brwi utrwalam jakimś żelem, żeby tylko je okiełznać (koloru ani kształtu nie zmieniam)

usta - jakiś balsam, błyszczyk lub pomadka ale w bardzo naturalnym odcieniu (kiedy wybieram się do klubu po prostu zamieniam te naturalne kolorki na nieco mocniejsze i to zmienia mój look w wieczorowy).

Każda kobieta, kiedy tylko nieco podkreśli swoje atuty np. oczy będzie wyglądała ładnie i nie potrzebuje profesjonalnego makijażu .
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.