kosmetyki kolorowe dla alergików - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 16:09   #1
_Pendulum_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2

kosmetyki kolorowe dla alergików


Cześć. Ostatnio uczuliła mnie kredka do oczu. Skóra wokół nich zrobiła się czerwona i sucha. Od tej pory jestem na bakier z makijażem.. Zaczęłam szukać w internecie firm oferujących łagodne kosmetyki dla alergików, jednakże jedyną jaką znalazłam była odrobinkę za droga jak na moją kieszeń La Roche Possay (za kredkę niestety musiałabym dać ponad 50 zł). W związku z tym mam do was pytanie: moglybyście mi polecić inne, trochę tańsze firmy produkujące tego typu kosmetyki? A może któraś z was ma podobne problemy? Jakich kosmetyków kolorowych używacie? Może niektóre z firm ogólnodostępnych oferują coś z czym moja skóra mogłaby się ewentualnie zaprzyjaźnić??
_Pendulum_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:19   #2
_Pendulum_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: kosmetyki kolorowe dla alergików

Nikt nic nie wie? :c
_Pendulum_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 15:00   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: kosmetyki kolorowe dla alergików

Trudno powiedzieć, co ci będzie pasować. Przecież nie wiemy, jaki składnik cię uczulił. Większość firm stara się ograniczyć substancje, które mogą uczulać, ale zawsze się trafi ktoś uczulony.

Np. takie znane marki ze średniej półki jak Maybelline itp. mają ok skład, dla większości osób to wystarczy, a jak ktoś ma pecha, to podrażnią. Jakiej kredki ty używasz? Poza tym nie wiadomo na pewno że masz reakcję alergiczną, może to być podrażnienie spowodowane czymś innym, co kredka tylko pogłębia, albo kredka się zepsuła.

Linie typowo dla alergików są raczej drogawe. Możesz spróbować makijażu mineralnego, który powinien być mniej uczulający. Chyba, że masz alergię na jakieś metale, wtedy patrz uważnie na składy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 15:16   #4
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: kosmetyki kolorowe dla alergików

Kosmetyki kolorowe dla alergików wcale nie muszą być aż tak drogie. Sama zaczynałam od drogich zagranicznych firm. Wystarczy poczytać w internecie, poszperać...Jest kilka polskich firm, które oferują dobre kosmetyki kolorowe dla alergików. Sama sprawdziłam na swojej skórze wiele.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-12-12 o 07:50 Powód: odesłanie do bloga
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:13   #5
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: kosmetyki kolorowe dla alergików

Cóż... moja alergia jest specyficzna, sama nie wiem do końca ... jaka. Ale akurat przy kosmetykach dyskomfortu nie odczuwam, przy czym jednak głównie stosuję kosmetyki naturalne, sprawdzone. Niekoniecznie najbardziej znanych marek, ale na pewno wszystkie są dobrej jakości - nic złego z moim zdrowiem się nie dzieje.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 10:45   #6
piperfrul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: kosmetyki kolorowe dla alergików

Ja polecam kolorówkę firmy Earthnicity.
Są to kosmetyki mineralne,posiadają tylko naturalne składniki,nie są testowane na zwierzętach i na pewno nie wyrządzą żadnej krzywdy Twojej buzi.
Na ich stronie możesz zamówić sobie próbki dowolnych produktów.
Sama jestem posiadaczką cery bardzo wrażliwej i na tych kosmetykach jeszcze się nie zawiodłam
piperfrul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 17:32   #7
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: kosmetyki kolorowe dla alergików

Cytat:
Napisane przez _Pendulum_ Pokaż wiadomość
Cześć. Ostatnio uczuliła mnie kredka do oczu. Skóra wokół nich zrobiła się czerwona i sucha. Od tej pory jestem na bakier z makijażem.. Zaczęłam szukać w internecie firm oferujących łagodne kosmetyki dla alergików, jednakże jedyną jaką znalazłam była odrobinkę za droga jak na moją kieszeń La Roche Possay (za kredkę niestety musiałabym dać ponad 50 zł). W związku z tym mam do was pytanie: moglybyście mi polecić inne, trochę tańsze firmy produkujące tego typu kosmetyki? A może któraś z was ma podobne problemy? Jakich kosmetyków kolorowych używacie? Może niektóre z firm ogólnodostępnych oferują coś z czym moja skóra mogłaby się ewentualnie zaprzyjaźnić??
sama jestem alergikiem I ''znam twoj bol'' wiem co to szuksc czegos co cie nie uczuli...
Z zasady kosmetyki mineralne (ale te PRAWDZIWIE) mineralne nie uczulaja ..Ja mam puder mineralny ''podklad'' z gosha I nie uczula mnie..
Znajdz jakas Tania w miare marke z mineralami lili loo I zainwestuj w 1 lub 2 sloiczki sypkich mineralnych cieni: ja kupilabym 1 uniwersalny na powieke taki jak lubisz np. bez, roz, zloto etc... I 1 jakis ciemny matowy ktorym robilabys kreski przy rzesach np. grafit, braz ,ciemna zielen czy czern

Do tego podklad mineralny I finitos amigos..

A jezeli chodzi jeszcze o oczy. Nie wiem jak u ciebie z tuszami.Ja mialam z nimi okropny problem. Wiem ze taka prawdziwie delikatna maskare ma PIERRE RENE z serii MEDIC
TU zamieszczam link o ktory mi chodzi http://http://www.pierrerene.pl/pl/m...wych-oczu.html

Oraz BELL wprowadzilo nowa hypoallergiczna serie ale ja jej nie mialam to nie wypowiadam sie...Pierre Rene mialam I gdy napawde wszystko mnie uczulalo to pierre rene jako jedyne moglam uzywac
Hypoalergiczne sa rowniez -> TUSZE W KAMIENIU..jak np. celia ktora wciaz mozna dostac w Polsce choc z trudem..Albo Tusz w kamieniu firmy TANA albo drozsza Bescame. Besame..jakos tak..
Tusze w kamienu zawieraja czysty barwnik..tu nie ma co cie uczulic. Do tego nigdy sie nie zepsuje I nie stwardnieje..bardziej sie juz nie da
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 18:32:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.