peeling enzymatyczny plus olejek rycynowy czyli odnowa twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-25, 09:29   #1
WiktoriaPolek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59

peeling enzymatyczny plus olejek rycynowy czyli odnowa twarzy


siemka, dziewczyny bylam wczoraj u znajomej kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy. mam skore tłustą i wczesniej peelingow nie stosowalam, ale powiedziala, ze powinnam złuszczac te skóre. jednam ziarnisty odradza, bo mam mega wrazliwą skore (rok temu bralam antybiotyki silne na tradzik przez kilka miesiecy, poitem skora jest mega wrazliwa i sklonna do podraznien) do tego powiedziala, ze mam przerzedzone rzęsy i polecila mi olejek rycyony.
ja jestem kompletnie zielona jesli chodzi o taką pielęgnację kosmetyczną, dlatego prosze, podzielcie sie jakie macie doswiadczenia z
  • peelingiem enzymatycznym - czy ładnie złuszczal i nie podraznial skóry ? i czy drogi zawsze znaczy dbry ? szczegolnie to pytanie kieruje do osob ktore przechodzilyu kuracje antybiotykową albo mają bardzo wrazliwą skórę
  • olejkiem rycyonowym - rzeczywiscie byla poprawa jak stosowalyscie na brwi / rzęsy ?
WiktoriaPolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 10:01   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: peeling enzymatyczny plus olejek rycynowy czyli odnowa twarzy

Cytat:
Napisane przez WiktoriaPolek Pokaż wiadomość
siemka, dziewczyny bylam wczoraj u znajomej kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy. mam skore tłustą i wczesniej peelingow nie stosowalam, ale powiedziala, ze powinnam złuszczac te skóre. jednam ziarnisty odradza, bo mam mega wrazliwą skore (rok temu bralam antybiotyki silne na tradzik przez kilka miesiecy, poitem skora jest mega wrazliwa i sklonna do podraznien) do tego powiedziala, ze mam przerzedzone rzęsy i polecila mi olejek rycyony.
ja jestem kompletnie zielona jesli chodzi o taką pielęgnację kosmetyczną, dlatego prosze, podzielcie sie jakie macie doswiadczenia z
  • peelingiem enzymatycznym - czy ładnie złuszczal i nie podraznial skóry ? i czy drogi zawsze znaczy dbry ? szczegolnie to pytanie kieruje do osob ktore przechodzilyu kuracje antybiotykową albo mają bardzo wrazliwą skórę
Peelingi enzymatyczne mają bardzo różne substancje aktywne i efekt będzie zależał od tego, jak Twoja skóra zareaguje na konkretną z nich. I ten rodzaj peelingów także może podrażnić, tylko że nie poprzez mechaniczne tarcie.
Jednym np bromelaina wręcz wypala skórę, a u mnie nie robi dosłownie nic. Niektórzy widzą bardzo dobre efekty po Savon Noir - ja miałam tylko okropne odwodnienie i ściągnięcie twarzy. Są jeszcze peelingi z niewielkimi stężeniami kwasów np Purritin, Re-Liftin, Lucidin Iwostinu, peeling migdałowy Pharmaceris albo serum Super Power Mezo Bielendy także z kwasem migdałowym. Dość dobre opinie ma tez peeling Organique.



Cytat:
Napisane przez WiktoriaPolek Pokaż wiadomość
  • olejkiem rycyonowym - rzeczywiscie byla poprawa jak stosowalyscie na brwi / rzęsy ?
Olej rycynowy jest dość upierdliwy w używaniu, bo jest lepki, nie da też oszałamiającego efektu, poza tym może podrażnić stosowany w okolicach oka. Ale ma swoje grono fanek i jest tani, więc można spróbować. Niektórzy używają do tego celu pomadek z tym olejem np Alterry.
Wygodniejsze są gotowce, tylko trzeba samemu ocenić, czy chce się używać tych z kontrowersyjnym bimatoprostem (najpopularniejsze Long 4 Lashes) czy z innymi składnikami pobudzającymi wzrost włosa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 11:25   #3
WiktoriaPolek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: peeling enzymatyczny plus olejek rycynowy czyli odnowa twarzy

jesli chodzi o peeling to ja raczej z kwasami - tak mi kiedys polecałą dermatolożka ale to byl jakis bardzo drogi peeling i wówczas nie bylo mnie na niego stac. a teraz juz nawet nie pamietam, ktory to byl peeling.
bardzo Ci dziekuje za odpowiedz obczaje te z kwasami, co do olejku rycynowego to wciaz sie waham, ale rzeczywiscie moge sprobowac.
albo te pomadke alterry
WiktoriaPolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 19:19   #4
bezowa1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 33
Dot.: peeling enzymatyczny plus olejek rycynowy czyli odnowa twarzy

uwazaj na olejek rycynowy! Oczywiscie, nie kazdej moze sie zdarzyc to co mi sie zdarzylo ale..
Raz po kapieli nalozylam troche olejku na palce by nalozyc go pozniej na rzesy i brwi.. Potem jakos nie chcacy podrapalam sie po szyjii.. Za chwile dostalam okropnego uczulenia.. Tak swedzialo i szyja zrobila sie czerwona Nie przepadam tez za olejkiem nie mialam po nim jakis wow rezultatow. Regenerum jesto wiele lepsze do brwi i rzes Co do peelingow enzymatycznych polecam
__________________
Studentka political science zapuszczamy wloski!!
bezowa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 12:23   #5
broziak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 117
Dot.: peeling enzymatyczny plus olejek rycynowy czyli odnowa twarzy

u lala. ja tez slyszalam baaardzo rozne opinie o olejku rycynowym, kosmetyczka mi doradzała ale zeby ostroznie nakladac na brwi skoro mam takie mniej gęste. ale w koncu nie kupilam niczego
broziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 21:38   #6
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: peeling enzymatyczny plus olejek rycynowy czyli odnowa twarzy

Cytat:
Napisane przez bezowa1992 Pokaż wiadomość
uwazaj na olejek rycynowy! Oczywiscie, nie kazdej moze sie zdarzyc to co mi sie zdarzylo ale..
Raz po kapieli nalozylam troche olejku na palce by nalozyc go pozniej na rzesy i brwi.. Potem jakos nie chcacy podrapalam sie po szyjii.. Za chwile dostalam okropnego uczulenia.. Tak swedzialo i szyja zrobila sie czerwona Nie przepadam tez za olejkiem nie mialam po nim jakis wow rezultatow. Regenerum jesto wiele lepsze do brwi i rzes Co do peelingow enzymatycznych polecam
To jest aflofarm, czyli najwięksi wyzyskiwacze od suplementów i kosmetyków. Regenerum ma marny skład i jeśli tylko go odstawisz, posypią się rzęsy.
Olejek rycynowy jest cudowny, jednak wymaga cierpliwości. Polecam nakładanie pipetką na starą, umytą i wyparzoną szczoteczkę do rzęs. Wystarczy kropelka, żeby przeczesać całe rzęsy. Jeśli konsystencja oleju ryconowego odstrasza, sięgnij po mieszanki olejów Alterry z Rossmanna (te do masażu) lub olej kokosowy.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 22:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.