kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-26, 18:01   #1
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245

kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc?


drogie wizazanki
jesli jestescie obeznane w tym temacie prosze o pomoc.Jakie mam mozliwosci pracy po kosmetologii?co poza salonem?z czym innym mozna polaczyc jeszcze ten kierunek?czy jest cos takiego jak bio-chemia kosmetyczna?bo wiem,ze kierunek chemia kosmetyczna istnieje...Marzylam o medycynie,ale w tym roku niestety nie dam rady...wiem,ze wtedy moglabym zrobic dermatologie+kosmetologie ,ale jednak nie wiem czy bede zdawala na medycyne...jakbym wybrala ostatecznie kosmetologie kierowalabym sie na AM w Poznaniu (3lata+2lata magitra bym zrobila rowniez)ale wydaje mi sie,ze mi to nie wystarczy...ale kompletnie nie wiem z jakim innym kierunkiem moglabym polaczyc kosmetologie?I jak wyglada praca kosmetologia,poza salonem?a w salonie jakie wykonuje zabiegi,bo chyba ma wieksze predyspozycje niz kosmetyczka,prawda?
z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam serdecznie
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:45   #2
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc?

Hmmm... studiuje kosmetologię prawie pół roku.
Po kosmetologii można pracować w salonie kosmetycznym, jako pomoc dermatologa, w spa, w laboratorium, wytwarzać kosmetyki, doradca kosmetyczny itp... Powiem szczerze że nie wiem z czym mogłabyś połączyć , na kierunku kosmetologii jest taki przedmiot jak biochemia kosmetyczna ale czy jako odrębny kierunek to nie wiem, a połączenie dermatologii z kosmetologią jest bardzo dobre, może rehabilitacja z kosmetologią.
Jeżeli decydowałabyś się na magistra z kosmetologii to tylko ze wzgl. na tytuł i większą pozycję, natomiast po magistrze możesz wykonywać tylko to co po licencjacie, tzw. botoksy itp... mogą wykonywać tylko osoby z tytułem doktora natomiast kosmetolodzy nie mogą chyba że nielegalnie.
Kosmetolog może wykonywać to co kosmetyczka tzn.. depilację, paznokcie, masaże itd... natomiast ma się większą wiedzę i można pracować w klinice przy zamykaniu naczynek itp....
Jednym słowem najlepiej iść na studia wyższe zdobyć dogłębną wiedzę, a później na dokształcanie się na jakieś kursy czy studium, są większe predyspozycje.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 22:38   #3
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc?

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
Hmmm... studiuje kosmetologię prawie pół roku.
Po kosmetologii można pracować w salonie kosmetycznym, jako pomoc dermatologa, w spa, w laboratorium, wytwarzać kosmetyki, doradca kosmetyczny itp... Powiem szczerze że nie wiem z czym mogłabyś połączyć , na kierunku kosmetologii jest taki przedmiot jak biochemia kosmetyczna ale czy jako odrębny kierunek to nie wiem, a połączenie dermatologii z kosmetologią jest bardzo dobre, może rehabilitacja z kosmetologią.
Jeżeli decydowałabyś się na magistra z kosmetologii to tylko ze wzgl. na tytuł i większą pozycję, natomiast po magistrze możesz wykonywać tylko to co po licencjacie, tzw. botoksy itp... mogą wykonywać tylko osoby z tytułem doktora natomiast kosmetolodzy nie mogą chyba że nielegalnie.
Kosmetolog może wykonywać to co kosmetyczka tzn.. depilację, paznokcie, masaże itd... natomiast ma się większą wiedzę i można pracować w klinice przy zamykaniu naczynek itp....
Jednym słowem najlepiej iść na studia wyższe zdobyć dogłębną wiedzę, a później na dokształcanie się na jakieś kursy czy studium, są większe predyspozycje.
swietnie ujete

tak naprawde patrzac na oferte szkoly czy to studium kosmetyczne czy studia masz opisane co mozesz po tym kierunku robic. Tylko ze to jest napisane i co do rzeczywistosci hmm wcale nie jest tak kolorowo. Ja jestem na drugim roku, kierunek w studiach w 100% trafny ale... no wlasnie nie mam pewnosci czy nie bede w przyszlosci zwykla kosmetyczka. Chcialabym robic cos wiecej. Najbardziej interesuje mnie dermatologia, a dermatologia estetyczna to juz w ogole marzenie ale to daleka przyszlosc.

kosmetologie mozna polaczyc tez z farmacja, zalezy co Cie interesuje.

i tak naprawde kosmetolog nie rozni sie wiele od kosmetyczki, oczywiscie caly program nauczania jest inny, masz tez wiecej mozliwosci pracy, mozna uczyc w szkole, pracowac przy produkcji itp ale nie mozna ingerowac w skore zadnych wstrzykiwan.

Tak naprawde martwi mnie to ze powstaje coraz wiecej szkol/kursow/szkolen. Osoby po rocznych kursach otwieraja swoje gabinety. Nie wiem czy nasz rynek ma takie mozliwosci, zapotrzebowanie.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 08:53   #4
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc?

dziekuje kochane za odpowiedzi no coz w takim razie bede sie bardzo starala jednak dostac na medycyne jesli sie nie dostane w tym roku pojde na kosmetologie,ale dalej bede walczyc o AM
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:37   #5
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc?

ja jeszcze dodam (bo nie zauwazylam aby dziewczyny o tym wspomnialy) kosmetologie mozesz polaczyc z odnowa biologiczna. Tylko nie orientuje sie czy jest taki kierunek na studiach
Ja jestem w studium kosmetycznym i przy okazji rozpoczelam drugi kierunek: technik farmaceutyczny. Malo powiazane ale rownie ciekawe
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:57   #6
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc?

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
bede sie bardzo starala jednak dostac na medycyne
Bardzo się staraj bo to ma przyszłość Już teraz rynek pracy jest przesycony kosmetologami po 3letnich licencjatach, a co będzie za kolejne 3 lata. W samym Krakowie są już chyba nawet 3 Uczelnie z Kosmetologią, a jesli nawet nie 3 to MWSZ i KWSPZ rocznie "produkuje" około 500 nowych pseudo kosmetologów - pisze pseudo, bo niestety 95% osób na tym kierunku chyba znalazła sie tam przez pomyłkę lub minęła z powołaniem. Kosmetolog brzmi dumnie, ale niestety prawda jest taka, że o naprawdę dobra pracę jest bardzo ciężko. W najlepszych salonach miejsca już sa dawno obsadzone, a z dobrego salonu nikt predko sie nie zwolni
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 01:32   #7
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: kosmetologia i co dalej?z czym mozna laczyc?

podciagam temat

heh na farmacje ani na medycyne w tym roku jednak nie zloze i tak sie zastanawiam co bym mogla z tych rzeczy poloczyc z kosmetologia?:
-fizjoterapia
-elektroradiologia
-analityka medyczna

???

bo np zabiegi laserem (depilacja)to wiem,z tego co pamieta,,ze to nie moze byc kosmetyczka/kosmetolog ale nie musi byc dermatolog tj moze byc fizjoterapeuta ale nie wiem?a czy jak fizjo by moglbyc to elektro. tez?
hmmm
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.