Walka z pryszczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-03, 18:19   #1
oolkaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
GG do oolkaa1991

problem z pryszczami


Walczę z trądzikiem od paru lat. Nie jeste on jakiś bardzo dokuczający ale czasem pryszcz że tak powiem się rozwali.Chcąc z tym coś zrobić nakładam na to miejsce spiritus który wysusza i zostaje miejsce poprostu bez skóry otoczone odstającą skórą kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Makijaż to koszmar jaki bym nie zrobiła i tak nie zasłoni tych miejsc...
oolkaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 18:37   #2
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: problem z pryszczami

Cytat:
Napisane przez oolkaa1991 Pokaż wiadomość
Walczę z trądzikiem od paru lat. Nie jeste on jakiś bardzo dokuczający ale czasem pryszcz że tak powiem się rozwali.Chcąc z tym coś zrobić nakładam na to miejsce spiritus który wysusza i zostaje miejsce poprostu bez skóry otoczone odstającą skórą kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Makijaż to koszmar jaki bym nie zrobiła i tak nie zasłoni tych miejsc...
Przede wszystkim odstaw ten spirytus.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 19:43   #3
oolkaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
GG do oolkaa1991
Dot.: problem z pryszczami

ale problem nie zniknie....
oolkaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:17   #4
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: problem z pryszczami

Przede wszystkim na początku polecam wizytę u dobrego dermatologa, naprawdę nie warto z problemami skórnymi walczyć na własną rękę, po "domowych" sposobach często leczenie jest dłuższe niż w przypadku szybkiego zgłoszenia się z problemem do lekarza.
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 07:16   #5
Penelopa47
Raczkowanie
 
Avatar Penelopa47
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 391
Dot.: problem z pryszczami

Musisz udać się do dermatologa..Jeśli masz cerę trądzikową to problem sam nie zniknie..są bardzo dobre leki z bazy wit A..jest to lek amerykański i nazywa się Roakutan..Jest baaardzo dobry ale i baaardzo drogi...Za 30 tabl. 4 lata temu płaciłam 340zł....A leczenie trwa ok 8-10 miesięcy..jest też nasz ploski odpowiednik trochę tańszy ale nie wiem ile ksztuje..są też inne leki dające dobre efekty gdy trądzik nie jest aż tak straszny..Moja córka miała okropny..Teraz ma buźkę jak malina..Musisz pójść do lekarza bo tylko DOBRY lekarz zaleci kurację dla ciebie..i nie daj się zbyć..Powodzenia i głowa do góry..pa
Penelopa47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 08:58   #6
oolkaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
GG do oolkaa1991
Dot.: problem z pryszczami

poprostu wokoł pryszcza zostaje mi skora ktora ze tak powiem odstaje i jak sie widze w dziennym swietle z makijazem a te skorki mi odataje to sie zalamuje i najechetniej nie wychodzilabym z domu, do dermatologa chodze ale kazdy lek podraznia mi skore i doslownie mam czerwona jak burak i w dodatku swedzi wyglada jak bym sie poparzyla ;/
oolkaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 13:49   #7
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: problem z pryszczami

a od jakiego czasu leczysz się u dermatologa? jeżeli dość długo a objawy nasilają się, leki które ci przepisuje nie są skuteczne to może po prostu zmień lekarza? z tego co wiem raczej nie potrzebujesz skierowania do dermatologa a prywatnie to przyjmą cię nawet z wielkim uśmiechem
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 16:33   #8
maxon007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Walka z pryszczami

Witam,

Zdaję sobie sprawę, że taki temat był wielokrotnie wałkowany i jako świeżak na tym forum jestem skazany na ogólną krytykę jednakże nie zniechęca mnie to nad poruszeniem interesującej mnie kwestii. Mianowicie chciałbym się zapytać Was drogie dziewczyny i kobiety jak skutecznie można walczyć z niedoskonałościami jakimi są pryszcze. Widze, że pojawiają się coraz nowsze środki na rynku, tylko problem jest z tym co wybrać. Fakt, nie mam na szczęście trądziku w potężnych ilościach, tylko pojedyńcze wypryski, które czasem tworzą bojowe grupy. Od lat używam środka o nazwie Acnefan krem firmy ASA (dawniej nazywał się Acnofan) - jestem z niego ogólnie zadowololny, ładnie wysusza i ściąga pryszcze jeżeli stosuje się go kilka razy dziennie. Mi zdaża się go najczęściej stosować rano w związku z tym wypryski co prawda się zmniejszają, lecz zostają czerwone. Ogólnie wysuszanie chyba nie jest dobrym pomysłem gojenia rany? Oprócz Acnefanu używam produkt firmy Garnier Czysta Skóra do mycia twarzy na wieczór, ale to na zmiane z produktami Nivea i innych liczących się firmy. Kiedyś stosowałem Banzacol, a także jakieś drogie specyfiki do mycia twarzy od dermatologa, lecz jedyną różnicą jaką zaobserwowałem były zniszczone (odbarwione) ręczniki.

Co najlepiej stosować do radzenia sobie z pryszczami. Wiem, że lepiej nie wyciskać, lecz czasami to jest silniejsze i później jak "rana" się zagoi mam czerwone przebarwienia. Są jakieś środki do likwidowania przebarwień? Czy trzeba czekać na lato. Jak widzę, że pojawia się jakiś wyprysk czym można go zwalczyć szybko i skutecznie?

Liczę na konstruktywne odpowiedzi i pozdrawiam
maxon007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 17:46   #9
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Walka z pryszczami

Ja jestem za tym, aby udać się do dermatologa. Bo nikt lepiej nie oceni ogólnego stanu Twojej skóry, jej rodzaju i z pewnością nikt lepiej nie dobierze dla Ciebie leku/kosmetyku niż on. Tym bardziej, jeśli 'nie ma tragedii'.
Ja osobiście nie ufam wszystkim tym reklamowanym firmom, ktore wymieniłeś. Zawiodłam się na nich, bo mam problemową skórę i dopiero te zalecone przez lekarza naprawdę mi pomogły. Koleżanki które nie mają takich problemów używają rówież garniera czy nivei i są zadowolone, więc loteria.
Ważne jest mycie twarzy odpowiednim specyfikiem rano i na wieczór. Oprócz tego zastępowanie wszystkich fast foodów i innego jedzenia, które uznajemy za niezdrowe na to 'zdrowe', dużo owoców, warzyw i wody mineralnej zamiast kolorowych napojów.
Trudno pomóc w taki sposób, bo to sprawa indywidualna dla każdego. U niektórych pryszcze biorą się, bo taki wiek. Inni mają poważniejsze zaburzenia hormonalne, na innych tak wpływa właśnie jedzenie. Dbanie o siebie to taka uniwersalna recepta.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 19:41   #10
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Walka z pryszczami

na przebarwienia nie drogi Acne-derm ok 23zl polecam!
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 20:04   #11
tymczak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 127
GG do tymczak
Dot.: Walka z pryszczami

Hmmm... Na bolące pryszcze, lub blizny po nieudolnych próbach pozbycia się go polecam roll-on z garniera. Miłe uczucie chłodu na bolący ślad, który znika po 1dniu. Kiedyś też używałam żelu garniera czysta skóra, lecz strasznie przesuszał.
Mam kuzyna o problematycznej cerze, który zaczął używać żel L'Oreal Men Expert i efekty były zadziwiające. Sądzę, że powinieneś spróbować, bo gdyby nie to, że jest dla mężczyzn, to kupiłabym go od razu
__________________
The true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs." - Anita Blake

http://www.gaiaonline.com/forum/real...vy/t.37340801/


tymczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 09:04   #12
maxon007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Walka z pryszczami

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
na przebarwienia nie drogi Acne-derm ok 23zl polecam!
Czytałem w kilku miejscach, że wiele osób poleca ten krem na przebarwienia po nieudolnym wyciskaniu, czyli innymi słowy bliznach (?) Jak się go stosuje i kiedy widać efekty? Coś do niego trzeba jeszcze, żeby nie wysuszyć skóry za bardzo?
maxon007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 10:16   #13
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: problem z pryszczami

Pewnie mnie zaraz zlinczujecie , ale ja nie wierze w dermatologow. Przyczyna moze byc oczywiscie to ze w moim miescie byl po prostu beznadziejny. Obsługiwal pacjetów na zasadzie- zaliczony to spadaj.

Ja radzilabym Ci sie przejsc do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy i to musza byc wizyty regularne. Tam zapytaj jakie kosmetyki Ona Ci poleca. Jak czesto powinnas robic peeling, jakie maseczki nakladac na twarz itd. No i wywal ten spirytus- on wysusza Ci twarz (pryszcza) ale tez powoduje ze skora w obronie zaczyna produkowac wiecej sebum wiec problem powraca.

Nie wiem jak w innych sklepach, ale w drogerii Natura w Gliwicach oferuja badanie skory twarzy za darmo. Sprawdzaja stopien nawilzenia, napiecia itp. Po takim badaniu Pani proponuje kosmetyki dostepne w drogerii z uwzglednieniem kwoty jaka mozesz za nie zaplacic, cery, problemow itp. Ja z tego korzystalam juz 3krotnie (mozna je powtarzac zeby sprawdzic stopien poprawy). Pierwsze 2 razy obsługiwała mnie jedna Pani- było widac ze wie co robi. Bardzo rzeczowo podeszła do tematu, odpowiedała wyczerpujaco na pytania itd, ale teraz ja przeniesli do innego salonu , ta co teraz obsługuje ten aparacik nie jest juz taka dobra.
__________________
Nie zgadzam sie na kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć!!!

Młoda bloguje- http://www.82inez.blogspot.com/
Młoda rozbija sie na YT http://www.youtube.com/user/82Inez
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 10:27   #14
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Walka z pryszczami

Walka z przebrawieniami jest dluga i mozolna. Trzeba je wielkokrotnie zluszczac, aby bylo widac jakies efekty, a najlepiej robic to w gabinecie kosmetycznym.
Fajna sprawa jest tez green peel.. jest dosyc kosztowny - jeden zabieg 450zl - po nim trzeba przez ok 7dni siedziec w domu, bo nastepuje wtedy zluszczanie naskorka (skora schodzi platami), a na jej miejsce pojawia sie swiezutki sliczny naskorek. Efekty sa zdumiewajace.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 14:04   #15
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: problem z pryszczami

Nikt Cię Mloda linczować nie będzie, każdy ma swoje indywidualne doświadczenia z deramatologami i kosmetyczkami ja powiem jedno - nabawiłam się kiedyś paskudnego zapalenia skóry na twarzy, kosmetyczka uparcie powtarzała mi że to trądzik, oczyszczanie twarzy nie pomagało a tylko pogarszało sprawę. Buzię uratował mi właśnie dermatolog, skóra wróciła do normy po 2 miesiącach, a już po dwóch tygodniach było widać znaczną poprawę. Tak więc jednym pomoże dermatolog, a innym kosmetyczka - nie ma na to żadnej reguły
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 19:06   #16
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: problem z pryszczami

Cytat:
Napisane przez misiakasiulec Pokaż wiadomość
Nikt Cię Mloda linczować nie będzie, każdy ma swoje indywidualne doświadczenia z deramatologami i kosmetyczkami ja powiem jedno - nabawiłam się kiedyś paskudnego zapalenia skóry na twarzy, kosmetyczka uparcie powtarzała mi że to trądzik, oczyszczanie twarzy nie pomagało a tylko pogarszało sprawę. Buzię uratował mi właśnie dermatolog, skóra wróciła do normy po 2 miesiącach, a już po dwóch tygodniach było widać znaczną poprawę. Tak więc jednym pomoże dermatolog, a innym kosmetyczka - nie ma na to żadnej reguły
ja miałam straszny trądzik i pomógł właśnie dermatolog a kosmetyczka odsyłała mnie do dermatologa. Od kilku lat mam gładką skórę chociaż leczenie trwało długo ale wytrwałość się opłaciła.
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 20:10   #17
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: problem z pryszczami

Ano tak to jest- lekarz lekarzowi nie równy jak i kosmetyczka kosmetyczce .
Moja siostra w okresie dojrzewania miała z pryszczani duze problemy. Dermatolog przepisywał jej jakis taki płyn miejscowy na bazie spirytusu (nie pamietam nazwy, to było dawno ) i jeszcze masc siarkowa do tego. Efekt był taki jak opisuje Oolkaa1991- wypalony pryszcz razem ze skora. W koncu Mama nie wytrzymała i wysłała ja do kosmetyczki, doprowadziła jej buzie do porzadku w pare miesiecy .
__________________
Nie zgadzam sie na kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć!!!

Młoda bloguje- http://www.82inez.blogspot.com/
Młoda rozbija sie na YT http://www.youtube.com/user/82Inez
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 13:12   #18
oolkaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
GG do oolkaa1991
Dot.: problem z pryszczami

co sadzicie o kosmetykach Garnier ? http://www.*************pl/product-p...konalosci.html
oolkaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 16:09   #19
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Walka z pryszczami

efekty acne-derm widac juz po 1 miesiacu stosowania, jak za duzo sie go nalozy to podraznia, dlatego rozwaznie trzeba sie z nim obchodzic, pewnie, ze potrzeba...
zacznij uzywac aptecznych produktow, bo ja np za drogeryjnymi wara...
jakis zel do mycia twarzy i podstawa to krem nawilzajacy... nie sa wcale takie drogie, zapytaj farmaceuty/ki to Ci doradza, powodzenia
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 16:15   #20
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Walka z pryszczami

Nie zapomnij oprócz lekarstw na tradzik o dobrym nawilzającym kremie. Czesto jest tak, ze twarz nie leczy się we własciwym tempie bo brakuje intensywnego nawilżania. Dziewczyny tutaj polecają Humektan, u mnie także sie sprawdza.

Powodzenia!
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.