Stracony koloryt twarzy, zolto-blada brzydka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-13, 15:04   #1
Majka607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2

Stracony koloryt twarzy, zolto-blada brzydka


Witam. Popelnilam duzy blad w pielegnacji. Moja twarz miala wyrownany piekny rozswietlony koloryt. Irytowaly mnie krostki w strefie T i niekiedy pojawiajace sie wypryski. Zaczelam intensywnie oczyszczac twarz. Naduzywalam maseczek blotnych(4 razy w tygodniu do tego mylam nimi twarz codziennie), przecieralam twarz tonikiem kilka razy dziennie. Nie nawilzalam twarzy bo myslalam ze krem mnie zatyka. Po jakichs 2 tygodniach zauwazylam ze skora troszke stracila koloryt. Na twarzy pojawialo sie mniej krostek i wypryskow wiec dalej tak robilam. Po jakims miesiacu zaczely mnie piec poliki(zrobily sie czerwone). Skora stracila na wygladzie. Chcialam sie ratowac wiec zakupilam serum flavo C 15% i serum eeste lauder night repair. Zastosowalam Flavo C na noc pod krem nawilzajacy. Na drugi dzien zobaczylam znaczna poprawe. Koloryt w znacznym stopniu wrocil. Umylam twarz rano. Pare godzin pozniej poczulam straszny dyskomfort na twarzy, pieczenie polikow i lekkie szczypanie twarzy. Przejzalam sie w lusterku a tu zupelnie inna cera niz ta z rana. Byla blado zolta brzydka odrazu inna twarz. Stosowalam jeszcze pare razy Flavo C ale nic nie dawalo a czulam jakby jeszcze bardziej mnie wysuszylo i do tego zauwazylam pare nowych zmarszczek ktore przy usmiechu sa bardziej widoczne. Zaczelam kuracje serum night repair. Koloryt twarzy zmienial sie czesto w ciagu dnia. Rano byl w miare ladny. Po umyciu juz gorszy. Z uplywem dnia znow nabieral troche ladniejszego koloru a wieczorem twarz byla brzydka zolto blada znow. Obecnie nie mam takiego ladnego kolorytu twarzy jak kiedys lecz jest troche lepiej niz bylo. Zauwazylam zmniejszenie wydzielania sebum, zniwelowanie krostek, malo elastyczna skora z uczuciem sciagniecia, lekko piekace i zaczerwienione poliki pod oczami, lekko chropowate suche poliki, luszczenia skory nie zauwazylam. Czy moge jakos wrocic do poprzedniego stanu ujednoliconego takjakby opalonego kolorytu twarzy?
Majka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 19:51   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Stracony koloryt twarzy, zolto-blada brzydka

Cytat:
Napisane przez Majka607 Pokaż wiadomość
Witam. Popelnilam duzy blad w pielegnacji. Moja twarz miala wyrownany piekny rozswietlony koloryt. Irytowaly mnie krostki w strefie T i niekiedy pojawiajace sie wypryski. Zaczelam intensywnie oczyszczac twarz. Naduzywalam maseczek blotnych(4 razy w tygodniu do tego mylam nimi twarz codziennie), przecieralam twarz tonikiem kilka razy dziennie. Nie nawilzalam twarzy bo myslalam ze krem mnie zatyka. Po jakichs 2 tygodniach zauwazylam ze skora troszke stracila koloryt. Na twarzy pojawialo sie mniej krostek i wypryskow wiec dalej tak robilam. Po jakims miesiacu zaczely mnie piec poliki(zrobily sie czerwone). Skora stracila na wygladzie. Chcialam sie ratowac wiec zakupilam serum flavo C 15% i serum eeste lauder night repair. Zastosowalam Flavo C na noc pod krem nawilzajacy. Na drugi dzien zobaczylam znaczna poprawe. Koloryt w znacznym stopniu wrocil. Umylam twarz rano. Pare godzin pozniej poczulam straszny dyskomfort na twarzy, pieczenie polikow i lekkie szczypanie twarzy.
Mocno przesuszyłaś i podrażniłaś sobie skórę i to niestety odbija się na jej kolorycie. Kosmetyków typu serum nie używa się zamiast kremów. Przyjrzyj się też temu, czym myjesz twarz, być może wzmaga podrażnienie.


Cytat:
Napisane przez Majka607 Pokaż wiadomość
Przejzalam sie w lusterku a tu zupelnie inna cera niz ta z rana. Byla blado zolta brzydka odrazu inna twarz. Stosowalam jeszcze pare razy Flavo C ale nic nie dawalo a czulam jakby jeszcze bardziej mnie wysuszylo i do tego zauwazylam pare nowych zmarszczek ktore przy usmiechu sa bardziej widoczne. Zaczelam kuracje serum night repair. Koloryt twarzy zmienial sie czesto w ciagu dnia. Rano byl w miare ladny. Po umyciu juz gorszy. Z uplywem dnia znow nabieral troche ladniejszego koloru a wieczorem twarz byla brzydka zolto blada znow. Obecnie nie mam takiego ladnego kolorytu twarzy jak kiedys lecz jest troche lepiej niz bylo. Zauwazylam zmniejszenie wydzielania sebum, zniwelowanie krostek, malo elastyczna skora z uczuciem sciagniecia, lekko piekace i zaczerwienione poliki pod oczami, lekko chropowate suche poliki, luszczenia skory nie zauwazylam. Czy moge jakos wrocic do poprzedniego stanu ujednoliconego takjakby opalonego kolorytu twarzy?
Przede wszystkim zacznij od zadbania o ukojenie i odżywienie cery. Kup jakiś łagodzący krem. Ja lubię Toleriane Ultra La Roche-Posay i krem regeneracyjny Flos-Leku (bo mnie nie zapychają), ale tego typu kosmetyków jest dużo. Wszelkie specyfiki na wyrównanie koloru skóry mogą dalej podrażniać. Zapomnij też o opalaniu jako metodzie na powrót do wcześniejszego kolorytu, bo przy podrażnionej skórze łatwo dorobić się przebarwień i trzeba ją chronić przed słońcem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 20:34   #3
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Stracony koloryt twarzy, zolto-blada brzydka

Moje propozycja jest taka - Poszukaj może czegoś z mocznikiem i alantoiną.
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 09:06   #4
ChaseTheCloudsAway
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 252
Dot.: Stracony koloryt twarzy, zolto-blada brzydka

krem z mocznikiem nie nadaje się do cery skłonnej do wyprysków.
ChaseTheCloudsAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.