Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-08, 08:36   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow

Effaclar LRP(stosowanie, opinie, wrażenia, interakcje z innymi kremami)WĄTEK ZBIORCZY


Mam pytanko!
Uzywam w tej chwili Effaclaru K, który bardzo sobie chwalę. Wiem jednak, ze stosując owy kosmetyk nie należy się opalać. W lipcu wyjeżdżam na kacje, chciałabym zapytać kiedy powinnam odstawic kremik, aby bezpiecznie się poopalać i czy używając Effidrate mogę wystawić buziaczek na słoneczko? Z góry dziękuję za odpowiedź.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 13:16   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Effaclar K a opalanie

Mnie też to bardzo interesuje. Czy można smarować buzię tym kremem, gdy za oknem jest ponad +20 stopni ? A może trzeba wówczas używac tego kremu na noc ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 11:10   #3
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Zineryt na noc i Isotrexin na dzień, a Effaclar K albo Bepanthen

Zmieniłam ostatnio dermatologa Pani doktor przepisała mi Zineryt na noc i Isotrexin na dzień. Pod te maści mam stosować krem, aby za mocno nie podrażnić buzi. Dermatolog poweidziała mi, że mam kupić albo Effaclar K albo Bepanthen dla dzieci. I teraz nie wiem, ponieważ te kremy mają całkiem inne moim zdaniem zastosownie. Poradźcie mi prosze, ktory powinnam kupić.
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 19:05   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem??

effaclar to bym zostawiła na okres, kiedy już skończysz kurację lekami. lepszy będzie bepanthen, ale moze być zbyt cieżki. z nieco lżejszych kremów możesz wypróbować np. Cleanan AC Avene.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 20:13   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki krem??

Justy a czy to nie dziwne że Izotrexin na dzień? Myslałam że retinoidy stosuje się tylko na noc, bo rozpadają się pod wplywem promieni?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 22:35   #6
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: jaki krem??

nie znam się na tym kompletnie :/ mogę tylko ze swojej strony napisać, że na ulotce jest napisane, że stosuje się 1 do 2 , czyli na dzień też

a co to są retinoidy?? i czy powinnam stosować jakieś filtry?? może ten krem pod maści powinien być z filtrami tylko czy to ma wtedy sens, nakładać go pod maść?? może Iwostin??

trochę duużo tych pytań dziękuję
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 23:05   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: jaki krem??

Wiesz ja się nie znam, Justy jest farmaceutką i wie lepiej - na pewno się tu wypowie - Izotrexin to połączenie izotretinoiny (retinoid, forma wit A, polecam Ci artykuły basi Kwiatkowskiej na temat wit A tu na wizazu w dziale Biochemia Yrody) oraz antybiotyku chyba erytromycyny? Miałam izotrexin, uzywałam tylko na noc, nie ukrywam iz jest bardzo skuteczny chodź drażniacy. Ma troche słabszy skład niż Isotrex, więc może można go stosować na dzien, choc zawsze wydawało mi sie że stosowanie preparatów z retinoidem w dzien mija sie z celem, czytałam iwlkorotnie że nalezy stosować raz dziennie, na noc, nie częściej żeby nie podraznić nadmiernie skóry.
Retinoidy silnie złuszczają dlatego nie poleca się stosowanie ich razem z kwasami. Nie nalezy tez jednoczesnie stosować nadtlenku beznoilu bo wzajemnie niwelują swoje działanie. Poniewaz retinoidy bardzo uwrażliwiaja skórę na promienie słoneczne, pełna ochrona przed uva i uvb konieczna, nie wiem czy teraz jak zacznie słoneczko wychodzić Iwostin bedzie wystarczający, może lepiej cos z wiekszym filtrem z apteki?
I jeszcze jedno - z tego co się orientuję, najpierw zawsze nakłada sie nakłada sie antybiotyk/bądź retinoid na oczyszczona skórę, dopiero potem można na wierch położyć coś innego, jakis krem nawilżający, ochronny itp. Z Isotrexinem to ci się chyab nie uda - łuszczy się na nim wszystko okropnie (dlatego uzywałam do na noc, smarując jeszcze brodę jakąś tłusta kojącą maścią).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-25, 00:53   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem??

> Justy a czy to nie dziwne że Izotrexin na dzień? Myslałam że retinoidy stosuje się tylko na noc, bo rozpadają się pod wplywem promieni?
teoretycznie masz rację. z drugiej strony, jeśli zastosuje się (bardzo) porządny filtr, to wszystko powinno być OK.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-25, 00:54   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem??

dostałaś dwa bardzo silne leki i to do częstego stosowania. wygląda na to, ze lekarz zalecił je nakładać na "podkład" z kremu, zeby nie podrażnić zbytnio skóry. żeby móc bezpiecznie stosować te środki powinnaś koniecznie zaopatrzyć się w porządny filtr- chętnie SVR spf100. jeśli stosujesz makijaż proponowałabym odwrócić kolejność leków, tzn. izotrexin na noc a zineryt na dzien, bo jak pisała Smoczyca, mozesz mieć kłopoty ze zrobieniem makijażu. stosowanie filtrów obowiązuje również po zakończeniu leczenia- skóra będzie nadwrażliwa na UV, szczególnie jeśli potem będziesz stosować effaclar k.

czyli podsumowując: najpierw łagodny krem (niezbyt gruba warstwa), na to środek leczniczy, na to bardzo mocny filtr. na noc tak samo, ale bez filtra.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-25, 17:15   #10
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: jaki krem??

jeszcze się upewnie, powinnam zmienić kolejność stosowania leków?? na pewno nie zaszkodzi to leczeniu, a nawet wyjdzie na dobre bo podkład nalożyć na isotrexin to rzeczywiście wyczyn
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-25, 21:51   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jaki krem??

spokojnie mozesz zamienić kolejność (stosujac filtr na dzień). ale jeśli masz wątpliwości a masz taką możliwosć, to zadzwoń do lekarza i zapytaj.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-26, 11:14   #12
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: czy można??

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w czasie stosowania leków moge zrobić maseczkę oczyszczającą 1 raz w tygodniu?? zaczęłam się zastanawiać bo wiem że z niektórymi lekami nie można, ale pani doktor nic na ten temat nie mówiła i teraz nie wiem
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 15:00   #13
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: czy można??

ja tez sie dziwie, bo mam podobna kuracje, ale z zastrzezeniami powtarzanymi przy kazdej wizycie: Isotrexin TYLKO na noc (wszystkie argumenty podala juz Smoczyca), i absolutnie nie mieszac z zadnymi kwasami!!! lekarz uprzedzal, ze to bez sensu, i moze naprawde bardzo podraznic.
Na dzien oczywiscie filtr, a dodatkowo, jezeli chcesz nawailzyc buzie (a moze sie to okazac konieczne) krem Avene przeznaczony dla cer tradzikowych w trakcie lub po kuracji derlatologicznej. Jest drogi, ale specjalnie dostowany do takiej "sytuacji".
Maseczka oczyszczajaca - wydaje mi sie, ze bez problemu, najlepiej jakas z glinka - ja stosuje rownolegle z moimi lekami kilak razy w tygodniu, i nic zlego sie nie dzieje (najpierw Dermiki, teraz Erisu).

powodzenia!!!
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 15:08   #14
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: i znów mam pytanie/podrażnienie czy uczulenie

Stosuję te leki od 2 tygodni, zawsze na krem ( w końcu Bepanthen) + filtry. Od jakiś 5 dni wyskakują mi na twarzy małe czerwone plamki z białymi środkami (to na pewno nie pryszcze, bardziej przypominają mi kasaczki ale to też nie to) Pojawiają się głównie pod oczami, na górze policzków, u nasady nosa (tak po bokach) na skroniach i łukach brwiowych, nie jest ich na razie dużo ale codziennie kilka. I nie wie boję się trochę że to uczulenie, kiedyś też tak miałam (stosowałam Aknemycin), doszło wtedy do tego że przed każdą miesiączką niemilosiernie mnie wysypywało i strasznie przetłuszczała się cera, ktora jest raczej normalna pod tym względem, lek odstawiłam, i po jakimś czasie cera wróciła do normy (trądzik jak był tak jest ale cały czas taki sam bez pogorszeń ). I teraz się boję, bo nie chce żeby cera wróciła do tamtego stanu nie weim czy iść do dermatologa czy przeczekać, bo na ulotkach pisze że może byc zaczerwienienie, ale czy mogą być plamki?? Raczej żadne kosmetyki mnie nie uczulają a antybiotyki na mnie tak dziwnie działają. Poradźcie coś
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 14:56   #15
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re:podrażnienie czy uczulenie/podbijam wątek

podbijam wątek
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 13:27   #16
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
effaclar A.I.-co to za nowość?

Przeczytałam że takowy sie pojawił ale nic więcej nie wiem. Może ktoś oświeci w sprawie składu i działania?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 14:05   #17
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Re: effaclar A.I.-co to za nowość?

przepisuje z ulotki
Effaclar A.I. Preparat do stosowania na zapalne zmiany skórne skóry tłustej ze skłonnością do trądziku.w jego składz wchodzą: Niacynamid(wit B3)neutralizuje czynniki sprzyjające podrażnieniom tak, aby powstrzymać powstawanie zapalnych zmian skóry.
LHA(lipohydroksykwas) o działania mikrozłuszczającym oraz woda termalna LRP o działaniu regenerującym, wygładzają i odnawiają powierzchnię skóry.
POłączenie octopyrox/gylacil hamuje namnażanie się bakterii P.Acnes
Effaclar A.I. nalezy stosować 1 i/lub 2 razy dziennie na obszar objęty zmianami zapalnymi, aż do momentu całkowitego ustąpienia zmian.

skład:
aqua/water, cyclohexasiloxane, isononyl isononanoate, propylene glycol, isohexadecane, niacinamide, peg-100 stearate, glyceryl stearate, cety alcohol, magnesium aluminium silicate, kaolin, salisylic acid, piroctone olamine, acrylates copolymer, peg-4, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, sodium carbomer, capryloyl glycine, capryloyl salicic acid, xanthan gum, isobutane, sodium sulfate, iodopropynyl butylcarbamate, chlorhexidine digluconate, parfum.

mam nadzieje, ze nie ma bledow, bo na szybkpo pisze

dostałam próbkę w aptece i użylam kilka razy już. ciekawa rzecz, patrzyłam na cenę i wiem, że mnie nie powaliła, ale nie pamiętam teraz niestety.
pozdrawiam
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 14:15   #18
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: effaclar A.I.-co to za nowość?

Wczoraj otrzymałam próbkę tego preparatu. Jest to preparat, jak napisano w ulotce "do stosowania na zapalne zmiany skórne skóry tłustej ze skłonnością do trądziku". Zrozumiałam, że nakłada się go punktowo na krostki. Ma zdecydowanie gęstszą konsystencję od Effaclar K. Muszę przyznać, że ładnie zmatowił te miejsca, na które go nałożyłam. Widzę też, że tam, gdzie miałam czerwone kropeczki, kolor zdecydowanie wrócił do normy. Tyle mogę powiedzieć po jednorazowej aplikacji. W swym składzie ma niacynamid (B3), LHA oraz octopyrox z glycasile'em. Dokładnie skład jest taki: AQUA/WATER, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANDATE, PROPYLENE GLYCAL, ISOHEXADECANE, NIACINAMIDE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETYL ALCOHOL, MAGNESIUM ALUMINIUM SILICATE, KAOLIN, SALICYLIC ACID, PIROCTONE OLAMINE, ACRYLATES COPOLYMER, PEG-4 DILAURATE, PEG-4 LAURATE, SODIUM CARBOMER, CAPRYLOYL GLYCINE, CAPRYLOYL SALICIC ACID, XANTHANE GUM, ISOBUTATE, SODIUM SULFATE, IODOPROPYNYL BUTYCARBAMATE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PARFUM. Uff... Tyle wiem
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-15, 17:05   #19
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Duet: Active C XL - dzień / Effaclar K - noc

Kupiłam ostatnio tak zachwalany na Wizażu Effaclar K, zacznę go używac od następnego tygodnia - na dzień chciałabym za to ruszyc z witaminką C, najlepiej pod postacią kremu Active C XL. Tylko zastanawiam się, czy mimo wszystko nie posiada on za małej ochrony przeciwsłonecznej? Znalazłam post Justy, w którym pisała, że na Active c XL i tak stosowałaby bloker, więc w sumie ten kremik ani opłacalny, ani zbyt wygodny w stosowaniu nie jest A tak chciałam sobie zrobic duecik LRP w ramach wiosennej odnowy...

Może jednak, póki słońce nie zaczęło ostro przygrzewać, nie zrobię sobie krzywdy używając na dzień wspomnianego kremu?

Podpowiedzcie coś, dziewczynki kochane
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-15, 21:52   #20
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: Duet: Active C XL - dzień / Effaclar K - noc

I jeszcze jedno pytanko: czy Active C XL mogę zastosowac pod oczy? Wiem, ze jest Active C pod oczy, tyle że bez filtrów


izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 08:29   #21
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: Duet: Active C XL - dzień / Effaclar K - noc

izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-16, 17:39   #22
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Duet: Active C XL - dzień / Effaclar K - noc

Pod oczy oczywiście możesz stosować, o ile tylko nie podrażni Ci spojówek Ale pamiętaj że krem zawiera alkohol, więc potencjalnie może się okazać zbyt ostry dla delikatnej skóry pod oczami. Dla mnie taki filtr to też mało. Preferuję silniejsze, bo mam bardzo jasną cerę, problemową, naczynkową, skłonną do przebarwień. Słońce nigdy nie służyło mojej cerze. Wolę używać silniejszych filtrów, zwłaszcza ze i tak nigdy nie nakładamy tych kremów tak grubo jak powinniśmy żeby zapewniały obiecaną na opakowaniu ochronę, poza tym nakładając na krem podkład jednak minimalnie osłabiamy potencjalną ochronę. Bardzo fajnie wyjaśniła mi to ostatnio Basia na swoim forum Basia pisała też o tym, że sam Effaclar ma trochę zbyt wysokie ph żeby działać jakoś super skutecznie. To delikatny krem. Nie złuszcza jakoś potwornie, raczej delikatnie. Nie wiem jaką masz cerę, ja ze swoją wolę stosować silniejsze kremy.

Pozdrawiam!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 14:29   #23
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: Duet: Active C XL - dzień / Effaclar K - noc

Dziękuję Smoczyco za wyczerpującą odpowiedź

Na wiosnę chcę swojej cerze zafundowac właśnie takie delikatne złuszczanie, o czymś silniejszym - moze nawet o serii zabiegów u kosmetyczki - pomyślę jesienią

Chyba jednak dokupię Active C XL, kiedyś już miałam ten kremik, ale w wersji bez filtrów i bardzo miło go wspominam Mam nadzieję, że filtry, choc niezbyt wysokie, spełnią swoje zadanie (na wszelki wypadek będę unikała słońca, dopóki nie skończę effaclaru )
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 14:47   #24
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Duet: Active C XL - dzień / Effaclar K - noc

Stosuję podobny duet, z tym, że zamiast Effaclaru - Hydracid Alfa, a zamiast Active C - Ysethal+ i Ysethal+ pod oczy. Rezultaty są znakomite. Retinol?
Problem w tym, że ja filtry omijam szerokim łukiem, gdyż dla mojej cery nie ma większych zapychaczy niż filtry. I Raczej nikt mnie do nich nie przekona nawet, gdybym za używanie kremów bez filtrów musiała po śmierci smażyć się w piekle.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 15:56   #25
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
effaclar po raz kolejny

mam juz go w domku i zastanawiam sie czy przed nalozeniem go robic pelling i maseczke? jaka jest kolejność?

czy sa osoby, ktore nie mialy po nim wysypu bo panicznie sie tego boje i chyba nie przezyje :P
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 21:20   #26
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: effaclar po raz kolejny

wieczor juz jest peeling zrobilam kilka godzin temu moge nalozyc maseczke erisa sciagajaca pory przed nalozenie effaclaru?
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 22:03   #27
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: effaclar po raz kolejny

jeśli masz wrażliwą skórę, to nie powinnaś robić peelingu przed nałożeniem kremu z kwasami, i do tego jeszcze poprawiać masczką ściagającą (drażniąca). jeśli masz cerę mało wrażliwą, nic złego nie powinno się raczej stać (po peelingu i maseczce)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 19:56   #28
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
La Roche-Posay i Avene

Dziś właśnie chciałam kupić coś lepszego dla mojej twarzy, no i oczywiście ekspedientka była nimi zachwycona,no ale to chyba normalne.. Czy znacie kosmetyki tych firm dla cery suchej(nawilżające)? No i co o nich sądzicie?
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 20:15   #29
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: La Roche-Posay i Avene

Z nawilzajacych to moge z czystym sumieniem polecic La Roche- Posay, Hydraphase XL. Super nawilza, nie zatyka porow, ma bardzo przyjemny zapach, jest bardzo wydajny, dodatkowo zawiera fitry. Mysle, ze to ci wystarczy Jesli masz jeszcze watpliwosci to spojrz na recenzje http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1628
Hydraphase XL jest raczej kremem na dzien, ze wzgledu na zawartosc filtrow, na noc mozesz sprobowac Hydraphase Texture Riche, tego akurat nie uzywalam ale podaje ci link do jego recenzji:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8438
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 20:17   #30
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: La Roche-Posay i Avene

Używam Hydraphase LRP, co prawda do cery mieszanej, czyli wersję Legere ( do cery suchej jest Riche ) ale jestem bardzo zadowolona. Przyjemnie pachnie, szybciutko się wchłania, bardzo dobrze nawilża, nie zostawia tłustej warstewki. Ponieważ jest to wersja bez filtrów więc używam tej emulsji na noc i jestem bardzo zadowolona. Używałam również Avene Hydrance Optimale z filtrami na dzień i także byłam zadowolona. Jednak ze względu na obecność filtrów pozostawia on twarz lekko świecącą. Ogólnie kosmetyki Avene i LRP maja bardzo dobre recenzje wśród moich znajomych a także na KWC i z czystym sumieniem mogę je polecić.
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.