Jak rozpoznać tonacje koloru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-21, 20:56   #1
eJustynka
Przyczajenie
 
Avatar eJustynka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4

Jak rozpoznać tonacje koloru


Witam.

Jestem typem ciepłym (miałam robioną analizę kolorystyczna - wiosna) i z tego co wiem powinnam nosić cieple, czyste, ale niezbyt ciemne kolory.

Z ubraniami jakoś mi idzie, nakładam ciuch na siebie i ogólnie widzę czy mi w czymś dobrze czy źle.

Mam natomiast problem z kosmetykami kolorowymi, chodzi mi konkretnie o to, ze wiem, ze w pewnych tonacjach, wyglądam po prostu źle - jakbym była chora. Ale widzę to dopiero jak nałożę to co testuje na twarz. Można dostać próbki podkładów, ale już z prasowanymi ciężej...

Doradźcie w jaki sposób w sklepie mogę rozpoznać czy dany kolor (szczególnie pudry, podkłady, róże) są cieple czy zimne. Już z samym odcieniem sobie poradzę, ale ta tonacja to dla mnie coś nie do pokonania. Może są jakieś typowe nazwy kolorów o których wiadomo ze zazwyczaj są cieple lub zimne ?

Może znacie jakieś pudry/ podkłady, które wyraźnie wpadają w żółty - w takich się najlepiej czuje.

Mam w tej chwili chyba z 5 nietkniętych pudrów prasowanych i kilka podkładów, bo nie trafiłam ....

Jakaś metoda na coś takiego? Ostatnio wpadłam na to, ze na zakupy chodzę z jednym pudrem, który faktycznie widzę ze mi pasuje i po prostu porównuje kolor, i na tle tego widzę różnicę, ze faktycznie to coś jest bardziej różowe lub żołte. Ale co z cieniami do oczu?

Jak wyrobić sobie oko?

Dzięki za pomoc)
eJustynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:34   #2
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Jak rozpoznać tonacje koloru

Często kosmetyki mają refleks lub drobinki. Jeśli szkasz czegoś ciepłego to na pewno żółtawe odcienie, zlote drobinki/refleksy. Wiekszość firm ma zółte odcienie podkładów, np l'oreal ma te odcienie oznaczone literka W
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:14   #3
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Dot.: Jak rozpoznać tonacje koloru

w- warm- cieplny
n- neutralny
p- pink, rozowy, ewentualnie c- cold- zimny

a teraz abstrakcyjnie: jesli patrzysz na niebieski i widzisz w nim zolty, to jest cieply odcien niebieskiego, jesli widzisz w nim rozowy, to jest to odcien chlodny
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:21   #4
Firsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jak rozpoznać tonacje koloru

Cytat:
Napisane przez bububuczymorda_ Pokaż wiadomość
w- warm- cieplny
n- neutralny
p- pink, rozowy, ewentualnie c- cold- zimny

a teraz abstrakcyjnie: jesli patrzysz na niebieski i widzisz w nim zolty, to jest cieply odcien niebieskiego, jesli widzisz w nim rozowy, to jest to odcien chlodny
mam podobny problem z rozpoznaniem czy kolor jest zimny czy ciepły
ja w niebieskim zawsze widzę jedynie niebieski i w żaden sposób nie jestem w stanie rozpoznać czy bliżej mu do żółci czy różu... dla mnie niebieski = zimny, czerwony = ciepły i nie umiem podzielić kolorów, które kojarzą mi się z zimą, np. niebieski, na odcienie ciepłe i zimne
Firsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:48   #5
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Smile Dot.: Jak rozpoznać tonacje koloru

Cytat:
Napisane przez Firsa Pokaż wiadomość
ja w niebieskim zawsze widzę jedynie niebieski i w żaden sposób nie jestem w stanie rozpoznać czy bliżej mu do żółci czy różu... dla mnie niebieski = zimny, czerwony = ciepły i e
wrrr!
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:23   #6
eJustynka
Przyczajenie
 
Avatar eJustynka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Jak rozpoznać tonacje koloru

Dzieki za odpowiedzi dziewczyny
Niestety np w MAC'u to jest dokladnie na odwrot jesli twoja tonacja jest ciepla to kupujesz C a zimna W. Pani w sklepie tlumaczyla mi ze to ma cos w wspolnego z paleta artystyczna i tym jak kolory sie wzajemnie wykluczaja...

Z loreala wszystkie cieple W tonacje sa dla mnie zbyt zimne:/

Jak na razie pasuje mi tylko Rimmel ,ale ostatnio odkrylam na ebayu ze mozna kupic zolte pudry sypkie, ktore ja po prostu zmieszam z tymi co mam, zobaczymy co z tego wyniknie

No wlasnie z tym widzeniem, podtonow to ja mam straszny problem, ale tego wlasnie probuje, pewnie po czasie nabiore wprawy...narazie na pudry sprawdza sie metoda noszenia jednego co wiem ze jest cieply w torebce i porownywania.

Ale roze to dla mnie tragedia, moze znacie jakis odcien ktory jest na 100% cieply i bede go znowu jako wyznacznik ze soba nosila?
eJustynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.