uporczywe ow³osienie. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-05-11, 22:24   #1
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 18

.


.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:16 Powód: .
martinella16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-11, 22:48   #2
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 5 742
Dot.: uporczywe ow³osienie.

mo¿e laser? tylko nie wiem od jakiego wieku mo¿na go stosowaæ
drogi, ale na ciemnych w³osach efekty s± dobre
inna opcja to rozja¶nianie - jest szeroka gama rozja¶niaczy w³osków, np Sally Hansen
__________________
siabada

oolong jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-11, 23:04   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 19 079
GG do Marwari
Dot.: uporczywe ow³osienie.

Cytat:
Napisane przez martinella16 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam! Mam 16 lat i spore problemy z wygladem moich nog oraz owlosienia na ciele. Otoz cale cialo pokrywaj± dlugie i geste wlosy. Na rekach, ramionach, plecach, brzuchu i klatce s± jasne ale widoczne. Na nogach i udach bardzo ciemne i grube. Po¶ladki rowniez sa owlosione, a okolice bikini to poprostu koszmar. Probowa³am juz chyba wszystkiego alby usunaæ te wlosy lecz nic nie pomaga. Skuteczny jest jedynie depilator lecz nie moge go uzywaæ przez popekane naczynka, a wloski po nim bardzo wrastaj± i zostaj± blizny. Bylam z wizyt± u dermatologa leczy pani stwierdzila ze natura nas takimi stworzyla i tak powinno zostaæ.. Czyli nic mi nie doradzila.
Wiec moze Wy mi pomozecie? jaka metoda najlepiej usunaæ owlosienie zeby w miare estetycznie wyglada³o oraz jak zapobiegaæ pêkaniu nowych naczynek ? bo ciagle pojawia mi sie ich coraz wiecej mimo ze ³ykam witamine C.
Chcia³abym rowniez poprawiæ ich wyglad (nog) poniewaz jestem gruszk± i mimo ze od ponad 2 miesiecy cwicze i jestem na diecie nic sie z nich oraz z bioder nie rusza. Duzym problemem rowniez s± rozstepy ale.. wszystko w swoim czasie.
Licze na pomoc ;*
zamiast do dermatologa powinna¶ isc do endokrynologa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-12, 06:09   #4
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: uporczywe ow³osienie.

.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:17 Powód: .
martinella16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-12, 10:10   #5
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomo¶ci: 209
Dot.: uporczywe ow³osienie.

martinella16, Marwari ma racje. co z tego, ze usuniesz wlosy, skoro odrosna? najwyrazniej jest cos nie tak z Twoja gospodarka hormonalna... Nie zrazaj sie opinia jednego lekarza! Endokrynolog powinien wyslac Cie na badania, zeby poznac przyczyne takiego owlosienia... najpierw wylecz przyczyne, a pozniej zajmij sie skutkami
Pola:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-12, 10:20   #6
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 5 742
Dot.: uporczywe ow³osienie.

moje rady oczywi¶cie odnosi³y siê do sytuacji, gdy kwestie ew zaburzeñ zdrowotnych/chorób s± wykluczone
rzeczywi¶cie w tej sytuacji warto - nawet dla ¶wiêtego spokoju, ¿e zrobi³a¶ wszystko dla swojego zdrowia- pój¶æ do endokrynologa; mo¿e przydatne bêdzie okre¶lenie poziomów hormonów, g³ownie p³ciowych

ale prawda jest taka dziewczyny, ¿e wcale niekoniecznie ma "z³e hormony"
wiele zale¿y po prostu od genetyki, narodowo¶ci, np na sta¿ach za granic± widzia³am dziewczyny o bardzo bujnym i ciemnym ow³osieniu - brzuch, okolice bikini - zachodz±ce w ci±¿e, rodz±ce, a wiêc na pewno bez powa¿nych zaburzeñ hormonalnych; a w ich kraju nie by³o to ( w sensie mocnych, ciemnych w³osów) niczym niezwyk³ym

my¶lê, ¿e za to masz piêkne i gêste w³osy na g³owie, a to tez prawdziwy skarb
__________________
siabada

oolong jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-12, 10:32   #7
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomo¶ci: 209
Dot.: uporczywe ow³osienie.

Jasna sprawa, niekoniecznie hormony... ale to jest najczestsza przyczyna, wiec warto ja zbadac.
Usuwanie jasnych wlosow laserowo jest trudniejsze niz usuwanie ciemnych. Moze elektroliza? Albo mniej trwale - wosk?
To juz najlepiej zapytac specjalisty, ktory Cie obejrzy i dopasuje technike do rodzaju skory, owlosienia, srodkow finansowych, itd. My tu sie mozemy tylko przescigiwac w zgadywaniu...

Edytowane przez Pola:)
Czas edycji: 2009-05-12 o 10:38
Pola:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 11:22   #8
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: uporczywe ow³osienie.

.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:17 Powód: .
martinella16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-12, 12:17   #9
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 801
GG do caameroon
Dot.: uporczywe ow³osienie.

Cytat:
Napisane przez martinella16 Poka¿ wiadomo¶æ
jeszcze jedno pytanie.. w moim miescie nie ma endnrokryloga, a niedlugo wybieram sie do ginekologa. Czy ginekolog rowniez moze dac skierowanie na takie badania?
My¶lê, ¿e tak.. Mi ginekolog powiedzia³a jakie badania hormonalne mam zrobiæ ale p³aci³am za nie sama bo by³am prywatnie..

Odno¶nie rady Twojego dermatologa.. to moim zdaniem troszkê przesadzi³a mówi±c, ¿e tak powinno zostaæ i ju¿ koniec kropka.. ale z drugiej strony te¿ nie jestem zdziwiona bo ile razy chcia³am zagadaæ moj± dermatolog o cokolwiek zwi±zanego z hormonami to przera¿a³a siê i od razu ucina³a rozmowê mówi±c, ¿e od spraw hormonalnych jest ginekolog i endokrynolog a nie ona i ¿e nic na ten temat nie wie.. nawet gdy pyta³am o typowo logiczne pytania na które mo¿na by by³o doradziæ co¶ jako kobieta no ale.. Pozdrawiam i trzymam kciuki
__________________
Nie stosujê kosmetyków testowanych na zwierzêtach! Zajrzyj

" ..bo ¿ycie trzeba prze¿yæ, a nie przeczekaæ! "
caameroon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-12, 12:28   #10
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomo¶ci: 209
Dot.: uporczywe ow³osienie.

Pogadaj z ginekologiem, pokaz mu w czym problem i moze cos doradzi. Ginekologia jest scisle zwiazana z endokrynologia, wiec jesli nie masz specjalisty blisko, to poradz sie swojego gina moze bedzie bardziej pomocny niz Twoj dermatolog i nie zignoruje problemu.
Najprawdopodobniej dostaniesz skierowanie na badania krwi z wyznaczonymi przez lekarza hormonami i bedziesz musiala wrocic z wynikami albo do gina albo do endokrynologa.
i jeszcze jedna rada - jesli naprawde uwazasz, ze masz problem i znowu lekarz zacznie go bagatelizowac, to stan na swoim i popros o skierowanie na badania. Masz do tego prawo i kazdy lekarz powinien to uszanowac.
Pola:) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-12, 13:34   #11
martinella16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: uporczywe ow³osienie.

.

Edytowane przez martinella16
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:17 Powód: .
martinella16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.