Zabiegi a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 11:13   #1
nima1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17

Zabiegi a ciąża


Witam. mam pytanie czy w czasie ciązy(np 6-7-8 miesiąc) mozna stosowac zabiegi parafinowe na dłonie? czy jest to zabieg rozgrzewający?
nima1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 15:48   #2
nima1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Zabiegi a ciąża

Prosze o odpowiedz....
nima1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 16:40   #3
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: Zabiegi a ciąża

Nie wiem co chcesz wiedzieć ale ciąża to podstawowe przeciwwskazanie do jakichkolwiek zabiegów.Chyba że mowa o delikatnym masażu twarzy pedicure manicure wszystko z użyciem delikatnych preparatów.
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 11:21   #4
nima1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Zabiegi a ciąża

dlatego pytam, bo słyszałam od jednych ze mozna a od drugich ze nie, zreszta kobiety w ciazy z tego co mi wiadomo to chodza do kosmetyczki,powinny o siebie dbac, maseczki czy cos...
nima1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:44   #5
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: Zabiegi a ciąża

Oczywiście że powinny dbać stan błogosławiony nie wyklucza bycia piękną.Zasada według mnie jest jedna nie przesadzać i tego sie trzymam.Pewnie że pradów nie będzie sobie przyszła mamusia robic czy owijac bandażami ale delikatne zabiegi jak najbardziej wskazane.
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:08   #6
nima1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Zabiegi a ciąża

mmm... dziekujeto wiem ze nie wolno przesadzac,wiem jakich zabiegów napewno nie powinno sie robić. ale jakbyś doradziła zabieg parafinowy na dłonie? chwile moczy sie dłonie w gorcej parafinie, a wiem ze zabiegów rozgrzewajacych nie powinno się stosować, ale to nie jest zupełnie zabieg rozgrzewajacy. eh... nie wiem :/
nima1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 19:57   #7
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: Zabiegi a ciąża

Cytat:
Napisane przez nima1233 Pokaż wiadomość
mmm... dziekujeto wiem ze nie wolno przesadzac,wiem jakich zabiegów napewno nie powinno sie robić. ale jakbyś doradziła zabieg parafinowy na dłonie? chwile moczy sie dłonie w gorcej parafinie, a wiem ze zabiegów rozgrzewajacych nie powinno się stosować, ale to nie jest zupełnie zabieg rozgrzewajacy. eh... nie wiem :/
To zależy czy parafiniarka jest tradycyjna(taka w której dłonie zanurza sie)lub taka w formie spryskiwacza.Ja właśnie taka posiadam i ona w sumie nie rozgrzewa ciała.Sęk w tym że pod względem medycznym kobiecie w ciaży nie wolno nic,ale ja uważam że to lekka przesada.Stąd biora sie właśnie zabobony.Nieważne bo sie tu rozpisałam nie o tym co trzeba do rzeczy ja osobiście zrobiłabym sobie taki zabieg będąc w ciąży.Kobieta zadbana to kobieta szczęśliwa a jak przyszła mama jest happy to i dzidzia będzie spokojniejsza.Mozna poprosic kosmetyczkę aby parafine naniosła pedzelkiem wtedy zabieg będzie łagodniejszy.I jeszcze jedno nie powinno sie za często stosować takich zabiegów gdyż podobno parafina w nadmiarze powoduje odwapnianie kości.Prowadzone są cały czas badania na ten temat i gdzies nawet wyczytałam że jest rakotwórcza.Nie wiadomo tak naprawde w co wierzyć.Pomimo to ja jestem za parafiną bo widzę kolosalna różnicę po jej zastosowaniu.
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 11:58   #8
nima1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Zabiegi a ciąża

Dziekuje za te informacje
nima1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:40   #9
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: Zabiegi a ciąża

Jeżeli nie masz opuchniętych dłoni to spokojnie możesz skorzystać z kąpieli parafinowej, jeśli jednak puchną Ci dość mocno ręce to można zastosować nakładanie parafiny pędzlem uprzednio nakładając na skórę dłoni gaziki. A jeśli miałabyś mieć jakieś bardzo duże wewnętrzne rozterki czy to szkodzi czy nie to zawsze możesz zastosować zabieg z użyciem serum i alg. Równie skuteczny zabieg i też relaksujący a wyklucza wszelkie obawy.

Hmmm... o rakotwórczości parafiny słyszę pierwszy raz, o odwapnianiu kości również.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 13:18   #10
nima1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Zabiegi a ciąża

Mogłabys mi coś wiecej napisac o tych zabiegach z użyciem serum i alg?
nima1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:14   #11
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: Zabiegi a ciąża

Cytat:
Napisane przez nima1233 Pokaż wiadomość
Mogłabys mi coś wiecej napisac o tych zabiegach z użyciem serum i alg?
Najpierw stosuje się peeling na dłonie, potem wciera się serum regenerujące w skórę dłoni a następnie pędzelkiem nakłada się maskę algową. Po 20 minutach ściąga się to jak gumę bardzo fajne uczucie na koniec wmasowuje się jeszcze odżywczy krem Naprawdę polecam
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.