W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-29, 18:49   #1
Early Bird
Raczkowanie
 
Avatar Early Bird
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 77

W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)


Witam wszystkie mineraloholiczki

Po pierwsze, nie jestem pewna czy dobrze zrobilam zakladajac nowy watek, wiec jezeli trzeba to prosze moderatora o przesuniecie.

Watek zalozylam dlatego, ze mam spory problem z doborem podkladu (takiego drogeryjnego) dlatego chcialabym sprobowac czegos bardziej naturalnego.
Sek w tym, ze moja cera jest dosc kaprysna. Jednego dnia wyglada znosnie i 'pozwala' sie ladnie pomalowac, a na drugi dzien kazdy podklad sie roluje. Problemem jest tez to, ze cera jest mieszana, ze srednia sklonnoscia do zapychania i tworzenia sie zaskornikow, a dodatkowo jakis czas temu cierpialam na dosc mocny tradzik.
Jedynym mineralem jakiego dotej pory wyprobowalam, to podklady z Earthnicity, ale srednio mi podpasowaly. Niby wszystko ok, ale odnosilam uczucie dyskomfortu kiedy go na sobie mialam, po kilku dniach zauwazylam tez male, suche krostki na policzkach. Dlatego prosze was o pomoc i rady; rozumiem, ze kazdy podklad bedzie zachowywal sie na roznych skorach inaczej, ale mam nadzieje, ze doradzicie cos z delikatnym skladem ktory jest przyjazny dla cery. Ja sie na skladach za bardzo nie znam, a slyszalam ze niektore skladniki podkladow mineralnych moga podrazniac.

Z gory dziekuje
Early Bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:16   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Nie jestem w stanie Ci pomóc, ale chciałabym dołączyć się do Twojego pytania.

Nigdy nie używałam minerałów i chciałabym zacząć je stosować na moją tłustą i trądzikową cerę. Jako, że to byłyby początki to chciałabym coś co mogłabym kupić w drogerii albo aptece.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:34   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez Early Bird Pokaż wiadomość
Sek w tym, ze moja cera jest dosc kaprysna. Jednego dnia wyglada znosnie i 'pozwala' sie ladnie pomalowac, a na drugi dzien kazdy podklad sie roluje. Problemem jest tez to, ze cera jest mieszana, ze srednia sklonnoscia do zapychania i tworzenia sie zaskornikow, a dodatkowo jakis czas temu cierpialam na dosc mocny tradzik.

Z gory dziekuje
Z moich doświadczeń wynika, że minerały są jeszcze bardziej kapryśne. Najlepiej wyglądają, kiedy cerę mam ładną, kiedy fabryka sebum nie pracuje pełną parą i nie mam wyprysków - tylko że wtedy to bym się mogła praktycznie nie malować. Za to kiedy cera mi szpetnieje i chciałabym ją trochę upiększyć, to minerały wyglądają na niej dobrze tylko na początku, z biegiem dnia warzą się, okropnie błyszczą i wchodzą w pory.

Ale to moje doświadczenia (testowałam do tej pory EDM, Lily Lolo, Anabelle, Amillie, Blusche, Bare Faced), przypuszczam że wiele osób ma lepsze. Po ponad 2 latach minerałów wolę ich ostatnio nie nakładać.


Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie Ci pomóc, ale chciałabym dołączyć się do Twojego pytania.

Nigdy nie używałam minerałów i chciałabym zacząć je stosować na moją tłustą i trądzikową cerę. Jako, że to byłyby początki to chciałabym coś co mogłabym kupić w drogerii albo aptece.
Nie kupisz prawdziwych minerałów w drogerii ani aptece. No chyba, że Bare Minerals w Sephorze za 129 zł. Albo jeśli jesteś z W-wy, możesz stacjonarnie kupić Lily Lolo. Reszta tylko w necie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:38   #4
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie kupisz prawdziwych minerałów w drogerii ani aptece. No chyba, że Bare Minerals w Sephorze za 129 zł. Albo jeśli jesteś z W-wy, możesz stacjonarnie kupić Lily Lolo. Reszta tylko w necie.
To jak dobrać kolor podkładu skoro kupuje go online? Mam problemy z doborem podkładu w drogerii macając podkład, a co dopiero online. Jakieś porady jak to zrobić? Albo skąd można dostać próbki takich podkładów?
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:57   #5
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Jedynym podkładem mineralnym, który pasował mojej cerze był Lumiere Veena Velvet, ale musieli splajtować. Wszelkie Meow i inne zachwalane robią mi z buzi przesusz, włażą w pory, ciastolą się i wyglądają koszmarnie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:28   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
To jak dobrać kolor podkładu skoro kupuje go online? Mam problemy z doborem podkładu w drogerii macając podkład, a co dopiero online. Jakieś porady jak to zrobić? Albo skąd można dostać próbki takich podkładów?
Wchodzisz na wątki marek dostępnych w Polsce: Amilie, Lily Lolo, Anabelle Minerals, EDM, BareFaced i pytasz o poradę, tylko musisz mniej więcej opisać cerę (dobrze jest wkleić zdjęcie chociaż połowy facjaty, żeby było widać, z czym się ma do czynienia). Piszesz, czego do tej pory używałaś z normalnych podkładów, może ktoś używał tego samego odcienia i Ci poradzi. Piszesz czego oczekujesz: krycia, matowienia, rozświetlenia itp.
Oglądasz swatche na blogach, trochę tego jest, porównujesz swoją karnację do karnacji ze zdjęć, jeśli nie masz zupełnie pojęcia, czy jesteś żółta, różowa, oliwkowa itd.
Tutaj mały wąteczek o naszych odpowiednikach kolorystycznych różnych marek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=740490

Jak już pooglądasz, ponotujesz nazwy, to zamawiasz w necie próbki. Na pewno odradzam kupno w ciemno dużego opakowania - masz jakieś 90% szans, że będzie zły. No i od razu kupujesz pędzel, bo stacjonarnie dostępność pędzli do minerałów jest taka sama jak i minerałów.

Trochę czasu to zajmuje, ale jak już wciągnie, to jest fajnie

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-06-16 o 20:31
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 15:37   #7
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

jako posiadaczka cery tłusto-mieszanej kupiłam mineralny podkład matujący PAESE i dzięki niemu pozbyłam sie z domu podkładu. Puder mineralny nałozony na filtr wytrzymuje kilka godzin bez poprawek a jak już musze poprawic to nadal wygląda swietnie. Dlatego proponuje odnalażć u siebie szafe tej firmy i zakupoś za 20zł bo jest promo i mieć. Ma niesamowita wydajność, mi zakrył piegi a których to żaden podkląd nie bardzo radził sobie. Ja jestem zachwycona podkładem i tym co robi na twarzy. Na dodatek nie ciemnieje.

Polecam

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2014-06-18 o 20:15
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 17:59   #8
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika, że minerały są jeszcze bardziej kapryśne. Najlepiej wyglądają, kiedy cerę mam ładną, kiedy fabryka sebum nie pracuje pełną parą i nie mam wyprysków - tylko że wtedy to bym się mogła praktycznie nie malować. Za to kiedy cera mi szpetnieje i chciałabym ją trochę upiększyć, to minerały wyglądają na niej dobrze tylko na początku, z biegiem dnia warzą się, okropnie błyszczą i wchodzą w pory.

Ale to moje doświadczenia (testowałam do tej pory EDM, Lily Lolo, Anabelle, Amillie, Blusche, Bare Faced), przypuszczam że wiele osób ma lepsze. Po ponad 2 latach minerałów wolę ich ostatnio nie nakładać.
A jakiego podkładu teraz używasz?
Mam takie same doświadczenie z podkładami mineralnymi Na początku było ok, teraz już na mojej twarzy po prostu się nie sprawdzają. Jestem alergiczką i wolałabym używać tylko kosmetyków naturalnych, ekologicznych, no ale... W tej chwili rozważam zakup jakiegokolwiek podkładu, z drogerii lub apteki. Mam taką urodę, że bez makijażu (bez podkładu) wyglądam bardzo niefajnie, a obecnie z podkładek mineralnym chyba jeszcze gorzej
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:58   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
A jakiego podkładu teraz używasz?
Mam takie same doświadczenie z podkładami mineralnymi Na początku było ok, teraz już na mojej twarzy po prostu się nie sprawdzają. Jestem alergiczką i wolałabym używać tylko kosmetyków naturalnych, ekologicznych, no ale... W tej chwili rozważam zakup jakiegokolwiek podkładu, z drogerii lub apteki. Mam taką urodę, że bez makijażu (bez podkładu) wyglądam bardzo niefajnie, a obecnie z podkładek mineralnym chyba jeszcze gorzej
Żadnego. Do silikonowych nigdy nie chcę wracać, aż mnie otrząsa, jak sobie pomyślę, że miałabym ten klajster kłaść na twarz

Ale to nie znaczy, że chodzę jak mnie natura stworzyła. Koncentruję się teraz na doprowadzeniu mojej twarzy do takiego stanu, żebym ładnie wyglądała bez podkładu i nieskromnie powiem, że idzie mi dobrze Ostatnio nakładam filtr/serum + róż + puder matujący + tusz. I chociaż skóra dalej produkuje sporo sebum, to efekt bliższy jest "glow" niż smalcowi, który niestety wydobywają u mnie podkłady.

A co to znaczy, że masz taką urodę? Chodzi o przebarwienia, trądzik czy może o rysy twarzy?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 19:55   #10
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Żadnego. Do silikonowych nigdy nie chcę wracać, aż mnie otrząsa, jak sobie pomyślę, że miałabym ten klajster kłaść na twarz

Ale to nie znaczy, że chodzę jak mnie natura stworzyła. Koncentruję się teraz na doprowadzeniu mojej twarzy do takiego stanu, żebym ładnie wyglądała bez podkładu i nieskromnie powiem, że idzie mi dobrze Ostatnio nakładam filtr/serum + róż + puder matujący + tusz. I chociaż skóra dalej produkuje sporo sebum, to efekt bliższy jest "glow" niż smalcowi, który niestety wydobywają u mnie podkłady.

A co to znaczy, że masz taką urodę? Chodzi o przebarwienia, trądzik czy może o rysy twarzy?
Rysy twarzy i kolor skóry. Taki... przezroczysty Do tego "mysi" kolor włosów, no i słabo podkreślone "przez naturę" oczy i usta.
Proszę, podaj konkretnie nazwy firm - jaki filtr, jakie sebum, puder matujący, róż. Pudrów też już miałam sporo (mówię o tych naturalnych) i ciągle brak efektu "wow".
Coraz bardziej się łamię i chyba wrócę do podkładu z drogerii. Jedyny warunek jest taki, żeby firma nie testowała niczego na zwierzętach.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 20:12   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Rysy twarzy i kolor skóry. Taki... przezroczysty Do tego "mysi" kolor włosów, no i słabo podkreślone "przez naturę" oczy i usta.
Proszę, podaj konkretnie nazwy firm - jaki filtr, jakie sebum, puder matujący, róż. Pudrów też już miałam sporo (mówię o tych naturalnych) i ciągle brak efektu "wow".
Coraz bardziej się łamię i chyba wrócę do podkładu z drogerii. Jedyny warunek jest taki, żeby firma nie testowała niczego na zwierzętach.
A co jak nałożysz np sam róż, żeby podkreślić policzki i tusz? Albo jeśli nie zależy Ci na kryciu, tylko na lekkim podrasowaniu cery, to może wystarczyłoby podkład nałożyć w bardzo małej ilości, w taki sposób jak nakłada się puder, czyli tylko omieść twarz jakimś rozczapierzonym, miękkim pędzlem? Ja tak czasem robię. Albo nawet dodaję trochę podkładu do pudru matującego, żeby zrobić sobie puder lekko koloryzujący.

Pudry też nie dają mi efektu wow, ale też go nie oczekuję i jestem na nie skazana, mam tłustą cerę. Najbardziej lubię Dry-Flo z Mazideł.
Róż - przy mojej chłodnej kolorystyce tylko brudne, chłodne i delikatne Annabelle mnie zadowalają.
Serum - testuję LaserXtreme Bielendy, używam też Siquens Prevention.
Filtr - Pharmaceris hydrolipidowy SPF50, bo nie bieli w ogóle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 09:58   #12
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co jak nałożysz np sam róż, żeby podkreślić policzki i tusz? Albo jeśli nie zależy Ci na kryciu, tylko na lekkim podrasowaniu cery, to może wystarczyłoby podkład nałożyć w bardzo małej ilości, w taki sposób jak nakłada się puder, czyli tylko omieść twarz jakimś rozczapierzonym, miękkim pędzlem? Ja tak czasem robię. Albo nawet dodaję trochę podkładu do pudru matującego, żeby zrobić sobie puder lekko koloryzujący.

Pudry też nie dają mi efektu wow, ale też go nie oczekuję i jestem na nie skazana, mam tłustą cerę. Najbardziej lubię Dry-Flo z Mazideł.
Róż - przy mojej chłodnej kolorystyce tylko brudne, chłodne i delikatne Annabelle mnie zadowalają.
Serum - testuję LaserXtreme Bielendy, używam też Siquens Prevention.
Filtr - Pharmaceris hydrolipidowy SPF50, bo nie bieli w ogóle.
Dziękuję
Właśnie tak robię i niestety, efekt jest taki sam jak wcześniej, kiedy podkładu używałam w większej ilości. A połączenie: tylko krem + puder mi nie odpowiada, bo chociaż nie mam żadnych przebarwień i pryszczy, to jednak kolor cery wygląda bardzo nieciekawie bez podkładu

A to serum to zamiast kremu Jeszcze nigdy nie używałam serum.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 18:12   #13
pinupgirlLOVE
Raczkowanie
 
Avatar pinupgirlLOVE
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 83
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Mnie najbardziej odpowiada podkład Bellapierre w wersji prasowanej mam kolor ivory, wcześniej używałam Lily Lolo odcień Blondie jednak nie byłam zachwycona bo przesuszał mi cerę przy codziennym stosowaniu i było widać taką pudrową "powłoczkę" na skórze. Myślałam, że tak musi być przy minerałach ale okazało się, że przy bellapierre tak się nie dzieje, pierwszy raz odkąd przerzuciłam się na makijaż mineralny nie myślę co chwila o powrocie do fluidów .
pinupgirlLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 21:10   #14
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Przez wiele lat uzywalam Lumiere FF ale firma zaprzestala dzialalnosci.W sumie w dobrym momencie bo podklad zaczal mnie nieco wysuszac i denerwowal mnie proszek obecny na meblach.Obecnie uzywam podkladu mineralnego w sztyfcie MyChelle i jestem bardzo zadowolona.Mam cere mieszana,bardzo zapychajaca sie i sklonna do wysuszania.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 22:56   #15
ewelinamendrygal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

czy puder mineralny może godnie zastąpić puder transparentny?
ewelinamendrygal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 06:49   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez ewelinamendrygal Pokaż wiadomość
czy puder mineralny może godnie zastąpić puder transparentny?
Przede wszystkim puder mineralny może być transparentny lub nie. Mineralny to określenie dotyczące składu, transparentny - koloru. Transparentne mogą być pudry mineralne i niemineralne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:34   #17
dominika_maj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Transparentne mogą być pudry mineralne i niemineralne. Tak mi kosmetyczka mówiła
dominika_maj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 21:42   #18
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

A mnie jakoś trudno uwierzyć, ze minerął mogą być dla kogoś w całości złe.
Używam ich od lat 5 i jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy zmieniać je na coś innego. A cerę też mam problematyczną - często wyskakują róznosci, pory są wiecznie zatkane. Tyle, ze ja obserwuję swoja cerę, wiem, kiedy paskudy się pojawią (owulacja oraz początek drugiej połowy cyklu a także tuż przed @), stosuję absolutne minimum pielęgnacyjne i kosmetyczne - żadnych baz pod podkład, utrwalaczy, uprzyjemniaczy i poprawiaczy nawet w wersji mineralnej. No i ważny jest krem - od lat pod podkład używam jednego i tego samego: Alterra dla cery wrażliwej. Nic mi sie nie wałkuje, kulkuje czy co tam jeszcze. Fakt, ze ja mam bardzo dużo podkładów i nauczyłam się już, kiedy który stosować. Najlepiej u mnie sprawdza się Lauress w wersji kryjacej - jest świetny i zimą, i w upały, kryje, a nie tworzy maski, nie wałkuje się np. pod okularami. Na ekstremalne upały sprawdza mi się Lily Lolo, czasem nakładam Anabelle jak potrzebuję wyjątkowego krycia, ale tam nie ma dla mnie odcienia. Unikam Amillie, EDM, Meow.
Nie wierzę, że tzw. drogeryjne podkłady leżą Wam zawsze super i nigdy nic się z cerą nie dzieje.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 06:38   #19
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Joasia Be, dlaczego unikasz Amillie i EDM? Nie sprawdzily sie z jakochs powodow u Ciebie czy masz jakies inne powody? Pytam, bo osobiscie uzywam AM, ale wlasnie zamowilam sobie probki innych podkladow do potestowania :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-19, 07:08   #20
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
A mnie jakoś trudno uwierzyć, ze minerął mogą być dla kogoś w całości złe.
Używam ich od lat 5 i jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy zmieniać je na coś innego. A cerę też mam problematyczną - często wyskakują róznosci, pory są wiecznie zatkane. Tyle, ze ja obserwuję swoja cerę, wiem, kiedy paskudy się pojawią (owulacja oraz początek drugiej połowy cyklu a także tuż przed @), stosuję absolutne minimum pielęgnacyjne i kosmetyczne - żadnych baz pod podkład, utrwalaczy, uprzyjemniaczy i poprawiaczy nawet w wersji mineralnej. No i ważny jest krem - od lat pod podkład używam jednego i tego samego: Alterra dla cery wrażliwej. Nic mi sie nie wałkuje, kulkuje czy co tam jeszcze. Fakt, ze ja mam bardzo dużo podkładów i nauczyłam się już, kiedy który stosować. Najlepiej u mnie sprawdza się Lauress w wersji kryjacej - jest świetny i zimą, i w upały, kryje, a nie tworzy maski, nie wałkuje się np. pod okularami. Na ekstremalne upały sprawdza mi się Lily Lolo, czasem nakładam Anabelle jak potrzebuję wyjątkowego krycia, ale tam nie ma dla mnie odcienia. Unikam Amillie, EDM, Meow.
Nie wierzę, że tzw. drogeryjne podkłady leżą Wam zawsze super i nigdy nic się z cerą nie dzieje.
drogeryjne minerały (PAESE, GOLDEN ROSE) u mnie sprawdzaja sie lepiej niz AM, i co Ty na to?
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 07:29   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
A mnie jakoś trudno uwierzyć, ze minerął mogą być dla kogoś w całości złe.

Nie wierzę, że tzw. drogeryjne podkłady leżą Wam zawsze super i nigdy nic się z cerą nie dzieje.
Mnie wychodzi na to, że żadne podkłady mi nie leżą. Ostatnio podejrzewam, że to właśnie minerały podbijały tłustość mojej skóry. Bo jak to jest możliwe, że mając na twarzy filtr (ze swej natury tłusty) i puder mam cerę ładną, lekko błyszcząca takim zdrowym, satynowym blaskiem, a pod samymi minerałami smalcowatą z podkreślonymi porami?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 09:00   #22
lukaszmakeup
Raczkowanie
 
Avatar lukaszmakeup
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 38
Dot.: W poszukiwaniu idealnego podkladu mineralnego :)

Ja mało kiedy używam na klientkach takich kosmetyków, ale mało znaną a dobrą firmą jest La Rosa Mineral, albo już wszystkim znane Everyday Mineral . Lili Lolo miałem i również moge polecić aczkolwiek trochę się pylą... jednak są to minerały czyli " proszek " więc pyli.ć się będą.
Natomiast jeśli ktoś NIE lubi postaci proszków to z sypkiej postaci można łatwo zrobić płynną - dodawając - hydrolatu,wody termalnej albo wody przegotowanej - jednak taką konsystencję trzeba robić jednorazowo - lepiej nei trzymac jej w pojemniku nawet w lodówce

Pozdrowionka.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
lukaszmakeup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-21 10:00:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.