Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-26, 08:49   #1
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201

Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!




Witam w XIV części najcudowniejszego wątku na wizażu!!!


Uwaga!!! Wątek mocno wciągający!!!
Z Nami nie tak łatwo! Wejdziesz, a już Cię tak szybko nie wypuścimy!!!

Co stosujemy dla przyspieszenia wzrostu włosów ?

Wewnętrzne :
herbata ze skrzypu polnego
herkata z pokrzywy
siemię lniane
drożdże

Zewnętrznie naturalne wcierki :
woda brzozowa,
kozieradka
wcierka kawowa
wcierka z lukrecji

Gotowe wcierki i oleje :
Capitavit
Seboradin Niger Lotion
Seboradin odżywka w ampułkach
Jantar
Saponics
Placenta
Loton Provit, Elixir ziołowy
Aktywne serum ziołowe na porost Apteczka Babci Agafii
Kulpol L -102
Joanna Rzepa
Farmona, Radical

Olejki :
Sesa
Olejek Khadi
Nami olej z korzenia łopianu z ziołami
olej łopianowy
olej rycynowy
olej musztardowy
olejek Bringraj
Amla (olejek z wyciągiem z owoców Amli)

Olejki eteryczne :
olejek lawendowy
olejek rozmarynowy
olejek z mięty pieprzowej

Szampony :
BiovaxMed - szampon do włosów wypadających
Pharmaceris - szampon do włosów osłabionych
Plantur - szampon z kofeiną
Radical - szampon ze skrzypem
Cece Med - szampon do włosów wypadających z mleczkiem kokosowym i biotyną




Naszą największą wątkową ulubienicą jest jednak
KOZIERADKA
!
Masz problem z wypadaniem włosów? KOZIERADKA!
Chcesz przyspieszyć ich porost? KOZIERADKA!
Marzysz o gromadce baby hair na swojej głowie? KOZIERADKA!
KOZIERADKA to ziółko, z którego przygotowujemy pachnącą rosołkiem wcierkę i wcieramy ją na kilka godzin przed myciem włosów, lub też na świeżo umytą czuprynę Niech nie zniechęci Was zapach! Warto się z Nim pomęczyć, a najlepiej zaprzyjaźnić, ponieważ efekty są tego warte!
Sposób przygotowania: 1-2 łyżeczki kozieradki zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem przez przynajmniej 15 minut. Następnie oddziel wywar od ziółka, przelej do butelki z aplikatorem/atomizerem. Najlepiej stosować zmielone ziółka! Wcieramy w standardowym systemie 3:1! (czyt. trzy tygodnie wcierania, tydzień przerwy itd).





Poza tym każda szanująca się porostomaniaczka wie, że...


Dobrze zbilansowana dieta jest najlepszym narzędziem dla osiągnięcia celu. Włosy do prawidłowego wzrostu potrzebują między innymi białka, aminokwasów siarkowych, witamin z grupy B, A, C, E, pierwiastków takich jak selen, cynk, żelazo i miedź, poza tym pomocny jest kwas foliowy, kwas pantotenowy, kwasy omega -3. Ważne jest też odpowiednie nawodnienie organizmu oraz wykonywanie masażu skalpu, który poprawi cyrkulację krwi i pobudzi cebulki włosowe do szybszego wzrostu.
Dla zainteresowanych lista przykładowych produktów bogatych w potrzebne składniki: jaja, ryby, mięsa, drób, rośliny strączkowe, soja, zarodki pszenne, kiełki pszenicy, kalafior, cebula, czosnek, sałata, brokuły, pomidory, pietruszka, marchew, koper, brzoskwinie, szpinak, papryka, płatki owsiane, otręby pszenne, słonecznik, nasiona sezamu...

Poprzednie części:

Część I
Część II
Część III
Część IV
Część V
Część VI
Część VII
Część VIII
Część IX
Część X
Część XI
Część XII
Część XIII


Wcieramy, zapuszczamy i plotkujemy!!! Niekoniecznie w dokładnie tej kolejności



Mania macerowania


Czym jest macerat?

Macerat jest wyciągiem roślinnym, który powstaje w skrócie poprzez zalanie olejem surowców roślinnych bogatych w olejki eteryczne.

Do jakich celów stosuje się macerat?

Macerat może być stosowany do olejowania włosów i skóry głowy w celu np. przyśpieszenia porostu włosów, likwidowania łupieżu, regeneracji włosów i wzmocnienia cebulek włosa, zahamowania wypadania itd.

Co potrzebne jest do zrobienia maceratu?

Olej, wybrany surowiec roślinny, buteleczka z ciemnego szkła, słoik, sitko i pielucha/gaza/waciki, witamina E (np. w kapsułkach) do zakonserwowania. Ponadto: dwie ręce, szczypta chęci, szafka lub parapet i lodówka

Jaki olej wybrać?

Najpopularniejsza jest oliwa z oliwek – nie powinna podrażniać skóry, ma świetne właściwości regenerujące, wygładzające, nawilżające, dostarcza skórze i cebulkom włosów minerałów, witamin i kwasów tłuszczowych.
Równie dobry, a tani i łatwy do nabycia, jest olej słonecznikowy.
Można również mieszać różne oleje w zależności od tego, do czego dany macerat będzie wykorzystywany. Do włosów można wykonać macerat na bazie mieszanki olejów: sezamowego, kokosowego i rycynowego w proporcji 3:1:1 (np. 30ml +10ml +10ml).
Najbezpieczniej jest jednak wybrać olej, który z powodzeniem do tej pory stosowałyśmy do olejowania włosów.

Co można dodać do maceratu?

np. rozmaryn (przyśpiesza porost, wspomaga gojenie, ma działanie antyseptyczne, przeciwłupieżowe, pomaga zwalczyć cellulit), liście szałwii (wzmacniają włosy ale również przyciemniają), korzeń łopianu (wzmacnia cebulki, leczy wypadanie włosów i swędzenie skóry, działa przeciwłupieżowo), skrzyp (wspomaga wzrost włosa, opóźnia siwienie, wzmacnia), nasiona kozieradki (hamują wypadanie włosów), czosnek (przyśpiesza porost, działa antyseptycznie, przeciwłupieżowo), liście bylicy bożego drzewka (wspomagają wzrost włosa), pokrzywa (wzmacnia włosy), imbir i papryczkę chili (pobudzają krążenie krwi przez co zwiększają dostawy aktywnych składników do cebulek włosa), zioła indyjskie (henna, amla itd.)
Zioła i dodatki można mieszać, np. rozmaryn z czosnkiem, pokrzywę ze skrzypem itd.

UWAGA: papryczkę chili, imbir, pieprz cayenne, cynamon itd traktujemy w maceratach jedynie jako dodatek (szczypta, pół łyżeczki na większą ilość oleju), tzn. nie zalewamy olejem połowy słoika papryczki czy pieprzu, ponieważ użycie tak powstałego preparatu mógłby okazać się tragiczne w skutkach.

Jak przygotować macerat?

Wybrane surowce należy rozdrobnić (w miarę możliwości należy wybrać świeże – pokrzywę, skrzyp czy rumianek można zebrać samodzielnie, rozmaryn czy tymianek można kupić w supermarketach, tak samo jest z korzeniem imbiru czy papryczką chili) - np. w blenderze lub siekając jak pietruszkę do rosołu , imbir można zetrzeć na tarle, czosnek wystarczy przekroić wzdłuż.
Rozdrobnione surowce zalewamy zimnym lub podgrzanym (ale nie gorącym!) olejem tak, aby olej przykrył surowiec (lub odmierzamy objętościowo tę samą ilość oleju, co surowca roślinnego). Olej można podgrzać w kąpieli wodnej (wstawiamy słoik z olejem do gorącej wody), tak samo można podgrzać mieszankę oleju z maceratem. Nie poleca się ogrzewania oleju na ogniu/kuchence, ponieważ łatwo go spalić.
Macerat zalany zimnym olejem stawiamy na parapecie na 2-3 tygodnie. Macerat zalany ciepłym olejem przechowujemy z dala od światła. Obie mikstury należy potrząsać codziennie, dla lepszego dostępu oleju do surowców.
Po upływie 2-3 tygodni macerat należy przecedzić (czym drobniejszy surowiec, tym bardziej warto na sitko położyć dodatkowo pieluszkę, waciki czy gazę) oraz zakonserwować witaminą E (wyciskamy witaminę E z kapsułek dostępnych w aptece, nie mniej niż 1% objętości maceratu) i przechowujemy w lodówce. UWAGA! Nie należy dodawać do maceratów kapsułek z wit. A + E, ponieważ wit. A przyśpieszy utlenianie i tym samym macerat się szybciej zepsuje.
Zamiast wit. E można dodać olejek eteryczny, który również spełnia funkcję konserwantu. Polecane są olejki np. lawendowy czy z drzewa herbacianego.
Gotowy macerat powinno się zużyć w ciągu 3 miesięcy.
Do konserwowania można również użyć specjalnych preparatów dostępnych w sklepach typu Biochemia Urody, Zrób Sobie Krem itd.

I co dalej?

Olejek nanosimy najlepiej u nasady włosów przy pomocy pędzelka do farbowania włosów. Jeśli mamy już pewność, że nie wywoła u nas podrażnienia (robimy próbę uczuleniową za uchem, szczególnie ostrożnie postępujemy z papryczką, imbirem itd), można z takim olejkiem się przespać, najlepiej minimum 2 razy w tygodniu.

Edytowane przez 60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Czas edycji: 2015-12-27 o 15:35
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 09:19   #2
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Pierwsza !
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 09:27   #3
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Melduję się
I przy okazji chciałabym pogratulować naszej kochanej Cherry ponownego bycia Top Spamerką w poprzedniej części Ja, o dziwo, zakwalifikowałam się do Top 5
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 09:57   #4
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

To ja będę pierwsza ze zdjęciami włosów! Ufarbowałam je Skandynawski blond 100 Palette, poziom 3, rozjaśnia 4-6 tonów i wiecie co? W końcu ruszyło kolor!

Dla przypomnienia dodam fotkę z kolorem wyjściowym przed dekoloryzacją, po której i tak mi włosy pociemniały i zdjęcia z dzisiaj

Zdjęcie w ciemnych włosach było robione 31.10.2015, a rozjaśnione włosy dzisiaj tj. 26.12.2015. Wydaje mi się, że nawet trochę urosły. Tyle, że dzisiaj są pofalowane od koczka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20151031_001.jpg (55,4 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skandynawski blon 25.12.2015.jpg (67,6 KB, 182 załadowań)
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 10:09   #5
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Witam się i ja

Sandrek Long 4 Lashes i wszystkie, które mają bimatoprost działają cuda. L'Biotica też jest świetnie a połowę tańsze, jakieś 35 zł ale ostatnio obleciałam z 6 sklepów i aptek i nie było.
Teraz muszę się też zabrać za brwi...

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
To ja będę pierwsza ze zdjęciami włosów! Ufarbowałam je Skandynawski blond 100 Palette, poziom 3, rozjaśnia 4-6 tonów i wiecie co? W końcu ruszyło kolor!

Dla przypomnienia dodam fotkę z kolorem wyjściowym przed dekoloryzacją, po której i tak mi włosy pociemniały i zdjęcia z dzisiaj

Zdjęcie w ciemnych włosach było robione 31.10.2015, a rozjaśnione włosy dzisiaj tj. 26.12.2015. Wydaje mi się, że nawet trochę urosły. Tyle, że dzisiaj są pofalowane od koczka
Teraz to złapało konkretnie Odrosty widzę jeszcze mocniej ale to norma. Jaki Masz dalszy plan? Mimo fal też mi się wydaje, że skoczyły
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 11:22   #6
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Cześć, dziewczyny.

Animale - ja z olejem rycynowym próbowałam i nie widziałam niestety efektów.

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Witam się i ja

Sandrek Long 4 Lashes i wszystkie, które mają bimatoprost działają cuda. L'Biotica też jest świetnie a połowę tańsze, jakieś 35 zł ale ostatnio obleciałam z 6 sklepów i aptek i nie było.
Teraz muszę się też zabrać za brwi...

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------


Teraz to złapało konkretnie Odrosty widzę jeszcze mocniej ale to norma. Jaki Masz dalszy plan? Mimo fal też mi się wydaje, że skoczyły
Widziałam właśnie l'bioticę w Hebe przy kasie. Wczoraj przejrzałam ich składy. Właściwie long4lashes można kupić na allegro za nieco ponad 50 zł (z przesyłką). A cieszy się chyba większym powodzeniem. Pewnie dużo osób nie czyta składów i myśli, że w porównaniu z l4l l'biotica jest słaba.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 12:57   #7
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Witam sie po swiatecznym 36h duzurze. O dziwo zyje
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-26, 14:34   #8
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

jestem i ja! na pewno nie pierwsza, bo spałam dziś do 14
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 15:47   #9
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Witam się i ja

Sandrek Long 4 Lashes i wszystkie, które mają bimatoprost działają cuda. L'Biotica też jest świetnie a połowę tańsze, jakieś 35 zł ale ostatnio obleciałam z 6 sklepów i aptek i nie było.
Teraz muszę się też zabrać za brwi...

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------


Teraz to złapało konkretnie Odrosty widzę jeszcze mocniej ale to norma. Jaki Masz dalszy plan? Mimo fal też mi się wydaje, że skoczyły
Plan? Póki co odrosty złapane za mocno pofarbuję szamponetką. Postaram się sam skalp ufarbować, żeby ich nie męczyć. Dam im odpocząć 2-3 tygodnie i rozjaśnię jeszcze raz tą samą farbą. Znowu dam im odpocząć 2-3 tygodnie i dopiero zrobię kolor który chcę mieć czyli Londa Beżowy blond. Bo teraz na pewno by mi nie złapała, nadal brąz jest zbyt ciemny.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 16:32   #10
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

ja dostalam od mikolaja maske z Planety Organicy jakas zlota czy cos w tym stylu jestem ciekawa.

poki co zajechalam na mazury i dopiero mam chwile odsapnac
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 21:03   #11
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Hej Wam
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-26, 22:04   #12
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Witam się
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 08:33   #13
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Witam się i ja

Jak Wam Dziewczęta minęły Święta?
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 08:53   #14
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Szybko i intensywnie w tym roku. Musze odpocząć
A Tobie? :-D
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 09:06   #15
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Witam się i ja

Jak Wam Dziewczęta minęły Święta?
Szybko jak zwykle :-( ale za 2 dni juz Norwegia
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 09:08   #16
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

W miare spokojnie. Nie bylo obzarstwa, ale zobaczylam swoje zdjecia i szykuje sie odchudzanie tak czy siak.
A dzis w nocy spadl snieg. Psina bez entuzjazmu. Zrobila co trzeba i ciagla do domu.
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 09:12   #17
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

A ja jadlam jakbym nigdy jedzenia nie widziala :-D w rezultacie na zdj wyszlam jak ciezarna ktore dodalam na fb i killa osob sie mnie zapytalo czy spodziewamy sie dziecka
W tym byla tez moja rodzina, ktora dzwonila do mamy czy bedzie babcia :-o
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 11:26   #18
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Agnieszka dobre hehe P.S. Nie mam Twojego fb

U mnie było obżarstwo i w sumie całe Święta byliśmy z tżtem gdzieś u rodziny, jak nie u mojej to u tżta
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 12:25   #19
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
A ja jadlam jakbym nigdy jedzenia nie widziala :-D w rezultacie na zdj wyszlam jak ciezarna ktore dodalam na fb i killa osob sie mnie zapytalo czy spodziewamy sie dziecka
W tym byla tez moja rodzina, ktora dzwonila do mamy czy bedzie babcia :-o
Ja tez nie mam Twojego fb ala:
Ale w czerwcu mi znajoma wysłała takie zapytanie to się nie przejelam ale jak kolega napisał do TŻ czy spodziewamy się dziecka to było już za wiele i zrzuciłam 13 kg a w zasadzie 14 (ale aktualnie po świętach mam +4). I wzięłam się za siebie i nikt mi już nie powie tak ! wtedy się zalamalam

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Już nie mam po świętach +4
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-27, 12:56   #20
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Zbłądziłam dzisiaj w Naturze... Poszłam po szampon (padło na Joannę z brzozą i łopianem), a kupiłam jeszcze oryginalne kabelki i odżywkę Garnier Fructis Goodbye Damage ale jak przecena to grzech nie skorzystać ;d
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 12:59   #21
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Ja z tych Garnierów najbardziej lubię te czerwoną.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 13:53   #22
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Ja właśnie garnierów nie testowałam już ileś lat, mówisz o tej coś tam ochrona koloru czy coś takiego?
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 14:13   #23
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Ja właśnie garnierów nie testowałam już ileś lat, mówisz o tej coś tam ochrona koloru czy coś takiego?
Tak.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 15:36   #24
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Mi minęły za szybko Dzisiaj już byłam w pracy więc super
Zafarbowałam włosy szamponetką na święta i wszystkim się podobało (albo tylko tak udawali )
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 15:56   #25
Papaulinka17
Raczkowanie
 
Avatar Papaulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 203
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Hej dziewczyny, wracając do tych odżywek do rzęs to dostałam L4L więc od 24 testuję. Zobaczymy jakie efekty będą u mnie
Papaulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 16:41   #26
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Ja w sumie mialam jeden dzien swiat. Wczoraj. Za to bardzo intensywny. Zaraz wracam do pracy na 24h. A we qtorwk bede podcinac koncowki i zrobie 3mczne podsumowanie
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 18:29   #27
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Widziałam właśnie l'bioticę w Hebe przy kasie. Wczoraj przejrzałam ich składy. Właściwie long4lashes można kupić na allegro za nieco ponad 50 zł (z przesyłką). A cieszy się chyba większym powodzeniem. Pewnie dużo osób nie czyta składów i myśli, że w porównaniu z l4l l'biotica jest słaba.
Właśnie skończyłam L'Biotici i efekty były identyczne. Wczoraj otworzyłam L4L ale kupiłam, bo akurat było w sklepie w którym robiłam zamówienie. Ciężka sprawa z tymi składami, bo i tak nie wiadomo jaki % danego składnika zastosowano

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
Plan? Póki co odrosty złapane za mocno pofarbuję szamponetką. Postaram się sam skalp ufarbować, żeby ich nie męczyć. Dam im odpocząć 2-3 tygodnie i rozjaśnię jeszcze raz tą samą farbą. Znowu dam im odpocząć 2-3 tygodnie i dopiero zrobię kolor który chcę mieć czyli Londa Beżowy blond. Bo teraz na pewno by mi nie złapała, nadal brąz jest zbyt ciemny.
Ciekawa jestem efektu końcowego i trzymam kciuki żebyś była zadowolona
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 18:39   #28
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Massie, Smerfetka niemożliweeeeeeee

A co do wagi to nie wchodziłam jeszcze Ale chyba dzisiaj na nią stanę
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 19:11   #29
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Dzięki Scrabble

Ale powiem wam, że nieźle sobie włosy zniszczyłam tą Palette 100. Po ufarbowaniu dałam odżywkę i wszystko ładnie pięknie. Dopiero przy drugim myciu wyszło jak są w paskudnym stanie ;/ Nie wiem czy mi 2-3 tygodnie wystarczy na podkurowanie ich przed następnym rozjaśnianiem ;/

Swoją drogą polećcie mi coś do mocno rozjaśnianych włosów: szampon, odżywka, maska? Cenowo tak do 20 zł za sztukę
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 19:19   #30
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Po obżarstwie porównanie roczne. Za jakość fotek jak zwykle odsyłam do TŻta- jest niereformowalny, nic nie poradzę
Fotka na dole a statystycznie uchowało się dokładnie 10 cm przyrostu, bo z 35- 45 cm teraz. Podcięłam max 3 cm a więc rosną jak zawsze około centymetra miesięcznie. Nic nie jest w stanie ich ruszyć ale w tym roku za bardzo się tym nie zajmowałam.
Encanto robiłam 3 razy gdyby to kogoś interesowało Stan końcówek przez cały rok zaskakująco dobry, już nie wiem co to rozdwojone włosy, gorzej bywa z przesuszonymi końcówkami. To chyba tyle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Porównanie roczne 2015.png (638,6 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3196.jpg (46,7 KB, 61 załadowań)
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 09:48:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.