Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 10:37   #31
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Brud widać na wszystkim to jasne , ale nie o to chodziło w pytaniu ?

Kwestia utrzymania kuchni w czystości tez oczywiście nie jest bez znaczenia, ale to nie priorytet.

A wizualnie ?

Jakieś spostrzeżenia ? Co się szybciej nudzi, jak się użytkuje pod kątem trwałości np. mdf lakierowany a fornir ?
brud najbardziej widac na ciemnym (kurz jest jasny.. wiem z doswiadczenia niestety)

wizualnie:
zalezy od tego jakie masz wnetrze, co chcesz w nim uzyskać, jaki nadac mu charakter i co ci sie podoba...
ja mam średnio jasne fronty ("dębowe") i do tego ciemny blat (ale nie czarny tylko w kolorze ciemnego drewna)... moja kuchnia jest pomieszczeniem przechodnim więc zależało mi na tym żeby kolory byly w miare naturalne-drewniane, a nie kolorowe (np. fiolety, czerwienie itd..)
za ciemnefronty moga przytłaczać pomieszczenie, ale moga byc tez bardzo eleganckie...
najprosciej bedzie jak wkleisz zdjecia obecnej kuchni (o ile to mozliwe), opiszesz jaki efekt chcesz uzyskać.. na pewno ktos ci cos konkretnie doradzi...
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:07   #32
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
(...)
A wizualnie ?

Jakieś spostrzeżenia ? Co się szybciej nudzi, jak się użytkuje pod kątem trwałości np. mdf lakierowany a fornir ?
Dorinko, ja jeszcze nie mam tej swojej kuchni (na razie okna, potem drzwi, potem piecyk gazowy - pewnie dopiero latem się "odkujemy" finansowo i zaczniemy z tą kuchnią), ale mogę Ci napisać co do tej pory zaobserwowałam w salonach. Początkowo miałam szał na punkcie lakierowanych, połyskujących, w różnych kolorach frontów - groszkowy, pomarańczowy lub biel zestawiona z czerwienią. Ale im więcej oglądam, tym bardziej mi się podobają ciepłe brązy - złoty dąb, orzech - coś koło tego. Zdecydowałabym się na Twoim miejscu na coś pośrodku - nie za jasne, ale też nie super ciemne. A przecież najważniejsze jest to, co Tobie się podoba. Ważne jaki blat sobie do tego dobierzesz - to on dopełni całości.

Do obejrzenia:
http://unimeb-fronty.pl/index.php?in...onty_fornirowe

Myślę, że coś eleganckiego, zgodnego z Twoim gustem i charakterem Ci się nie znudzi.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2010-01-27 o 16:09
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 10:11   #33
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
brud najbardziej widac na ciemnym (kurz jest jasny.. wiem z doswiadczenia niestety)

wizualnie:
zalezy od tego jakie masz wnetrze, co chcesz w nim uzyskać, jaki nadac mu charakter i co ci sie podoba...
ja mam średnio jasne fronty ("dębowe") i do tego ciemny blat (ale nie czarny tylko w kolorze ciemnego drewna)... moja kuchnia jest pomieszczeniem przechodnim więc zależało mi na tym żeby kolory byly w miare naturalne-drewniane, a nie kolorowe (np. fiolety, czerwienie itd..)
za ciemnefronty moga przytłaczać pomieszczenie, ale moga byc tez bardzo eleganckie...
najprosciej bedzie jak wkleisz zdjecia obecnej kuchni (o ile to mozliwe), opiszesz jaki efekt chcesz uzyskać.. na pewno ktos ci cos konkretnie doradzi...
Dzięki, nie mam co wkleić póki co bo to plac budowy jest, nie mam żadnej kuchni robię od podstaw wszystko
U mnie kuchnia będzie połączona z salonem takie dwa w jednym więc podobnie jak u Ciebie zależy mi aby była zintegrowana z całością, więc jakieś takie agresywne kolory typu czerwień czy pomarańcz odpadają.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dorinko, ja jeszcze nie mam tej swojej kuchni (na razie okna, potem drzwi, potem piecyk gazowy - pewnie dopiero latem się "odkujemy" finansowo i zaczniemy z tą kuchnią), ale mogę Ci napisać co do tej pory zaobserwowałam w salonach. Początkowo miałam szał na punkcie lakierowanych, połyskujących, w różnych kolorach frontów - groszkowy, pomarańczowy lub biel zestawiona z czerwienią. Ale im więcej oglądam, tym bardziej mi się podobają ciepłe brązy - złoty dąb, orzech - coś koło tego. Zdecydowałabym się na Twoim miejscu na coś pośrodku - nie za jasne, ale też nie super ciemne. A przecież najważniejsze jest to, co Tobie się podoba. Ważne jaki blat sobie do tego dobierzesz - to on dopełni całości.

Do obejrzenia:
http://unimeb-fronty.pl/index.php?in...onty_fornirowe

Myślę, że coś eleganckiego, zgodnego z Twoim gustem i charakterem Ci się nie znudzi.
Mam właśnie dokonać wyboru pomiędzy frontami z drewna jakiegoś bądź ecru lakierowane- gdyż tak sobie wykombinowałam, ze to pozwoli aby jakoś zespolić to wszsytko kolorystycznie z salonem. Blat postanowiłam zrobić na zasadzie kontrastu przy ecru fontach blaty byłyby w kolorze drewna, a odwrotnie blaty ecru.
No nie mam póki co jak pokazać wnętrza, oglądam w salonach i na zdjęciach i podoba mi się i jedno i drugie rozwiązanie- może przystąpię do wyceniania i wtedy zadecyduje czynnik finansowy.
_________________________ ______________________
Kiedyś był tu poruszany temat kuchni z Ikeai, miałam taką kuchnię, przy dobrze zrobionym projekcie wszystko wygląda super, materiały tez ok. ale NIGDY nie zdecydowałabym się aby montować ją samodzielnie, ja miałam ekipę z Ikei (odpłatną ) i 4 chłopa pracowało 10 godzin aby powstała kuchnia, włącznie z wycinaniem blatu, także to nie takie proste jak się wydaje.
TEraz tez robię kuchnię w studiu kuchennym, włącznie z montażem- nawet nie wiecie ile rzeczy można skopać podczas montażu

Doris z fornirowanych najbardziej mi się z Twojego linku podobają te ciemne- typu heban albo wenge, albo ecru połysk .

Edytowane przez dorinka30
Czas edycji: 2010-01-28 o 10:47
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 11:37   #34
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Myśmy właśnie zamówili kuchnię. I zastanawiam się jak wyjdzie, jestem pełna obaw. Wybraliśmy ciemne fronty i jasne blaty. Kuchnia klasyczna.
Myślę, ze pod koniec lutego powinna być gotowa.
Aha co do wymiarów to ogólnie kuchnia ma 16 m2, szafki układają się w literę L (u dołu) a górne są tylko na jednej ścianie. W zabudowie będzie zmywarka, piec, płyta grzewcza, zlewozmywak, okap. W sumie z montażem, dowozem, ze zlewozmywakiem, oświetleniem i mosiężnymi uchwytami wyszło 5700 zł więc myślę, że nie tak dużo
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2010-01-28 o 11:55
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:13   #35
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Myśmy właśnie zamówili kuchnię. I zastanawiam się jak wyjdzie, jestem pełna obaw. Wybraliśmy ciemne fronty i jasne blaty. Kuchnia klasyczna.
Myślę, ze pod koniec lutego powinna być gotowa.
Aha co do wymiarów to ogólnie kuchnia ma 16 m2, szafki układają się w literę L (u dołu) a górne są tylko na jednej ścianie. W zabudowie będzie zmywarka, piec, płyta grzewcza, zlewozmywak, okap. W sumie z montażem, dowozem, ze zlewozmywakiem, oświetleniem i mosiężnymi uchwytami wyszło 5700 zł więc myślę, że nie tak dużo
Powiedziałabym, że całkiem tanio nawet A z jakiego materiału są fronty- fornir, mdf , czy coś jeszcze innego ?
I czy wiesz jakie okucia będą w kuchni ? Mam na myśli zawiasy, prowadnice, mechanizmy szufladowe ? to jest bardzo istotne i wpływa znacznie na cenę kuchni właśnie- polecam mechanizmy firmy Blum (ale są niestety najdroższe)
Tez jak Ty zastanawiałam się czy nie zrobić szafek górnych na jednej ścianie ? Ale obawiam się, czy się pomieszczę ? Ja jestem straszny kolekcjoner szkła i przyborów kuchennych , jeszcze nie podjęłam decyzji ostatecznej ale pewnie wybiorę większa zabudowę
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:32   #36
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Powiedziałabym, że całkiem tanio nawet A z jakiego materiału są fronty- fornir, mdf , czy coś jeszcze innego ?
I czy wiesz jakie okucia będą w kuchni ? Mam na myśli zawiasy, prowadnice, mechanizmy szufladowe ? to jest bardzo istotne i wpływa znacznie na cenę kuchni właśnie- polecam mechanizmy firmy Blum (ale są niestety najdroższe)
Tez jak Ty zastanawiałam się czy nie zrobić szafek górnych na jednej ścianie ? Ale obawiam się, czy się pomieszczę ? Ja jestem straszny kolekcjoner szkła i przyborów kuchennych , jeszcze nie podjęłam decyzji ostatecznej ale pewnie wybiorę większa zabudowę
Myśmy kuchnie oglądali na giełdzie w Bielsku. Wykonana była bardzo starannie. Nie pytałam jakie są zawiasy, okucia itd. bo i tak się na tym nie znam (TŻ też). Myślę, że nie będzie źle. Fronty są z mdf. Znajomy TŻ'a ma też od tej firmy kuchnię i jest bardzo zadowolony, on nam ich polecił.
Sama uwielbiam szkło (szczególnie to stare) i myślę ze górne szafki (np. z witrynką) będą idealne
Jak będę mieć tę kuchnię to zrobię zdjęcia.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 12:55   #37
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Od zeszłego tygodnia ma już kuchnię Trochę trwało zanim ogarnęłam balagan ale teraz mogę przynajmniej zamieścić zdjęcia.
Jest dokładnie taka jaką chciałam. Uwielbiam kuchnie w stylu rustykalnym wiec oje oczekiwania sa spełnione w 100% Sam montaż trwał zaledwie 4,5 h z wycięciem otworów na płytę i zlewozmywak. I wystarczyło tylko 2 panów, którym robota paliła sie w rękach. Pamiar był zrobiony na tyle dokładnie, że nie trzeba było żadnych kombinacji.
Stół i krzesła sa dokupione osobno z mebli używanych.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 14:13   #38
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Od zeszłego tygodnia ma już kuchnię Trochę trwało zanim ogarnęłam balagan ale teraz mogę przynajmniej zamieścić zdjęcia.
Jest dokładnie taka jaką chciałam. Uwielbiam kuchnie w stylu rustykalnym wiec oje oczekiwania sa spełnione w 100% Sam montaż trwał zaledwie 4,5 h z wycięciem otworów na płytę i zlewozmywak. I wystarczyło tylko 2 panów, którym robota paliła sie w rękach. Pamiar był zrobiony na tyle dokładnie, że nie trzeba było żadnych kombinacji.
Stół i krzesła sa dokupione osobno z mebli używanych.
wow śliczna kuchnia
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:24   #39
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

susana, piękna kuchnia wszystko ślicznie dobrane, podłoga, też mi się bardzo podoba
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 06:18   #40
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cieszę się, że się podoba Tylko jeszcze piekarnika brakuje
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:34   #41
Karo1983
Raczkowanie
 
Avatar Karo1983
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 100
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dziewczynki my z mężem jesteśmy przy końcu zberania kasiorki na kompletny remont starej kuchni (zmiana hydrauliki, wylewki na podłogę, płyty na sufir itp.) Każdy grosik mega się liczy. Na szczęście mąż i też to złote rączki więc wszystko oprócz glazurnika będziemy robić sami. Mamy zamiar zacząć w pierwszym tygodniu czerwca. Kuchnia ma 16 m2. Na mebelki mam juz swoją koncepcję ale generalnie mebelki w kształcie literki L. Nie mam jeszcze firmy która zrobi nam mebelki na zamowienie i totalnie się załamuję. IKEA ma świetne meble ale jak dla nas jest niestety za droga, BRW odpada ze względu na jakość materiałów. Czy znacie jakis fachowców w Warszawie i okolicach i kiedy zgłosić się do nich po projekt, jak czasowo wygląda z wykonaniem mebli??
__________________
Karolcia
Karo1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 19:41   #42
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Cieszę się, że się podoba Tylko jeszcze piekarnika brakuje
Świetna kuchnia - elegancka i widać, że przemyślana. Dla mnie nieco za spokojna (ale pewnie inaczej się będzie prezentować za miesiąc, czy dwa jak już będzie używana i będzie się w niej działo), ale jakbym przyszła "na gotowe" (tzn. kupowała mieszkanie z taką kuchnią), to byłabym na pewno zadowolona.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:08   #43
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Świetna kuchnia - elegancka i widać, że przemyślana. Dla mnie nieco za spokojna (ale pewnie inaczej się będzie prezentować za miesiąc, czy dwa jak już będzie używana i będzie się w niej działo), ale jakbym przyszła "na gotowe" (tzn. kupowała mieszkanie z taką kuchnią), to byłabym na pewno zadowolona.
Doris marzyłam o takiej typowej kuchni... i naprawdę nie lubię "wystawek" na meblach. Wiem, ze jest spokojna i ma stonowane kolory ale my całe mieszkanie urządzamy w takim stylu Teraz już jest inaczej bo zmieniłam upięcie firany i dodałam więcej kwiatów, zegar, obrazek. Generalnie jak pisałam - wolę mniej niż więcej, myślę że łatwiej zachować porządek Zdaję sobie też sprawę, że gdy w naszym przyszłym małżeństwie pojawią się dzieci - napewno będzie wiecej "ozdobników" na półkach i generalnie mniejszy porządek
Chciałabym zmienić lampę na taką w żywszych kolorach (znalazłam, widziałam, bardzo mi się podba) ale póki co zostajemy przy tej. Przed slubem jest masa innych wydatków :/
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 13:30   #44
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Fajna , ciepła kuchnia. A nie bedzie Ci przeszkadzac, jak bedziesz gotowac taka bliskość drzwi? A gdzie macie lodówkę? Bo nie mogę sie dopatrzec?

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Doris1981 ja robiłam juz dwie kuchnię. Jedną sami, tzn. przy pomocy majstra złotej rączki ale sami wybieralismy szafki. no i niestety mialam szafki w L i juz połozone kafelki i co sie okazało? ja mierzyłam wielkością szafek a to trzeba bylo dodac wymiar blatu no i mam fafelki nad kuchenką przesuniete niestety. Druga kuchnie zleciłam pod wymiar i jestem bardzo zadowolona. Kuchnia jest mała ma jedna wiszacą szafkę, narożną płytę grzejną, piekarnik na wyskosci 20cm poniżej blatu(polecam bardzo wygodny w eksploatacji, do tego ma prowadnice) mam szafki beżowe, bardzo jasne, bo doszłam do wniosku, ze na drewniane mnie nie stac, bo mam psy, koty wiec mogłyby ulec zniszczeniu a nie lubię udawac, ze mam drewno, wiec zdecydowałam się na płytę i nie żałuję. w szufladach mam super spowalniacze i razem z płytą, piekarnikiem , zlewem + pochłaniacz gratis, bo taka była promocja, ze przy zakupie dwóch sprzętów pochlaniacz gratis zapłaciłam z montażem ok 8000 zł cztery lata temu. Nigdy nie zdecydowałabym sie na samodzielny montaż. Obecnie mam w kształcie litery U i widziałam, jak panowie kombinowali, aby im prosto wszystkie narozniki wyszły i nie bylo szpar , masakra. Jak znajde zdjęcia, to na dniach zamieszczę.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 13:50   #45
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
Fajna , ciepła kuchnia. A nie bedzie Ci przeszkadzac, jak bedziesz gotowac taka bliskość drzwi? A gdzie macie lodówkę? Bo nie mogę sie dopatrzec?
Drzwi sa zawsze otwarte a nawet jak są zamknięte to nie przeszkadzają Lodówkę mam w spiżarni do której przechodzi się z kuchni. W sumie naprzeciw tej rogowej, zaokrąglanej szafki są drzwi do spiżarni tylko ich nie widać.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 15:32   #46
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
(...)
Druga kuchnie zleciłam pod wymiar i jestem bardzo zadowolona.
(...)
Dziękuję za post. Po przemyśleniu sprawy my również zdecydujemy się na kuchnię do zabudowy, na zamówienie. Niech wszystko wymierzą, zaproponują jakieś fajne rozwiązania i będzie święty (oby) spokój.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 15:27   #47
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dorzuce swoje trzy grosze na temat kuchni. Od kilku miesięcy cieszę się swoją nową kuchnią.
Przede wszystkim ze swojego doświadczenia polecam kuchnię robioną pod wymiar. Można wszystko dopasowac do swoich ścian, swojej przestrzeni. Szczególne ma to znaczenie, gdy masz jakieś skosy, czy ukośne ściany, taką trudniejszą "powierzchnię". Bo z tego co zauważyłam w sklepach z meblami są bardziej stanardowe te kuchnie, np. ciężko jest cokolwiek znalezc do bardzo małej kuchni.

Z polecenia znajomych trafiliśmy do firmy, która robiła kuchnie, bardzo ładne nowoczesne, super wykonane. Mieli własną fabrykę, w której wykonywali te meble. Przyjechał projektant pomierzył naszą kuchnię, doradził kilka bardzo fajnych rozwiązań, sami na to byśmy nie wpadli, zrobił dla nas projekt (200 zł). W zasadzie to było kilka wariantów. Niestety, gdy pojechaliśmy do siedziby firmy i wybraliśmy materiały (fronty z forniru) zaśpiewali nam taką cenę, że musieliśmy zrezygnowac. Cena była naprawdę zabójcza, szczególnie że nie było to drewno a fornir. Nawet wybierając najtańszą wersję i rezygnując z bajerów typu domykacze bluma i stołu wychodziło ponad 20 tysięcy za same meble.

Trafiliśmy do innej firmy,by sprawdzic jak tam ceny wyglądają i zapropnowali nam według "naszego"projektu (wykonanego przez tamtego architekta) kuchnię ze wszystkimi udogodnieniami tj. spowalniaczami, domykaczami do szafek, ze stołem za 10 tys. za całosc.
Fronty są z MDF ale wizualnie nie widzę różnicy, kuchnia jest naprawdę bardzo ładna, w nowoczesnym stylu, dobrze wykonana. Troszkę czekaliśmy na meble (ok.5 tygodni). Panowie, którzy montowali nam kuchnię na miejscu czesc mebli przycianali już u nas. Dzięki temu wszystkie częsci idealnie pasują. Mamy wszystkie sprzęty pod zabudowę:lodówkę, zmywarkę, pralkę, piekarnik, płytę.

Dlatego polecam poradzic się architekta, który zaprojektuję Wam kuchnię, bo naprawdę potrafią wymyślic coś ciekawego, na co samemu nie wpadłoby się. Kolorystyka to wiadomo wegług własnego uznania i gustu. W przypadku kuchni otwartej na salon na pewno coś zblizonego do kolorystyki która tam już jest, lub będzie w przyszłości

Jeśli chodzi o sprzęt to na pewno warto sprawdzic ceny wybranych sprzętów na ceneo /allegro. Można sporo zaoszczędzic kupując przez internet.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:17   #48
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

MissMiss brzmi interesująco, wklej zdjęcia, jak możesz .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:24   #49
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
MissMiss brzmi interesująco, wklej zdjęcia, jak możesz .
Postaram się coś cyknąc i wstawię tylko muszę posprzątac..
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 18:55   #50
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wrzucam fotki mojej kuchni. Są dosyc słabej jakości, ale coś tam widac. Sorki za mały nieład
Kuchnia ma fronty wenge, więc może wydawac się dosyc ciemna, ale akurat w tej firmie, w której zamawialiśmy nie było czegoś odrobinę jaśniejszego.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 19:17   #51
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Bardzo dużą masz kuchnie, ładnie to wyszło, klasycznie, bez zbędnych zdobień. Mam podobną, tylko ciemny kolor szafek mi się troszkę znudził .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 07:50   #52
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

MissMiss bardzo fajna kuchnia. Nie w moim stylu (jak widać lubię klasykę) ale widzę, ze wszystko jest tutaj dopracowane, przemyślane i spasowane. Także polecam kuchnie na wymiar
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 13:31   #53
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja także przyłącze się do Waszej dyskusji. Polecam kuchnie na wymiar. Swoją robiliśmy z mężem zaraz po ślubie, chcialiśmy jasne wnętrze z prostymi frontami szafek. Znaleźliśmy firmę która za 2,700 zł zrobiła nam taką właśnie kuchnię. Sami ja montowaliśmy, możne dlatego wyszło taniej

Ściany pomalowane zielenią leszczynową firmy Nobiles. Stół i ławę robił nam też stolarz na zamówienie - 1500 zł

Jedyne co mi w tej kuchni nie pasuje to niebieskie, gipsowe dzieło mojej małej siostry....ale co zrobić, bardzo chciała żebym to miała w kuchni
No i krzesła.....ale to wydatek odłożony na później.

Edytowane przez MARIKA.S
Czas edycji: 2010-04-20 o 13:34
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:51   #54
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Ja także przyłącze się do Waszej dyskusji. Polecam kuchnie na wymiar. Swoją robiliśmy z mężem zaraz po ślubie, chcialiśmy jasne wnętrze z prostymi frontami szafek. Znaleźliśmy firmę która za 2,700 zł zrobiła nam taką właśnie kuchnię. Sami ja montowaliśmy, możne dlatego wyszło taniej

Ściany pomalowane zielenią leszczynową firmy Nobiles.
(...)
Ładna kuchnia. Nie byłam przekonana do jasnej kuchni, ale teraz widzę, że to może bardzo fajnie wyglądać (bo jakoś u znajomych albo ładne, ale ciemne, albo jasne, ale... takie sobie). I ta zieleń - świetny pomysł, tak ożywczo.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 19:38   #55
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Mi Marika Twoja kuchnia średnio się podoba , szafki takie pionowe akurat nie są w moim stylu. Ale całość komponuje się fajnie z tą zielenią.

Doris - wkleję Ci zdjęcia kuchni moich koleżanek (mam nadzieję, że się nie obrażą ), jasne kuchnie są naprawdę ładne, kwestia doboru blatu, płytek oraz koloru ścian. Środkowa to moja stara kuchnia. Wszystkie robione na wymiar.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:13   #56
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

MARIKA.S prosta, fajna kuchnia za nieduże pieniądze Ja zmieniłabym uchwyty

anciaahk ta 3. kuchnia mi się bardzo podoba, ta kolorystyka, ciepła tonacja, sprzęt AGD w jednym kolorze. wszystko się bardzo dobrze komponuje Zgadzam się z Tobą jasne kuchnie też mogą byc fajne
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:19   #57
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

MissMiss 3 kuchnia jest najnowsza, z ubiegłego roku - remontowałam mieszkanie siostrze, ona nakreśliła mi mniej więcej, co jak ma wyglądać, a ja to całościowo ogarnęłam (siostra mieszka na stałe za granicą) - na maila wysyłała mi jakieś zdjęcia, ja to musiałam poskładać. Na szczęście efekt końcowy jej się podobał. Meble kosztowały 12.000 zł razem z szafą wnękową w sypialni, więc sporo. Fronty to malowanka z mdf.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 12:59   #58
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
MissMiss 3 kuchnia jest najnowsza, z ubiegłego roku - remontowałam mieszkanie siostrze, ona nakreśliła mi mniej więcej, co jak ma wyglądać, a ja to całościowo ogarnęłam (siostra mieszka na stałe za granicą) - na maila wysyłała mi jakieś zdjęcia, ja to musiałam poskładać. Na szczęście efekt końcowy jej się podobał. Meble kosztowały 12.000 zł razem z szafą wnękową w sypialni, więc sporo. Fronty to malowanka z mdf.
To faktycznie sporo, bo kuchnia nie duża. Ale efekt bardzo dobry Nowoczesny styl, widac, że najnowsza A siostrze tylko pozazdrościc, że nie musiała się sama z kuchnią "męczyc"
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 13:04   #59
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Ja także przyłącze się do Waszej dyskusji. Polecam kuchnie na wymiar. Swoją robiliśmy z mężem zaraz po ślubie, chcialiśmy jasne wnętrze z prostymi frontami szafek. Znaleźliśmy firmę która za 2,700 zł zrobiła nam taką właśnie kuchnię. Sami ja montowaliśmy, możne dlatego wyszło taniej

Ściany pomalowane zielenią leszczynową firmy Nobiles. Stół i ławę robił nam też stolarz na zamówienie - 1500 zł

Jedyne co mi w tej kuchni nie pasuje to niebieskie, gipsowe dzieło mojej małej siostry....ale co zrobić, bardzo chciała żebym to miała w kuchni
No i krzesła.....ale to wydatek odłożony na później.
Sympatyczna kuchnia, bardzo fajnie kolor frontów współgra z radosną zielenią Mi z kolei nie pasują obicia krzeseł. Można samemu zmienić niewielkim kosztem.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 19:59   #60
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja również polecam kuchnie na wymiar zawsze jest tak jak chcesz i jak ci pasuje! zawsze można dorobić i przerobić
My obecnie oczekujemy na swoją kuchnię a raczej już ona na nas bo ciągle nie mamy płytek położonych
już chcę kuchnie bo póki co mi za kuchnię służy butla gazowa a
Póki co pochwalę się wizualizacją

Jedyna różnica to taka, że między blatem a piekarnikiem doszło jedno cargo bo za daleko ściankę postawiono i wyszło 30 cm więcej i piekarnik będzie na równi z blatem ładniej by to wyglądało w jednej lini
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.