Zaręczyny! Co sądzicie? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-16, 19:01   #1
MarieClare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiadomości: 18
GG do MarieClare

Zaręczyny! Co sądzicie? :)


Hej 🙂 Piszę do Was po poradę 😄 Jestem z moim mężczyzną od około roku. Czuję, że on będzie chciał mi się oświadczyć, rozmawiamy o tym, żeby razem zamieszkać i ogólnie czuć, że bardzo chciałby być ze mną do końca. Jestem jego pierwszą dziewczyną, ja niestety jestem po jednym bardzo trudnym emocjonalnie związku i się boje mimo tego, że wiem co czuje... I pytanie do was, czy uważacie zaręczyny po roku związku czy 1,5 to za szybko? Czy któraś z Was ma doświadczenie z taką parą która szybko się zaręczyła? Czy to jest skazane na niepowodzenie? Dziękuje za każdą odpowiedź 🙂
MarieClare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 09:18   #2
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Cytat:
Napisane przez MarieClare Pokaż wiadomość
Hej 🙂 Piszę do Was po poradę 😄 Jestem z moim mężczyzną od około roku. Czuję, że on będzie chciał mi się oświadczyć, rozmawiamy o tym, żeby razem zamieszkać i ogólnie czuć, że bardzo chciałby być ze mną do końca. Jestem jego pierwszą dziewczyną, ja niestety jestem po jednym bardzo trudnym emocjonalnie związku i się boje mimo tego, że wiem co czuje... I pytanie do was, czy uważacie zaręczyny po roku związku czy 1,5 to za szybko? Czy któraś z Was ma doświadczenie z taką parą która szybko się zaręczyła? Czy to jest skazane na niepowodzenie? Dziękuje za każdą odpowiedź 🙂
Jakbym czytała swoją historię z tym, że my jesteśmy już po zaręczynach- od 4 miesięcy. Narzeczony oświadczył mi się po 1 roku i 3 miesiącach związku. Też sie bałam, że to za wcześnie i w ogóle, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia. Ślub bierzemy 1,5 roku później- we wrzesniu 2020, po 3 latach związku. Dla mnie optymalnie. Dużo zależy od waszego wieku. My wiemy czego chcemy i moglibyśmy ślub wziąć nawet zaraz. Natomiast oglądałam w tv program Janachowskiej w którym para po 4 miesiacach się zaręczyła, a ślub brali znając się niecały nawet rok.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 09:21   #3
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Myślę, że nie ma odpowiedniej odpowiedzi na to pytanie. Dla kogoś po 5 latach będzie za szybko, a dla innej osoby po roku to będzie odpowiedni moment

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 12:49   #4
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Dokładnie, nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Znam pary, co nie znały się roku, a już wzięły ślub (a sprawa rozwodowa trwa dłużej niż ich związek), a znam też takie pary, co są ze sobą X lat, dobrze im, ale jeszcze nie czują się na zaręczyny. Wszystko zależy od Was. Jednakże wspominasz o swoim trudnym związku z przeszłości. Radziłabym to dokładnie przemyśleć i zamknąć zanim się zaręczycie, szczera rozmowa z partnerem też może pomóc. Nic na siłę
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 13:07   #5
PPatrycjaMM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Cytat:
Napisane przez MarieClare Pokaż wiadomość
Hej 🙂 Piszę do Was po poradę 😄 Jestem z moim mężczyzną od około roku. Czuję, że on będzie chciał mi się oświadczyć, rozmawiamy o tym, żeby razem zamieszkać i ogólnie czuć, że bardzo chciałby być ze mną do końca. Jestem jego pierwszą dziewczyną, ja niestety jestem po jednym bardzo trudnym emocjonalnie związku i się boje mimo tego, że wiem co czuje... I pytanie do was, czy uważacie zaręczyny po roku związku czy 1,5 to za szybko? Czy któraś z Was ma doświadczenie z taką parą która szybko się zaręczyła? Czy to jest skazane na niepowodzenie? Dziękuje za każdą odpowiedź 🙂
Witaj! W dzisiejszych czasach według mnie nie ma co patrzeć na to jaki kto ma staż w związku Uwierz mi, że naprawdę dużo osób w moim otoczeniu, będąc ze sobą ponad 3 lata rozeszło się.. Nie znam jednego przypadku takiego lecz nawet 4.. Słysząc też z opowieści znajomych.. Jeżeli czujecie, że to to, to nie ma co patrzeć na staż. Życie jest jedno, korzystajcie Pozdrawiam.
PPatrycjaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 17:34   #6
MarieClare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiadomości: 18
GG do MarieClare
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Podniosłyście mnie na duchu Znam właśnie takie pary który były ze sobą x lat i zanim się zaręczyły wszystko się rozpadło. Mam 27 lat a mój partner jest dwa lata młodszy więc nie jestem też już najmłodsza
MarieClare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 18:14   #7
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 95
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Cytat:
Napisane przez MarieClare Pokaż wiadomość
Podniosłyście mnie na duchu Znam właśnie takie pary który były ze sobą x lat i zanim się zaręczyły wszystko się rozpadło. Mam 27 lat a mój partner jest dwa lata młodszy więc nie jestem też już najmłodsza
Witaj prawie rówieśniczko ! Miałam podobne dylematy i obawy, które sięgnęły zenitu gdy mój luby padł na kolano i wyciągnął pierścionek... bardzo się bałam, bo miałam długi i nieudany związek za sobą. Stwierdziłam - a cholera jasna, super facet, raz się żyje! Nie mogę tkwić w przeszłości ! Nie można odbierać szansy super facetowi (i sobie) tylko dlatego że ten poprzedni okazał się dupkiem.

Pozdrawiam - szczęśliwa mężatka
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-22, 11:59   #8
MarieClare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiadomości: 18
GG do MarieClare
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Dziękuje, bardzo się cieszę Twoim szczęściem i to tylko dowód na to, że można Przeszłość odciska piętno właśnie w takich ważnych momentach ale tak jak mówisz, nie można wszystkich mężczyzn wrzucić do jednego worka
MarieClare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 03:04   #9
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Zaręczyny po roku czy półtora to wcale nie tak szybko moim zdaniem optymalnie choć wiadomo że wszystko też zależy od intensywności związku
Można być ze sobą rok i widywać się co drugi dzień, a i tylko w weekendy i być dwa lata i nie znać swoich nawyków.
My zaręczyliśmy się po półtora roku, ślub wzięliśmy w sumie po trzech.
Ale mam znajomych, którzy zaręczyli się po trzech miesiącach znajomości, ślub wzięli nie pamiętam po ilu. Są już razem koło 15 lat albo i lepiej i mają trójkę dzieci. Także wszystko zależy od ludzi
Mów TAK i bądźcie szczęśliwi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 11:36   #10
masa_krytyczna
Przyczajenie
 
Avatar masa_krytyczna
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Kiedy naprawdę czuje się,że spotkało się tą jedyną osobę nie liczy się czas zaręczyn. Warto kochać...
masa_krytyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 16:14   #11
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Cytat:
Napisane przez MarieClare Pokaż wiadomość
Hej Piszę do Was po poradę Jestem z moim mężczyzną od około roku. Czuję, że on będzie chciał mi się oświadczyć, rozmawiamy o tym, żeby razem zamieszkać i ogólnie czuć, że bardzo chciałby być ze mną do końca. Jestem jego pierwszą dziewczyną, ja niestety jestem po jednym bardzo trudnym emocjonalnie związku i się boje mimo tego, że wiem co czuje... I pytanie do was, czy uważacie zaręczyny po roku związku czy 1,5 to za szybko? Czy któraś z Was ma doświadczenie z taką parą która szybko się zaręczyła? Czy to jest skazane na niepowodzenie? Dziękuje za każdą odpowiedź
Mój mąż oświadczył mi się po 3 miesiącach znajomości

Także jeśli czujesz, że to jest to, to czekaj na pierścionek i pytanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-20, 13:52   #12
zyrafabezogona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 36
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Jeśli masz 27 lat to szkoda czasu na "odczekiwanie " minimum 3 lat bo nie można się wcześniej zaręczyć.
Jak ktoś jest ze sobą od szkoły średniej to się zaręczy po 5 latach, albo i dłużej. Ale jak ludzie spotykają się później to najważniejsze co czują. Przykłady można mnożyć zarówno takie że się udało jak i nie.
Jak czujesz że jesteś gotowa to nie ma się czego bać, do ślubu jeszcze kawałek od zaręczyn.
zyrafabezogona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 16:28   #13
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Za przeproszeniem szczylami już nie jesteście, z pewnością macie wystarczająco oleju w głowie w tym wieku 1rok czy 1.5roku to już nie tak mało, wystarczająco żeby się poznać jeśli w ogóle się chce. Jeśli czujecie, że to TO to nie oglądajcie się na staż związku. Z doświadczenia wiem, że bardziej liczy się dojrzałość i oczekiwanie tego samego od związku i dalszego pożycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 08:17   #14
Dul
Przyczajenie
 
Avatar Dul
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Moja znajoma pobrała się po 8 miesiącach znajomości Są już kilka lat po ślubie, mają dzieci i są super małżeństwem. Inni znajomi chodzili ze sobą 12! lat i po takim czasie zerwali. Więc nie ma tu reguły. No i weź pod uwagę że na dobrą salę czeka się dwa, trzy lata więc jeszcze spędzicie ze sobą w narzeczeństwie trochę czasu U mnie mężu oświadczył się po 3 latach, po 6 się pobraliśmy. Więc różnie jest bardzo
Dul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 11:17   #15
zabcia93
Przyczajenie
 
Avatar zabcia93
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 19
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Sama się rozstałam po 4 latach związku, a znam też parę, która po 3 miesiącach wzięła ślub. Są ze sobą już kilka lat, mają dziecko i nie zanosi się na to, by się rozstawiali.


Nie ma reguł
zabcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 01:02   #16
mimiza1408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 3
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

My zaręczyliśmy się dwa tygodnie temu po 7 miesiącach związku i dwóch latach znajomości Ślub planujemy na sierpień 2021. Stwierdziliśmy, że nie ma co się zastanawiać i czekać skoro jesteśmy pewni, że chcemy być razem i świetnie się dogadujemy.
mimiza1408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-08, 20:36   #17
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Jutro świętujemy z mężem "półrocznice" Poznaliśmy się w lipcu 2017 roku, zaręczyny były w kwietniu 2019, a ślub w czerwcu

także biorąc ślub nie byliśmy razem nawet dwóch lat

wszystko zależy od sytuacji, wieku i dojrzałości.

człowieka można znać całe życie i do końca nie wiedzieć kim jest, a można też po miesiącu być pewnym, że spotkało się swoją drugą połówkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 11:03   #18
EmiliaMaria94
Raczkowanie
 
Avatar EmiliaMaria94
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 44
Dot.: Zaręczyny! Co sądzicie? :)

Moj mi sie oswiadczyl po 1,5 roku bycia razem.
A jestesmy razem 3 lata w 2021 slub
EmiliaMaria94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-12 12:03:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.