Mamy luty 2020 - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-08, 10:49   #1471
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ania do 8 to taki rarytas dla matek 😆 super, u mnie córka 6/7 zawsze pobudka. Ja mam naprawdę big brzuch,a tu dopiero będzie połowa ciąży 😱

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Gazelamon super,że macie już imię 😀 A tak to niestety już jest z urzędami u nich wszystko musi byc na "czas" ale niestety w drugą stronę to nie działa... Fajnie jakbyście mogli już swoje gniazdko urządzić 😀
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 11:43   #1472
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Ania do 8 to taki rarytas dla matek super, u mnie córka 6/7 zawsze pobudka. Ja mam naprawdę big brzuch,a tu dopiero będzie połowa ciąży

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Gazelamon super,że macie już imię A tak to niestety już jest z urzędami u nich wszystko musi byc na "czas" ale niestety w drugą stronę to nie działa... Fajnie jakbyście mogli już swoje gniazdko urządzić
No moje dzieci raczej z tych śpiących, sporadycznie wstają 6/7 więc tu nie mogę narzekać. Żadne z chłopców nigdy nie budził się o 4 czy 5 jak niektóre niemowlaki Ciekawe jak będzie tym razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 11:58   #1473
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Też jestem ciekawa jak to będzie 😁 zuzka w dzień prawie nie spała tzn półtorej godziny usypiania,a 10min spania ale za to całe noce przesypiała. Ciekawa jestem jak to teraz będzie... U nas ferie w styczniu,więc ciekawe kto w lutym będzie córkę do przedszkola zaprowadzał. Hmmm trzeba będzie kogoś zorganizować 😉
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 12:07   #1474
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa jak to będzie zuzka w dzień prawie nie spała tzn półtorej godziny usypiania,a 10min spania ale za to całe noce przesypiała. Ciekawa jestem jak to teraz będzie... U nas ferie w styczniu,więc ciekawe kto w lutym będzie córkę do przedszkola zaprowadzał. Hmmm trzeba będzie kogoś zorganizować
Noo ja będę z całą 3 chodzić wyjścia nie mam poranny spacer będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 12:25   #1475
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Gazelamon jakie imie, jakie?

Ja z Mężem jade dzis na lody, takie w pucharku na wypasie do jakiejś niby super lodziarni. No zobaczymy. Ale aż mam slinotok jak o tym myślę
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 12:54   #1476
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Gazelamon jakie imie, jakie?

Ja z Mężem jade dzis na lody, takie w pucharku na wypasie do jakiejś niby super lodziarni. No zobaczymy. Ale aż mam slinotok jak o tym myślę


Julek o ile moje przeczucia się sprawdza na chłopca jak będzie dziewczynka to żeby już nie wymyślać może będzie Julka, ale to jeszcze otwarty temat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 13:07   #1477
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Wlasnie dziewczyny, jakie imiona? My tez chyba mamy, tzn dla dziewczynki od razu mielismy a o chlopca sie ciagle przekomarzamy, ja jestem zdecydowana na jedno i nawet tak juz mowie do i o brzuszku (mimo, ze nawet nie wiadomo, kto tam siedzi ). Moj mowi, ze nie ale w sumie nie spiera sie tak jak przy innych imionach plus nic lepszego nie zaproponowal. Dodatkowo juz mu powiedzialam, ze bedzie jego nazwisko i odpuscilam miedzynarodowe/polskie imiona, takze ja mam decydujacy glos w tej sprawie
Obie wersje amerykanskie, choc jestesmy w UK, i tak z polskiej strony spodziewam sie conajmniej krecenia nosem

I jak wasze brzuszki? Szczegolnie mam po raz pierwszy? U mnie troszke widac, tzn ja widze, ale dokladnie ten etap, kiedy jesli nie wiesz, to nie skomentujesz bo moze byc ciaza spozywcza

Czy ktoras ma juz jakies rozstepy? Ja sie od miesiaca juz nawilzam ostro, palmersem, bede uzywac ogolnie chyba caly czas bo swietny produkt (nie tylko na rozstepy) do suchej skory.

Od poczatku ciazy pogorszyla mi sie pamiec i koncentracja, wiec zaczelam robic listy zakupow (nigdy wczesniej nie musialam) i dzis zapomnialam zabrac telefon na zakupy (lista na telefonie ofc)
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 13:22   #1478
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Wlasnie dziewczyny, jakie imiona? My tez chyba mamy, tzn dla dziewczynki od razu mielismy a o chlopca sie ciagle przekomarzamy, ja jestem zdecydowana na jedno i nawet tak juz mowie do i o brzuszku (mimo, ze nawet nie wiadomo, kto tam siedzi ). Moj mowi, ze nie ale w sumie nie spiera sie tak jak przy innych imionach plus nic lepszego nie zaproponowal. Dodatkowo juz mu powiedzialam, ze bedzie jego nazwisko i odpuscilam miedzynarodowe/polskie imiona, takze ja mam decydujacy glos w tej sprawie
Obie wersje amerykanskie, choc jestesmy w UK, i tak z polskiej strony spodziewam sie conajmniej krecenia nosem

I jak wasze brzuszki? Szczegolnie mam po raz pierwszy? U mnie troszke widac, tzn ja widze, ale dokladnie ten etap, kiedy jesli nie wiesz, to nie skomentujesz bo moze byc ciaza spozywcza

Czy ktoras ma juz jakies rozstepy? Ja sie od miesiaca juz nawilzam ostro, palmersem, bede uzywac ogolnie chyba caly czas bo swietny produkt (nie tylko na rozstepy) do suchej skory.

Od poczatku ciazy pogorszyla mi sie pamiec i koncentracja, wiec zaczelam robic listy zakupow (nigdy wczesniej nie musialam) i dzis zapomnialam zabrac telefon na zakupy (lista na telefonie ofc)
U nas będzie
Zuzia lub Liliana jak okaże się chłopczyk to Aleksander lub Hubert.
Brzuch mam mały, mieszcze się i dopinam w Moich jeansach ( 3 ciąża).
Rozstępów póki co nie mam, smaruje się baby dream z Rossmann Chociaz jak dalej będę tyle jadła to będę miała niezły + i zapewne rozstępy się pojawia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 14:23   #1479
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Julek o ile moje przeczucia się sprawdza na chłopca jak będzie dziewczynka to żeby już nie wymyślać może będzie Julka, ale to jeszcze otwarty temat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Julek świetne imię! Ale Julian czy Juliusz? Obie wersje tego imienia są zresztą ładne. A Julia niezmiennie pięknie. Chociaż przyznam, że ja sama dla dziewczynki nie mam wciąż imienia i nastawiam się mocno na synka...Oby się w tym tygodniu znowu potwierdziło, bo wszystkie ubranka dostałam po chłopcach Mąż się śmieje, że padłby, gdy jednak pokazała się dziewczynka, bo mnóstwo czasu spędziłam na wybieraniu ubranek.

ania9106, piękne imiona wybraliście! Olek to też mój faworyt, gdybyśmy nie mieli od dawna imienia dla synka

Wczoraj kupiliśmy w końcu komodę do kącika malucha. Wiele rzeczy niestety mi się spodobało w sklepie i pewnie będę jeszcze wracać po drobiazgi. Nie mogę doczekać się układania ubranek w szufladach! Oczywiście standardowo to pragnienie przejęło kontrolę nad moimi snami. Dziś śniło mi się, że urodziłam dziecko i nie mogłam sprawdzić, czy jest chłopcem, czy dziewczynką

A co do brzuszka, od kilku dni jest coraz bardziej widoczny. Właściwie z dnia na dzień poczułam, że podnosi się wyżej. Ruchy też są już coraz bardziej wyraźne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190908_152528.jpg (75,8 KB, 59 załadowań)

Edytowane przez harmattan
Czas edycji: 2019-09-08 o 14:27
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 14:43   #1480
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Julek świetne imię! Ale Julian czy Juliusz? Obie wersje tego imienia są zresztą ładne. A Julia niezmiennie pięknie. Chociaż przyznam, że ja sama dla dziewczynki nie mam wciąż imienia i nastawiam się mocno na synka...Oby się w tym tygodniu znowu potwierdziło, bo wszystkie ubranka dostałam po chłopcach Mąż się śmieje, że padłby, gdy jednak pokazała się dziewczynka, bo mnóstwo czasu spędziłam na wybieraniu ubranek.

ania9106, piękne imiona wybraliście! Olek to też mój faworyt, gdybyśmy nie mieli od dawna imienia dla synka

Wczoraj kupiliśmy w końcu komodę do kącika malucha. Wiele rzeczy niestety mi się spodobało w sklepie i pewnie będę jeszcze wracać po drobiazgi. Nie mogę doczekać się układania ubranek w szufladach! Oczywiście standardowo to pragnienie przejęło kontrolę nad moimi snami. Dziś śniło mi się, że urodziłam dziecko i nie mogłam sprawdzić, czy jest chłopcem, czy dziewczynką

A co do brzuszka, od kilku dni jest coraz bardziej widoczny. Właściwie z dnia na dzień poczułam, że podnosi się wyżej. Ruchy też są już coraz bardziej wyraźne.


Juliusz mężowi się za bardzo Julian z królem Julianem kojarzy

Brzuszek już pięknie zarysowany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 15:58   #1481
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Juliusz mężowi się za bardzo Julian z królem Julianem kojarzy

Brzuszek już pięknie zarysowany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Juliusz pięknie. Mój Mikołaj ma tak na drugie jest takie eleganckie i dostojne Mały Julek a dorosły Juliusz super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Julek świetne imię! Ale Julian czy Juliusz? Obie wersje tego imienia są zresztą ładne. A Julia niezmiennie pięknie. Chociaż przyznam, że ja sama dla dziewczynki nie mam wciąż imienia i nastawiam się mocno na synka...Oby się w tym tygodniu znowu potwierdziło, bo wszystkie ubranka dostałam po chłopcach Mąż się śmieje, że padłby, gdy jednak pokazała się dziewczynka, bo mnóstwo czasu spędziłam na wybieraniu ubranek.

ania9106, piękne imiona wybraliście! Olek to też mój faworyt, gdybyśmy nie mieli od dawna imienia dla synka

Wczoraj kupiliśmy w końcu komodę do kącika malucha. Wiele rzeczy niestety mi się spodobało w sklepie i pewnie będę jeszcze wracać po drobiazgi. Nie mogę doczekać się układania ubranek w szufladach! Oczywiście standardowo to pragnienie przejęło kontrolę nad moimi snami. Dziś śniło mi się, że urodziłam dziecko i nie mogłam sprawdzić, czy jest chłopcem, czy dziewczynką

A co do brzuszka, od kilku dni jest coraz bardziej widoczny. Właściwie z dnia na dzień poczułam, że podnosi się wyżej. Ruchy też są już coraz bardziej wyraźne.
O matko jako piękny brzuch jestem pod wrażeniem. Co do ruchów nie będę się wypowiadać bo spędza mi to sen z powiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 17:47   #1482
ziomalka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 73
Dot.: Mamy luty 2020

harmatan śliczny brzuszek

ania9106 niedługo poczujesz pierwsze ruchy, zobaczysz

Ja już czuję od dawna i w ciągu dnia bardzo często. Nawet zauważyłam ze około 22 zawsze zaczyna się dyskoteka w brzuszku :P

Ja się też zapinam jeszcze w jednych jeansach, ale zamówiłam sobie legginsy z gumą, żeby czuc się swobodnie.
ziomalka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 18:39   #1483
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Dziękuję dziewczyny za przemiłe słowa

Jeśli chodzi o ciążowe ubrania to słyszałam o promocjach w Aldi od przyszłej środy. Można się zaopatrzyć w legginsy i biustonosze do karmienia ;-)

Ruchy mojego maluszka są jeszcze delikatne i czasem się waham czy to on, ale kiedy już przychodzą, nie pozostawiają wątpliwości ;-) Od wczoraj jest jakiś mniej aktywny i mam dzień niepewności. Dobrze, że niedługo wizyta! Jednak czekać ponad miesiąc to długo :-(
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 19:32   #1484
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Same ladne imiona będą na naszej grupie z tego co widze.



U nas jest dalej problem z imieniem dla synka (a prawdopodobnie bedzie synek ). Na prowadzenie wysunął sie Leon, mężowi sie bardzo podoba. Ja jeszcze walcze o Staszka ale umowilismy sie ze w kwestii imienia dla syna to maż podejmuje ostateczna decyzje.

Jak dziewczynka to bezdyskusyjnie bedzie Basia.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 19:44   #1485
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Same ladne imiona będą na naszej grupie z tego co widze.



U nas jest dalej problem z imieniem dla synka (a prawdopodobnie bedzie synek ). Na prowadzenie wysunął sie Leon, mężowi sie bardzo podoba. Ja jeszcze walcze o Staszka ale umowilismy sie ze w kwestii imienia dla syna to maż podejmuje ostateczna decyzje.

Jak dziewczynka to bezdyskusyjnie bedzie Basia.

Ooo Basia mi się bardzo podoba, ale mamy 5cio letnią Basię już w bliskim otoczeniu to zrezygnowaliśmy



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 19:56   #1486
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

No właśnie u nas będzie dziewczynka ale z imieniem mamy problem bo w domu już Liliana. A jakoś żadne inne nam się nie podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:07   #1487
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Bardzo fajne imiona i Hartmann jaki brzuszek
Ja nie czuje ruchow jeszcze (polowa 15tyg, pierwsza ciaza), juz sie niecierpliwie!
Dzis prawie kupilam pierwsza rzecz (sama) ale typowo prezentowa, wiec odlozylam, mianowicie taka mata (kocyk) z numerkami do zaznaczania tygodni i miesiecy i robienia zdjec, cos takiego:
https://huhuszka.pl/tlo-fotograficzn...-z-miesiacami/

Moj mnie ‘zmusza’ do zrobienia baby shower, ktorego w sumie nie chcialam, ale ma racje, ze ludzie musza przyniesc prezenty, wiec wrzuce mate na liste.

Ja chcialam dla dziewczynki Wanda i bardzo bym sie upierala w kraju, niestety tutaj tak zapisane byloby czytane Łonda, zangielszczona wersja to Wendy, ktora mi sie nie podoba, a koszmarka Vanda tez nie chce.

Dla dziewczynki mamy Morgan, dla chlopca Quentin. Jeszcze bardzo podoba mi sie Henry lub Fynn, ale te dwa spotykaja sie z mocnym protestem ze strony mojego
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:14   #1488
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Fajne są maty tego typu. Sama miałam kupić ze snap the moment, ale jakoś mi zeszło i w końcu co miesiąc wymyślałam jakąś inną sesje tematyczną. Teraz będzie mniej czasu to może jednak kupię sobie
A baby shower jest fajne. Teraz robić nie będę bo na pewno czasu mi nie starczy, fajnie jest jak jest ktoś to dla mamy to organizuje. Ja musiałam robić sama ostatnio ale dostałam od moich koleżanek szumisia takiego jak chciałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:22   #1489
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

U mnie w pracy jest tradycja, ze na pozegnanie robia prezenty i ja zapowiedzialam juz, ze im dam liste. Natomiast mowilam, ze nie mam tylu kolezanek, zeby zrobic taka ‘babska’ impreze, ale zrobimy mieszana w naszym pubie i mysle ze super dla wszystkich w styczniu/poczatek lutego, kiedy jest generalnie slabszy miesiac.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 20:42   #1490
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Wlasnie dziewczyny, jakie imiona? My tez chyba mamy, tzn dla dziewczynki od razu mielismy a o chlopca sie ciagle przekomarzamy, ja jestem zdecydowana na jedno i nawet tak juz mowie do i o brzuszku (mimo, ze nawet nie wiadomo, kto tam siedzi ). Moj mowi, ze nie ale w sumie nie spiera sie tak jak przy innych imionach plus nic lepszego nie zaproponowal. Dodatkowo juz mu powiedzialam, ze bedzie jego nazwisko i odpuscilam miedzynarodowe/polskie imiona, takze ja mam decydujacy glos w tej sprawie
Obie wersje amerykanskie, choc jestesmy w UK, i tak z polskiej strony spodziewam sie conajmniej krecenia nosem

I jak wasze brzuszki? Szczegolnie mam po raz pierwszy? U mnie troszke widac, tzn ja widze, ale dokladnie ten etap, kiedy jesli nie wiesz, to nie skomentujesz bo moze byc ciaza spozywcza

Czy ktoras ma juz jakies rozstepy? Ja sie od miesiaca juz nawilzam ostro, palmersem, bede uzywac ogolnie chyba caly czas bo swietny produkt (nie tylko na rozstepy) do suchej skory.

Od poczatku ciazy pogorszyla mi sie pamiec i koncentracja, wiec zaczelam robic listy zakupow (nigdy wczesniej nie musialam) i dzis zapomnialam zabrac telefon na zakupy (lista na telefonie ofc)
U nas mąż już w poprzedniej ciąży chciał Igora ja Miłosza, nasz aniołek dostał imię Miłosz, więc teraz będzie Igor. Dla dziewczynki Aleksandra obojgu nam się podoba chociaż mi jeszcze chodzi po głowie Edyta i Majka.
Co do pamięci to chyba przypadłość każdej ciężarnej

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Bardzo fajne imiona i Hartmann jaki brzuszek
Ja nie czuje ruchow jeszcze (polowa 15tyg, pierwsza ciaza), juz sie niecierpliwie!
Dzis prawie kupilam pierwsza rzecz (sama) ale typowo prezentowa, wiec odlozylam, mianowicie taka mata (kocyk) z numerkami do zaznaczania tygodni i miesiecy i robienia zdjec, cos takiego:
https://huhuszka.pl/tlo-fotograficzn...-z-miesiacami/

Moj mnie ‘zmusza’ do zrobienia baby shower, ktorego w sumie nie chcialam, ale ma racje, ze ludzie musza przyniesc prezenty, wiec wrzuce mate na liste.

Ja chcialam dla dziewczynki Wanda i bardzo bym sie upierala w kraju, niestety tutaj tak zapisane byloby czytane Łonda, zangielszczona wersja to Wendy, ktora mi sie nie podoba, a koszmarka Vanda tez nie chce.

Dla dziewczynki mamy Morgan, dla chlopca Quentin. Jeszcze bardzo podoba mi sie Henry lub Fynn, ale te dwa spotykaja sie z mocnym protestem ze strony mojego
Ja nie będę robiła baby shower, jak urodzę to goście będą nas odwiedzać pewnie przez pierwsze trzy miesiące (dla rodziny mojego męża to normalne żeby kilka dni po porodzie wpakować się na chatę z ciekawości żeby dziecko zobaczyć do tego z dziećmi w wieku przedszkolnym/szkolnym) Jak urodziłam córkę to w dniu wyjścia w domu czekała na nas gromada osób ja po CC ledwie co chodziłam ale wszyscy to w nosie mięli. Teraz nie będę już taka grzeczna ja dzieci np męża brata odwiedziłam jak miały półtora/dwa miesiące,a nie 3dni.
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:50   #1491
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość

U nas mąż już w poprzedniej ciąży chciał Igora ja Miłosza, nasz aniołek dostał imię Miłosz, więc teraz będzie Igor. Dla dziewczynki Aleksandra obojgu nam się podoba chociaż mi jeszcze chodzi po głowie Edyta i Majka.

Co do pamięci to chyba przypadłość każdej ciężarnej

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------



Ja nie będę robiła baby shower, jak urodzę to goście będą nas odwiedzać pewnie przez pierwsze trzy miesiące (dla rodziny mojego męża to normalne żeby kilka dni po porodzie wpakować się na chatę z ciekawości żeby dziecko zobaczyć do tego z dziećmi w wieku przedszkolnym/szkolnym) Jak urodziłam córkę to w dniu wyjścia w domu czekała na nas gromada osób ja po CC ledwie co chodziłam ale wszyscy to w nosie mięli. Teraz nie będę już taka grzeczna ja dzieci np męża brata odwiedziłam jak miały półtora/dwa miesiące,a nie 3dni.


O nie tragedia. Jak mnie często moja rodzina wkurza to po porodzie mega mnie zaskoczyli i zadzwonili jakieś 2 tygodnie po czy już gości przyjmuję. Tak to tylko dzwonili lub pisali. Ale to chyba sprawka mojej ciotki która sama ma małe dzieci i więc co i jak
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:55   #1492
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
O nie tragedia. Jak mnie często moja rodzina wkurza to po porodzie mega mnie zaskoczyli i zadzwonili jakieś 2 tygodnie po czy już gości przyjmuję. Tak to tylko dzwonili lub pisali. Ale to chyba sprawka mojej ciotki która sama ma małe dzieci i więc co i jak
Super! Tylko pozazdrościć, mam nadzieję, że tak mocno będzie śnieg padał, że nikomu nie będzie się chciało do nas przyjechać a tak serio to liczę na to, że dadzą nam odpocząć i dojść do siebie.
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:57   #1493
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Super! Tylko pozazdrościć, mam nadzieję, że tak mocno będzie śnieg padał, że nikomu nie będzie się chciało do nas przyjechać a tak serio to liczę na to, że dadzą nam odpocząć i dojść do siebie.


Hahahaha może poproś męża, żeby z nimi porozmawiał. Albo niech od razu zaproponuje termin wizyty jakiś miesiąc po porodzie...ewentualnie 6 miesięcy później


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 20:59   #1494
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ja też pewnie zrobię listę potrzebnych rzeczy i jeżeli ktoś zapyta z najbliższej rodziny to poprostu powiem. Moi rodzice zawsze dają pieniążki jak wnuk/wnuczka się urodzi żebyśmy sami coś im fajnego kupili. Teściowa kupi pewnie to co sama będzie uważała bo ona wie najlepiej
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 08:09   #1495
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Same ladne imiona będą na naszej grupie z tego co widze.



U nas jest dalej problem z imieniem dla synka (a prawdopodobnie bedzie synek ). Na prowadzenie wysunął sie Leon, mężowi sie bardzo podoba. Ja jeszcze walcze o Staszka ale umowilismy sie ze w kwestii imienia dla syna to maż podejmuje ostateczna decyzje.

Jak dziewczynka to bezdyskusyjnie bedzie Basia.
O tak, Leon też brałam pod uwagę. Juliusz, też o nim ostatnio myślałam. Chyba przegladamy kalendarze razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Bardzo fajne imiona i Hartmann jaki brzuszek
Ja nie czuje ruchow jeszcze (polowa 15tyg, pierwsza ciaza), juz sie niecierpliwie!
Dzis prawie kupilam pierwsza rzecz (sama) ale typowo prezentowa, wiec odlozylam, mianowicie taka mata (kocyk) z numerkami do zaznaczania tygodni i miesiecy i robienia zdjec, cos takiego:
https://huhuszka.pl/tlo-fotograficzn...-z-miesiacami/

Moj mnie ‘zmusza’ do zrobienia baby shower, ktorego w sumie nie chcialam, ale ma racje, ze ludzie musza przyniesc prezenty, wiec wrzuce mate na liste.

Ja chcialam dla dziewczynki Wanda i bardzo bym sie upierala w kraju, niestety tutaj tak zapisane byloby czytane Łonda, zangielszczona wersja to Wendy, ktora mi sie nie podoba, a koszmarka Vanda tez nie chce.

Dla dziewczynki mamy Morgan, dla chlopca Quentin. Jeszcze bardzo podoba mi sie Henry lub Fynn, ale te dwa spotykaja sie z mocnym protestem ze strony mojego
Marta świetna, imiona ciekawe fajne to Morgan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dla dziewczynki to mam chyba z 10 propozycji, Pola, Nina, Adrianna, Sara, Laura, itd itd a dla chłopca tylko Teodor i Gabryś to mąż NIE! Pierwsze mu się kojarzy z TBag z prison break a drugie że pedalskie...
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013

Edytowane przez gougou
Czas edycji: 2019-09-09 o 08:23
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 09:01   #1496
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Nie mogę uwierzyć, że jesteśmy na etapie wybierania imion! Macie bardzo ładne propozycje, wiem, jak to potrafi człowieka dręczyć, żeby znaleźć odpowiednie imię dla maluszka My na szczęście mamy zgodność, co do imienia chłopca - synek będzie miał imię po niedawno zmarłym dziadku męża. A drugie imię dostanie po moim mężu - u niego w rodzinie jest taka tradycja, żeby pierworodny syn miał drugie imię po tacie Ale gdyby jednak w brzuchu siedziała dziewczynka...Jakoś nie potrafilabym znaleźć nic, do by pasowało nam obojgu. Za mną chodzi Michalinka, ale mąż kręci nosem. Dla mnie ważne jest mile zdrobnienie imienia. Śmieję się, że skoro synek będzie Staś to gdy trafi nam się następnym razem córka musi być Nel! (Np Anielka)

Lista z prezentami dla malucha to świetna myśl. Ja ostatnio byłam na baby shower, gdzie uczestniczki uparły się na prezent typu pieluszki i emolienty. Osobiście wolałam dać przyszłej mamie coś, na czym sama pewnie oszczędza, a co byłoby też pamiątką - właśnie mata albo inna droższa zabawka (szumiś czy żyrafa sophie). Gdy odwiedzałam niedawno koleżankę i jej malucha kupiłam mu zestaw książeczek kontrastowych i widzę, że są ciągle w użyciu, a mama jest zadowolona.

Co myślicie o pokoikach dla dziecka w stylu Montessori? Na studiach zafascynowałam się koncepcją stworzoną przez nią, a jak zobaczyłam kąciki dla maluchów tworzone zgodnie z jej zasadami - przepadłam! Mąż jest oporny i zastanawiam się, czy uda mi się postawić na swoim Osobiście podoba mi się w tym minimalizm i stymulowanie rozmoju dziecka zgodnie z jego możliwościami.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 09:21   #1497
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Nie mogę uwierzyć, że jesteśmy na etapie wybierania imion! Macie bardzo ładne propozycje, wiem, jak to potrafi człowieka dręczyć, żeby znaleźć odpowiednie imię dla maluszka My na szczęście mamy zgodność, co do imienia chłopca - synek będzie miał imię po niedawno zmarłym dziadku męża. A drugie imię dostanie po moim mężu - u niego w rodzinie jest taka tradycja, żeby pierworodny syn miał drugie imię po tacie Ale gdyby jednak w brzuchu siedziała dziewczynka...Jakoś nie potrafilabym znaleźć nic, do by pasowało nam obojgu. Za mną chodzi Michalinka, ale mąż kręci nosem. Dla mnie ważne jest mile zdrobnienie imienia. Śmieję się, że skoro synek będzie Staś to gdy trafi nam się następnym razem córka musi być Nel! (Np Anielka)



Lista z prezentami dla malucha to świetna myśl. Ja ostatnio byłam na baby shower, gdzie uczestniczki uparły się na prezent typu pieluszki i emolienty. Osobiście wolałam dać przyszłej mamie coś, na czym sama pewnie oszczędza, a co byłoby też pamiątką - właśnie mata albo inna droższa zabawka (szumiś czy żyrafa sophie). Gdy odwiedzałam niedawno koleżankę i jej malucha kupiłam mu zestaw książeczek kontrastowych i widzę, że są ciągle w użyciu, a mama jest zadowolona.



Co myślicie o pokoikach dla dziecka w stylu Montessori? Na studiach zafascynowałam się koncepcją stworzoną przez nią, a jak zobaczyłam kąciki dla maluchów tworzone zgodnie z jej zasadami - przepadłam! Mąż jest oporny i zastanawiam się, czy uda mi się postawić na swoim Osobiście podoba mi się w tym minimalizm i stymulowanie rozmoju dziecka zgodnie z jego możliwościami.


Oj ja z imieniem dla starszej miałam ogromny problem. Skończyło się na tym, że była już z nami a my nadal nie mieliśmy wybranego imienia. A najgorsze były komentarze ludzi dookoła jeszcze w ciąży jak mówiliśmy jakie imiona się nam podobają czasami się zastanawiam skąd ludzie mają w sobie tyle jadu żeby tak wszystko u drugiego człowieka krytykować. Teraz powiedziałam mężowi, że ja czuję, że będzie chłop a męskie imię leży po jego stronie i jakoś tak naturalnie nam ten Julek przyszedł ale nie wiem czy mówić w ogóle rodzicom męża o naszym wyborze bo już sobie wyobrażam komentarze. Moim powiedziałam i jest 100% akceptacja
A Nel to też może Kornelka na na swoją mówię Nelka

Co do motessori - jestem od jakiegoś czasu na grupie fb właśnie o domu w tym stylu. Myślę, że przy urządzaniu pokoju dziecięcego czymś się zainspiruje. Podoba mi się tam parę ideii i samodzielność dzieciaków, ale na pewno nie będę się kierować tym tak od A do Z


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez gazelamon
Czas edycji: 2019-09-09 o 09:22
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 11:02   #1498
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Oj ja z imieniem dla starszej miałam ogromny problem. Skończyło się na tym, że była już z nami a my nadal nie mieliśmy wybranego imienia. A najgorsze były komentarze ludzi dookoła jeszcze w ciąży jak mówiliśmy jakie imiona się nam podobają czasami się zastanawiam skąd ludzie mają w sobie tyle jadu żeby tak wszystko u drugiego człowieka krytykować. Teraz powiedziałam mężowi, że ja czuję, że będzie chłop a męskie imię leży po jego stronie i jakoś tak naturalnie nam ten Julek przyszedł ale nie wiem czy mówić w ogóle rodzicom męża o naszym wyborze bo już sobie wyobrażam komentarze. Moim powiedziałam i jest 100% akceptacja
A Nel to też może Kornelka na na swoją mówię Nelka

Co do motessori - jestem od jakiegoś czasu na grupie fb właśnie o domu w tym stylu. Myślę, że przy urządzaniu pokoju dziecięcego czymś się zainspiruje. Podoba mi się tam parę ideii i samodzielność dzieciaków, ale na pewno nie będę się kierować tym tak od A do Z


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak! Kornelia samo w sobie jest piękne, a do tego właśnie się uroczo zdrabnia Może zdołam przekonać męża, gdyby się jednak córa pokazała

Od A do Z też raczej nie zamierzam, bo można zbankrutować niestety, robią na tym teraz dobry biznes Ale gdzieś mi się w sieci nawet rzucił w oczy blog, w którym można znaleźć porady jak tanim kosztem urządzić pokój w tym stylu
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 11:04   #1499
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Tak! Kornelia samo w sobie jest piękne, a do tego właśnie się uroczo zdrabnia Może zdołam przekonać męża, gdyby się jednak córa pokazała



Od A do Z też raczej nie zamierzam, bo można zbankrutować niestety, robią na tym teraz dobry biznes Ale gdzieś mi się w sieci nawet rzucił w oczy blog, w którym można znaleźć porady jak tanim kosztem urządzić pokój w tym stylu


Tam na grupie też dziewczyny dużo rzeczy robią same właśnie te typowe pomoce mm są okrutnie drogie właśnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 20:57   #1500
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

My pokoje dla dzieci dopiero za rok/dwa będziemy robili. Mamy całe poddasze do zrobienia, narazie z nami w sypialni będzie maluszek spał. Pomysłów na pokoiki mam mnóstwo i na nic nie mogę się zdecydować 😅
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.