Wyrobienie NIP-u - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-17, 12:38   #1
pinka90
Raczkowanie
 
Avatar pinka90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158

Wyrobienie NIP-u


Hej. Jutro idę podpisać umowę, będę pracowała przez 2 tygodnie jako hostessa zakładając karty lojalnościowe. Do tej pory nie pracowałam więc nie mam numeru NIP. Jutro z rana planowałam iść do urzędu skarbowego ale szukając różnych informacji trafiłam na coś takiego
http://www.prawnik-online.eu/porady-...nie-numeru-nip
Wiadomo że za tą moją wykonywaną pracę będę rozliczała się dopiero w 2012r. Czy z tego artykułu wynika, że nie muszę składać wniosku bo wystarczy mój PESEL?
Chyba jutro się wstrzymam i poczekam co powiedzą w tej agencji co będę podpisywała umowę. Sama nie wiem co robić, a Wy jak myślicie?
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i pomoc
pinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 14:15   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Wyrobienie NIP-u

Tutaj masz taki sam temat, jeden z wielu, jakie są na wizazu:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=534411

Tutaj zacytowana moja odpowiedź:
Cytat:
Wniosek o nadanie NIPu możesz złożyć w każdej chwili, ale muszą w nim być zawarte dane pracodawcy wraz z NIPem- wymóg konieczny.
Nawet jeżeli jest to np. staż z UP, to jako pracodawcę wpisujesz UP.

Od momentu złożenia wniosku czekasz max. miesiąc czasu - czas zależny od danego US i NIP przychodzi do domu listem poleconym.
A to, co zacytowałaś jeszcze nie weszło w życie, niemniej jednak kiedyś tak będzie, ale jeszcze nie teraz...
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.