Jak naturalnie rozjaśnić włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-17, 22:41   #1
whitish
whitish
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?


Witam wszystkich!
Od pewnego czasu nie marzę o niczym innym jak rozjaśnić trochę te moje włosy. Jako mała dziewczyna byłam posiadaczką bardzo jasnych blond kosmyków, które stopniowo zaczęły ciemnieć. Teraz, gdy jestem już u kresu gimnazjum, po moich jasno-blond włosach nic nie zostało.
Aktualnie wyglądają jak nieudane ombre. Na samej górze jak i dosłownie na czubku głowy przybrały mysi kolor, taki bardzo ciemny blond. Reszta też jest w kolorze ciemnego blondu, choć nieco jaśniejszego niż te przy samym skalpie. Mój kolor ratują tylko miodowe, jasne i wręcz złote refleksy, których jest dość sporo.
Włosów nigdy nie farbowałam i farbować nie zamierzam. Poza tym w mojej szkole panują dość rygorystyczne zasady (tak, są jeszcze takie szkoły) i każda zmiana koloru włosów to istna szopka.

Żeby nie było, przegooglowałam i znalazłam dużo sposobów.
Robiłam już maseczki miodowe, cytrynowe, cynamonowe, ruminkowe(płukanki też) i efekty są znikome.
Zauważyłam jednak, że to po ziołach moje włosy łatwiej zmieniają odcień niż po miodzie czy cytrynie. Postanowiłam brnąć w temat i znalazłam trochę pożytecznych w tym kierunku ziół i roślinek:
cebula, chaber bławatek, chmiel zwyczajny, dziewanna wielokwiatowa, lipa drobnolistna, trawa cytrynowa, pietruszka, korzeń rzewienia(rabarbar), ziemniak czy tatarak.

Najbardziej do gustu przypadła mi dziewanna, tatarak, korzeń rzewienia, lipa i chaber.
Czy ktoś miał do czynienia z którymś z tych ziół? :P
Zamierzam choćby jutro kupić wszystkie. Niestety, w internecie zdania i niejednoznaczne, które z nich wybrać.
Czy można pomieszać, np. dziewannę, tatarak i korzeń rzewienia i taką miksturę trzymać na włosach parę godzin?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Marzy mi się dość jasny blond, więc kiedy już zeszłabym odcieniem do jaśniejszego blondu niż obecny, pokusiłabym się o płukankę bławatkową, która ponoć schładza blond
whitish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 11:56   #2
ppatrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Płukanka bławatkowa na moje włosy podziałała świetnie ale nie wiem jak wyjdzie na Twoich, każde włosy są inne, ale spróbować nie zaszkodzi
ppatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 21:31   #3
whitish
whitish
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 11
Dot.: Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Cytat:
Napisane przez ppatrix Pokaż wiadomość
Płukanka bławatkowa na moje włosy podziałała świetnie ale nie wiem jak wyjdzie na Twoich, każde włosy są inne, ale spróbować nie zaszkodzi

A jaki miałaś kolor włosów przed użyciem płukanki?

Co sądzicie o użyciu korzenia rzewienia + kwiatu dziewanny/lipy jako maseczki na parę godzin a potem ten otrzymany miodowy blond schłodzić płukanką z bławatka?

Ps. Mocniejsze właściwości ma lipa czy dziewanna? Można tak w ogóle mieszać zioła?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
whitish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-18 21:31:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.