Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30 z plusem

Notka

Kobieta 30 z plusem Forum dla Kobiet trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek; Problemy, porady i tajemnice bycia kobietą świadomą :-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-03-04, 12:43   #4321
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

LaMary, odpoczywaj Powtórzę: ale Ci fajnie .

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pochwale sie Wam sukcesem na miare problemow pierwszego swiata. Udalo mi sie znalezc na Vestiaire jeansowa kurtke, ktorej nie kupilam kiedy byla w sklepach, dobre 4 sezony temu. Jak wiadomo nic nie straszy tak jak niesfinalizowane zakupy, musicie sobie wyobrazic moja radosc ze znaleziska. Byla wystawiona jako nowka, nienoszona, a w kieszni znalazlam rachunek z restauracji, wiec hmm. Raczej im odpuszcze, bo poza tym detalem kurtka jest w idealnym stanie.
Zupełnie rozumiem Twoją radość - miałam już takie sytuacje w życiu. Wrzuć zdjęcie .

Kama, to dobrze, że wybierasz się do gastroenterologa. Daj znać co z tego wyniknęło.

Robyn https://www.youtube.com/watch?v=8o5BHH9U2Mg
Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 13:45   #4322
Pani_Robot
Śnięta Mucha

Ava ja tak miałam odkrywając Vinted - nagle mnie olśniło, że 10 lat temu miałam taką idealną kurtkę, ale musiałam oddać do reklamacji. Na szczęście była bestsellerem i bez problemu ją odkupiłam w stanie idealnym za jakieś grosze. Dokładnie ten model, wzięłam w obu kolorach i jeszcze poluję na beż, ale beż był w późniejszych kolekcjach.
https://a.allegroimg.com/s360/11dfd8...kurtka-Zara-XS
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/10...-534702401.jpg

Spódniczki nie wzięłam. Za bardzo rozchodziła się przy ruchu, a szkoda, bo pięknie okalała biodra i ukrywała brzuch https://www.sinsay.com/media/catalog...-39X-002_2.jpg

Powiem Wam, że jak już poszłam po tę farbę do profesjonalnego sklepu, to odkryłam, że lakiery, pilniczki, farby do profesjonalnego użytku są o wiele tańsze niż to, co oferują drogerie. Do tego przy farbach możemy z palety wybrać stopień jasności oznaczony zawsze cyferką i np z tego samego koloru wybrać ciemniejszą na odrost i jasniejszą do tonowania - oznaczone literkami. Zadnego "mroźnego kasztanu", w którym zgaduj jakie są pigmenty i co wyjdzie. Pilniczki są po 1zł, a w drogerii po 8-9zł i tak by długo wymieniać. Matrix wychodzi taniej niż marketowy L'oreal (a to ten sam producent). Tubka farby jest po prostu 2x większa w przypadku profesjonalnej, a sam oksydant to 2zł na farbowanie i wszystko ma podziałki/miarki, by ułatwić życie. Do tego marketowy nie pokrył siwizny i wyglądałam śmiesznie - rudo siwe odrosty.
Na próbę wzięłam najtańszą frezarkę - z myślą o robieniu skórek. Miałam już dwa podejścia do hybryd i obie frezarki oraz lampy sprzedałam. Teraz nagle się okazuje, że takie skórki to raz dwa i efekt jak z salonu (wystarczy podpatrzeć jak to robi profesjonalistka). Włosy wyszły poprawnie, choć następnym razem zmieszam toner z jaśniejszym i powinno być idealnie. Samo zrobienie ciemnego, acz jasniejszego od naturalnego odrostu wyszło bardzo naturalnie. Te palety są tak przemyślane, że chyba trudno o większą wpadkę.
Dziś przejdę się po sprzęt do hybryd i podejmę trzecią próbę.
Nie muszę mówić jak jestem zadowolona, jeśli wspomnę, że fryzjer woła ode mnie 450zł, a kosmetyczka kolejne 170zl? Z czego te wizyty beauty to dla mnie koszmar. Nudzę się na przemian ze stresowaniem efektem końcowym.

Teraz czekam na Olaplex 1.2.3. Nie miałam go do farby, ale zrobię po prostu jako zabieg pielęgnacyjny. Czytałam, że tak też się go używa.

La Mary wypoczywajcie i zazdro

Kama doskonale rozumiem twój pociąg do kawy na wynos. To taka namiastka normalności. Sama skusiłam się dwa dni temu na ice latte i był to jednak błąd, bo piłam ją na spacerze przy 4*C w stroju typu adidaski bez skarpetek . W Warszawie złapałam pyszną kawę z bitą smietaną (którą musiałam koniec końców na siebie wylać) i widziałam w Złotych tarasach partyzantów pijących ukradkiem z papierowych kubków (bo jest zakaz wszędzie).

Mam w koszyku Tomsy, ale nie wiem jak z rozmiarówką u nich. Brać takie jak Converse np?

Miałam wczoraj super dzień przez to wszystko, dodatkowo byłam w końcu spokojna - jak Bombelki są spokojne, to i ja się wyciszam. Już chyba z nimi ok. Oczywiście mówię bólowo w kwestii pęcherza/brzuszka, bo z chodzeniem to jest cały czas tendencja spadkowa

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-03-04 o 13:46
Pani_Robot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 13:49   #4323
Michell72
Zakorzenienie

Dot.: Piękne, młode i szalone 30+, 40+ IV część

https://www.marekwasiluk.pl/telomery...e-eksperyment/
Mam nadzieję,że moje telomery też się wydłużą

P.Robot co z tym 3 piesełem?
Znalazłaś kandydatkę?

Kama daj znać co lekarz Ci powie.

La Mary denerwujesz człowieka pracującego.
Miłego odpoczynku kochana
Michell72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 13:51   #4324
Pani_Robot
Śnięta Mucha

Michell ostatnio mi gówniaki tak chorowały, ze zastanawialam sie, czy ja ogarnę 3 i tak się wstrzymałam. No ale moja głupota... dałam im puszki "zając z żurawiną", a to było dla już pochorowanych psów zdecydowanie zbyt egzotyczne.
Stary 2021-03-04, 15:24   #4325
Michell72
Zakorzenienie

Słyszałyscie o tym wypadku w Dziwnowie?
Auto zjechało do zalewu.
Utopiła się cała rodzina plus piesek
Dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat.
Ogrom tragedii
https://szczecin.se.pl/tragedia-w-dz...Gzgs-WWHA.html

Edytowane przez Michell72
Czas edycji: 2021-03-04 o 15:28
Michell72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 17:13   #4326
Kamlisa
Zakorzenienie

Ava, watpliwosci co do kociej pamieci i myslenia przyczynowo-skutkowego nie miałam nigdy. tak samo co do indywidualizmu kocich charakterow...Kajtuś był wrednym gowniarzem 15 lat temu, jest wrednym zgredem z wiecznie posepna mordka teraz...Jako kociak został najpewniej wywalony na działki, bo za dobrze znał sie na ludziach i zyciu w domu, by byc kotem dzikim. Tam musiały go atakowac ptaki, pewnie wrony, bo do dzis zostal mu uraz i bez pudła mozna go wkurzyc, udajac ręka na przykład, ze pikuje na niego ptak. Pamieta, po tylu latach, kuca i wrogo popiskuje. Wkurza sie czesto zreszta, bo na przykład gdzies nie moze wejsc/wyjsc albo inny kot mu sie nawinał w złym momencie...Momentalnie to widac na jego mordce - skupienie i chęc dowalenia komus, kto bedzie pod łapa. Maz w takiej chwili bierze kapcia...do samoobrony. A inne koty, widzac , ze na nich skupiona jest jego posepna uwaga - momentalnie spływaja wyzej/dalej...Zdecydowanie myslenie przyczynowe-skutkowe
Poki co przetestowałam z revolution maseczkę. Zapach, na ktory liczyłam - dziwny raczej, niz apetyczny. Konsystencja płynnego miodu, za czym nei przepadam. Z ulga zmyłam po kwadransie, choc przyznam, ze twarz była nawilzona.
Kamlisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 20:47   #4327
LaMary
Wtajemniczenie

Dobrej nocy życzę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg D7B8C05A-DADF-4112-82F3-55C1DC682002.jpg (155,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg F7708255-16F8-472A-A522-E31CC5ACAAFD.jpg (171,0 KB, 36 załadowań)
LaMary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 20:53   #4328
Kamlisa
Zakorzenienie

rozumiem Lamary ze sie dobrze bawisz
btw - promocja na kosmetyki koreanskie w kontigo

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2021-03-04 o 20:55
Kamlisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 09:22   #4329
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Mam w koszyku Tomsy, ale nie wiem jak z rozmiarówką u nich. Brać takie jak Converse np?
A bierzesz Conversy o pol rozmiaru mniejsze, niz inne buty czy taki sam rozmiar jak inne marki?
Ja nosze standardowo 38, Conversy mam 37.5, a Tomsy 38 (7.5) dla 100% komfortu.
37.5 (7) tez pasuja, ale na styk i bardzo ciezko mi sie je zaklada, dlatego wole kupic wieksze.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Pani Robot, trzymam kciuki za bombelki, duzo zdrowia dla nich

Moj bombelek jutro ma kolejne szczepienie, umowilam weta na poludnie, maz go zawiezie, bo ja w pracy bede. Mam wrazenie, ze z nim mniej panikuje, niz kiedy ja go zawoze do weta. W ogole zreszta woli ojca od matki, wlasnie sobie spia razem przytuleni w meza sypialni, zdrajcy
Stary Wczoraj, 10:53   #4330
Ava_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Cinderella Girl Pokaż wiadomość
Zupełnie rozumiem Twoją radość - miałam już takie sytuacje w życiu. Wrzuć zdjęcie .
https://www.selfridges.com/US/en/cat...-10081-V7506E/
Jeszcze bede szukac sukienki do kompletu:
https://www.theoutnet.com/en-ae/shop...92600057226864

Pani R, kojarze te kurtki, tez chyba mialam wersje w bezu. Hmm, moze nadal mam?

Jeszcze mieszkajac w Polsce chodzilam do sklepow fryzjerskich i tam kupowalam osobno farbe i wode utleniona. Nie dosc, ze taniej, to mniej niszczylo wlosy, bo nie potrzebowalam az tak mocnego utleniacza jak farby drogeryjne.

Co do Tomsow, nosze 4.5 co jest ekwiwalentem 37.5. Moj normalny rozmiar 37 okazal sie zbyt ciasny. Z kolei Conversy mam w rozmiarze 4.5, ktory jest na bucie przetlumaczony jako europejski 37. Nie dojdziesz. Najlepiej zamow po prostu 2 rozmiary.
Ava_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:59   #4331
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Co do Tomsow, nosze 4.5 co jest ekwiwalentem 37.5. Moj normalny rozmiar 37 okazal sie zbyt ciasny. Z kolei Conversy mam w rozmiarze 4.5, ktory jest na bucie przetlumaczony jako europejski 37. Nie dojdziesz. Najlepiej zamow po prostu 2 rozmiary.
To ja nosze UK 5 / EU 38 i zamowilam rozmiar 7.5 (czyli 38) - podobnie wypadla rozmiarowka, jak u Ciebie.
Stary Wczoraj, 14:35   #4332
Pani_Robot
Śnięta Mucha

Dzięki dziewczyny, w końcu zapomniałam kliknąc zamówienie. Zobaczę czy są jeszcze dostępne. Conversy noszę 37,5 w standardowej tęgości, resztę sneakersów 37-38, a baleriny i szpilki 35, bo większe by mi klapały. Mam dość szeroką stopę na wysokosci palców, a szczupłą w pięcie, dlatego w luźniejsze buty 35-36 bym się nie wbiła. Mokasyny miałam 36, kozaki na obcasie zawsze 36, płaskie 37. Zgłupieć można. Biorę 36,5 bo one krojem chyba najbardziej zbliżone do mokasynów, a ja lubię wcisnąć miękką wkładkę do każdego buta.

Kasztanka, a gdzie ma spać, jak u Ciebie jest na wygnaniu Słodziaki z tych Twoich facetów.

Ava dokładnie, nie miałam pojęcia, że jest TAKA róznica, a moje włosy bez olaplexu, bo dopiero dziś przyszedł są miękkie, lśniące, wypielęgnowane... i w związku z tym wcale się nie ukladają, bo wysuszone miały o wiele lepszą objętość. I to tylko efekt farby... A przy bobie objętość jest dla mnie bardzo ważna.

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: Wczoraj o 14:39
Pani_Robot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:01   #4333
Reign
Raczkowanie

Czesc dziewczyny
No w koncu udalo mi sie zapisac na szczepionke. Ide 9- go marca I jestem tak podekscytowana I cala happy, jakby to byla ME, haha. Bede szczepiona Moderna

Pozdrawiam z pracy, milego dnia

Sent from my iPhone using Tapatalk
Reign jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:43   #4334
aussiewoman
Zakorzenienie

Śledzę sobie p. Rozenek na insta i dochodzę do wniosku, że jednak jej nie lubię. Ciekawe kiedy inni się na niej poznają?
A wy lubicie ją?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Reign Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
No w koncu udalo mi sie zapisac na szczepionke. Ide 9- go marca I jestem tak podekscytowana I cala happy, jakby to byla ME, haha. Bede szczepiona Moderna

Pozdrawiam z pracy, milego dnia

Sent from my iPhone using Tapatalk
Super 10 marca będą szczepieni moi rodzice. Nie moge się doczekać. Jeszcze na szczepienua Tż czekam przeogromnie... Może w kwiwtniu, maju....

aussiewoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:25   #4335
Soso
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Śledzę sobie p. Rozenek na insta i dochodzę do wniosku, że jednak jej nie lubię. Ciekawe kiedy inni się na niej poznają?
A wy lubicie ją?

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Super 10 marca będą szczepieni moi rodzice. Nie moge się doczekać. Jeszcze na szczepienua Tż czekam przeogromnie... Może w kwiwtniu, maju....

Aussie nie mam do niej żadnego stosunku, ale jak się tak zastanawiam to dla mnie postać kategorii Czerwonego Kapturka, totalna abstrakcja. Nigdy chyba nawet nie byłam na jej profilu. Zresztą bardzo niewiele znanych osób w ogóle śledzę, nie daje mi to żadnych emocji. A czemu jej nie lubisz?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Stary Wczoraj, 20:01   #4336
Pani_Robot
Śnięta Mucha

Aussie zajrzałam na jej profil, to ten z gatunku "budzę się w wyprasowanej pościeli i w pełnym makijażu, a dom sprząta się sam". Treści pod zdjęciami nie było, więc tylko obejrzałam i to nie dla mnie.

Coś mi nie tak i to już drugi dzień. Jak nie ja, jak dawna ja w depresji. Co się zmieniło? Kolor włosów, to, że nie chcą się ułożyć. Jedyna zmiana, jaką mogę namierzyć, ale to przecież nie ma sensu. Czyżbym byla aż taki wrażliwy płateczek? Głowa mnie ćmi, owszem, ale czuję się brzydka, bez siły. Wątpię we wszystko, "nic nie ma sensu". Za wcześnie na PMS, poza tym rzadko go mam. Wczoraj udało mi się na chwilę rozchmurzyć, a dziś od nowa. Bez siły, bez chęci. Nawet śmieci nie wyniosłam. Mam ochotę zawinąć się w burrito z koca i zasnąć.
Stary Wczoraj, 20:10   #4337
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Ava, oryginalna jest ta kurtka .

Mnie też się nigdy nie zdarzyło zajrzeć na profil p. Rozenek. Jej osoba mnie nigdy niczym nie przyciągneła (nie moje klimaty ).

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Coś mi nie tak i to już drugi dzień. Jak nie ja, jak dawna ja w depresji. Co się zmieniło? Kolor włosów, to, że nie chcą się ułożyć. Jedyna zmiana, jaką mogę namierzyć, ale to przecież nie ma sensu. Czyżbym byla aż taki wrażliwy płateczek? Głowa mnie ćmi, owszem, ale czuję się brzydka, bez siły. Wątpię we wszystko, "nic nie ma sensu". Za wcześnie na PMS, poza tym rzadko go mam. Wczoraj udało mi się na chwilę rozchmurzyć, a dziś od nowa. Bez siły, bez chęci. Nawet śmieci nie wyniosłam. Mam ochotę zawinąć się w burrito z koca i zasnąć.
Myśle, że każda z nas ma czasami takie dni. Mam nadzieję, że u Ciebie nie potrwa taki stan długo - czasami można się w tym zaplątać. Ja mam akurat PMS i również przez ostatnie dni niefajnie się ze sobą czuję - mam wrażenie, że mi sie przytyło, włosy nie chcą się układać, i ogólnie patrze na siebie i średnio mi się podoba co widzę Mam nadzieje, ze nam to szybko minie

Robyn https://www.youtube.com/watch?v=8o5BHH9U2Mg
Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30 z plusem

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości