Szampon przedłużający włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-18, 18:07   #1
Takajakas1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 19

Szampon przedłużający włosy


Cześć,

Dzisiaj w sklepie spotkałam się z pewnym szamponem, a mianowicie Elvital Dream Length. Zawiera on olej rycynowy który niby idealny jest do przyśpieszania porostu włosów. Długie włosy to moje marzenie od zawsze (to uczucie, kiedy włosy rosną max 0.5 cm na rok...) więc pierwszą moją myślą było spróbować. Ale po zastanowieniu się stwierdziłam, że najpierw lepiej o nim poczytać. I tam w składzie: SLS, Sodium Benzoate, Benzyl Salicytate...

Bez wstydu przyznaję, że nie wiem dokładnie co to to wszystko jest ani jaki ma wpływ na włosy. W internecie są mieszane artykuły na ten temat. Ale po naczytaniu się też o przeróżnych szkodliwych chemikaliach ukrywających się w szamponach to brzmi to dosyć odpychająco...



Warto jest zaryzykować? Czy dla dobra włosów lepiej poczekać dłużej a odpuścić sobie wszelkie kosmetyki tego typu?

Już miałam za sobą jedną wizytę u fryzjera która skończyła się obcieńciem włosów o 10 cm, ponieważ takie były zniszczone, wolałabym nie przeżywać tego kolejny raz
Takajakas1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 18:56   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon przedłużający włosy

Cytat:
Napisane przez Takajakas1 Pokaż wiadomość
Cześć,

Dzisiaj w sklepie spotkałam się z pewnym szamponem, a mianowicie Elvital Dream Length. Zawiera on olej rycynowy który niby idealny jest do przyśpieszania porostu włosów. Długie włosy to moje marzenie od zawsze (to uczucie, kiedy włosy rosną max 0.5 cm na rok...) więc pierwszą moją myślą było spróbować. Ale po zastanowieniu się stwierdziłam, że najpierw lepiej o nim poczytać. I tam w składzie: SLS, Sodium Benzoate, Benzyl Salicytate...

Bez wstydu przyznaję, że nie wiem dokładnie co to to wszystko jest ani jaki ma wpływ na włosy. W internecie są mieszane artykuły na ten temat. Ale po naczytaniu się też o przeróżnych szkodliwych chemikaliach ukrywających się w szamponach to brzmi to dosyć odpychająco...



Warto jest zaryzykować? Czy dla dobra włosów lepiej poczekać dłużej a odpuścić sobie wszelkie kosmetyki tego typu?

Już miałam za sobą jedną wizytę u fryzjera która skończyła się obcieńciem włosów o 10 cm, ponieważ takie były zniszczone, wolałabym nie przeżywać tego kolejny raz
Przede wszystkim to głównym zadaniem szamponu jest myć wlosy. Ewentualnie w przypadku szamponów specjalistycznych na problemy typu łupież należy je trzymać kilka minut na głowie.
W przypadku przyspieszania porostu szampon to bardzo kiepski wybór, bo czego on by nie zawierał, nie będzie to miało szansy zadziałać w tak krótkim czasie. Od tego są wcierki, oleje na porost oraz suplementy diety.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 02:40   #3
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: Szampon przedłużający włosy

Nie każda "chemia" w szamponie jest zła. Niektóre włosy lubią mocniejsze oczyszczanie i lepiej reagują na SLS, SLeS, niektóre wolą łagodniejsze detergenty. Tak czy siak, lepsze będą wcierki (np. Jantar, Banfi), połączone z masażem - wtedy mają okazję zadziałać. Szampon jest od mycia, ma krótki czas kontaktu ze skórą, a i składniki "czynne" często są w znikomej ilości w porównaniu do specjalistycznych wcierek
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 08:40   #4
Paniparkowa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 53
Dot.: Szampon przedłużający włosy

Wydaje mi sie, ze wieksze znaczenie ma tutaj technika mycia włosów, niż szampon.
Paniparkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-21 09:40:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.