rozjaśnianie włosów rumiankiem :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 15:03   #31
Baska83
Przyczajenie
 
Avatar Baska83
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

od dłuższego czasu mam swój naturalny odcien ciemny blond ale mysle o zrobieniu delikatnych refleksów. Niedawno przeczytałam o wodzie z cytryną do płukania włosów i zaczełam stosowac. Poza tym ze włosy sa miekkie i błyszczące zadnych efektów rozjaśniających nie zauwazyłam

znalazłam jeszcze taki sposób:
"Zmieszaj 1/4 kubka soku z cytryny z 3/4 kubka wody. Wlej tą mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem i co jakiś czas, siedząc na słońcu pryskaj nią włosy. Po 25 minutach siedzenia na słońcu włosy będą się powoli rozjaśniały"
Baska83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 19:17   #32
olusialodz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Używałaś Castinga Świetlisty blond? Masz jakieś zdjęcia? Ja mam ciemny blond naturalny i zastanawiam się nad nim . Ale mam wątpliwości czy wyjdzie, tzn. nie zależy mi na rozjaśnieniu tylko bardziej rozświetleniu właśnie - u Ciebie wyszło to ładnie, ale masz jasny blond naturalny a nie ciemny.
Pytanie nie do mnie i zadane dosyc dawno, ale postanowiłam odpowiedzieć Użyłam Castinga swietlisty na moje blond włosy(ciemne) . Włosy sie rojzaśniły sporo, jakis czas wczesniej użyłam też innego odcienia, ale nie dał zbyt wielkich efektów.
Kolor był calkiem fajny, jednak nie zszedł i mam odrosty których sie pozbywam, co w sumie było do przewidzenia, bo cięzko o to, zeby jasniejszy kolor zszedł. Spodziewałam sie mniejszych efektów :P

Edytowane przez olusialodz
Czas edycji: 2010-03-21 o 19:18
olusialodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 20:49   #33
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez olusialodz Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie i zadane dosyc dawno, ale postanowiłam odpowiedzieć Użyłam Castinga swietlisty na moje blond włosy(ciemne) . Włosy sie rojzaśniły sporo, jakis czas wczesniej użyłam też innego odcienia, ale nie dał zbyt wielkich efektów.
Kolor był calkiem fajny, jednak nie zszedł i mam odrosty których sie pozbywam, co w sumie było do przewidzenia, bo cięzko o to, zeby jasniejszy kolor zszedł. Spodziewałam sie mniejszych efektów :P
Dziękuję za opinię, nawet po tak długim czasie się przydała
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 00:10   #34
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Hej ;p od roku farbuje wlosy na czarno i przyznam ze mi sie znudzily i zaluje ze zafarbowalam trwala farba a nie do iluś myc. Teraz chcialabym rozjasnic wosy choc do takiego ciemnego brazu byle nie byla to taka czerń ;D czy ten sok z cytryny choc trochce mi pomoze? dekoloryzacja nie wchodzi w gre bo mam bardzo zniszczone wlosy prosze pomozcie mi jakos czy jest jakas szansa na choc troche ich rozjasnienie ?? czekam na wasze odpwiedzi
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 07:11   #35
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Hmmm.. Z farbowanymi wlosami to niewiadomo. Chyba ktoras wizazanka powinna wyprobowac na sobie i sie podzielic.
Kiedys probowalam jedynie na moich ciemnych blond wloskach. Sok z 1 cytryny wyciskalam do szklanki i uzupenialam woda. Efekt byl zauwazalny, tyle ze wlosy rozjasnily sie tak troche na siwo - definitywnie zimny odcien blondu, co mi sie nie spodobalo bo marzylam o zlocistym efekcie
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 13:21   #36
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

bo widze ze niektore z was jak np muszkaowocowka tez mila czarne farbowane wlosy i zaczela robic tym sokiem z cytryny i pisze ze ma braz moze to faktycznie cos pomoze juz sama nie wiem co robic....;(
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 20:51   #37
ewelinusia001
Zadomowienie
 
Avatar ewelinusia001
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 422
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Ja dodawałam kiedyś do ostatniego płukania włosów tego soku z cytryny (gdzieś w necie wyszperałam ile tego mniej więcej potrzeba), ale u mnie to się w ogóle nie sprawdziło. Strasznie obciążało włosy.
Ja polecam Pantene Pro-V blonde expressions. Używałam dokładnie takiej jak na obrazku poniżej i trochę mi rozjaśniła włosy o jakiś ton - 2 tony. Zużyłam jedno opakowanie, ale ostatnio takiej odżywki nigdzie nie mogę znaleźć A nie wiem czy inne z tej samej serii też tak zadziałają.
__________________

perfuuuumy.
ewelinusia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 18:50   #38
Bebe2012
Przyczajenie
 
Avatar Bebe2012
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

hej zaczełam malować sobie włosy na rudo, ale teraz już mi się znudził ten kolor i chciała bym mieć jasny bląd. płuczę włosy w rumianku ale to nic nie daje, chciała bym rozjaśnić włosy cytryną ale nie wiem czy to coś da i czy nie zrobi mi się siano na głowie. proszę pomóżcie mi
Bebe2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 22:38   #39
Misia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez SchokoBons Pokaż wiadomość
Od roku rozjaśniałam włosy.. teraz chciałam wrócić do mojego naturalnego koloru i przefarbowałam się na ciemny blond.. niestety, farba wyszła o wiele wiele za ciemna.. moje włosy są ciemnobrązowe..!
Chciałabym aby ten kollor był choć trochę mniej intensywny.. czy polewanie sokiem z cytryny+woda da jakiś efekt?? warto?? czy lepiej poczekać aż farba sama się zmyje.....?

ja mam ten sam problem !!!! nie wiem co zrobic.. abardzo zalezalo mi zeby isc na impreze i mialam ladny swoj naturalny ciemny blond i odrosty jeszcze troche z rozjasniania.. teraz zafarbowalam ciemnym blondem i wyszedl mi ciemny braz prawie jak czarny.. wyglada to tragicznie .. jestem zalamana i nie chce wyjsc z domu ..nawet mama mi powiedziaala ze brzydko to wyglada.. w poniedzialek mam kurs z prawka.. co ja mam zrobic !! pomozcie mi.. musze to rozjasnic ale jak ?
jak Ty sobie poradzilas z tym problemem?










Edytowane przez Misia1991
Czas edycji: 2010-06-18 o 22:41
Misia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 00:12   #40
Misia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Chciałabym przyznać ze miałam wręcz czarne włosy ale teraz po kilkakrotnym płukaniu w rumianku , soku cytrynowy i nałożeniu jajka na 30 min i nizoralu , włosy są jaśniejsze jeszcze mam za ciemne ale już mogę śmiało patrzeć na siebie w lustro włosy są z większym połyskiem i bardzo miękkie po rumianku i po tym soku cytronowym jutro powtarzam czynności rumianku i cytryny może będzie lepiej mam taka nadzieje bo chciałabym mieć jasny brąz albo najlepiej ciemny blond ale wiem ze długa droga do tego myślę ze jak codziennie bd włosy płukała takimi domowymi preparatami to będzie lepiej i tak już jestem spokojniejsza ze nie muszę iść do fryzjera bynajmniej na ta chwile bo nie mam do nich zaufania gdyż nie raz spaprali mi włosy np jak robiłam pasemka rozjaśniaczem miałam za jasne !! nigdy nie wiem w jakim kolorze będzie mi dobrze dlatego nie umiem się zdecydować , ale chyba najlepiej w naturalnych obiecałam sobie ze jak mi odrosną to nie będę ich farbowała tym bardziej sama ... ale mam nadzieje ze nie będę musiała czekać , aż odrosną , tylko wyblaknie kolor .
Misia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:50   #41
Misia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

mam dosyc poddaje sie bo moje wlosy sa dalej ciemne i jak wygladalam tragicznie tak dalej wygladam tragicznie .. jutro ide do fryzjera na dekoloryzacje .. boje sie ale co zrobic ..
Misia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 00:11   #42
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

"Zmieszaj 1/4 kubka soku z cytryny z 3/4 kubka wody. Wlej tą mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem i co jakiś czas, siedząc na słońcu pryskaj nią włosy. Po 25 minutach siedzenia na słońcu włosy będą się powoli rozjaśniały"

to sie wydaje swietne !
na pewno bedzie dzialalo .
ale uboczny efekt... wysuszone jak sloma wlosy .

co teraz robic?
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 02:09   #43
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Co robic? Moze olejowac olejem nierafinowanym z kokosa, ponoc potrafi zdzialac cuda.
Hmm... smiem twierdzic ze ten sok z cytryny bardziej szkodzi niz pomaga, jesli jest dosc skoncentrowany, chyba lepiej kombinowac z rumiankiem, bezpieczniej
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 20:52   #44
Misia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

no chetnie bym tak zrobila jakby bylo to slońce ale go nie ma , bylam wczoraj u fryzjera i zrobila mi pasemka ale sa za cienkie i niezbyt mi sie to pdooba , jutro ide jeszcze raz zeby zrobila mi wiecej i grubsze a otem dala na to jakis kolor ladnego blondu .. wydalam wtedy 130 na glupie pasemka bo mam dlugie dosc wlosy , ale trudno .. chce wygladac jak wczesniej , bo ciemny kolor mi nie pasuje mam nadzieje ze bedzie lepiej bo nie moge patrzec na siebie z mysla jak zniszczylam wlosy tym farbowaniem a chcialam skonczyc z rozjasnianiem i miec naturalny kolor.. no to mam..
Misia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:10   #45
Misia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

dzwonilam dzisiaj do fryzjerki czy moze dorobic pasemek , a ona ze powinnam miesiac odczekac .. mam juz tego dosyc.. tego koloru.. te cienkie pasemka co mi zrobila wygladaja jak siwe lekko a ten braz co mam na sobie jes tandetny.. najchetniej to sama dokonalabym tej dekoloryzacji czy czegos bo mam dosyc... przez miesiac nie chce sie tak pokazywac.. zabiore sie serio do plukania cytryna i rumiankiem... nigdy tak okropnie nie wygladalam jak teraz... sproboje znowu nizoralem..
Misia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 13:09   #46
OneOfTheBoys
Przyczajenie
 
Avatar OneOfTheBoys
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 10
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

ja chciałam pomalować końcówki włosów na fioletowo, ale u koleżanki o takim samym kolorze włosów tej szamponetki nie było widać. czy moge rozjaśnić końcówki np.cytryną by było widać kolor?
OneOfTheBoys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 17:08   #47
Misia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez OneOfTheBoys Pokaż wiadomość
ja chciałam pomalować końcówki włosów na fioletowo, ale u koleżanki o takim samym kolorze włosów tej szamponetki nie było widać. czy moge rozjaśnić końcówki np.cytryną by było widać kolor?
nie radzę używać cytryny bo ja to zrobiłam , i teraz odbudowywuje włosy jak mogę bo trochę je wysuszyłam . Owszem farba puszcza ładnie , ale od słońca też schodzi . A poza tym szamponetka schodzi bardzo szybko z włosów ja po jednym umyciu już mam o wiele jaśniejsze
Misia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 21:16   #48
Karolajnx3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lubelskość
Wiadomości: 2
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

podbijam! ja osobiście z 2 razy rozjaśniałam sobie włosy sokiem z cytryny, i muszę przyznać, że pomogło , i jestem zadowolona. jednak teraz pokazuje się naturalny kolor ( ciemny blond ) i nie chcę już rozjaśniać ich cytryną- za bardzo wysusza. no i moje pytanie jest takie : czym bardziej się opłaca ; szamponetką, rumiankiem czy może dać sobie spokój?
Karolajnx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 17:36   #49
jestemspanczbob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

A ja nie z innym jak rozjaśnianie problemem...

Przez ostatnie półtora roku usilnie próbowałam rozjaśnić włosy z ciemnego, prawie czarnego koloru na platynowy blond kilka razy byłam na pasemkach, potem ze 2 razy sama pojechałam wellatonem rozjaśniaczem (takim perfidnym superjaśnistym) i kiedy osiagnęłam swój wymarzony platynowy blond wspomagałam się tymże wellatonowym rozjaśniaczem już na same odrosty co około 2 miesiące. Szybciej jednak z czarnych włosów żadna z was na blond nie zjdzie, to odwieczna zasada...

Ale ja nie o tym chciałam mówić... - po pewnnym czasie (dokładnie w zeszłą sobote) zapragnęłam wrócić do naturalnego mojego koloru, jakim jest ciemny naturalny, taki "myszawy" blond...
jak dotychczas wellaton mnie nie zawiódł - pomyslałam. Kupiłam sobie zatem w rossmanie farbę wellaton średni blond, żeby miec juz "naturalny kolor" i przestać farbować, gdy mi się juz ten kolor unormuje.
NIESTETY po upływie czasu, jaki miałam trzymać to cholerstwo na włosach okazało się, że łeb mam... CZARNY!!!!!!!!!!!! (no, może ciemnobrązowy)... przez nastepne 2 dni płakałam jak głupia, każde spojrzenie w lustro sprawiało, że wybuchałam płaczem, wmawiałam sobie, że wyglądam za przeproszeniem jak gó*no bo ten kolor zaczął robić się zielonkawyz każdym myciem (których sobie nie szczędziłam)...

No i tak przewertowałam wszelkie możliwe strony z wypowiedziami równie zdesperowanych dziewczyn i natrafilam na ów POPULARNY RUMIANEK. poszłam dziś do sklepu i kupiłam sobie rumiank w saszekach (laski pisały, aby kupic ten w zielarskim sklepie, taki kwiatostan suszony, ale na opakowaniu tego który kupiłam napisane jest, że zawiera 100% kwiatu rumianku, wiec chyba jest ok, a i kosztuje ok 1,80). Kupiłam też cytrynę...

Właśnie przed chwilą wrzuciłam do garnka 5 torebek tego rumianku, zalałam wrzątkiem z czajnika ok pół litra, dodałam też skórę z cytryny by wzmocnić działanie (tzn tak mi się wydaje??) wcisnęłam dodatkowo pół cytryny (soku), a wycisnięty kawałek owocu też wrzuciłam do tej mixtury (a co!) no i pogotowałam to jeszcze ze dwie minuty. Teraz stoi w garnku i stygnie. Zaraz umyje sobie głowę szamponem do którego dodam soku ze swieżo wyciśnietej cytryny, po czym spłuczę łeb najpierw woda a potem tym żółtym pachniutkim wywarem...

Trzymajcie kciuki, oby się troszke rozjaśniły... wprawdzie nie są juz czarne, ale chciałam miec ciemny blond, więc rumian mi tylko pozostał, bo nie chce wysuszać głowy nizoralem (popularny w wymywaniu farby do włosów) ani tymbardziej dekoloryzacja, która sprawi że wypali mi nie tylko włosy, ale i resztki mózgu...

aha, kupiłam sobie razem z tym rumiankiem MELISĘ, ale to juz doustnie po to, by ukoić nerwy związane z włosami...
jestemspanczbob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 00:56   #50
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

ja dodawałam sok z cytryny do oliwy z oliwek i tak sobie trzymałam. Włosy się rozjaśniły ale potem już nie wiedziałam czy od bardzo długich wakacji we włoszech czy od tej mieszanki
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 16:43   #51
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

jestemspanczbob daj znac jak poszlo bo jestem ciekawa ja od jakies 10 miesiecy zmagam sie z czernia ale chce rozjasnic tylko do brazu wiec moze jak tobie sie uda to tez wypróbuje ten sposob;d;d;d
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:46   #52
jestemspanczbob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez lilia23 Pokaż wiadomość
jestemspanczbob daj znac jak poszlo bo jestem ciekawa ja od jakies 10 miesiecy zmagam sie z czernia ale chce rozjasnic tylko do brazu wiec moze jak tobie sie uda to tez wypróbuje ten sposob;d;d;d


powiem Ci, że po kilkukrotnym umyciu w szamponie z cytryną i tym rumianku rzeczywiście pomogło trochę... nabieraja takiego ciemnoblondowego odcienia (ale byc może dlatego że przeswit spod farby jest, a poprzedni kolor miałam platynowy blond). W moim przypadku jest tak, zed troche się farba wymywa, a trooche się włos rozjaśnia rumiankiem. Będe stosować to jeszcze póki mam cierpliwość
jestemspanczbob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 11:53   #53
Ewolin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 74
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Ja zastosowałam cytrynę tylko raz w akcie desperacji ;p mój naturalny kolor to taki jasny, myszowaty blond. Jakiś czas temu zafarbowałam go na ciemny brąz, chodziłam z tym brązem prawie dwa lata na głowie, aż stwierdziłam że moja bladość do niego nie pasuje. Tak więc poszłam do fryzjera i zapłaciwszy kupe kasy wyszłam stamtąd z miodowym blondem na głowie. Kiedy zrobiły mi sie odrosty, postanowiłam zafarbować włosy w domu, na miodowy blond właśnie. Niestety kolor wyszedł mi idealnie czerwony na odrostach i z czerwoną poświatą na reszcie włosów Wtedy nie zastanawiając się, wycisnęłam sok z czterech cytryn, nałożyłam na umyte wilgotne włosy, potrzymałam ok 2 godziny, spłukałam, nałożyłam porządną odżywkę i już włosy rozjaśniły się do poprzedniego koloru.

Teraz chcę zrobić to samo, żeby rozjaśnił mi się ten miodowy blond, bo chciałabym zejść do złotego, ciemnego blondu bez rozjaśniania specyfikami chemicznymi... Oby się udało.
Ewolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 20:23   #54
wiwerna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Tym, które planują skrapiać sobie włosy miksturą cytrynową i wystawiać je na działanie słońca - nie próbujcie. Słońce niszczy włosy, szczególnie kiedy są mokre, bo woda skupia promienie. Mokre włosy na słońcu = suche, rozdwajające się siano.
wiwerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 11:56   #55
fasols
Przyczajenie
 
Avatar fasols
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Swoje ciemnobrązowe włosy rozjaśniam sokiem z cytryny. Na 15min przed umyciem włosów aplikuję na nie: sok wycisniety z połowy cytryny (czasami dodaję do tego 2łyżki nafty kosmetycznej lub 2żółtka). Zauwazylam ze najlepszy efekt daje sama cytryna bez żadnych dodatków. Soku nie nalezy zbyt długo trzymać na włosach, ponieważ bardzo wysusza wlos - dlatego po umyciu konieczne jest uzycie odżywki/balsamu.

Mialam bardzo ciemne wlosy, miejscami byly nawet czarne. Po kilku aplikacjach soku z cytryny stały się ewidentnie brązowe
(niektore koleżanki nawet pytały się czy nie 'ściągałam' farby o kilka tonów u fryzjera)
fasols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 00:05   #56
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez pysiaczka Pokaż wiadomość
jak użyć cytryny do rozjaśnienia włosów?jestem szatynką z takim jasnym brązem czy uda mi sie je troszke rozjaśnić tym sposobem?a może jakiś inny domowy sposób?
Hmm, nie chcę was martwić. Ale w szkole przerabiałam rośliny i zioła stosowane we fryzjerstwie zmieniające kolor włosów.. CYTRYNY TAM NIE BYŁO. Dlaczego cytryna miałaby rozjaśniać włosy? Cytryna ze względu na swoje kwaśne środowisko domyka łuski włosa - wygładza go, w skutek czego włosy są błyszczące. Ale żeby rozjaśniała? Nie słyszałam
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:41   #57
lilay1
Przyczajenie
 
Avatar lilay1
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
Hmm, nie chcę was martwić. Ale w szkole przerabiałam rośliny i zioła stosowane we fryzjerstwie zmieniające kolor włosów.. CYTRYNY TAM NIE BYŁO. Dlaczego cytryna miałaby rozjaśniać włosy? Cytryna ze względu na swoje kwaśne środowisko domyka łuski włosa - wygładza go, w skutek czego włosy są błyszczące. Ale żeby rozjaśniała? Nie słyszałam
Rośliny zmieniające kolor włosów? To może być ciekawe a jakie to są roślinki?

Jeżeli chodzi o rozjaśnianie włosów cytryną to działa bo kiedyś tak robiłam i rozjaśniłam włosy o 1,5 odcienia ale musiałam siedem dni codziennie trzymać sok z cytryny przez godzinę na głowie. To się sprawdza naprawdę. tylko może wysuszyć włosy, ale mi nic nie wysuszyło Teraz zafarbowałam włosy na ciemny brąz ichce wrócić do naturalnego jasnego brązu rozjaśniając je właśnie tym sposobem. zobacze jakie będą efekty...
lilay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 19:41   #58
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez lilay1 Pokaż wiadomość
Rośliny zmieniające kolor włosów? To może być ciekawe a jakie to są roślinki?

Jeżeli chodzi o rozjaśnianie włosów cytryną to działa bo kiedyś tak robiłam i rozjaśniłam włosy o 1,5 odcienia ale musiałam siedem dni codziennie trzymać sok z cytryny przez godzinę na głowie. To się sprawdza naprawdę. tylko może wysuszyć włosy, ale mi nic nie wysuszyło Teraz zafarbowałam włosy na ciemny brąz ichce wrócić do naturalnego jasnego brązu rozjaśniając je właśnie tym sposobem. zobacze jakie będą efekty...
Rośliny:
henna, rumianek (rozjaśnia), indygo, liść orzecha, kora debowa, basma, rozmaryn, chmiel, szałwia, łopian, rozmaryn i duzo, duzo ale musialabym sprawdzic.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 18:33   #59
Mudiwa
Raczkowanie
 
Avatar Mudiwa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: moje miasto a w nim kolorowe sny ;))
Wiadomości: 132
GG do Mudiwa
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Rozjaśnia tylko rumianek i cytryna? Chciałabym spróbować teraz z cytryną, mam średni blond, może jeszcze się uda rozjaśnić :PP Jaką ilość tego soku z cytryny i jaki balsam czy odżywkę później nakładać? )
__________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma. - W.S.Reymont
Mudiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 03:35   #60
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

No niestety, tylko cytryna i rumianek, ewentualnie miod. Osobiscie nie podba mi sie efekt po wyzej wymienionych specyfikach, nie rozjasniaja rownomiernie i mam takie 'pasemka' jasniejsze i ciemniejsze, 5 odcieni blondu na glowie, bleee.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 17:42:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.