Klapnięte włosy u nasady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 13:25   #1
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146

Klapnięte włosy u nasady


Witam

Mam mały mętlik w głowie i nie do końca potrafię poradzić sobie ze swoim problemem, więc proszę o pomoc.
Od jakiegoś czasu - nie wiem, miesiąca, dwóch - moje włosy są strasznie klapnięte, wręcz przylizane, przy skórze głowy i generalnie nie chcą się tam u górze układać. Zazwyczaj wygląda to nieciekawie, bo włosy naturalnie mam w miarę gęste, lekko kręcone i na długości nie pozbawione objętości (szczególnie jak je rozczeszę) i włosy przez to tak jakby "rozszerzają się" ku dołowi.
Próbując z tym walczyć, najpierw zmieniłam szampon z ziołowego (Green Pharmacy z nagietkiem) na taki, który zawiera SLS (akurat w promocji znalazłam szampon z serii Yes To Tomatos) - brak efektu, żeby nie powiedzieć, że jeszcze bardzo klapnięte. W zeszłym tygodniu umyłam włosy szamponem z sodą oczyszczoną, potem nałożyłam żel z siemienia lnianego, na koniec płukanka z octu - włosy przez jeden dzień były sztywne, przesuszone i niemiłe w dotyku, troszkę też wstały, ale po następnym myciu znów klapły.
Nie znam się w zupełności na stylizacji włosów, suszarki od roku nie używam więc modelowanie na szczotce/suszenie z głową w dół odpada. Nie mam pomysłu, co jeszcze mogłabym zrobić, by włosy u nasady odżyły.
Pewnie popełniam jakieś błędy w pielęgnacji włosów - mam taką nadzieję - bo nie chcę myśleć, że taki przyliz mam naturalnie i nic za bardzo nie dałoby się z tym zrobić
Może jakieś wcierki - a jeśli tak, to jakie i jak się do tego zabrać?
Będę wdzięczna za każdą pomoc
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 15:11   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Klapnięte włosy u nasady

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
Witam

Mam mały mętlik w głowie i nie do końca potrafię poradzić sobie ze swoim problemem, więc proszę o pomoc.
Od jakiegoś czasu - nie wiem, miesiąca, dwóch - moje włosy są strasznie klapnięte, wręcz przylizane, przy skórze głowy i generalnie nie chcą się tam u górze układać. Zazwyczaj wygląda to nieciekawie, bo włosy naturalnie mam w miarę gęste, lekko kręcone i na długości nie pozbawione objętości (szczególnie jak je rozczeszę) i włosy przez to tak jakby "rozszerzają się" ku dołowi.
Próbując z tym walczyć, najpierw zmieniłam szampon z ziołowego (Green Pharmacy z nagietkiem) na taki, który zawiera SLS (akurat w promocji znalazłam szampon z serii Yes To Tomatos) - brak efektu, żeby nie powiedzieć, że jeszcze bardzo klapnięte. W zeszłym tygodniu umyłam włosy szamponem z sodą oczyszczoną, potem nałożyłam żel z siemienia lnianego, na koniec płukanka z octu - włosy przez jeden dzień były sztywne, przesuszone i niemiłe w dotyku, troszkę też wstały, ale po następnym myciu znów klapły.
Nie znam się w zupełności na stylizacji włosów, suszarki od roku nie używam więc modelowanie na szczotce/suszenie z głową w dół odpada. Nie mam pomysłu, co jeszcze mogłabym zrobić, by włosy u nasady odżyły.
Pewnie popełniam jakieś błędy w pielęgnacji włosów - mam taką nadzieję - bo nie chcę myśleć, że taki przyliz mam naturalnie i nic za bardzo nie dałoby się z tym zrobić
Może jakieś wcierki - a jeśli tak, to jakie i jak się do tego zabrać?
Będę wdzięczna za każdą pomoc
od miesiaca/2-ch - nie zmienilas jakos pielegnacji w tym czasie? moze jakas odzywka Ci obciaza te wlosy i nie powinnas jej nakladac przy glowie? moze to wakacyjny upal ?
siemie lniane tez moze obciazac

jesli chcesz to sprobj wcierki z kozieradki-ona troche unosi wlosy u nasady i lekko wysusza skore glowy ale mam wrazenie,ze po prostu zaczelas uzywac czegos(albo uzywasz za duzej ilosci) co sprawia,ze Twoje wlosy szybciej sie przetluszczaja
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:35   #3
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Klapnięte włosy u nasady

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
od miesiaca/2-ch - nie zmienilas jakos pielegnacji w tym czasie? moze jakas odzywka Ci obciaza te wlosy i nie powinnas jej nakladac przy glowie? moze to wakacyjny upal ?
siemie lniane tez moze obciazac

jesli chcesz to sprobj wcierki z kozieradki-ona troche unosi wlosy u nasady i lekko wysusza skore glowy ale mam wrazenie,ze po prostu zaczelas uzywac czegos(albo uzywasz za duzej ilosci) co sprawia,ze Twoje wlosy szybciej sie przetluszczaja
Pielęgnację faktycznie zmieniałam, w związku z tym że wcześniej doprowadziłam do małego przesuszenia włosów. Kiedyś bardzo dobrze sprawdzała się u mnie odżywka Isany z witaminą A+E, teraz niestety nie widuję jej już w Rossmanach i musiałam wybrać coś innego - obecnie jest to Garnier z avocado i czarna maska z Planety Organici.
Nie wiem, czy to kwestia przetłuszczania włosów, bo one klapią od razu po tym, jak wyschną - wilgotne jeszcze ładnie się unoszą, suche są przylizane. Warto też dodać, że myję włosy właściwie codziennie, bo na drugi dzień nie jestem w stanie ich ułożyć, a upięcia nie wyglądają na mnie do końca korzystnie.
Może to mieć związek ze szczotką z naturalnego włosia? Wcześniej o wiele rzadziej czesałam włosy, i to raczej "normalnymi" szczotkami, a czas używania tej szczotki też trochę zbiega się z klapnięciem włosów. Ale nie czeszę ich nawet raz na dzień, więc to chyba też słaby trop.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 13:43   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Klapnięte włosy u nasady

Czy reszta włosów ci się puszy?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 14:34   #5
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Klapnięte włosy u nasady

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czy reszta włosów ci się puszy?
Ostatnimi czasy nie, ale generalnie mają skłonność do puszenia.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 22:08   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Klapnięte włosy u nasady

mysle,ze to ta odzywka moze Ci obciazac wlosy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 10:16   #7
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Klapnięte włosy u nasady

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
mysle,ze to ta odzywka moze Ci obciazac wlosy
A jesteś w stanie polecić jakąś odżywkę? Boję się niczego nie nakładać na włosy po myciu, bo wtedy strasznie się plączą i ciężej mi nad nimi zapanować.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 13:52   #8
eliza1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Dot.: Klapnięte włosy u nasady

Myjac codziennie włosy używaj szamponu przeznaczonego do codziennej pielęgnacji jest delikatniejszy albo kup taki bez parabenow np. TOLPA. Plukanie włosów octem czy odzywka wygladza włosy i tedy trudniej je ułożyć. Gdy chcesz mieć ułożona fryzurę to wtedy nie płacz octem ani nie nakladaj odżywki tylko pianke do układania po niej nie powinny się puszyc. Plukanie piwem też unosi włosy u zasady. Można też zrobić trwała tylko u zasady włosów. Czytałam ze nie powinno się używać szczotki z naturalnego wlosia, tylko ze sztucznego lub grzebien. Jeśli masz włosy kręcone to nie używaj grzebienia"gestego" grzebienia bo wtedy włosy będą się bardziej puszyc. Doraźnie może pomoc spryskanie ich woda.
eliza1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.