rozjaśnianie naturalnych włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-16, 18:06   #1
julshi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Smile

rozjaśnianie naturalnych włosów


Hej dziewczyny!
Nie widziałam podobnego postu na stronie, ale jeżeli jest to przepraszam za spam. Trapi mnie jedna myśl i chciałam się o nią zapytać. Otóż mam naturalnie popielaty blond, rozjaśniam go szaponem i odżywką od Johna Freddy i ostatnio wpadł mi w ręce spray od Schwarzkopf essence ultimate blond & bright. Jest to spray rozjaśniajacy i moje pytanie brzmi:
-czy działa on jak farba do włosów? W sensie, że będę miała odrosty jeżeli spryskam nim włosy? nigdy nie farbowałam włosów, a mama mnie straszy czarnymi odrostami, kiedyś miała naturalne białe włosy a teraz czaarne.
-czy może jest to takie stopniowe jak właśnie szampon i odżywka?
-jeżeli spryskam to moje odrosty będą takie jak przed rozjasniaczem, czy jakieś ciemniejsze ?
julshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 19:46   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: rozjaśnianie naturalnych włosów

Cytat:
Napisane przez julshi Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Nie widziałam podobnego postu na stronie, ale jeżeli jest to przepraszam za spam. Trapi mnie jedna myśl i chciałam się o nią zapytać. Otóż mam naturalnie popielaty blond, rozjaśniam go szaponem i odżywką od Johna Freddy i ostatnio wpadł mi w ręce spray od Schwarzkopf essence ultimate blond & bright. Jest to spray rozjaśniajacy i moje pytanie brzmi:
-czy działa on jak farba do włosów? W sensie, że będę miała odrosty jeżeli spryskam nim włosy? nigdy nie farbowałam włosów, a mama mnie straszy czarnymi odrostami, kiedyś miała naturalne białe włosy a teraz czaarne.
-czy może jest to takie stopniowe jak właśnie szampon i odżywka?
-jeżeli spryskam to moje odrosty będą takie jak przed rozjasniaczem, czy jakieś ciemniejsze ?
Tego typu spraye działają dzięki wodzie utlenionej w składzie, tylko że samą czystą wodą spaliłabyś sobie włosy, tu jest jej mniej i są dodatkowo substancje łagodzące jej działanie. Spray zadziała tam, gdzie popryskasz, więc lepiej pryskać mniej niż więcej i nie używać za często, bo spalisz sobie włosy.
To rozjaśnienie jest trwałe, więc oczywiste, że będzie przy tym odrost, ale na pewno mniej widoczny niż przy farbie, bo po sprayu, jeśli będziesz go stosować ostrożnie to efekt będzie łagodniejszy, podobny do rozjaśnienia przez słońce. Najlepiej przetestować taki spray najpierw na jednym paśmie. Efekt po takim sprayu nie jest widoczny od razu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 07:28   #3
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: rozjaśnianie naturalnych włosów

Znajoma rozjaśniła trwale włosy podobnym sprejem innej firmy. Niestety udało jej się przesadzić. Możesz spróbować delikatnie rozjaśniać, ale na prawdę rób to stopniowo, bo właśnie tak jak napisała chimay efekty nie będą widoczne od razu, więc możesz się zdziwić po czasie.

Z kosmetyków mających podobny efekt jak John Frieda jest jeszcze jakaś seria z Balea, a przynajmniej była kilka lat temu.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 21:39   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozjaśnianie naturalnych włosów

I nie słuchaj mamy, włosy nie odrosną ci czarne
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:54   #5
twiggy99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: rozjaśnianie naturalnych włosów

Używałam takich sprayów kilka lat temu (Joanna, John Frieda) i efekt mnie nie powalił. Jestem naturalną blondynką i nigdy nie farbowałam włosów, ale chciałam je delikatnie rozjaśnić po zimie. Po stosowaniu zarówno jednego, jak i drugiego sprayu nie widziałam dużej różnicy. Mam dość niejednolity kolor włosów (ciemniejsze i jaśniejsze pasma), więc być może ciężko było dostrzec tę różnicę, ale moim zdaniem spray rozjaśniający nie jest kosmetykiem, który działa jak farba i, którym można doprowadzić do spektakularnej zmiany koloru włosów.
Kolor mam taki, jak dawniej, żadnych nienaturalnie ciemnych odrostów. Spray John Frieda w żaden sposób nie wpłynął negatywnie na kondycję moich włosów, a po Joannie były trochę przesuszone.
twiggy99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 08:53   #6
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: rozjaśnianie naturalnych włosów

Ja rozjaśniam Biokap kremem rozjaśniającym. Na razie nakładałam raz i efekt fajny, bo w komplecie była szczoteczka, więc rozjaśniły się ładnie pasmami. Kupiłam już kolejne opakowanie i będę nakładała w kwietniu to zobaczymy jak wyjdzie. Zawsze chciałam mieć ładne jasne reflexy na włosach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0485.jpg (144,3 KB, 5 załadowań)
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:54   #7
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: rozjaśnianie naturalnych włosów

A wiesz może ilu procentowa jest woda przy tym rozjaśniaczu?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-29 21:54:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.