Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-30, 09:20   #1
ppyska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 12

Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?


Witam. Ze wzgledu na to ze jakis czas temu po zrobieniu testu na karku przed farbowaniem włosow wystapilo u mnie swedzenie i pieczenie tego miejsca, nie farbowalam od tamtedy czasu włosow. Mam okolo 10 cm brazowego odrostu.. Reszta włosow byla rozjasniana i kolor jest ciemny rudawy blond czy cos w tym stylu. Tu gdzie mieszkam nie ma niestety farb naturalnych.. Mozna je jedynie dostac przez internet a za bardzo nie mam na to czasu gdyz troche spieszy mi sie z farbowaniem.. Przeczytalam o farbowaniu na oleju. Czyli skore glowy smarujemy olejem kokosowym i na wlosy nakladamy farbe, dzieki temu podobno skladniki w mniejszym stopniu przenikaja przez skore. Probowala ktoras z was? Jeszcze tak sobie mysle, że moze staralabym sie nakladac farbe na same wlosy, konczac jakies 5 cm od glowy. Moglabym jeszcze zawijac je folia aluminiowa zeby nie dotykaly glowy.. Czy to dobry pomysl? I czy podziala i nie wywola alergii? Nie zalezy mi na tym zeby odrosty byly calkiem rowne z reszta włosow(postaram sie wybrac farbe jak najbardziej zblizona do odrostow) i chodzi mi o to zeby poprostu moje wlosy byly brazowe.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Jeszcze chcialam zapytac, lepiej wybrac szamponetke czy farbe do włosow? Widzialam ti jedynie szamponetki Schwarzkopf Polykania Color.. I zastanawiam sie, czy szamponetki maja mniej szkodliwych skladnikow i sa bezpieczniejsze? Jeśli tak to czy mozna uzywac ich na farbowanych i rozjasnianych wlosach?
ppyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 11:20   #2
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Szamponetkami się nie sugeruj, bywają tak mocne chemicznie i z takimi substancjami, jak zwykłe farby do włosów. Też Cię mogą uczulić.

Na Twoim miejscu jednak zafarbowałabym włosy naturalnie (jeśli henna Cię nie uczula). Trochę szkoda zachodu na te wszystkie oleje, folie aluminiowe, farbowanie 5 cm od skóry głowy itd, tym bardziej, że zauważ: farba wnika we włosy, zostaje w nich, bo przecież są po farbowaniu w innym kolorze, niż były. Siłą rzeczy, zostają też we włosach składniki, które u Ciebie powodują pieczenie. Szkoda zdrowia i ładnej skóry. Uwierz, lepiej się przemęczyć i zaczekać na przesyłkę z farbą zakupioną przez internet, ale bezpieczną.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 12:39   #3
ppyska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 12
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Tylko ze w poniedzialek jade na wakacje i chcialabym mieć juz wtedy pofarbowane wlosy.. czyli nawet jeśli naloze farbe na same wlosy to i tak moze wystapic uczulenie czy wstrzas anafilaktyczny?
ppyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:20   #4
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Farbę musisz jakoś zmyć z włosów. Czy uda Ci się wypłukać głowę po farbowaniu bez dotykania skóry?

Obawiam się, że tydzień przed urlopem to bardzo niewłaściwa pora na eksperymenty - wyrównywanie rozjaśnionych włosów do poziomu odrostów to skomplikowana procedura (trudna do wykonania przy użyciu farb drogeryjnych), o której możesz wiele poczytać na tym forum.

Dla mnie sprawa jest jasna - jeśli boisz się uczulenia to nie farbuj. Skoro koniecznie potrzebujesz zrobić to właśnie teraz (przypomniało Ci się przed urlopem?) to może lepiej wybierz się do DOBREGO fryzjera?
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 08:53   #5
celcia5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Ja farbowałam kilkakrotnie na olej i wszystko się udało. Dodatkowo włosy są bardziej lśniące i miększe. Olej nakładałam na całe włosy (suche) przed farbowaniem
celcia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 14:45   #6
izabbelcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 100
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Cytat:
Napisane przez celcia5 Pokaż wiadomość
Ja farbowałam kilkakrotnie na olej i wszystko się udało. Dodatkowo włosy są bardziej lśniące i miększe. Olej nakładałam na całe włosy (suche) przed farbowaniem
jak ja mało wiem o życiu!

a czy farba chwyta włosy, skoro jest na nich położony olej??
izabbelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 15:03   #7
Lantutri
Przyczajenie
 
Avatar Lantutri
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Farba powinna złapać. W końcu zwykle nakłada się ją na włosy od 2-ch dni nie myte, po odżywkowaniu/ maskowaniu,a więc nasączone różnymi składnikami, często emolientami sztucznymi (działającymi na zasadzie zbliżonej do oleju). Więc naturalne natłuszczenie nie powinno być problemem. Nie polecałabym jednak tej opcji jeśli farbujesz na blond. Z doświadczenia wiem, że ten kolor sam w sobie jest superwymagający, a po olejowaniu może być nie do przewidzenia. A jeśli już się zdecydujesz to dałabym się wchłonąć olejowi, trzymam go zwykle tak ze 3 godz przed farbowaniem żeby wniknął w strukturę, a nie był na powierzchni. No i nie używam go dużo.
Lantutri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 08:08   #8
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Zgadza sie, przy blondach niewskazane
http://blogblondbunny.blogspot.se/20...-olej.html?m=1
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 14:53   #9
redresss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 48
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Cytat:
Napisane przez izabbelcia Pokaż wiadomość
jak ja mało wiem o życiu!

a czy farba chwyta włosy, skoro jest na nich położony olej??
Też mnie to ciekawi, co innego lekko przetłuszczone włosy, a co innego warstwa oleju :P
redresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 08:51   #10
Ms_Camille
Raczkowanie
 
Avatar Ms_Camille
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 68
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

u mnie przez olej kokosowy kolor łapie normalnie, a do tego włosy tak się nie niszczą
Ms_Camille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 20:11   #11
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Farbowanie włosow "na oleju" to dobry pomysl?

Jeśli uczuliła Cię farba, to ja bym całkiem odpuściła... Za duże ryzyko. Na olej faktycznie będzie delikatniej, bo skóra głowy będzie mniej podrażniona, ale pamiętaj że podrażnienie i alergia to nie to samo. Alergia na farbę może mieć bardzo ciężkie skutki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-23 20:11:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.