Ciągle chudnę :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 13:17   #1
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046

Ciągle chudnę :(


Nie wiem, czy zakładam wątek we właściwym miejscu, ale chciałabym podzielić się z Wami moim problemem i dowiedzieć się, co powinnam zrobić.

Zawsze byłam bardzo szczupła, żeby nie powiedzieć chuda, ale nigdy tak przeraźliwie jak ostatnio. Od dłuższego czasu nie wchodziłam na wagę, dlatego nie wiem dokładnie, ile obecnie ważę. Kilka miesięcy temu było 48 kg przy wzroście 168 cm, teraz na pewno jest mniej ... 48 to jeszcze nie tak strasznie mało, mimo że byłam już wtedy bardzo chuda.

Staram się jeść normalnie, ale przy obecnym trybie życia jest to trochę utrudnione. Studiuję daleko od domu, dlatego codziennie spędzam ponad dwie godziny w pociągu. Zajęcia trwają od rana do wieczora, dlatego często nie jem obiadów (nie mam na to czasu w ciągu tygodnia ). Jem hamburgery, pizzę, słodycze, wszystko na co mam ochotę. Na uczelni jem kanapki i batony...
Ciągle chce mi się pić, dlatego wypijam też duże ilości wody mineralnej.

Mimo to strasznie schudłam ostatnio. Widzę to po ubraniach, spodnie stają się za luźne, bluzki za szerokie Wyglądam okropnie. Kiedyś miałam też bardziej pełną, okrąglejszą buzię, teraz już taka nie jest. Koleżanki, które widzę po kilku miesiącach, pytają czemu tak schudłam, a ja nie wiem, co odpowiadać...
Do tego dochodzi blada skóra, cienie pod oczami (nie wydaje mi się, żeby to było z przemęczenia, śpię 7-8 godzin dziennie), ale najgorsze jest to, że często jest mi niedobrze Myślałam, że to ze stresu na uczelni (mam tam dużo stresujących zajęć, prezentacji), ale takie uczucie duszności i ciepła w brzuchu (nie wiem jak to określić ) pojawia się czasem nawet w kościele, albo gdy chwilę postoję w kolejce Zwykle trwa 2-3 minuty i powoli przechodzi. Nie wiem, czy sobie tego nie wkręcam jakoś, może to rzeczywiście ze stresu... Do tego szybko się męczę. Mam zamiar zacząć jeździć na rowerze i biegać wiosną, żeby trochę polepszyć kondycję.

Dziewczyny, co powinnam zrobić, żeby przestać chudnąć? Przeczytałam już wątek "Jak przytyć", będę korzystać ze sposobów tam zawartych, ale w tym momencie ważniejsze jest dla mnie zatrzymanie tego chudnięcia Chłopak mówi, że powinnam zrobić badania krwi, myślicie, że mogę mieć anemię? Lekarka ostatnio sugerowała, że powinnam przebadać tarczycę. Może któraś z Was była kiedyś w podobnej sytuacji i coś mi doradzi...
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:34   #2
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Ciągle chudnę :(

Cytat:
Napisane przez Calebia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zakładam wątek we właściwym miejscu, ale chciałabym podzielić się z Wami moim problemem i dowiedzieć się, co powinnam zrobić.

Zawsze byłam bardzo szczupła, żeby nie powiedzieć chuda, ale nigdy tak przeraźliwie jak ostatnio. Od dłuższego czasu nie wchodziłam na wagę, dlatego nie wiem dokładnie, ile obecnie ważę. Kilka miesięcy temu było 48 kg przy wzroście 168 cm, teraz na pewno jest mniej ... 48 to jeszcze nie tak strasznie mało, mimo że byłam już wtedy bardzo chuda.

Staram się jeść normalnie, ale przy obecnym trybie życia jest to trochę utrudnione. Studiuję daleko od domu, dlatego codziennie spędzam ponad dwie godziny w pociągu. Zajęcia trwają od rana do wieczora, dlatego często nie jem obiadów (nie mam na to czasu w ciągu tygodnia ). Jem hamburgery, pizzę, słodycze, wszystko na co mam ochotę. Na uczelni jem kanapki i batony...
Ciągle chce mi się pić, dlatego wypijam też duże ilości wody mineralnej.

Mimo to strasznie schudłam ostatnio. Widzę to po ubraniach, spodnie stają się za luźne, bluzki za szerokie Wyglądam okropnie. Kiedyś miałam też bardziej pełną, okrąglejszą buzię, teraz już taka nie jest. Koleżanki, które widzę po kilku miesiącach, pytają czemu tak schudłam, a ja nie wiem, co odpowiadać...
Do tego dochodzi blada skóra, cienie pod oczami (nie wydaje mi się, żeby to było z przemęczenia, śpię 7-8 godzin dziennie), ale najgorsze jest to, że często jest mi niedobrze Myślałam, że to ze stresu na uczelni (mam tam dużo stresujących zajęć, prezentacji), ale takie uczucie duszności i ciepła w brzuchu (nie wiem jak to określić ) pojawia się czasem nawet w kościele, albo gdy chwilę postoję w kolejce Zwykle trwa 2-3 minuty i powoli przechodzi. Nie wiem, czy sobie tego nie wkręcam jakoś, może to rzeczywiście ze stresu... Do tego szybko się męczę. Mam zamiar zacząć jeździć na rowerze i biegać wiosną, żeby trochę polepszyć kondycję.

Dziewczyny, co powinnam zrobić, żeby przestać chudnąć? Przeczytałam już wątek "Jak przytyć", będę korzystać ze sposobów tam zawartych, ale w tym momencie ważniejsze jest dla mnie zatrzymanie tego chudnięcia Chłopak mówi, że powinnam zrobić badania krwi, myślicie, że mogę mieć anemię? Lekarka ostatnio sugerowała, że powinnam przebadać tarczycę. Może któraś z Was była kiedyś w podobnej sytuacji i coś mi doradzi...
nie mam pojecia, co moze Ci dolegac, z tego co czytam bylas u lekarza - i? kobieta kazala Ci tylko przebadac tarczyce? nic wiecej?! nie wierzę mozesz isc do kogos innego, powiedziec jakie masz objawy i poprosic o rade?

edit: skoro ciagle chce Ci sie pic, szybko sie meczysz... moze to cukrzyca???????
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming

Edytowane przez iza_wiosenna
Czas edycji: 2009-02-24 o 13:35
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:42   #3
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Ciągle chudnę :(

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
nie mam pojecia, co moze Ci dolegac, z tego co czytam bylas u lekarza - i? kobieta kazala Ci tylko przebadac tarczyce? nic wiecej?! nie wierzę mozesz isc do kogos innego, powiedziec jakie masz objawy i poprosic o rade?

edit: skoro ciagle chce Ci sie pic, szybko sie meczysz... moze to cukrzyca???????
Byłam u lekarki, bo byłam chora, w sumie co chwilę łapię jakieś grypy, przeziębienia, i kobieta powiedziała, że powinnam przebadać tarczycę. Nic więcej nie mówiła. Ginekolog też mówiła mi o badaniach tarczycy, ale mówiła, że możliwe, że po prostu mam taką budowę. Faktem jest, że w rodzinie wszyscy jesteśmy szczupli, ale mnie przeraża to, że ze szczupłej staję się przeraźliwie chuda ostatnio
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:21   #4
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Ciągle chudnę :(

Kochana, moim zdaniem brakuje Ci witamin - piszesz, że jesz dużo batonów, pizzy i ogólnie mało wartościowego jedzenia. Wiem, że to ciężkie dla kieszeni studenta, ale spróbuj jeśc orzechy, na uczelnię zabierac kanapki z warzywami, po powrocie do domu robic coś na ciepło - chocby jajecznica, jest bardzo zdrowa, a tania i szybka w przygotowaniu. A i zgadzam się z Izą - może to cukrzyca..?
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:39   #5
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Ciągle chudnę :(

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Kochana, moim zdaniem brakuje Ci witamin - piszesz, że jesz dużo batonów, pizzy i ogólnie mało wartościowego jedzenia. Wiem, że to ciężkie dla kieszeni studenta, ale spróbuj jeśc orzechy, na uczelnię zabierac kanapki z warzywami, po powrocie do domu robic coś na ciepło - chocby jajecznica, jest bardzo zdrowa, a tania i szybka w przygotowaniu. A i zgadzam się z Izą - może to cukrzyca..?
Właśnie wiem, że nie odżywiam się za dobrze. W miarę możliwości staram się chociaż wypić jakiś sok czy zjeść owoc codziennie, kupiłam też w aptece tabletki - z witaminami i drugie z lecytyną. To jednak diety nie zastąpi, mam tego świadomość.
Jajecznicę jem często, często robię sobie też "warzywa na patelnię", jem jabłka, banany i pomarańcze, piję mleko, kakao i ciągle chudnę.
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 19:10   #6
ewelka122
Raczkowanie
 
Avatar ewelka122
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 102
Dot.: Ciągle chudnę :(

hey=)
powinnaś zrobić badania tarcztcy..konkternie hormony i usg..to wyglada trochę na nadczynność tarczycy..a często chodzisz do wc??
ewelka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:23   #7
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Ciągle chudnę :(

Hm, czy często... chyba w normie. To wszystko się tak regularnie u mnie odbywa.
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 21:33   #8
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Ciągle chudnę :(

proponuję zrobic badania tarczyce, cukru, mozesz też miec jakies pasożyty?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:38   #9
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Ciągle chudnę :(

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
proponuję zrobic badania tarczyce, cukru, mozesz też miec jakies pasożyty?
Pasożyty?
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:53   #10
ewelka122
Raczkowanie
 
Avatar ewelka122
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 102
Dot.: Ciągle chudnę :(

najpierw i tak musisz iść do lekarza pierwszego kontaktu..po skierowania..więc zobaczysz co Ci powie..
ewelka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:59   #11
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Ciągle chudnę :(

Cytat:
Napisane przez Calebia Pokaż wiadomość
Pasożyty?


Cytat:
Napisane przez ewelka122 Pokaż wiadomość
najpierw i tak musisz iść do lekarza pierwszego kontaktu..po skierowania..więc zobaczysz co Ci powie..
dokładnie ! my jestesmy tylko skromnymi wizażankami
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 23:13   #12
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Ciągle chudnę :(

Hej, ja też miałam podobnie jak Ty. Byłam wtedy u lekarza rodzinnego. Zrobił parę badań między innymi zmierzył mi poziom cukru, zrobił EKG, dał skierowanie na badanie TSH i pomacał mi szyję, żeby sprawdzić tarczycę. Niestety po dalszych badaniach okazało się, że miałam nadczynność tej ostatniej.
Jeżeli lekarz będzie dawał skierowanie na TSH, to poproś też o FT3, FT4. Mi tego poskąpił. A to cenna wiedza dla endokrynologa, gdybyś - odpukać! - musiała do niego iść, warto to zrobić za jednym ukłuciem.
Trzymaj się i jedz dużo wartościowych produktów. I nie stresuj się za dużo, może to przez ten stres. ;] Zdrówka!
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 20:41   #13
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Ciągle chudnę :(

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
Hej, ja też miałam podobnie jak Ty. Byłam wtedy u lekarza rodzinnego. Zrobił parę badań między innymi zmierzył mi poziom cukru, zrobił EKG, dał skierowanie na badanie TSH i pomacał mi szyję, żeby sprawdzić tarczycę. Niestety po dalszych badaniach okazało się, że miałam nadczynność tej ostatniej.
Jeżeli lekarz będzie dawał skierowanie na TSH, to poproś też o FT3, FT4. Mi tego poskąpił. A to cenna wiedza dla endokrynologa, gdybyś - odpukać! - musiała do niego iść, warto to zrobić za jednym ukłuciem.
Trzymaj się i jedz dużo wartościowych produktów. I nie stresuj się za dużo, może to przez ten stres. ;] Zdrówka!
Staram się nie stresować, ale z tego, co słyszę, w tym semestrze na uczelni czeka mnie sporo stresów do lekarki pójdę najdalej za dwa tygodnie. Póki co jem zdrowe rzeczy zamiast hamburgerów, zobaczymy
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 02:37   #14
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Ciągle chudnę :(

Moja znajoma miala podona sytuacje i jak sie okazalo byla to nadczynnosc tarczycy, ponoc sa to jej typowe objawy. Ja bym na twoim miejscu nie zwlekala tylko szybko zrobila badania.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:49   #15
@g@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ciągle chudnę :(

To może być cukrzyca więc lepiej zbadaj sobie poziom cukru.
@g@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 07:59   #16
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Ciągle chudnę :(

Zważyłam się wczoraj i jest 45 kg.
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 21:20   #17
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Ciągle chudnę :(

tasiemiec!
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.