wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-04, 20:38   #1
uncia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Unhappy

wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!


a wiec tak o 21-ej wzielam 1 tab antykoncepcyjna ale zjadlam dwa chipsy i nie dobrze mi bylo.wiec zwymiotowałam ,po czym o godz 21:15 wzielam nastepna tab ktora miala byc na drugi dzien ,czy zle zrobilam??pomozcie !!!czy cos mi moze zaszkodzi skoro zdazylo mi sie to jeden raz,wiem ze kazda tab ma swoj dzien wyznaczony,ale co ja mialam zrobic????
uncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 20:41   #2
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

chyba dobrze zrobilas ,nie sadze zeby ci zaszkodzilo bo ta pierwsza chyba zwrocilac.ale teraz na wszelki wypadek stosuj jakies dodatkowe zabezpieczenie.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 22:19   #3
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Zrobiłaś prawidłowo Jeśli teraz przez 3-4 godziny wymioty się nie powtórzyły to nie musisz stosowac zadnej dodatkowej ochrony
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 22:25   #4
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

bardzo dobrze
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 22:28   #5
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Po pierwsze wazne jakie to byly pigulki.czy z jednakowa iloscia hormonow w kazdym dniu czy z rozna.
A po drugie - ktory to byl tydzien? schemat dzialania jest rozny dla kolejnych tygodni - zajrzyj do ulotki, tam odsylaja do sposobu postepowania w przypadku zwymiotowania pigulki.

link do uniwersalnej ulotki: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925

edycja:
wydaje mi sie, ze dla zachowania antykoncepcji nie powinnas polknac mniej niz 21 pigulek , w sytuacji gdy zaraz po zwymiotowaniu wzielas jedna pigulke z nastepnego dnia bedzie Ci brakowalo dnia - musisz wziasc pigulke z zapasowego (awaryjnego) listka lub nie robic 7 dniowej przerwy.

Wnioskuje to z tego, ze wszelkie metody przesuwania dnia wystapienia krwawienia lub pominiecia krwawienia nalezy wykonywac po skonczeniu aktualnego opakowania :

Cytat:
Napisane przez ulotka
ma Pani zamiar opóźnić termin wystąpienia krwawienia
Może Pani opóźnić wystąpienie krwawienia, jeżeli po dokończeniu aktualnego opakowania od razu rozpocznie Pani następne, bez 7- dniowej przerwy. Może Pani zażywać tabletki nawet do wyczerpania tego opakowania. Jeżeli chce Pani, aby krwawienie wystąpiło, trzeba po prostu przerwać przyjmowanie tabletek. W czasie stosowania tabletek z następnego opakowania może pojawić się niewielkie krwawienie lub plamienie. Kolejne opakowanie rozpoczyna Pani po 7-dniowej przerwie.


ma Pani zamiar zmienić dzień, w którym rozpoczyna się krwawienie
Jeśli przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami, krwawienie występuje mniej więcej tego samego dnia co 4 tygodnie. Aby przesunąć termin wystąpienia krwawienia na inny dzień tygodnia, niż wynikający ze schematu przyjmowania preparatu, trzeba skrócić kolejną przerwę w przyjmowaniu tabletek o tyle dni, o ile zamierza Pani przesunąć termin wystąpienia krwawienia. Np. jeśli krwawienie zwykle rozpoczyna się w piątki, a ma rozpoczynać się we wtorki (3 dni wcześniej), powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeżeli zrobi Pani bardzo krótką przerwę w przyjmowaniu tabletek (np. 3 dni lub krótszą), w czasie jej trwania może nie wystąpić u Pani krwawienie z odstawienia. Niewielkie krwawienie lub plamienie może wystąpić w czasie stosowania następnego opakowania preparatu.
czy moze ktos to potwierdzic?

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2006-09-04 o 23:05
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 22:49   #6
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

dobrze zrobilas, teraz cykl Ci sie skonczy szybciej o jeden dzien, jako ze masz mniej tabletek do zazycia. wiec wszytko Ci sie przesunie o jeden dzien , zrobisz 7dniową przerwe i bedzie ok

tez miaam kiedys taka sama sytuacje i wszystko bylo ok
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 23:01   #7
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

znalazlam juz odpowiedz : http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pigu%B3ki
i http://www.yasmin.pl/pominieta-pigulka.html

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2006-09-04 o 23:20 Powód: pieknie, wyglada na to ze sama ze soba gadam, wariatka ;)
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-22, 06:50   #8
eris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 37
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

no ok dziewczyny ale ja mam chyba jeszcze gorsza sprawe:
wzielam o 22 tabletke (rigevidon) a po polnocy wziely mnie wymioty i to ostre wraz z biegunka, przestraszylam sie i wzielam jeszcze jedna tabletke
co z tego skoro zaraz po godzinie znowu wymiotowalam i co teraz >
wiem ze musze sie dodatkowo zabezpieczac i ze wezme ostatnia pigulke z drugieigo opakowania - dobrze robie ?
eris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 07:25   #9
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Cytat:
Napisane przez eris Pokaż wiadomość
no ok dziewczyny ale ja mam chyba jeszcze gorsza sprawe:
wzielam o 22 tabletke (rigevidon) a po polnocy wziely mnie wymioty i to ostre wraz z biegunka, przestraszylam sie i wzielam jeszcze jedna tabletke
co z tego skoro zaraz po godzinie znowu wymiotowalam i co teraz >
wiem ze musze sie dodatkowo zabezpieczac i ze wezme ostatnia pigulke z drugieigo opakowania - dobrze robie ?
wedlug mnie tak, jak bralam diane35 to bylo napisane, ze w przypadku biegunki i wymiotownalezy wziasc 2 ga tabletke, ale jezeli wydalilas 2, to wez 3. nie zaszkodzi ci, bo ni8 etakie dawki sapodawane jednorazowo, ale pomimo tej 3 skorzystaj jeszcze z prezerwatyw, bo nie wiadomo, czy po 3 nie bedziesz miala lekkiego rozwolnienia, ktore spowoduje rowniez niepelne wchlopniecie tabletki.
sproboj moze zadzwonic na wszelki wypadek do jakiegos ginekologa
a jak nie masz zadnego to wejdz
na www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ tam sa podane bezplatne nr telefonow dyzurujacych ginekologow i oni napewno udziela ci darmowej i fachowej porady!
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 07:32   #10
eris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 37
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

dziekuje ci za odpowiedz
ja mysle ze ta druga troche sie wchlonela zamierzam potem brac po kolei tabletki ale co z ostatnia:
czy mam jej nie barz a potem od razu zaczac nowe opakowanie bez 7 dniowej przerwy czy wziasc 1 z innego opakowania i robic przerwe i normalnie brac ????
(metlik w glowie)
eris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 07:48   #11
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Cytat:
Napisane przez eris Pokaż wiadomość
dziekuje ci za odpowiedz
ja mysle ze ta druga troche sie wchlonela zamierzam potem brac po kolei tabletki ale co z ostatnia:
czy mam jej nie barz a potem od razu zaczac nowe opakowanie bez 7 dniowej przerwy czy wziasc 1 z innego opakowania i robic przerwe i normalnie brac ????
(metlik w glowie)
wedlug mnie powinnas nie robic 7 dniowej przerwy tylko skonczyc to drugie opakowanie bez 1 tabletki i dopiero zrobic 7 dniowa przerwę
to tez nie jest niebezpieczne, bo czasem mozna nie robic przerwy na okres, np gdy mamy jakis wazny egzamin, lub cos w tym stylu
oczywiscie juz abstrachując od samej szkodliwosci tabletek antykoncepcyjnych, wszystko powinno sie unormowac
jak bralam diane, to czasem i pol roku nie robilam przerwy na okres, juz od 3 lat nie biore i wszystko u mnie jak na razie ok
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-22, 07:55   #12
eris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 37
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

dziekuje pieknie jeszcze podzwonie ipopytam sie ale juz wiem
ze teraz skoncze jedno opakowanie i zaczne drugie bedzie 7 przerwa ( bedzie wtedy okres ???) i jak brala zawsze w sobote 1 tabletke tak teraz w piatek zaczne

mam jeszcze pytanie co bedzie jesli normalnie zaczelabym brac tabletki : tj. ostatnia z opakowania nastepnego i 7 dni przerwy -akurat nie przewiduje w najblizszych tygodniach powodow do zabezpieczenia - ??

Edytowane przez eris
Czas edycji: 2006-09-22 o 08:46
eris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 08:47   #13
eris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 37
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

oki chyba niepotzrebna panika to jest drugi tydzien brania tabletek a z uniwersalnej ulotki mi pisze ze potem normalnie mam brac , te wszystkie zamieszania to wtedy jak w 3 tygodniu

prosze mnie poprawic jak cos zle
eris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 08:49   #14
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

dobrze zrobiłas


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 14:29   #15
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Cytat:
Napisane przez eris Pokaż wiadomość
dziekuje pieknie jeszcze podzwonie ipopytam sie ale juz wiem
ze teraz skoncze jedno opakowanie i zaczne drugie bedzie 7 przerwa ( bedzie wtedy okres ???) i jak brala zawsze w sobote 1 tabletke tak teraz w piatek zaczne
jak bedziesz miala 7 dniowa przerwe tobedzie okres
mam jeszcze pytanie co bedzie jesli normalnie zaczelabym brac tabletki : tj. ostatnia z opakowania nastepnego i 7 dni przerwy -akurat nie przewiduje w najblizszych tygodniach powodow do zabezpieczenia - ??
nie bedizesz musiala sie dodatkowo zabezpieczac
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 20:23   #16
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Ja mam takie pytanko... Wzięłam tabletkę o 21, parę minut później myłam zęby, jakoś tak się stało, że za mocno nacisnęłam szczoteczką na język i odrobinę zwymiotowałam(płynną częśc treści żałądkowej) Bałam się i wzięłam drugą tabletkę. Teraz skończę je normalnie(mam awaryjne pudełko). Proszę, napiszcie czy dobrze zrobiłam? Czy lepiej ostatnią tabletkę z opakowania pominą i (czyli wzięłabym 20 tabletek), i wcześniej zacząć pzrerwę czy wziąść pod koniec opakowania przepisową 21 tabletkę?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 14:14   #17
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Podbijam. Czy konieczne jest branie ostatniej tabletki(21) z nowego opakowania, czy można ją pominąć i rozpocząć przerwę dzień wcześniej? Czy lepiej brać 21 tabletkę z awaryjnego opakowania? Jak lepiej? Czy to bez różnicy?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 14:40   #18
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

W sumie to bez różnicy. Jeżeli weźmiesz 20 tabletek przesuniesz sobie cykl o jeden dzień. I tyle. Zabezpieczenie będzie nadal pełne i skuteczne. Zrób jak Ci wygoniej.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:04   #19
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Ja mam też pytanie i się podepnę. Gineolog zapisała mi Diane 35 - bo miałam bardzo nieregularny okres więc na wyregulowanie. Ponieważ nie mogłam wzia tabletki w 1 dzien okresu, kazała mi wziąc 2 w drugi - w południe i wieczorem. Już w nocy i przez cały drugi dzień ostro wymiotowałam - przestraszyłam sie (to moje pierwsze tabletki) i odstawiłam (przeporwadziłam się i nie miałam jak iś do lekarza po radę). Ginekolog zapisała mi od razu 2 opakowania. Czy moge od następnej miesiaczki rozpocząc opakowanie bez 2 tabletek? Czy lepiej najpierw te całe, a potem na drugi miesiąc te bez 2 tabletek? A moze są inne jaieś opcje?
Wybaczcie niewiedzę, ja poczatkujaca w tych sprawach
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 08:31   #20
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

zrobiłas dobrze wiec bierz je dalej tak jak z opakowania

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 09:49   #21
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Skończyłam opakowanie bez jednej tabletki- czy miesiączkę powinnam dostać od razu dzień wcześniej niż to następowało zazwyczaj? Czy nastapi to dopiero w kolejnych cyklach?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 18:10   #22
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Jak ja lubię jak ktoś myśli co robi. Bardzo dobrze zrobiłaś! Zabezpieczenie jest pełne, spokojnie. Nie ma sensu brać dodatkowej tabletki z innego opakowania, a już na pewno nie ma sensu brać ostatniej. Jeśli nie są to tabletki trójfazowe, każda zawiera tyle samo hormonu. Wszystko jedno czy weźmiesz 1szą, 5tą i 17tą. Dni na opakowaniu mają pomagać w pilnowaniu, nic poza tym.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 18:12   #23
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Skończyłam opakowanie bez jednej tabletki- czy miesiączkę powinnam dostać od razu dzień wcześniej niż to następowało zazwyczaj? Czy nastapi to dopiero w kolejnych cyklach?
A dlaczego dzień wcześniej? Okres występuje w wyniku przemian w macicy i wahań hormonalnych, czy tabletek było 18 czy 21 nie ma znaczenia. Okres przyjdzie jak zwykle.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 04:40   #24
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Miejmy nadziję, że masz rację Myslałam, że skoro cykl się skrócił o jeden dzień, miesiącka wystąpi wczesniej. Zawszer kończyłam opakowanie w niedzielę, a krwawienie występowało(albo i nie) w środę. Wczoraj zaczęłam się denerwować. Uspokoiłaś mnie trochę, dziekuję
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 06:35   #25
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Miejmy nadziję, że masz rację Myslałam, że skoro cykl się skrócił o jeden dzień, miesiącka wystąpi wczesniej. Zawszer kończyłam opakowanie w niedzielę, a krwawienie występowało(albo i nie) w środę. Wczoraj zaczęłam się denerwować. Uspokoiłaś mnie trochę, dziekuję
Zaraz, zaraz... Ja mówię o ilości dni między ostatnią tabletką a okresem - bo to się nie zmienia. Jeśli odejmujesz ilość zjedzonych tabletek, to odstęp do okresu będzie taki sam, ale nie będzie to już środa. Nie wpadłam na to, że liczysz dniami tygodnia.
Oczywiście, jeśli zjadłaś jedną tabletkę mniej, okres wystąpi raczej we wtorek. Raczej, bo to zawsze też od Twojej własnej gospodarki hormonalnej zależy.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 08:21   #26
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: wzielam 2 tab antykoncepcyjne jedna po drugiej!!!

No, wczoraj nie wystapił, spodziewam sie dziś Mój organizm jest ostatnimi miesiącami taki, ze jeednego miesiaca mam obfitą miesiączkę, a nastepnego miesiąca wcale, lub leciuteńki plamienie Ile ja testów się narobiłam i ile razy lekarza maltretowałam czy wszytsko oki...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.