Jak wygląda rekrutacja na studia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 22:36   #31
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Hmm w życiu większej bzdury nie słyszałam no chyba, że w jakiejś prywatnej szkółce o wątpliwej reputacji, ale tam i tak się dostaje każdy kto zapłaci... właśnie po to wprowadzono nową maturę, aby ujednolicić system oceniania w całej Polsce i na wszystkich szanujących się uczelniach (czyt. conajmniej publicznych) przy rekrutacji brane są pod uwagi wyniki z matur ewentualnie wynik rozmowy kwalifikacyjnej (np. MISH), egzaminu (np. architektura), lub ocena teczek z pracami (np. na ASP). To, jaką kto ukończył szkołę nie odgrywa najmniejszej roli, a jeśli tak jest to jest coś nie halo...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 23:04   #32
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Dziękuję ślicznie za odpowiedź.
Już zaczęłam wątpić, że to same bzdury były. Tłumaczyłam kobiecie, że to nie jest możliwe, ale ona wpierała mi, że jak najbardziej i była przy tym szalenie przekonywująca.
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 12:45   #33
Goshia00
Przyczajenie
 
Avatar Goshia00
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 15
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

hej,
mam pytanko...właśnie zrezygnowałam ze studiów i czekam na przebieg rekrutacji na innej uczelni (caaałkowicie inny kierunek...jak widać ten pierwszy był niewypałem, teraz, juz rok po maturze wydaje mi sie, że jestem dojrzalsza i już wiem czego chcę) troche późno się zorientowałam co mnie bardziej kręci i oczywiście w sierpniu było juz po rekrutacji, więc wzięłam udział w dodatkowym naborze we wrześniu..

zastanawiam się tylko czy jeżeli nie wycofałam jeszcze papierów z pierwszej uczelni (nie dlatego, że mam zamiar tam wrócić..co to, to nie) to czy w ogóle będą mnie brać pod uwagę w tej wrześniowej rekrutacji? bo teoretycznie jestem jeszcze studentką tej pierwszej uczelni

(nie wiem czy wolno mi było zadać takie pytanie w tym temacie :P)

pozdrawiam
Goshia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 13:11   #34
eternitka
#etergirl
 
Avatar eternitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 067
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez Goshia00 Pokaż wiadomość
hej,
mam pytanko...właśnie zrezygnowałam ze studiów i czekam na przebieg rekrutacji na innej uczelni (caaałkowicie inny kierunek...jak widać ten pierwszy był niewypałem, teraz, juz rok po maturze wydaje mi sie, że jestem dojrzalsza i już wiem czego chcę) troche późno się zorientowałam co mnie bardziej kręci i oczywiście w sierpniu było juz po rekrutacji, więc wzięłam udział w dodatkowym naborze we wrześniu..

zastanawiam się tylko czy jeżeli nie wycofałam jeszcze papierów z pierwszej uczelni (nie dlatego, że mam zamiar tam wrócić..co to, to nie) to czy w ogóle będą mnie brać pod uwagę w tej wrześniowej rekrutacji? bo teoretycznie jestem jeszcze studentką tej pierwszej uczelni

(nie wiem czy wolno mi było zadać takie pytanie w tym temacie :P)

pozdrawiam
Będziesz brana pod uwagę w rekrutacji. Zresztą jest bardzo wiele osób, które zaczynają drugi kierunek nawet na tej samej uczelni i też biorą zwyczajnie udział w rekrutacji, nie jest to ograniczone to że jesteś studentką jakiegoś uniwersytetu nie odbiera Ci możliwości startowania na inny uniwerek.
__________________
Nigdy się nie poddam!


Plan 2020:
Droga do marzeń...


2020, nadchodzę!
eternitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 13:50   #35
Goshia00
Przyczajenie
 
Avatar Goshia00
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 15
Dot.: Jak wygląda rekrutacja na studia?

Cytat:
Napisane przez eternitka Pokaż wiadomość
Będziesz brana pod uwagę w rekrutacji. Zresztą jest bardzo wiele osób, które zaczynają drugi kierunek nawet na tej samej uczelni i też biorą zwyczajnie udział w rekrutacji, nie jest to ograniczone to że jesteś studentką jakiegoś uniwersytetu nie odbiera Ci możliwości startowania na inny uniwerek.

dzięki , dobrze wiedzieć
Goshia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.