Utrzymywanie niedowagi po anoreksji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-01, 10:55   #1
igusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1

Utrzymywanie niedowagi po anoreksji


Witajcie.
Walczę z anoreksją, przytyłam już ładnych parę kilogramow, mam aktualnie ok. 44kg/171cm - ta waga satysfakcjonuje lekarza. I tu moje pytanie - czy to aby nie za mało? Wiem, że niedawno było o wiele gorzej, ale sądzę, że to, co ustalił psychiatra, to zbyt mało - a bardzo chciałabym odzyskać okres. A może się mylę? Czy taka waga jest okej? Jeśli nie, jaka byłaby najbardziej dobra, aby wróciła @ i organizm funkcjonował jak najbardziej prawidłowo?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za liczby, ale bez tego raczej nie dałoby się ocenić sytuacji.
igusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:04   #2
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Utrzymywanie niedowagi po anoreksji

Cytat:
Napisane przez igusiowa Pokaż wiadomość
Witajcie.
Walczę z anoreksją, przytyłam już ładnych parę kilogramow, mam aktualnie ok. 44kg/171cm - ta waga satysfakcjonuje lekarza. I tu moje pytanie - czy to aby nie za mało? Wiem, że niedawno było o wiele gorzej, ale sądzę, że to, co ustalił psychiatra, to zbyt mało - a bardzo chciałabym odzyskać okres. A może się mylę? Czy taka waga jest okej? Jeśli nie, jaka byłaby najbardziej dobra, aby wróciła @ i organizm funkcjonował jak najbardziej prawidłowo?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za liczby, ale bez tego raczej nie dałoby się ocenić sytuacji.
Zmień lekarza!
Satysfakcjonująca waga będzie 10kg wyższa. Masz jeszcze bardzo dużą niedowagę.
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 14:47   #3
Pure_Vanity
Raczkowanie
 
Avatar Pure_Vanity
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Piekiełko...
Wiadomości: 67
Dot.: Utrzymywanie niedowagi po anoreksji

Co to za lekarz?
Tak jak poprzedniczka napisała - powinnaś przytyć jeszcze minimum 10 kg, dla własnego dobra, zdrowia i samopoczucia. Odpowiednia waga dla Twojego wzrostu to właśnie 55-60kg. Mówię ogólnikowo, bo wiadomo, że zależy od budowy. Dlatego ta pięciokilogramowa rozbieżność.
Pure_Vanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:53   #4
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: Utrzymywanie niedowagi po anoreksji

Dziewczyny, spokojnie.
Zależy z jakiej wagi startowałaś. Może się okazać że byłaś np. o 10kg lżejsza i lekarz uznał, że ,,jesteśmy już prawie w domu, jest lepiej, mnie to zadowala", ale faktycznie - powinnaś jeszcze przytyć sporo. : )
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 00:49   #5
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Utrzymywanie niedowagi po anoreksji

Minimum 5 kg więcej
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 16:01   #6
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Utrzymywanie niedowagi po anoreksji

Nie jestem specjalista, ale moze po prostu lekarz uznal Cie za "podleczona" (w sensie - nadal ze zbyt niska waga, ale bedaca w stanie funkcjonowac)? Leczysz sie ambulatoryjnie czy w szpitalu, jesli mozna spytac? Waga moim zdaniem za niska, ale lekarz mogl po prostu uznac, ze na tym etapie mozna sie skoncentrowac na innych aspektach leczenia a nie tylko i wylacznie na nabijaniu kilogramow.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 08:10   #7
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Utrzymywanie niedowagi po anoreksji

15 bmi to satysfakcjonujaca waga dla lekarza ?! w szpitalu na leczenie anoreksji waga wypisowa to ponad 16 bmi, prawie 17 ;O
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 16:54   #8
sweetnothing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 38
Dot.: Utrzymywanie niedowagi po anoreksji

Według wytycznych przy leczeniu anoreksji waga końcowa powinna wynosić 80% należnej dla wzrostu. Dla Ciebie to jakieś 48 kg, ale to też zależy od budowy ciała. Jakby nie było, 44 to trochę za mało, zależy też na jakim etapie leczenia jesteś.
sweetnothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.