Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 15:11   #1
Alicja96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4

Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana


Witam, nie wiedziałam gdzie to dodać więc tutaj to napiszę

7.12.2012r. skręciłam kolano, zerwałam troczki przyśrodkowe rzepki i chrząstkę przez upadek na lodzie. 8.12.2012r. miałam operację (artroskopia, otwieranie kolana). Operacja przebiegła pomyślnie, wróciłam do domu. Nosiłam orteze przez ok. 2 miesiące. Od marca do maja chodziłam na rehabilitację. Co miesiąc chodzę do ortopedy. Dowiedziałam się tam, że nie mogę uprawiać żadnych sportów, na rowerze mogę jeździć, ale tylko na stacjonarnym. Jak to on powiedział mogę tylko *grać w szachy*. Mam je niestabilne i koślawe. Od 1 lipca zaczęłam ćwiczyć Aerobiczną 6 Weidera (a6w) i chodziłam na siłownie. Na początku wszystko było w porządku, ale od jakiegoś czasu strasznie zaczyna boleć kolano, nie mogę tej nogi całkowicie wyprostować. W pewnych momentach nie mogę stanąć na tej nodze i iść. Boli bardzo jak chodzę z tyłu łydka. Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć co mi dolega, albo chociaż że ktoś miał coś takiego podobnego? Bardzo proszę o pomoc
Alicja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 08:05   #2
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana

Może warto było by odwiedzić ortopedę teraz może jakiś stan zapalny się wdał, może przeciążenie? Z kolanem jest czasem bardzo ciężko i trzeba uważać, musisz się oszczędzać. Długo Cię tak już boli?
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 13:29   #3
Alicja96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana

w sumie to już trochę zaczęło miesiąc temu ale przestało, a teraz tak mam od nowa właśnie dziś mam wizytę u ortopedy więc się wszystkiego dowiem
Alicja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 17:06   #4
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana

To daj znać, mam nadzieję że znajdzie przyczynę
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 17:48   #5
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana

ja ci mogę tylko napisać, że po skręceniu kolana, bez dodatkowych atrakcji jak twoje, kilka lat po fakcie odczuwam dyskomfort i ból przy przy najmniejszym przeciążeniu. Więc Ty tym bardziej po takim poważnym urazie potrzebujesz czasu żeby kolano doszło do jakiejkolwiek normy. Idź koniecznie do lekarza teraz i daruj sobie wszelkie sporty żebyś sobie większej krzywdy nie zrobiła
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 13:15   #6
Alicja96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana

Byłam wczoraj u ortopedy. On nawet nie popatrzył na moje kolana tylko powiedział, że za dużo chodzę i dał mi skierowanie na rehabilitację. Więc tak naprawdę dalej nic nie wiem. Może chociaż ta rehabilitacja pomoże, mam nadzieję
Alicja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 14:36   #7
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana

rehabilitacja Ci pomoże problem nie leży w tym że ćwiczyłaś tylko że robiłaś to źle. Staw kolanowy przy tak poważnym urazie podczas zwiększania masy która faktycznie może zastąpić niektóre funkcję stawu musi być odciążony i dodatkowo ustabilizowany z zewnątrz. W rehabilitacji nie chodzi żeby efekt był natychmiastowy tylko żeby dojść do jak najlepszej sprawności kroczek po kroczku. Poproś rehabilitanta żeby ci przygotował zestawy ćwiczeń które możesz wykonywać i opisał dokładnie ile powtórzeń w określonym czasie
Życzę powodzenia
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 09:35   #8
yzzi3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: dolnośląskie miasteczko:)
Wiadomości: 237
Dot.: Problem z wyprostowaniem kolana po skręceniu kolana

Moim zdaniem powinnaś zmienić ortopedę. Może masz zerwane wiązadło. Ja po urazie(przewróciłam się) miałam głęboko rozcięte i skręcone, założyli mi szwy, kilka m-cy później kolano wciąż mnie bolało, poszłam do ortopedy, okazalo się, że mam zerwane wiązadło. Miałam je bardzo niestabilne. Teraz jestem 1,5 roku po rekonstrukcji wiązadła, chodziłam też 2m-ce w ortezie. Obecnie nie mogę zregenerować mięsnia do poprzedniego stanu, noga jest chudsza mimo, że ćwiczę. Po nadmiernym wysiłku również je odczuwam, przy jakimkolwiek zgięciu kolana slychać strzelanie w kolanie, to przez uszkodzoną chrząstkę. Radzę Ci zmień ortopede. choćby dla swojej spokojności.
yzzi3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.