jak uniknac efektu jo-jo przy znacznie obnizonym metabolizmie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-17, 20:30   #1
Azz
Przyczajenie
 
Avatar Azz
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
GG do Azz

jak uniknac efektu jo-jo przy znacznie obnizonym metabolizmie?


Mam problem. W ciagu ostatniego roku udalo mi sie zrzucic 16 kg( waga poczatkowa 66 kg przy wzroscie 168). Jednakze dokonalam tego najgorszym z mozliwych sposobow. Tzn. 3 dni glodowki,2 dni obzarstwa.(i tak to trwalo przez ok 8 miesiecy)Potem mialam etap 800 kcal. No i przez to wszystko strasznie spowolnil moj metabolizm. No i gdy nadeszly wakacje-aj efekt jo-jo zaczal sie zblizac...w ciagu 1.5 miesiaca przytylam 6 kg. To jeszcze nie tragedia ale boje sie, ze na tym sie nie skonczy. Chcialabym jakos uniknac tego i bezpiecznie przejsc do etapu trzymania wagi(ta mi w zupelnosci wystarczy). Prosze poradzcie co mam zrobic...
Azz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 21:01   #2
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: jak uniknac efektu jo-jo przy znacznie obnizonym metabolizmie?

Cytat:
Napisane przez Azz Pokaż wiadomość
Mam problem. W ciagu ostatniego roku udalo mi sie zrzucic 16 kg( waga poczatkowa 66 kg przy wzroscie 168). Jednakze dokonalam tego najgorszym z mozliwych sposobow. Tzn. 3 dni glodowki,2 dni obzarstwa.(i tak to trwalo przez ok 8 miesiecy)Potem mialam etap 800 kcal. No i przez to wszystko strasznie spowolnil moj metabolizm. No i gdy nadeszly wakacje-aj efekt jo-jo zaczal sie zblizac...w ciagu 1.5 miesiaca przytylam 6 kg. To jeszcze nie tragedia ale boje sie, ze na tym sie nie skonczy. Chcialabym jakos uniknac tego i bezpiecznie przejsc do etapu trzymania wagi(ta mi w zupelnosci wystarczy). Prosze poradzcie co mam zrobic...
Nie ma co ukrywać, będzie ciężko. 800 kcal... ech.
musisz zacząć jeść regularnie, 5 posiłków dziennie. Co około 3 godziny.
Wylicz swoje prawidłowe zapotrzebowanie kaloryczne. Stopniowo zwiększaj kaloryczność (ok. 100 / tydzień - pod warunkiem, że dalej jesteś na niskiej) aż dojdziesz do swojego zapotrzebowania.
Głodówka to najgorszy sposób zrzucania wagi, przekonałaś się na własnej skórze. Musisz rozkręcić swój metabolizm.
*Trening siłowy, *HIIT, *białko, *regularne posiłki. Koniecznie więcej ruchu.
Mogłabyś wkleić czasem swój jadłospis, tu albo w wątku 'ile dziś zjadłam'.

Zmiany wprowadzaj stopniowo, niezbyt gwałtownie.
Musisz też zwracać uwagę na to co jesz. Zmienić swoje odżywianie jeśli do tej pory nie należało do najzdrowszych.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 10:22   #3
Azz
Przyczajenie
 
Avatar Azz
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
GG do Azz
Dot.: jak uniknac efektu jo-jo przy znacznie obnizonym metabolizmie?

dzieki wielkie za odp no aktualnie jestem na 1100 kcal, cwicze(jak narazie tylko a6w).Jem regularnie- 4, 5 posilkow.Do tego duzo wody, otreby,kefirki i tym podobne "cuda" rozkrecajace metabolizm.Niestety mimo to od czasu do czasu zdarza mi sie miec napad obzarstwa ale juz absolutnie nie stosuje glodowek. Zastanawiam sie czy nie przejsc na 1500 kcal ale nie wiem czy to nie spowoduje dalszego przyrostu wagi(z uwagi na wolniutki metabolizm)...aj te bledy zywieniowe
Azz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 10:49   #4
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: jak uniknac efektu jo-jo przy znacznie obnizonym metabolizmie?

Cytat:
Napisane przez Azz Pokaż wiadomość
dzieki wielkie za odp no aktualnie jestem na 1100 kcal, cwicze(jak narazie tylko a6w).Jem regularnie- 4, 5 posilkow.Do tego duzo wody, otreby,kefirki i tym podobne "cuda" rozkrecajace metabolizm.Niestety mimo to od czasu do czasu zdarza mi sie miec napad obzarstwa ale juz absolutnie nie stosuje glodowek. Zastanawiam sie czy nie przejsc na 1500 kcal ale nie wiem czy to nie spowoduje dalszego przyrostu wagi(z uwagi na wolniutki metabolizm)...aj te bledy zywieniowe
Stopniowo, nic nie zmieniaj zbyt gwałtownie.
Dodawaj 100 - 150 kcal tygodniowo i obserwuj swój organizm.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 11:15   #5
Azz
Przyczajenie
 
Avatar Azz
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
GG do Azz
Dot.: jak uniknac efektu jo-jo przy znacznie obnizonym metabolizmie?

ok.dzieki za rade.mam nadzieje,ze mi sie uda.
Azz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.