Yasmin a krwawienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-30, 20:49   #1
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265

Yasmin a krwawienie?


Witam, pisze do Was z takim problemem a mianowicie od prawie roku przyjmuje Yasmin i bez zadnej przerwy w braniu jego. Mój organizm znośnie go przyswajał i nie miewałam efektów ubocznych, jednakze zaczynaja mnie martwić plamienia. Czy to mozliwe ze po tak długim czasie zazywania bez komplikacji nagle zaczynaja sie plamienia?
Czy działanie tego leku zostało automatycznie osłabione? Czy raczej moge być spokojna o jego działanie?A co ze stresem?ma on takze wpływ na tabletki ?

Pozdrawiam
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 21:09   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Yasmin a krwawienie?

Czy to znaczy,że wbrew zasadom przez cały rok nie robiłaś 7-dniowej przerwy i cały czas łykałaś tabsy????
Skutki uboczne mogą się ujawinić po dłuższym nawt czasie, np. moja młodsza siostra po 6 latach brania tabsów dostała zakrzepicy- zdarza się i tak. Plamienia na pewno sa jakimś sygnałe, jeśli niepokoją cię , idź do gina.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 21:20   #3
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasmin a krwawienie?

a może coś więcej? te plamienia są cały czas? czy pojawiają się przy określonej tabletce? często?

działanie nie jest osłabione
organizm mógł po prostu przyzwyczaić się do tabletek- i tabletki nie trzymają cyklu- przez co występują plamienia
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 21:42   #4
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: Yasmin a krwawienie?

oj ja nie mowie o 7dniowej przerwie tylko o przerwie np miesiecznej bo wiem ze w niektórych tabletkach wskazane jest je odstawić ale pytalam ginekologa i w przypadku Yasminu nie jest to konieczne.
Plamienie wystąpiło w czasie brania 10tabletki, a w ubiegłym miesiacu wystapilo pod koniec opakowania i trwalo gdzies 2 dni potem nastąpil planowo okres.
Odczuwam lekki dyskomfort nie wiem moze sie juz natsawilam ze mam te plamienie:/
dzisiejszego dnia wystapilo raz, a co do wielkosci krwawienia to trudno ocenic ale raczej niewielkie.
Jestem świezo po zapaleniu przydatków jednakze lekarstw juz nie zazywam a wyniki sa dobre takze napewno nie jest to tym spowodowane. Wizyte kontrolna mialam dosłownie pare dni temu także nic nie wskazywało na to bym miałą coś nie tak.
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 22:11   #5
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasmin a krwawienie?

hmm jeśli te plamienia się powtarzają to warto skontaktować się z ginekologiem i go o tym poinformować - często to jest właśnie sygnał, że tabletki przestały trzymać cykl - i jak sama piszesz takie coś jest bardzo niekomfortowe - być może konieczna będzie zmiana tabletek. Ale to powinien ocenić lekarz.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 20:11   #6
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: Yasmin a krwawienie?

Całe szczęście juz nie mam plamień co nie zmien ia faktu, że konsultacją ginekologiczną musze odbyć.
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.