Sex przed okresem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 19:12   #1
delan0ue
Raczkowanie
 
Avatar delan0ue
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 470

Sex przed okresem


Mam ostatnio bardzo nie regularne cykle, moge jednak przewidziec kiedy bedę miała okres poniewaz na jakiś tydzień przed nim strasznie nabrzmiewają mi piersi i są obolałe. W związku z tym mam pytanie. Czy moge sie wtedy bezpiecznie kochac? (oczywiście z prezerwatywą). Ostatnio coraz częściej rozmawiam z moim chłopakiem o rozpoczęciu współzycia. Nie planuje tego co do dnia i godziny. Staramy sie z tym czekac.. Chce żeby było to spontaniczne ale nie moge pozwolic aby działo sie to w tej częsci cyklu kiedy jest największe prawdopodobieństwo na zajście w ciaze... tak wiec czy sugerowanie się tym bólem piersi jest słuszne w moim przypadku??
delan0ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:25   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sex przed okresem

Prz nieregularnych cyklach nie znasz dnia ani godziny owulacji wiec nie ma mowy o bezpieczenstwie.

zrobc co z tymi cyklami a nie bedziesz musiala sie martwic.idz do lekarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:57   #3
delan0ue
Raczkowanie
 
Avatar delan0ue
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 470
Dot.: Sex przed okresem

tak tez własnie myslałam.. :/ no nic czyli do czasu az sie nie "ustatkuje" miesiaczkowo to nic z tego tylko kurcze nie weim co jest powodem takiego rozregulowania bo przedtem 2 lata miałam 21 dniowe cykle a potem mi zaczeły skakac od 23 a w tym miesiacu to dobiło do 40..
delan0ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:43   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Sex przed okresem

nawet jak Ci sie ustatkuje i bedziesz miala ksiazkowe cykle co 28 dni, mierzyła regularnie tempraturę i obserwowała śluz nigdy nie możesz mieć pewności, co dni płodnych i niepłodnych...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 22:35   #5
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Sex przed okresem

no, ale z prezerwatywa mozesz a nawet musisz
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:09   #6
delan0ue
Raczkowanie
 
Avatar delan0ue
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 470
Dot.: Sex przed okresem

no więc nie pozostaje mi nic innego jak wybrac sie do lekarza. dzieki za opdowiedzi
delan0ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:13   #7
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Sex przed okresem

przed okresem jestes najbardziej bezpieczna jesli chodzi o seks. no a z prezerwatywa to mozecie to zrobic kiedy chcecie, w koncu od czego jest zabezpieczenie?
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 16:35   #8
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Sex przed okresem

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
przed okresem jestes najbardziej bezpieczna jesli chodzi o seks. no a z prezerwatywa to mozecie to zrobic kiedy chcecie, w koncu od czego jest zabezpieczenie?
to nieprawda
nawet w okres możesz zajsc w ciaze. a prezerwatywa niedaje 100 %. pozatym niewiem czy wiecie ze sa kobiety na swiecie ze maja dwie owulacje. jeżeli chcesz uniknąc ciązy i seks ma być wtedy kiedy wam sie poprostu chce idz do lekarza niech ci tabletki przepisze. tabletki aby były skuteczne miesiac musisz je brac.pozdrawiam
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 18:34   #9
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Sex przed okresem

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
to nieprawda
nawet w okres możesz zajsc w ciaze. a prezerwatywa niedaje 100 %. pozatym niewiem czy wiecie ze sa kobiety na swiecie ze maja dwie owulacje. jeżeli chcesz uniknąc ciązy i seks ma być wtedy kiedy wam sie poprostu chce idz do lekarza niech ci tabletki przepisze. tabletki aby były skuteczne miesiac musisz je brac.pozdrawiam
ale bajki opowiadasz chyba u lekarza nigdy nie bylas
tabletki zabezpieczaja od pierwszej tabletki.
prezerwatywa daje 100% jesli sie ja prawidlowo uzywa.
przed okresem i po sa dni nieplodne wiec sa najmniejsze szanse na ciaze, chociaz oczywiscie nigdy nie wiadomo, no ale w polaczeniu z gumką na pewno sie nic nie stanie.
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 18:58   #10
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Sex przed okresem

gumka?a co jak pęknie? i co jeżeli pani w kosku sie nudziła i poprzekuwała je igłą?taka akcja kiedys przecież była przed laty.a tabletki zabezpieczja ale wiem to od lekarza kochana że lepiej poczekać na pełna ochrone miesiąc.pozatym jeżeli cykl trwa krótko dni płodne nachodza sie z okresem.nie gadaj ze gadam głupoty bo widze ze sama piszesz głupoty jak powyżej.GUMKA NIEDAJE 100 PAMIETAJ
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 19:06   #11
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Sex przed okresem

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
co jeżeli pani w kosku sie nudziła i poprzekuwała je igłą?



No tak - żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności. Nawet tabletki mają 99,8%
Nie dajmy się zwariować...



Autorko wyliczanie sobie dni niepłodnych przez bolące piersi jest bardzo złym pomysłem.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 19:21   #12
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Sex przed okresem

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
gumka?a co jak pęknie? i co jeżeli pani w kosku sie nudziła i poprzekuwała je igłą?taka akcja kiedys przecież była przed laty.a tabletki zabezpieczja ale wiem to od lekarza kochana że lepiej poczekać na pełna ochrone miesiąc.pozatym jeżeli cykl trwa krótko dni płodne nachodza sie z okresem.nie gadaj ze gadam głupoty bo widze ze sama piszesz głupoty jak powyżej.GUMKA NIEDAJE 100 PAMIETAJ
phi. dziewczynko, stosowalam gumy-nigdy sie nic nie stalo. stosuje tabsy, nie czekalam miesiac-tez wszystko bylo okej. przeczytaj ulotke jakichkolwiek tabletek, ze zabezpieczaja od pierwszej. a gumki sie kupuje w aptece, jesli sie boisz ze ktos w kiosku sie nudzi.
brednie
a nie mowie ze gadasz glupoty, tylko ze bajki opowiadasz, jesli niedowidzisz, bo jest tu jednak mala roznica
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty

Edytowane przez novakia
Czas edycji: 2008-11-25 o 19:23
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:14   #13
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Sex przed okresem

wiesz co kobieto sama bajki wypisujesz ze gumka daje 100%.jeżeli tobie nic sie nie przytrafiło to masz poprostu szczescie i tyle.sa ze pekaja.i niekłuc sie.kim ty wogóle jestes.czemu masz czelnosc mi gadac ze mówie nieprawde.skoro wiem to ze swoich zrodel -niewymyslam tego. nastepnym razem jezeli kogos pouczasz albo cos zarzucasz zrob to troche delikatniej .uwazasz sie za boga na tym forum.wnerwiasz mnie ty i wszytkie osoby które tego typu rzeczy inym ludziom zarzucaja.zobacz wogóle ile gumka daje skuteczności. ulotka. wsadz se ja .
Wartości wskaźnika Pearla przy skrupulatnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania danej metody dla poszczególnych metod antykoncepcji (w kolejności od najbardziej skutecznego środka do najmniej skutecznego).

Metoda antykoncepcyjna Wskaźnik Pearla
Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe 0,1-0,2

Iniekcje hormonalne 0,3
Tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe 0,5

Antykoncepcyjna wkładka domaciczna 0,6

Środki plemnikobójcze 2,0-6,0
Prezerwatywa męska 3,0-3,9

Stosunek przerywany 4,0-15,0

Metody okresowej abstynencji 1,0-9,0
Współżycie bez zabezpieczenia 60-85

a tu znalazłam w info----------------------
Kiedy tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać?
Prof. Violetta Skrzypulec
Witam serdecznie! Od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne i zastanawiam się, czy one już działają? Nati


Droga Nati,

Obecnie tabletki antykoncepcyjne są jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Skuteczność ich działania zależy jednak od właściwego sposobu stosowania. To, czy tabletka ma już działanie antykoncepcyjne, zależy w dużej mierze od momentu przyjęcia pierwszej tabletki. Współcześnie stosuje się dwa schematy: przyjęcie tabletki pierwszego dnia cyklu miesiączkowego, a więc w momencie rozpoczęcia krwawienia; można również rozpocząć stosowanie tabletek w dowolnym dniu cyklu – to tzw. metoda „quick start”.
W pierwszym przypadku, teoretycznie, metoda powinna być skuteczna już w pierwszym cyklu – zahamowanie owulacji następuje po kilku dniach – nie trzeba wtedy stosować dodatkowych metod antykoncepcji (np. prezerwatywy).
W metodzie „quick start” przyjęcie tabletki nastąpić może w dowolnym momencie cyklu, stąd zaleca się stosowanie dodatkowych metod zapobiegania niechcianej ciąży w pierwszym cyklu. Myślę jednak, że dla większego bezpieczeństwa warto pokusić się o dodatkową metodę antykoncepcji w pierwszym miesiącu stosowania – prawdopodobieństwo niezadziałania metody będzie wówczas znacznie większe, a Ty poczujesz się bezpieczniej.
Na zakończenie życzę Ci wiele radości z niczym nieskrępowanego życia seksualnego.

Prof. Violetta Skrzypulec

plizzzzzzzzzzzz stop

Edytowane przez joanna1978
Czas edycji: 2008-11-26 o 19:33
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:31   #14
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Sex przed okresem

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
wiesz co kobieto sama głupoty wypisujesz ze gumka daje 100%.jeżeli tabie nic sie nie przytrafiło to masz poprostu szczescie i tyle.sa ze pekaja.i niekłuc sie.kim ty wogóle jestes.czemu masz czelnosc mi gadac ze mówie nieprawde.skoro wiem to ze swoich zrodel -niewymyslam tego. nastepnym razem jezeli kogos pouczasz albo cos zarzucasz zrob to troche delikatniej .uwazasz sie za boga na tym forum.wnerwiasz mnie ty i wszytkie osoby które tego typu rzeczy inym ludziom zarzucaja.zobacz wogóle ile gumka daje skuteczności. ulotka. wsadz se ja .
może odrobinę kultury?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:36   #15
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Sex przed okresem

wnerwiło mnie to że ktos mi zarzuca ze bajki pisze po raz drugi i brednie.
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:36   #16
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Sex przed okresem

Joanno troche spokojniej Nic nie daje 100% pewnosci. Miesiac brac tabletki, żeby byc zabezpieczonym?? Nie podwazaj zdania tych ktorzy je stworzyli.
A gumki pekaja jak zle sie uzytkuje Podwojna owulacja? Nie uu kazddej kobiety. Niektore w czasie dni plodnych nie zachodza tak szybko.

Joanno, ale opinia pani Prof. Violetta Skrzypulec ktora sie tak sugerujesz jest tak że tabletki przyjmowane tak jak sie powinno czyli 1 dnia krwawineia - 1 tabletka zabezpieczaja. Dodala tylko, ze dla wlasnego samopoczucia lepiej sie zabezpieczac dodtakowo.....
Ttroche zle interpetujesz...

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2008-11-26 o 19:40
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:49   #17
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: Sex przed okresem

najlepiej popros o tabletki u gin, kazdy gin i kazda ulotka mowi ze tabletka dziala od 1 wziecia.

dlaczego takpesymistycznie podchodzicie do tego co zabezpiecza a co nie, owszem bywaly i wpadki przy tabletkach czy przy gumkach ale przez takie gadanie potem dziewczyny sie stresuja i nici z seksu bo obawy przed ciaza sa gorsze.
bierz tabletki i gumki bedziesz spokojniejsza. i sie nie stresuj bo moj stres doprowadzil mnie do bolu ktorego jeszcze nie moge zwalczyc :/

apropo seksu przed okresem interesuje mnie zdanie osoby bardzo doswiadczonej bo tez nie mam pojecia jak to jest z dniami plodnymi i nie plodnymi,raz slyszalam ze przed okresem sa nie plodne i po, i ze tylko kilka dni w miesiacu sa plodne. biore tabletki i wiem,ze to w ogole wyklucza dni plodne ale jak sie zapomni czy cos sprawi ze ma mniejsze dzialanie to chcialabym wiedziec..

dzieki z gory za odp
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 18:53   #18
delan0ue
Raczkowanie
 
Avatar delan0ue
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 470
Dot.: Sex przed okresem

w sumie to wszyscy macie racje ryzyko jest w każdym przypadku. a u ginekologa byłam.. i efekt był taki ze sie wysiedziałam 1.5 godziny i nagle pan stwierdził ze to juz koniec w danym dniu i ze ci którzy sa zarejestrowani a nie zostali przyjeci mają przyjsc następnego dnia rano.. cóż no nie skorzystałam niestety bo jakos nie bardzo miałam ochote prosic rodzicielke o zwolnienie ze szkoły z powodu odbycia wizyty u ginekologa po wydanie recepty na środki antykoncepcyjne w celu rozpoczecia współzycia z chłopakiem
tak sobie przemyślałam i stwierdziłam ze to chyba jakis znak.. nic na siłe poczekam mam nadzieje że on też
delan0ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.