Witaminy W Antykoncepcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-03, 11:42   #1
edi75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
GG do edi75

Witaminy W Antykoncepcji


Witam, Mam Pytanie Dotyczące Antykoncepcji I Witamin, Czytałam że Przy Antykoncepcji, Zwłaszcza Długotrwałej Zalecane Jest Przyjmowanie Preparatów Multiwitaminowych Dla Kobiet, Zwłaszcza Z Wit. Z Grupy B I Magnezem, Czy Możecie Coś Polecić - Jakei Preparaty Są Najlepsze?, Dodam że Mam Już Ponad 30 Lat I Dobre Kilka Lat Zażywam Tabletki Antykoncepcyjne
edi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 16:02   #2
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Witaminy W Antykoncepcji

Witaminy można przyjmować zawsze, szczególnie w okresie zimowym, kiedy organizm jest narażony na infekcje.
Magnez, o którym piszesz, zapobiega między innymi kurczom łydek, które mogą się pojawiać przy stosowaniu tabletek jako skutek uboczny. Ale podejrzewam, że skoro bierzesz pigułki już od kilku lat, to skutki uboczne dano minęły i organizm jest przyzwyczajony do takiej, a nie innej gospodarki hormonalnej.
Ja zażywam regularnie Humavit - to drożdżowe tabletki wzbogacone całą serią witaminy B, pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji włosów, paznokci i skóry.
Ale tego typu preparatów jest naprawdę mnóstwo, więc myślę, że wspólnie z panią w aptece uda Ci się dobrać coś odpowiedniego dla Twojego organizmu.

I proszę, nie pisz każdego wyrazu wielką literą, bo fatalnie się to czyta

Pozdrawiam.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 12:45   #3
edi75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
GG do edi75
Dot.: Witaminy W Antykoncepcji

dzięki za informacje, choć niewiele mi to daje...szukam informacji - jakie witaminy są szczególnie polecane przy antykoncepcji no i w ogóle dla kobiet w wieku ok. 30 lat, bo na pewno jest różnica w stosunku do nastolatki czy starszej osoby...
pytam, bo ostatnio obserwuję u siebie ciągłe przemęczenie, pewnie to z porą roku związane, ale może brak mi jakis witamin, mam też czasem napady hiperglikemii - zaczyna mną trząśc i jak nie zjem czegoś słodkiego to się źle czuję, robiłam badania jakiś czas temu i wyszło, że nie mam cukrzycy, mam też napady rozdrażnienia i walczę z apetytem na słodycze, łykałam przez chwilę chrom, ale nie widziałam efektów, piję codziennie magnez rozpuszczalny i jest chyba ciut lepiej jesli chodzi o samopoczucie - ale szukam jakiejś fachowej porady - proszę wiec o dalsze porady Do lekarze też się wybieram, ale pewnie znów mnie zbędzie, albo przepisze jakieś drogie preparaty

pozdrawiam
edi
edi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 12:50   #4
edi75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
GG do edi75
Dot.: Witaminy W Antykoncepcji

aha...mam jeszcze problemy z nawracającą grzybicą, ale to chyba nie tutaj o tym, choc może witaminy też cos do tego tematu pasują, czytałam - że dobrze jest zażywać wit. C, bo zakwasza organizm, co ponoć pomaga zwalczać tą infekcję...a tak przy okazji może ktoś mi doradzi jak się zabezpieczać przed tym okropieństwem przy chodzeniu na basen???! (bo zauważyłam, że zwykle po basenie mnie to trapi), no i czy to prawda, ze przy antykoncepcji zwiększa ryzyko tych infekcji???!
edi
edi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 17:31   #5
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Witaminy W Antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez edi75 Pokaż wiadomość
aha...mam jeszcze problemy z nawracającą grzybicą, ale to chyba nie tutaj o tym, choc może witaminy też cos do tego tematu pasują, czytałam - że dobrze jest zażywać wit. C, bo zakwasza organizm, co ponoć pomaga zwalczać tą infekcję...a tak przy okazji może ktoś mi doradzi jak się zabezpieczać przed tym okropieństwem przy chodzeniu na basen???! (bo zauważyłam, że zwykle po basenie mnie to trapi), no i czy to prawda, ze przy antykoncepcji zwiększa ryzyko tych infekcji???!
edi
Tak, tabletki antykoncepcyjne zwiększają możliwość powstawania infekcji.
Jeśli lekarz Cię zbędzie w sprawie tych witamin (chociaż nie powinien moim zdaniem), to - tak jak pisałam - pogadaj z paniami w aptece - one są całkiem nieźle zorientowane
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.