Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-19, 10:14   #1
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Angry

Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?


Od dawna zastanawiam się nad wprowadzeniem w życie diety zgodnej z grupą krwi. Słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii...
Jednak gdy wtajemniczyłam się w dietę dla swojej grupy krwi - A - aż się przeraziłam.
To co najbardziej mnie zbulwersowało:
nie powinnam jeść wogóle mięsa. Nawet chude drobiowe odpada.
nie powinnam jeść wogóle nabiału - mleka, serów, maślanki ,nawet serków wiejskich i jajek. Dopuszczany nabiał to tylko mleko i ser SOJOWY, ewentualnie kefir.
Z pieczywem też nie najlepiej. Nie wolno mi jeść nawet chleba wieloziarnistego ani pumpernikla. O białym pieczywie nawet nie wspominam. Dozwolony chleb sojowy i wafle ryżowe.
Nawet niektórych pysznych warzyw nie powinnam jeść - pomidorów, papryki i pieczarek. Sorry, ale jakoś nie mam ochoty na cebulę, którą wolno mi jeść.
Mam unikać soku pomidorowego, kiedy właśnie to on, z wszystkich możliwych kupnych soków, wydaje mi się najzdrowszy.

Jest to dla mnie po prostu przerażajace. Mam wykluczyć z diety jajka, twarogi, warzywa, mleko, pełnoziernisty chleb - czyli to co uważane za bardzo zdrowe? Przecież to się mija z logiką i zdrowym rozsądkiem...

Poradźcie coś...
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 10:27   #2
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

Uważam, że ta dieta to bzdura i kłóci się ze zdrowym rozsądkiem. Nie trzeba specjalnie znać się na zasadach zdrowego odzywiania,zeby wiedziec, że niezdrowe jest zupełne ograniczanie jakichs składników. Grunt to różnorodność.
Absolutnie nie przechodz na te diete, bo tylko sobie zaszkodzisz
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 10:31   #3
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

co do nabiału i miesa -to ja jestem na takiej diecie (nie wiem jaką grupę krwi posiadam, ta dieta to mój wybór), i to nic strasznego, mieso mozesz zastępować kotletami z soczewicy, soi, kapusty, jest wiele pysznych przepisów, które początkowo mogą wydawać sie dziwne ale są naprawdę smaczne a mleko sojowe jest bardzo dobre nabiał mozesz zastąpić tofu.
co do pieczywa to popytaj w sklepach o chleb z mąki sojowej czy z kiełków przenicy.

jestem na podobnej diecie jaka jest preferowana dla twojej grupy krwi i wierz mi, że tryskam zdrowiem, do tego od kiedy sie tak odżywiam mam idealną cerę i ogólnie czuję się wyśmienicie , nie mam żadnych problemów zdrowotnych.

a grA to pozostałść po przodkach, którzy prowadzili rolniczy tryb życia, dlatego nabiał i mieso są wykluczone.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 12:30   #4
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

ta dieta to dla mnie parodia
wg. niej powinnam jeść to czego nie znoszę (czerwone mieso) a unikać moich ulubionych produktów, które jem najczęsciej, np. nabiał...
nawet jeśli sie sprawdza to ja nawet nie mam zamiaru o niej myśleć a co dopiero stosować
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 12:32   #5
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

Daj sobie z tym spokój, to idiotyzm
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 12:56   #6
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

Już jakiś czas temu pisałam, że to odżywianie zgodne z grupą krwi to jakaś totalna pomyłka.
Wg. niej musiałabym całkowicie wyeliminować nabiał ze swojej diety i strączkowe.
n/c

tu jest podobny wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=krwi

daj sobie spokój z czymś takim, kompletnie sie tym nie przejmuj! i odżywiaj się zdrowo oraz jedz na co masz ochotę
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 11:19   #7
ola_108
Rozeznanie
 
Avatar ola_108
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 660
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

nie wierze w to, ale moj tato był na tej diecie . ma grupe krwi 0, wiec odstawił mleko i zwiekszył porcje mięsa i.... schudł 11 kg....oczy wiscie cwiczy i w ogole, ale żarł to mięcho i chudł
ola_108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-22, 13:29   #8
Marżolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 26
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

tak poza tym to przeciez nikt Ci nie każe przechodzić na ta diete więc po co ten bunt? Tak ją krytykujesz ale chyba niedoczytałaś dlaczego jedne produkty są dla Ciebie wskazane ,a inne nie... Poza tym nie dramatyzuj tak;nie umrzesz od wypicia soku pomidorowego czy zjedzenia razowego chleba,po prostu możesz wybrać coś bardziej korzystnego dla Twojego organizmu,lepiej przyswajalnego,dostarczaj ącego Ci więcej energii.Radzę Ci najpierw przeczytać o co tak na prawdę chodzi w tym sposobie żywienia,a dopiero pożniej okazywać swój stosonek do niego.
Marżolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 13:51   #9
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

Marżolinka, nie wiem do kogo był skierowany Twój post (bo wyżej wiele osób się nie zgodziło z tą dietą) ale:
każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Poza tym ja osobiście mam podstawy ku temu, by sądzić że taka dieta do najlepszych nie należy, zresztą wiele było wyżej na ten temat. Nie tylko ja uważam że to bezsens.
Nie zarzucaj komuś, że nie wie o co chodzi - bo nie wiesz jaka jest wiedza danej osoby na konkretny temat. Swoją drogą - konsultowałam tą dietę z dietetyczką.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 08:34   #10
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

Podbijam, bo chcę coś wyjaśnić, aby nie było niedomówień:

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=475

Tu napisałam wszystko co miałam do powiedzenia, chodzi m.in. o moje i Wasze podejście do pewnych spraw.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 13:15   #11
Marżolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 26
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

Tak więc wlaśnie wypowiadam swoje zdanie...;uważam,że jeśli dziewczyny tak bardzo bulwersuje ta dieta i określają ją mianem idiotyzmu,bezsensu itd. to prawdopodobnie ich wiedza na jej temat jest zbyt powierzchowna.Ja osobiście nie stosuję tej diety ale zdaję sobie sprawę z tego,że jedne produkty służą mi bardziej od innych i tyle!Myślę ,że warto być otwartym na różne opcje i wiedzieć co z czego wynika,bo akurat ten sposób żywienia ma swoje racjonalne podstawy.
Marżolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 13:24   #12
Marżolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 26
Dot.: Dieta zgodna z grupą krwi - czy rzeczywiście jest zdrowa?

Tak na marginesie Ather,niekoniecznie przekonuje mnie Twoja konsultacja na temat tej diety z dietetyczką,jej poglądy są zapewne standardowe ale nie koniecznienie prawdziwsze od poglądów lekarzy opracowojących różne sposoby żywienia.
Marżolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.