zatrudnienie na najniższą krajową plus zagwarantowana premia uznaniowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-18, 11:44   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

zatrudnienie na najniższą krajową plus zagwarantowana premia uznaniowa?


Witam!
Mój mąż zastanawia się nad zmianą pracy, jednak jak to w wiekszości małych firm bywa, pracodawcy zatrudniają na najniższą krajową, a reszte wynagrodzenia wypłacają w postaci premii (która jest w wysokości drugiego wynagrodzenia). Oszczędzaja w ten sposób, nie opłacając nam różnych składek, a my tracimy na emeryturze
Jednak przy zmianie pracy, mąż chciałaby mieć zagwarantowane w umowie, że nie będzie dostawał niższe wynagrodzenie niż te na które się umówią. Czy w umowie o prace, może być napisane, że pracownik będzie otrzymywał wynagrodzenie brutto 1126 plus premie w wysokosci 130% wynagrodzenia podstawowego?
Dodam, że ja w swojej umowie mam napisane, że jestem zatrudniona na kwote brutto 1126 plus premia w wysokości od 0% do 200% wynagrodzenia podstawowego.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.