profilaktyka żylaków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-26, 18:28   #1
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154

profilaktyka żylaków


Przekapałam archiwum,ale nic nie znalazłam na temat masażu przeciw żylakom.Czy istnieje wogóle takowy? Jak go wykonać?Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedż.[img]icons/icon7.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-26, 18:42   #2
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: profilaktyka żylaków

Zapomniałam jeszcze zapytać o jedną sprawę,otóż czy w profilaktyce żylaków wskazany jest naprzemnienny prysznic na nogi?Jeśli sauna jest nie wskazana to może i taka zmiana temeratury nie jest najlepsza?Sama zawsze kończyłam prysznic polewając nogi raz gorąca raz zimną woda,ale teraz zastanawiam się czy to aby nie zaszkodzi na naczynka.Beatka pisze o schładzaniu nóg wodą,zastanawiam się nad słusznością prysznicy naprzemniennych,może rzeczywiście wystarczy ochłodzić nogi po kapieli?
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-26, 19:56   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż a żylaki

Dziękuję za podjecie tak ważnego tematu. Po pierwsze co znaczy masaż przeciw żylakom? Temat ważny, a więc może pokolei.
1.Myślę że chodzi tutaj o profilaktykę, w takim raziem masaż wykonuje się jako tzw. masaż odprowadzajacy, podobny do drenazu limfatycznego, ale prostszy w wykonaniu. Masujemy nad miejscem gdzie zauważymy zmiany i tak, np. jeżeli są jeszcze mało widoczne żylaki na łydce to zaczynamy masaż od biodra, następnie udo oraz górna część łydki. Ale poszczególne ruchy wykonujemy dosercowo, czyli zgodnie z kierunkiem przebiegu krwi żylnej w żyłach !!! Techniki podstawowe to przede wszystkim: głaskania, spiralne rozcierania i ugniatania, można wykonać też kilka ucisków.
Nie stosujemy oklepywań, głębokiego miąszenia itd.
Tak samo postepujemy jeżeli mamy zmęczone nogi oraz pojawiły się niewielkie obrzęki po ciężkim dniu. Stojąca praca, stres, szpileczki, szpileczki, itd.

2.Jeżeli natomiast mamy już mocno widoczne żylaki to nie masujemy tych miejsc bezposrednio, stanowią przeciwwskazanie. Masaż odbywa sie w takich przypadkach jedynie powyżej miejsc zaatakowanych. Taka procedura pomaga w przywracaniu lepszego krążenia zylnego.
Wskazany jest drenaż lemfatyczny najlepiej manualny (wyk. ręcznie).

Masowanie w bezposrednim miejscu występowania daleko posunietych żylaków stanowi realne niebezpieczeństwo. Żylaki wymagają konsultacji lekarskiej i podjęcia leczenia.

Niestety często zapomina sie o tych sprawach stosując urządzenia mechaniczne, ciśnieniowe czy elektroniczne wspomagajace leczenie cellulitu.

Istotne jest regularne wykonywanie masażu, np. kilka minut 2-3 razy w tygodniu. Masaż wykonujemy łagodnie ale dokładnie.
Pozdrawiam
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-26, 19:56   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż a żylaki

Dziękuję za podjecie tak ważnego tematu. Po pierwsze co znaczy masaż przeciw żylakom? Temat ważny, a więc może pokolei.
1.Myślę że chodzi tutaj o profilaktykę, w takim raziem masaż wykonuje się jako tzw. masaż odprowadzajacy, podobny do drenazu limfatycznego, ale prostszy w wykonaniu. Masujemy nad miejscem gdzie zauważymy zmiany i tak, np. jeżeli są jeszcze mało widoczne żylaki na łydce to zaczynamy masaż od biodra, następnie udo oraz górna część łydki. Ale poszczególne ruchy wykonujemy dosercowo, czyli zgodnie z kierunkiem przebiegu krwi żylnej w żyłach !!! Techniki podstawowe to przede wszystkim: głaskania, spiralne rozcierania i ugniatania, można wykonać też kilka ucisków.
Nie stosujemy oklepywań, głębokiego miąszenia itd.
Tak samo postepujemy jeżeli mamy zmęczone nogi oraz pojawiły się niewielkie obrzęki po ciężkim dniu. Stojąca praca, stres, szpileczki, szpileczki, itd.

2.Jeżeli natomiast mamy już mocno widoczne żylaki to nie masujemy tych miejsc bezposrednio, stanowią przeciwwskazanie. Masaż odbywa sie w takich przypadkach jedynie powyżej miejsc zaatakowanych. Taka procedura pomaga w przywracaniu lepszego krążenia zylnego.
Wskazany jest drenaż lemfatyczny najlepiej manualny (wyk. ręcznie).

Masowanie w bezposrednim miejscu występowania daleko posunietych żylaków stanowi realne niebezpieczeństwo. Żylaki wymagają konsultacji lekarskiej i podjęcia leczenia.

Niestety często zapomina sie o tych sprawach stosując urządzenia mechaniczne, ciśnieniowe czy elektroniczne wspomagajace leczenie cellulitu.

Istotne jest regularne wykonywanie masażu, np. kilka minut 2-3 razy w tygodniu. Masaż wykonujemy łagodnie ale dokładnie.
Pozdrawiam
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-26, 21:36   #5
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: profilaktyka żylaków

Naprzemienny prysznic jest wskazany w ogóle w profilaktyce schorzeń krążenia, jak pewnie Panie wiedzą zarówno żylaków jak i cellulitu. Nie chodzi bynajmniej o naprzemienny prysznic gorący i zimny, ale jak już pisałem w innym wątku o ciepły i bardzo zimny, a to dla naczynek różnica.

Schładzanie nóg po kapieli to dobra praktyka. A przy okazji schładzania. Sezon pływania rozpoczęty, ja bynajmniej w niedzielę zakosztowałem pływania w jeziorze. Dobrze mi to zrobiło na krążenie. Polecam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 14:26   #6
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: Masaż a żylaki

Dziękuję za odpowiedż.Znalazłam taki opis masażu:najpierw należy udrożnić wezęł limfatyczny pachwinowy(masujemy go z góry na dół ok minuty),następnie rozmasowujemy udo(głaskanie,póżniej "grabienie"palcami-wszystko w kierunku serca).Teraz czas na węzeł podkolanowy(składamy dłonie w taki sposób aby kciuki były złączone nad rzepką kolanową a pozostałe palce masują miejsce pod kolanem).Teraz zajmujemy się łydką(kciuki mają być złączone pod łydką,pozostałe palce są na górze -wykonujemy ruchy ku górze)Masujemy do momentu gdy poczujemy rozchodzące się ciepło,wtedy kończymy masaż.Opis ten znalazłam w piśmie kobiecym,ale jak wiadomo piszą czasem co im ślina przyniesie na język.Dlatego też bardzo proszę o komenterz tego masażu,bo ja go zaczęłam już stosować,a nie chcę sobie zaszkodzić,zwłaszcza niepokoi mnie to masowanie węzłów chłonnych.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 22:55   #7
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Masaż a żylaki

Po pierwsze węzłów nie masuje sie z góry na dół. Po drugie nie ma mowy o rozgrzewaniu czy odczuwaniu ciepła. Niestety kolejny raz pismo kobiece się nie popisało. Sam to przerabiałem nie raz. Np. niedawno miałem kolejny artykuł w prasie. Był przygotowany, zaakceptowany i po poprawkach autoryzowałem go. Jak po paru dniach przeczytałem co z nim zrobili to się wściekłem. Zadzwoniłem do redakcji, a pani z westchnieniem oznajmiła, że ostatecznie były cięcia no bo jakaś reklama się nie zmieściła. Teraz mi wstyd za ten artykuł, co zrobić. Ale nie o krytykę tu chodzi.

Może jeszcze raz. W profilaktyce żylaków chodzi w masażu o to, aby w ogóle wykonać spokojny - nierozgrzewający masaż - nad miejscami gdzie zaczynają się ewentualne zylaki. Np. łydki, to masujemy uda. Łagodne głaskania, rozcierania i parę płytkich ugniatań.Masujemy w kierunku serca, wg. krążenia żylnego. To na początek wystarczy.
Ale jak mamy sytuację że są już zylaki, to po konsultacji lekarskiej może być wskazany w niektórych przypadkach drenaż limfatyczny. Ale prawidłowe wykonanie drenażu wymaga dużej praktyki i wiedzy. Tak więc proszę sobie darować artykuły z prasy kobiecej. Niestety własciwego drenażu nie da się opisać w paru słowach, to metoda ścisle medyczna i powinna być wykonana przez specjalistę.

W wątku powyżej napisałem o tzw. masazu odprowadzajacym, ale to nie jest drenaż limfatyczny.
Jeżeli juz chcesz wziąść się za automasaż to radzę choć raz poprosić o poradę, pokaz masażystę.
Powtarzam jeszcze raz, tylko nie rozgrzewać!

Pozdrawiam.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 22:21   #8
ala616
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: profilaktyka żylaków

witam, potrzebuje pomocy i wachowej wiedzy , mam przygotować prezentacje na temat masażu w przypadku żylaków podudzia , w internecieprkatycznie wszędzie pisze o przeciwskazaniach ale prowadzący zajęcia w mojeje szkole wspomniał mi iż istnieją odpowiednie psosoby wykoania w przyadku żylakow masażu i zastosowanie odpowiednich technik.
ala616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 20:32   #9
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Re: profilaktyka żylaków

Cytat:
Napisane przez aguniaw Pokaż wiadomość
Zapomniałam jeszcze zapytać o jedną sprawę,otóż czy w profilaktyce żylaków wskazany jest naprzemnienny prysznic na nogi?Jeśli sauna jest nie wskazana to może i taka zmiana temeratury nie jest najlepsza?Sama zawsze kończyłam prysznic polewając nogi raz gorąca raz zimną woda,ale teraz zastanawiam się czy to aby nie zaszkodzi na naczynka.Beatka pisze o schładzaniu nóg wodą,zastanawiam się nad słusznością prysznicy naprzemniennych,może rzeczywiście wystarczy ochłodzić nogi po kapieli?
Oprócz specjalnego masażu możesz spróbować nosić klapki antycellulitowe, które są zalecane również w profilaktyce przeciwżylakowej.
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 09:10   #10
Ulka454
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: profilaktyka żylaków

jeśli nie są to bardzo widoczne żylaki to polecam spróbować rezonator biofotonowy, mi pomógł widocznie je zmniejszyć
Ulka454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 15:36   #11
Kafeja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: profilaktyka żylaków

Mi w walce z żylakami pomaga Diosminex. Trzeba pamiętać, że jeśli ktoś ma skłonność do żylaków to ich się tak łatwo nie pozbędzie. Bardzo ważne jest wzmacnianie żył, żeby zapobiec powstawaniu nowych żylaków.
Kafeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.