Polskie komedie romantyczne... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 11:34   #1
iwwwonaa
Rozeznanie
 
Avatar iwwwonaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: far away
Wiadomości: 756

Polskie komedie romantyczne...


Co uważacie na temat polskich komedii romantyczny, ich fabuły? Podobają się Wam? Założyłam ten wątek, bo niedawno przeczytałam artykuł, który strasznie krytykował ich jakość, grę aktorską i powtarzalność wątków/części fabuły. Jakie jest Wasze zdanie?;>
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Phil Bosmans


JUŻ NIEDŁUGO BĘDĘ MAMUSIĄ!!!
iwwwonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:41   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Ja ogólnie nie przepadam za komediami romantycznymi, a już Polskie kompletna porazka Każda kolejan naszej rodzimej produkcji jest głupsza od poprzedniej

Btw. Mogłabyś podac linka do tego artykułu? Sama bym chętnie przeczytała
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:55   #3
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Zgadzam się z tym. Polskie komedie romantyczne są dość marne i bardzo do siebie podobne.

Zastanawiające jest tylko to, że za każdym razem do kin przyciągają mnóstwo widzów. Powodów może być kilka:
a) nie można ich ściągnąć z neta
b) mają dość agresywne kampanie marketingowe (szczególnie te tvn-owskie)
c) gust filmowy Polaków jest fatalny i naprawdę im się te produkcje podobają
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 18:35   #4
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Zwykle te same, nierealne fabuły, drętwi aktorzy, nuda. Ja z reguły nie lubię komedii, ale te polskie to już zupełna porażka
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 18:49   #5
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Mówiąc szczerze - gdy widzę polską komedię romantyczną, mam ochotę zapaść się pod ziemię. Ze wstydu, że:

- można coś takiego wymyślić,
- ktoś chce w tym grać,
- ktoś chce to oglądać.

Przykład - wystarczyła mi obrzydliwa reklama nowego super hiper ekstra filmu "Ciacho".
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 08:15   #6
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Żenada
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 09:42   #7
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Niestety, ale macie rację. Jedyne polskie produkcje, do których często wracam to: "Kiler", "Chłopaki nie płaczą" czy "E=mc2". Ale tego chyba do komedii romantycznych zaliczyć nie można
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 12:44   #8
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Wszystkie są zrobione na jedno kopyto i w każdej można zobaczyć tych samych aktorów. Nawet pakty są trudne do rozróżnienia. Dla mnie rewelacyjne są stare polskie filmy i seriale, ale nie na pewno nie najnowsze produkcje.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:56   #9
iwwwonaa
Rozeznanie
 
Avatar iwwwonaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: far away
Wiadomości: 756
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

a co myślicie o "Nigdy w życiu" ?

Ja osobiście też nie przepadam za komediami produkcji polskiej, choć ta mi się spodobała
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Phil Bosmans


JUŻ NIEDŁUGO BĘDĘ MAMUSIĄ!!!
iwwwonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 16:20   #10
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

zdecydowanie mi się nie podobają, ciągle grają w nich ci sami aktorzy
__________________


jak szaleć to szaleć

bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 23:59   #11
asieńczyk
Zakorzenienie
 
Avatar asieńczyk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 000
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Lubię jedną, chyba była pierwsza, myślę tu o "Zakochanych", widziałam jeszcze ze dwie i więcej raczej nie obejrzę.
asieńczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 17:20   #12
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

nie lubię polskich komedii. wszystkie są do siebie podobne. wszystkie toczą się w pięknych wnętrzach, w środowisku pięknych, młodych i bogatych. wszystkie są na jedno kopyto. a co dziwne wszystkie bija rekord popularności.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:29   #13
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

mnie tez kompletnie nie podchodza polskie komedie romantyczne.
mysle, ze ich ogromna popularnosc wynika z tego, ze (jak pisala wesna) sa bardzo mocno reklamowane. a tvn, ktory bardzo czesto jest producentem tych filmow, potrafi w kazdym mozliwym programie wspomniec o ich super nowosci, ktora wlasnie weszla do kin.

nie wiem na czym to polega, ale fabula amerykanskich komedii romantycznych zwykle tez nie jest specjalnie wyszukana, a wrecz bardzo przewidywalna, jednak oni jakos potrafia je tak zrobic, ze oglada sie z przyjemnoscia.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 17:18   #14
olcia00500
Rozeznanie
 
Avatar olcia00500
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 767
GG do olcia00500
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

'Tylko mnie kochaj'. Reszty nie da się oglądać.
__________________
The chances of finding someone like you.

http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/

olcia00500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 18:00   #15
prostozbajki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 40
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

nie lubię polskich komedii romantycznych. są banalne i przewidywalne. a przecież nie o to chodzi w filmie, żeby widz juz na początku mógł się domyślić zakończenia.
jedyne co, to Lejdis przypadło mi do gustu
prostozbajki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 18:41   #16
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Ja nie lubię polskich komedii romantycznych. Mogłabym napisać jeszcze coś od siebie, ale powiem tylko, że zgadzam się ze wszystkimi dotychczasowymi wypowiedziami przeciw nim.
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 14:17   #17
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Wstyd i hańba moim zdaniem.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 14:32   #18
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Z komediami romantycznymi made in Poland, to chyba jest trochę tak jak z polskimi horrorami. Jednak o ile jest "Diabeł", "Wilczyca", czy "Medium" to po drugiej stronie jest wielkie nic. Inna sprawa, że ja raczej nie przepadam za tego typu komediami. No chyba, że podpiąć pod tę kategorię "Harolda i Maude" albo "Dzikość serca" ;-))
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:25   #19
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Uważam że są na jedno kopyto,są banalne i drętwe-ale nic innego sie po komedii romantycznej nie spodziewam,wiec to żadne zaskoczenie.Swoją drogą Ciacho
bylo do przezycia,nie podobało mi się za to ''dlaczego nie'' i ''tylko mnie kochaj''. Nie kłam kochanie tez nie było fatalne,moze dlatego ze akcja połowy filmu działa się w Krakowie(uroki rynku itp).
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2010-02-13 o 21:27
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 21:31   #20
girls1394
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ze Śląska ;-)
Wiadomości: 213
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Z polskich komedi podobały mi się Nie kłam kochanie, Tylko mnie kochaj i Nigdy w Życiu które poleci na tvnie jutro zresztą.
__________________
"Przyjaciele są jak anioły gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać"
girls1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:02   #21
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym. Polskie komedie romantyczne są dość marne i bardzo do siebie podobne.

Zastanawiające jest tylko to, że za każdym razem do kin przyciągają mnóstwo widzów. Powodów może być kilka:
a) nie można ich ściągnąć z neta
b) mają dość agresywne kampanie marketingowe (szczególnie te tvn-owskie)
c) gust filmowy Polaków jest fatalny i naprawdę im się te produkcje podobają
Nie wiedziałam, że są trudności z dostępem w necie (ja kilka w ten sposób obejrzałam). Wiem, że w ogóle nie powinno się pisać takich herezji, ale nie wydałabym na nie ani grosza.

Kampanie TVNu mnie odstraszają. Na szczęście nie mam tv i nie mam TVN i dobrze mi z tym.

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Mówiąc szczerze - gdy widzę polską komedię romantyczną, mam ochotę zapaść się pod ziemię. Ze wstydu, że:

- można coś takiego wymyślić,
- ktoś chce w tym grać,
- ktoś chce to oglądać.

Przykład - wystarczyła mi obrzydliwa reklama nowego super hiper ekstra filmu "Ciacho".
Niestety muszę się z tym zgodzić.
Chociaż kilka obejrzałam przez ciekawość:
- Testosteron (o co kaman? nie rozbawił mnie ten film wcale; wiele osób mi go polecało);
- Lejdis (w porównaniu z Testosteronem dzieło sztuki, ujdzie ogólnie w tłumie, Kuna niezła);
- Nigdy w życiu (chyba nie obejrzałam całego od początku do końca, ogólnie jak widzę Żmijewskiego w roli amanta to... );
- Idealny chłopak dla mojej dziewczyny (za bardzo napakowany ten film pomysłami, podobała mi się idea znaku, parodia Rubika, epizod z Kotem, może i niesmaczny, ale..., Maryśka Seweryn i - co przyznaję niechętnie - Dorociński);
- Miłość na wybiegu (tu brak słów... dno i sześć metrów mułu i znowu Dorociński!)
- Kochaj i tańcz (czy komentarz jest w ogóle potrzebny?)

Nie zgodzę się jedynie co do aktorów - to jest praca jak każda inna. Słyszałam ostatnio w Trójce wypowiedź Dereszowskiej na temat "Randki w ciemno". Oni wiedzą, w czym grają. I wiedzą też, że to sprzeda się lepiej niż kino ambitniejsze. (No chyba, że byłby to wytwór Galerianko-podobny - czyli w zamiarze ambitny i dotykający ważnych tematów, a w gruncie rzeczy prosty jak budowa cepa, schematyczny i jadący "na seksie".)

Tyle ode mnie w tym temacie

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2010-02-14 o 21:02
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 12:13   #22
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Moja znajomość polskich komedii romantycznych właściwe kończy się na różowych, intensywnych napisach na czarnym tle ( reklamy w TV ). No i jeszcze kilku krótkich dialogach , które mogę „podziwiać” w czasie trwania tychże reklam.
Kiedyś zmusiłam się do oglądania „ Nigdy w życiu” i wiem, że już nigdy w życiu nie będę oglądać polskiej komedii romantycznej. To ważne, aby człowiek wiedział, czego w życiu nie chce Ponoć ważniejsze od tego, czego chce.;-))

Takie są prawa rynku medialnego, aby zarobić trzeba schlebiać gustom jak największej ilości widzów.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 20:29   #23
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Polskie komedie romantyczne to dno i wodorosty. Nie wiem, nie mogę tego gatunku w wykonaniu polskim przetrawić. Nie jestem fanką komedii romantycznych, ale na amerykańską od czasu do czasu się skuszę. Ostatnio widziałam trailer "It's Complicated" z Meryl Streep i pewnie sobie obejrzę. A polskie produkcje, no cóż.... I tak mnie zastanawia czemu w każdym filmie polskim wchodzącym ostatnio do kina gra Dereszowska, nie lubię tej baby, kurcze czy w Polsce nie ma innych aktorek.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 10:56   #24
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się jedynie co do aktorów - to jest praca jak każda inna. Słyszałam ostatnio w Trójce wypowiedź Dereszowskiej na temat "Randki w ciemno". Oni wiedzą, w czym grają. I wiedzą też, że to sprzeda się lepiej niż kino ambitniejsze. (No chyba, że byłby to wytwór Galerianko-podobny - czyli w zamiarze ambitny i dotykający ważnych tematów, a w gruncie rzeczy prosty jak budowa cepa, schematyczny i jadący "na seksie".)
Jasne, że wiedzą - wiedzą też, że ich gaża będzie miała przynajmniej jedno zero więcej na końcu, gdy zagrają w takim filmie.

Ale wtedy śmieszne są ich pretensje, że krytycy filmowi ich nie doceniają i nie zauważają talentu.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 11:54   #25
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Niestety komedie romantyczne to nie jest to co wychodzi Polakom najlepiej. Większość przereklamowana, na jedno kopyto. Wystarczy obejrzeć 5 min. filmu (czasem nawet nie) i już wiadomo jak się skończy.
Jedyne które w miarę dobrze wspominam to Mała wielka miłość i Rozmowy nocą (ale lubię grę Dorocińskiego ). Ogólnie wole inne gatunki, a komedie romantyczne, polskie lub nie, mogę obejrzeć w chwilach nudy i potrzeby zobaczenia czegoś bardzo lekkiego
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 13:58   #26
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że są trudności z dostępem w necie (ja kilka w ten sposób obejrzałam). Wiem, że w ogóle nie powinno się pisać takich herezji, ale nie wydałabym na nie ani grosza.

Kampanie TVNu mnie odstraszają. Na szczęście nie mam tv i nie mam TVN i dobrze mi z tym.

Nie ma ich na necie w tym sensie, że wszelkie nowości są zazwyczaj dostępne tylko w wersji nagrywanej kamerą w kinie. Jak wiadomo, jakość tych nagrań jest żadna. No ale.... niektórym wystarcza.
***

W walentynki siedziałam na kasie w kinie 9 godzin. Miejsc na "Randkę w ciemno" (najnowszy polski hicior wśród komedii romantycznych) nie było na żaden z 7 seansów. No więc... jak to się dzieje, że wszyscy tak na nie narzekamy, a wolnych miejsc na seanse nie ma?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:24   #27
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Jasne, że wiedzą - wiedzą też, że ich gaża będzie miała przynajmniej jedno zero więcej na końcu, gdy zagrają w takim filmie.

Ale wtedy śmieszne są ich pretensje, że krytycy filmowi ich nie doceniają i nie zauważają talentu.
Uważam, że nawet w kompletnym gniocie można nieźle zagrać. Ale jak nagrodzić kogoś za grę w filmie, którego tytuł brzmi "Randka w ciemno"? albo - mój osobisty faworyt "Kochaj i tańcz". Sam tytuł świadczy o jakości produkcji.

Swoją drogą, nie bardzo bym się tutaj po aktorach "woziła", bo jednak z czegoś muszą żyć, a ambitniejszych produkcji jest niewiele. A jak są to grają w nich najczęściej nieznani szerszej publiczności aktorzy.

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Nie ma ich na necie w tym sensie, że wszelkie nowości są zazwyczaj dostępne tylko w wersji nagrywanej kamerą w kinie. Jak wiadomo, jakość tych nagrań jest żadna. No ale.... niektórym wystarcza.
***

W walentynki siedziałam na kasie w kinie 9 godzin. Miejsc na "Randkę w ciemno" (najnowszy polski hicior wśród komedii romantycznych) nie było na żaden z 7 seansów. No więc... jak to się dzieje, że wszyscy tak na nie narzekamy, a wolnych miejsc na seanse nie ma?
Co do jakości - ja tam nie wiem, bo "KiT" (ja i wszystkie inne) oglądałam jak już wszyscy zdążyli o nich zapomnieć Chociaż często widuję CAM na torrentach.

Gdybym ja chciała iść w Walentynki do kina z mężem, to też bym nie chciała oglądać niczego dołującego. Raczej jakiś rozweselacz. (Niekoniecznie na "Rwc", ale na coś w stylu Piratów... czy Skarbu Narodów chętnie)
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 21:38   #28
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Uważam, że nawet w kompletnym gniocie można nieźle zagrać. Ale jak nagrodzić kogoś za grę w filmie, którego tytuł brzmi "Randka w ciemno"? albo - mój osobisty faworyt "Kochaj i tańcz". Sam tytuł świadczy o jakości produkcji.

Swoją drogą, nie bardzo bym się tutaj po aktorach "woziła", bo jednak z czegoś muszą żyć, a ambitniejszych produkcji jest niewiele. A jak są to grają w nich najczęściej nieznani szerszej publiczności aktorzy.
Żeby nie było - zgadzam się z Tobą , ale mam w pamięci Dereszowską u Wojewódzkiego, wrzeszczącą "Ku**a,, dlaczego krytycy nie zachwycili się Lejdis?! Ten film widziało 8 mln Polaków!".

Sama przyznasz, ze jeśli jest jakiś festiwal, to trzeba być naiwnym, żeby zakładać, że "Lejdis" będzie docenione, a coś w stylu Michaela Haneke, np. "Funny Games" czy "Biała wstążka" - nie .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 07:57   #29
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Żeby nie było - zgadzam się z Tobą , ale mam w pamięci Dereszowską u Wojewódzkiego, wrzeszczącą "Ku**a,, dlaczego krytycy nie zachwycili się Lejdis?! Ten film widziało 8 mln Polaków!".

Sama przyznasz, ze jeśli jest jakiś festiwal, to trzeba być naiwnym, żeby zakładać, że "Lejdis" będzie docenione, a coś w stylu Michaela Haneke, np. "Funny Games" czy "Biała wstążka" - nie .
Zgadzam się, oczywiście. Coś przypuszczam że Lejdis się jej samej podobało i stąd te wygórowane oczekiwania A argumenty o ilości sprzedanych biletów są śmieszne - wiadomo, że bardzo często krytyka przyjmuje chłodno to, co publiczność entuzjastycznie.

A co do tych nagród i doceniania - ciężko w sumie docenić aktora, gdy widzi się go ciągle w jednej roli (no bo i jak?). A to, że tytuły filmów się zmieniają...
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 12:42   #30
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Polskie komedie romantyczne...

Mi sie podobały "Nigdy w zyciu" "Jeszcze raz" i "Lejdis" fajne, zabawne, romantyczne, dokładnie tak jak ma byc.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.