Czego nam brakuje... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-17, 15:27   #121
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Czego nam brakuje...

Mnie się marzą perfumy a'la sklepy "India" - delikatna woń wszystkich kadzideł, drewnianych figurek...
Upajający jest ten zapach a na nic podobnego zamkniętego we flaszce nie trafiłam
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 15:32   #122
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Mnie się marzą perfumy a'la sklepy "India" - delikatna woń wszystkich kadzideł, drewnianych figurek...
Upajający jest ten zapach a na nic podobnego zamkniętego we flaszce nie trafiłam
Moje dwie koleżanki stwierdziły, że któryś z Opium YSL im pachniało właśnie sklepem z indyjskimi rzeczami, kadzidłami a wąchały Poesie de Chine, Opium L'aeu d'ete, Orchidee de Chine i Opium Fleur de Shanghai, które miały na myśli to nie wiem . Chociaż dla mnie wszystkie pachną bardzo podobnie .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 17:06   #123
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Moje dwie koleżanki stwierdziły, że któryś z Opium YSL im pachniało właśnie sklepem z indyjskimi rzeczami, kadzidłami a wąchały Poesie de Chine, Opium L'aeu d'ete, Orchidee de Chine i Opium Fleur de Shanghai, które miały na myśli to nie wiem . Chociaż dla mnie wszystkie pachną bardzo podobnie .
Opium zdecydowanie odpada - dla mnie jest męczące i mdlące no i oczywiście nie oddaje tego zapachu.
Pozostałych nie znam, ale się zainteresuję
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:16   #124
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Opium zdecydowanie odpada - dla mnie jest męczące i mdlące no i oczywiście nie oddaje tego zapachu.
Pozostałych nie znam, ale się zainteresuję
Klasycznego Opium znowu ja nie znam a wszystkie wymienione to Opium, tylko limitowanki .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 22:00   #125
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Mnie się marzą perfumy a'la sklepy "India" - delikatna woń wszystkich kadzideł, drewnianych figurek...
Upajający jest ten zapach a na nic podobnego zamkniętego we flaszce nie trafiłam

Jak dla mnie to Alamut Villoressiego idealnie odzwierciedla zapach takich sklepów.
__________________
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 23:47   #126
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Czego nam brakuje...

Mnie brakuje - tak na szybko jakbym miała powiedzieć- trzech aktualnych w przyrodzie zapachów- kwitnącej lipy, akacji upojnej i prawdziwego jaśminu, a nie tego, co w perfumach nazywa się jaśminem
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 08:18   #127
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mnie brakuje - tak na szybko jakbym miała powiedzieć- trzech aktualnych w przyrodzie zapachów- kwitnącej lipy, akacji upojnej i prawdziwego jaśminu, a nie tego, co w perfumach nazywa się jaśminem
Według mojego nosa bardzo podobnie do kwiatów lipy pachnie Malabah Penhaligon's . Bardzo je lubię właśnie za tę lipkę.
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 08:53   #128
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mnie brakuje - tak na szybko jakbym miała powiedzieć- trzech aktualnych w przyrodzie zapachów- kwitnącej lipy, akacji upojnej i prawdziwego jaśminu, a nie tego, co w perfumach nazywa się jaśminem
W 100% się zgodzę Wymieniłaś jedne z najpiękniejszych kwiatkowych zapachów w przyrodzie Echh, ja już nawet nie szukam, po co mam się po raz nty rozczarować.
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 09:01   #129
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mnie brakuje - tak na szybko jakbym miała powiedzieć- trzech aktualnych w przyrodzie zapachów- kwitnącej lipy, akacji upojnej i prawdziwego jaśminu, a nie tego, co w perfumach nazywa się jaśminem
wypróbuj demeterowe Linden to bardzo wiernie oddany zapach kwitnącej lipy - piękny dla kogoś kto lubi kwiaty w perfumach
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 09:22   #130
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mnie brakuje - tak na szybko jakbym miała powiedzieć- trzech aktualnych w przyrodzie zapachów- kwitnącej lipy, akacji upojnej i prawdziwego jaśminu, a nie tego, co w perfumach nazywa się jaśminem
oj też bardzo lubię
ale troszkę mnie zadowala zapach In White Jesusa del Pozo, samee białe kwiaty
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:07   #131
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mnie brakuje - tak na szybko jakbym miała powiedzieć- trzech aktualnych w przyrodzie zapachów- kwitnącej lipy, akacji upojnej i prawdziwego jaśminu, a nie tego, co w perfumach nazywa się jaśminem
A odnośnie akacji - L'Artisan Fleur d'Oranger?
Wiem, że w składzie nie ma akacji, ale mnie ten zapach kojarzy się właśnie z krzakiem akacjowym.
__________________
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 11:11   #132
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mnie brakuje - tak na szybko jakbym miała powiedzieć- trzech aktualnych w przyrodzie zapachów- kwitnącej lipy, akacji upojnej i prawdziwego jaśminu, a nie tego, co w perfumach nazywa się jaśminem
podobno w 5th Avenue jest lipa
(jak to zabrzmiało)
A jaśminy, to kocham i ja...
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 22:37   #133
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Czego nam brakuje...

Ja z dobrą wiadomością dla wszystkich Wizażanek, które poszukują zapachu lipy - włócząc się dzisiaj w poszukiwaniu prezentu dla koleżanki po jednym z centrów handlowych, wdepłam do sklepu Carre Blanc (pościel, szlafroki, drobiazgi do domu) i zwróciłam uwagę, że mają tam serię pachnących sprayów do pościeli, płynów do płukania itp. wyprodukowanych na bazie naturalnych olejków zapachowych. Z ciekawości powąchałam - i Eureka!!! - spray do pościeli (Pillow Perfume) o zapachu lipy (Fleur de Tilleul - Lime Flower) pachnie NATURALNYMI KWIATAMI LIPY !!!. Co prawda to perfumy do poduszek i pościeli a nie do ciała, więc raczej polecałabym stosować ewentualnie na ubranie, ale przeprowadziłam test skórny i zapach dobrze układa się na skórze, nie rozwija się jakoś wielce, ale i nie brzydnie, jest umiarkowanie trwały i nie sądzę, aby mógł być drażniący dla naskórka, skoro jest z naturalnych składników i można nim psikać pościel przed snem. Za 50 ml zapłaciłam w promocji 28 zł (regularna cena - 40 zł). Z tej serii był też spray róźany (ładny, ale bez rewelacji) oraz Namiętna Noc czy coś takiego (pachniał niemal identycznie jak Feminite du Bois). Ekspedientka mówiła, że zapachów było więcej, ale się wyprzedały - bardzo jestem ciekawa, musiały być jakieś cudowne chyba, skoro miały większe wzięcie niż ta piękna i naturalna lipa!

Edit:
Wstukałam w guglu nazwę firmy nadrukowaną na buteleczce - Durance en Provence - i oto jaka piękna strona mi wyskoczyła:
http://www.durance.co.nz/home-fragra...fume-50ml.html
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2010-07-23 o 22:48
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 23:25   #134
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Ja z dobrą wiadomością dla wszystkich Wizażanek, które poszukują zapachu lipy - włócząc się dzisiaj w poszukiwaniu prezentu dla koleżanki po jednym z centrów handlowych, wdepłam do sklepu Carre Blanc (pościel, szlafroki, drobiazgi do domu) i zwróciłam uwagę, że mają tam serię pachnących sprayów do pościeli, płynów do płukania itp. wyprodukowanych na bazie naturalnych olejków zapachowych. Z ciekawości powąchałam - i Eureka!!! - spray do pościeli (Pillow Perfume) o zapachu lipy (Fleur de Tilleul - Lime Flower) pachnie NATURALNYMI KWIATAMI LIPY !!!. Co prawda to perfumy do poduszek i pościeli a nie do ciała, więc raczej polecałabym stosować ewentualnie na ubranie, ale przeprowadziłam test skórny i zapach dobrze układa się na skórze, nie rozwija się jakoś wielce, ale i nie brzydnie, jest umiarkowanie trwały i nie sądzę, aby mógł być drażniący dla naskórka, skoro jest z naturalnych składników i można nim psikać pościel przed snem. Za 50 ml zapłaciłam w promocji 28 zł (regularna cena - 40 zł). Z tej serii był też spray róźany (ładny, ale bez rewelacji) oraz Namiętna Noc czy coś takiego (pachniał niemal identycznie jak Feminite du Bois). Ekspedientka mówiła, że zapachów było więcej, ale się wyprzedały - bardzo jestem ciekawa, musiały być jakieś cudowne chyba, skoro miały większe wzięcie niż ta piękna i naturalna lipa!

Edit:
Wstukałam w guglu nazwę firmy nadrukowaną na buteleczce - Durance en Provence - i oto jaka piękna strona mi wyskoczyła:
http://www.durance.co.nz/home-fragra...fume-50ml.html
Olaaaa, aleś mi smaka na tę lipę zrobiła Muszę sprawdzić przy nadarzającej się okazji!
A odnośnie tego, że jest to sprej do pościeli... Mało to Volusp a nawet Brekfestów in Paris wylądowało na żądnych wrażeń nadgarstkach i szyjach wizażanek? Skoro, tak jak piszesz, to są składniki naturalne, to nie może być źle
Lipo-nadchodzę!

P.S. Aaaa właśnie, Olu, powiedz mi co czułaś w zapachu Apres Londee? Od Ciebie mam próbasa i trzymam go jak relikwię, bo flachy nie mogę upolować
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:01   #135
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Czego nam brakuje...

Cytat:
Napisane przez Twitter Pokaż wiadomość
Olaaaa, aleś mi smaka na tę lipę zrobiła Muszę sprawdzić przy nadarzającej się okazji!
A odnośnie tego, że jest to sprej do pościeli... Mało to Volusp a nawet Brekfestów in Paris wylądowało na żądnych wrażeń nadgarstkach i szyjach wizażanek? Skoro, tak jak piszesz, to są składniki naturalne, to nie może być źle
Lipo-nadchodzę!

P.S. Aaaa właśnie, Olu, powiedz mi co czułaś w zapachu Apres Londee? Od Ciebie mam próbasa i trzymam go jak relikwię, bo flachy nie mogę upolować
Apres l'Ondee bardzo kojarzyły mi się z rozgrzaną łąką, polnymi kwiatuszkami - zwłaszcza takimi chwaściorami zwanymi marchwią zwyczajną, ale pamiętam też, że taz jechałam sobie rowerem pośród kwitnących lip i faktycznie uderzyło mnie podobieństwo zapachu powietrza do Apres l'Ondee! Ale już go nie mam, bo nie lubił go mój mąż - chyba przez anyżkową nutę. Teraz ma go inna Wizażanka - chociaż z tego co wiem, jej mężczyzna również nie był tymi perfumami zachwycony. Ech ci dziwni faceci.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.