Do jakiego lekarza się z tym zgłosic? help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-30, 10:56   #1
pipi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61

Do jakiego lekarza się z tym zgłosic? help!


Piszę z prośbą o radę bo moje problemy z cerą nie dają mi już spokoju. Jako dojrzewająca nastolatka miałam cerę mieszaną i kłopotliwe wypryski, potem w wieku 17 lat zaczęłam brać tabletki anty i buzia znacznie się polepszyła, czasem coś mi wyskoczyło ale bez tragedii. Na przełomie tego i poprzedniego roku (teraz mam 21 lat) odstawiłam tabletki i wtedy stan mojej cery znacznie się pogorszył. Jakieś wypryski mam przez cały czas a przed okresem już dosłownie nie daję z nimi rady. Nie jest to żaden trądzik ale cera z uciążliwymi niedoskonałościami, głównie zaskórniki. Do tego straaasznie się przetłuszcza nie tylko buzia ale i włosy. Mam też straszne problemy z nierównym cyklem (od kiedy odstawiłam pigułki nie miałam jeszcze dwóch równych cykli). I teraz nie wiem do jakiego lekarza się z tym zgłosić. Bo jak na mój gust to wygląda na problemy z hormonami. To co, od razu endokrynolog? czy najpierw dermatolog? a moze w ogole gin? help girls! do tabletek anty na pewno nie wroce, bo bralam yaz i yasminelle i po obu mialam tragiczne migreny.
pipi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 12:35   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Do jakiego lekarza się z tym zgłosic? help!

najlepiej i do dermatologa i do ginekologa i do endokrynologa
musisz zrobć badania, ciężko na forum stwierdzić co ci dolega
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 12:37   #3
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Do jakiego lekarza się z tym zgłosic? help!

zgadzam się z koleżanką powyżej.

ginekolog na pewno. endokrylonog też. i to w sumie ten drugi moze Ci bardziej pomoc moim zdaniem. bo na pierwszy rzut oka to od razu hormony sie kojarza. bez badan sie nie obejdzie. nie czekaj, szkoda Twojej buzi.
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 13:25   #4
pipi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61
Dot.: Do jakiego lekarza się z tym zgłosic? help!

Właśnie tak myślę sobie, że zanim się gdziekolwiek wybiorę chyba zrobię sobie najpierw jakieś badania na hormony bo na podstawie samego wyglądu i wywiadu lekarz przeciez nic nie stwierdzi. Wiecie cos moze na ten temat? od jakich badan nalezy zaczac zeby miec jako takie rozeznanie? potem pojde z nimi do lekarza i najwyzej dorobie jakies bardziej szczegolowe.
pipi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 13:36   #5
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Do jakiego lekarza się z tym zgłosic? help!

Cytat:
Napisane przez pipi88 Pokaż wiadomość
Właśnie tak myślę sobie, że zanim się gdziekolwiek wybiorę chyba zrobię sobie najpierw jakieś badania na hormony bo na podstawie samego wyglądu i wywiadu lekarz przeciez nic nie stwierdzi. Wiecie cos moze na ten temat? od jakich badan nalezy zaczac zeby miec jako takie rozeznanie? potem pojde z nimi do lekarza i najwyzej dorobie jakies bardziej szczegolowe.
Ja bym poszła najpierw do lekarza - on na podstawie wywiadu wytypuje możliwych winowajców i zleci Ci odpowiednie badania hormonalne.
A tak to strzelanie w ciemno.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 23:24   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Do jakiego lekarza się z tym zgłosic? help!

Hormonów jest na prawdę duużo więc na własną rękę nic nie zrobisz jak nie mas zo tym pojęcia. Od tego są właśnie lekarze
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.